Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

moj brzuszek tez twardszy i wyzej jakos ..Wypilam rano kubek kakao i poczulam w dole brzucha ten trzepot skrzydelek :) i to dosc mocny mysle ze niedlugo zacznie mnie dzidzi kopac..:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do balsamow brązujących to się nie wypowiem, bo sama ich nie uzywam w ciązy a tak to tylko sporadycznie. Wiecie są brązujące a są samopalacze to jest też różnica:P myśle, że brązujący jeszce nie jest taki zły, bo to balsam brązowy, ktory w częsci zmywa się przy kompieli. A samooplacz to mialy balsam, który własnie robi plamy na ciele, bo nie widac jak jest rozsmarowany:D:D Mama JAkuba:) idz kochana jak najszybciej do innego na te badania bo pozniej juz nikt ich nie zrobi:( a zawsze mmozesz isę uspokoić. Teraz się nie martw to jeszce o niczym nie świadczy:)głowa do góry a dzidzia bedzie zdrowiutka zobaczysz!! no to gratuluje majoweczko:)pierwsze ruchy malenstwa. To dziwne ze ja szybciej wyczulam a mam o tydzien krotsza ciaze niz Ty. Ale jestem pewna, że to dzidzka była:D:D wczoraj też czułam 2 razy. Co do brzusia to nim sie obejrzysz jak Ci wyskoczy:P:P U mnie już ladnie widac ze to ciąża napewno nikt nie powie, że jestem gruba:P:P wszedzie schudlm a brzusio z dnia na dzien sie wyciaga. A waga ani drgnie:) Moj maz juz powiedzial ze brzusio ladny:) ja juz tylko wciążókach chodze nie chce dzidzi cisną, a zreszta w nich mi wygodniej. Tylko ze mi spadają:( kupiłam M a chyba powinnam miec S:):) Dziewczyny jak ja sie ciesze na tą dzidzie. Wiecie co na poczatku pragnełam dziewczynki(synka juz mam) i naprawde nie braze sie jak corcia bedzie lae chlopcy tez są słodcy:D moj synek zacząl tanczyc(ma rok) robi brawo,halo,papa,tak ladnei sie tuli jak mowi zrob tuli tuli to on to co przy nim jest tuli nawet kloska:D a ostatnio nei mial jak misia przytulic to sie na niego plecami polozym i tak glowke wygia(slodko) Mam nadzieje ze jak polece do pl to sie dowiem kto tam isedzi:Dcaly czas mmysle o wyjedzie czy mam poleciec sama na 3 dni czy z synkiem na tydzien. Za malego place wiecej niz za mnie:( i z jednej strony chce go zabrac a zdrugiej wolalabym zeby zostal z tata i dziadkami, przynajmniej nie bedzie sie meczyl trasa. Jak sama polece to mam tylko torbe a jak z nim to torba wozek,2 podreczne synek biegajacy i jeszce brzuch:Pbo to bedzie wrzesien/pazdziernik. juz nie wiem caly czas mysle. Wkoncu rodzina by go zobaczyla. jeszce bede myslec... dzisiaj senna jestem, nei wyspalam sie. Teraz synek spi a jak sie obudzi to do banku musimy ejchac;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to bk ze mnie napisalam ze sie nie wypowiem co do balsamow a tam kilka linijek co mysle. Codzilo mi o to ze sie die wypowiem jesllic chodzi o stosowanie bo nie wiem jaki to moze miec skutek, ale napisalam co mysle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey agus ja tez juz jak na szpilkach ....czekam na usg potwierdzajace plec...Jesli to druga dziewczynka..coz ..Ale wiecie jak to jest jak sie czlowiek nastawi..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, to bede uzywac balsamow brazujacych ;-) Samoopalaczy nigdy nie probowalam i nie bede, bo widze te plamy na dziewczynach ;-) W sumie co do balsamow/kremow to slyszalam, ze generalnie po pierwszym trymestrze mozna wszystkich uzywac, tylko oszczednie z tymi zawierajacymi wit. A i E. Jeszcze taka dygresja co do witamin. Lekarz w Pl przepisal mi Elevit (jako suplement wit. w czasie ciazy). Tutaj bylam na takim spotkaniu dla przyszlych mam, gdzie byla pogadanka z dietetyczka i fizjoterapeutka. Dietetyczka kazala uwazac na witamine A w pokarmach i sprawdzic, czy ktos nie zazywa jej przypadkiem w jakims zestawie witamin, a jesli tak, to odstawic na czas ciazy. I co - przychodze do domu, patrze na sklad Elevit, a tam wit.A. No i kurcze odstawilam - wole nie ryzykowac… Teraz biore tutejszy suplement Pregnacare Plus. Ale zdziwilo mnie, ze sa takie rozbieznosci. Tutaj tez zwracaja uwage, zeby brac wit.D, a w Polsce nic o tym nie slyszalam - z tym ze to moge bardziej zrozumiec, bo w Pl jest duzo wiecej slonca. Natomiast w Polsce lekarz mnie ostrzegal przed toskoplazmoza i kazal robic na nia badania, a tu sie o tym polozna nawet nie zajaknela, nie mowiac juz o badaniach. Coz, sa roznice w opiece i mozna dyskutowac, co sie komu bardziej podoba ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się nastawiłam na dziewczynke:). ale teraz już mi obojetne,byle zdrowe było. mnie brzuszek wyskoczył tydz temu ,taki fajny ciążowy, więc Majóweczko podejrzewam że nie długo obudzisz się rano i brzuszek będzie, bo z tego co piszesz jesteśmy podobnej postury. Dokładnie samoopalaze odradzam, a balsamy brązująe to co innego. zapisałam sie na wizyte do innej pani doktór, poleonej ,prywatnie, ale dopiero przyszły czwartek. badan teraz nie ma sensu powtarzac bo i te zrobiłam na granciy, lub juz za późno. musze czekac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kośc nosowa właśnie super widoczna. TO MNIE POCIESZA. SA 3 MARKERY ŚWIADZACE O CHOROBACH GEN. NIEDOMYKALNOSC ZASTAWKI, KOSC NOSOWA I TN. U MNIE NIESTETY DWA WYSZŁY ZLE. JESLI CHODZI O ANEMIE TO CAŁA CIAZE MIAŁAM OKROPNA, CHODZIŁAM DO PORADNI I NIC. W KONCU LEKARZ STWIERDZIŁ ZE TAKA MOJA URODA. PO URODZENIU KUBUSIA WRÓCIŁO DO NORM I WYNIKI BYŁY OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie to mialam na mysli balsam brazujacy bo z reguly jestem przeciwniczka samoopalaczy a juz w ogole paskudnie to wyglada jak ktos nieumie ich uzywac i chodzi caly w plamach.... kupilam sobie dzisiaj delikatnie brazujacy balsam i mam zamiar uzywac go na nogi bo mam bardzo biale a na buzi i dekoldzie sloneczko troche mnie przyrumienilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witanko 🖐️ Dziękuje....... Daga ale miałaś sen,bo powiem Ci,że jak się dokładnie przypatrzeć to prawde powiedziawszy to jestem już Kasia G. a nie Kasia W. ale logowałam się na stare nazwisko no i tak zostawiałam. Kochana no i widze,że my ziomalki z jednego rocznika 👄 Buziaki dla Was Kochane moje i dla Dzidziulków w brzuszkach i dla tych starszych Dzidziulków również👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcilam sie pochwalic dziewczynki moje dziecko juz sporadycznie delikatne kopie :) Wlasnie wrocilam od kolezanki bylysmy na ogromiastej pizzy ...mniam oczywiscie sos czosnkowy i wiadome efekty po nim..:D ale czego sie nie robi dla smaku ....heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam takie pytanko dla dziewczyn z uk. Mialam ostatnio pierwsze spotkanie z midwife, pobierali mi kilka fiolek krwi i mocz, niestety zapomnialam zapytac skad sie dowiem o wynikach skoro nastepne spotkanie to usg polowkowe w pazdzierniku. Czy oni dzwonia jak cos jest nie tak czy pisza list czy jak jest wszytsko w normie to wogole sie nie odzywaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka ale ci zazdroszcze, ja mam 13 tydzien dopiero i jeszcze kilka tygodni do dostania jakiegos wyczuwalnego kopniaka czy by brzuszek zaczal przypominac ciazowy a nie ze najedzony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Santicia
Hej dziewczyny:) Tak do tych samoopalaczy, ja w sumie jestem zwolenniczka ale do twarzy:) Podstawa jest dokladny peeling a wtedy naklada sie go lekko a efekt jest zajebisty:) Polecam szczegolnie chusteczki,sa lepsze a efekt rownie pikny:) A ja po wynikach, nie mam toksoplazmozy,biochemia ok, mocz bodajze tez a krewka chyba nadal wskazuje anemie, w krwinkach czerwonych mam LYM 18,6 gdzie 20 jest min.... a GRA 78.3 gdzie max jest 75... Niom jutro USG... wrrr boje sie:/ ale i jestem pelna nadziei... Dobranoc laseczki:***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. Ja bylam dzis wmiescie z synkiem, troszke sie poszwedalismy :P majoweczko super ze czujesz dosyc czeso lekkie ruchy aj czulm tylko kilka razy ale jeszce troche i bedziemy zmeczone tymi kopniakami. Jak dziecko pbedzie budzic po nocach bo nie chodzzimy=nie kolyszemy=nie spimy. ja tak z synkiem mialam;P mama Jakuba jak kosc nosowa widoczna to supe. zpbaczysz bedzie wszytsko oki:) majoweczko zazdroszce Ci tej pizzy mmm w polsce sa pyszne :):) jak pppojade do pl napewno zjem kebaby!!i pizze!!musze!! falbanaaa u mnie jest tak ze jak jest wszystko ok to nic nie dzownia nie pisza a jak cos zle to podobno listy wysylaja ale nei wiem moze faktycznie dzownia u mnie nic zle nie bylo w pierwszej ciazy,oprocz tego ze zemdlalam i sie przewrocilam pod koniec ciazy. Moj brzusio juz jak ciazowy wyglada:) Santicia no to zcekam na wiesci z USG:D:D dobranoc:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziweczyny! Przepraszam że tak rzadko ostatnio piszę ale mam dużo rzeczy do zrobienia.Bardzo się cieszę że z Waszymi dzidziulkami wszystko si!Ja byłam 12 na usg no i tak jak myslałam moja szyjka jest tak krótka że szkoda gadać...ale zamknięta to najważniejsze :)Poza tym wyniki badań super i maluszek też super,rośnie jak na drożdżach :) A i motylki czuje czasami wieczorem :)Więc jest ok! Pozdrawiam Was wszystkie i ściskam mocno!BUZIAKI!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bede-mama.....
witam ciezaroweczki dlugo mnie tu u was nie bylo ale jest to zwiazane z praca zmienilam stanowisko, kolezanka mnie przyuczala do nowych obowiazkow, w domu nei mama neta i tak to wlasnie wyszlo dzis weszlam z ciekawosci bo nie moge pojac ze w 14tyg juz cos jakby czuje i czytalam na roznych stronkach az wkoncu pomyslalam ze jest was tu przeciez tyle i pewnie czujecie podobnie jak ja :) to takie leciutkie smeranie na wysokosci pepka... pozrdawiam goraco i zycze wszytskim spokojnej ciazy a co do rosniecia brzuszkow to sie nei martwcie :) moj brzusio dopiero teraz zaczol sie znacznie powiekszac- jutro ide do miasta po spodnie ciazowe bo w moje juz sie naprawde nie mieszcze....biustonosz chyba tez by sie juz owy wiekszy przydal....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny skonczylam brac duphaston i czuje sie o wreszcie lepiej :) nudnosci minely i troche lepiej funkcjonuje... coraz wiecej rzeczy mi smakuje i nawet miesko zaczelam jesc! moj brzusio rosnie.... przed ciaza mialam rozmiar 34-36 a teraz juz 38-40 wiec musialam zrobic calkowity przeglad szafy bo okazalo sie ze juz w nic sie nie mieszcze. spodnie juz wszystkie poszly w odstawke hihi staniki tez juz zmienilam na 'C' i jestem pod wrazeniem :) w nastepnym tygodniu zamierzam wybrac sie do sklepu z odzieza ciazowa i kupic cos wiekszego bo zostalu mi jedne spodnie.... nie ma co sie martwic ze jeszcze brzuszek jest maly mamy jeszcze kilka miesiecy przed soba wiec napewno urosna nam spore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek! :-) Co do poloznej, to mi powiedziala, ze jak wyniki beda ok, to dopiero sie dowiem, na ktorejs tam wizycie z kolei, a jak cos wyjdzie nie tak, to beda dzwonic i umowia mnie na powtorke badan. Takze lepiej, zeby nie dzwonili ;-) Ja ruchow jeszcze nie czuje… Fajnie, ze niektore z Was juz czuja, ale ja tak to sobie tlumacze, ze to moja pierwsza dzidzia, a wg ksiazek najczesciej pierwsze ruchy sie czuje miedzy 18 a 22 tc, wiec jeszcze mam czas :-) Jestem w polowie 16 tc. :-) Brzusio mam wciaz malutki, ale po wiekszy staniczek musze sie wybrac, i to szybko! ;-) Tak sobie ostatnio pomyslalam, ze fajnie, ze jest takie forum :-) Nie mam z kim gadac na ciazowe tematy, bo wszystkie zafasolkowane kumpelki mam w Polsce, takze kontakt mamy glownie mailowy, czyli nieregularny. Bardzo bym chciala miec tu jakas dziewuszke tez sie spodziewajaca, zeby nawet o bzdurach pogadac, no ale coz :-( Wiekszosc moich znajomych dopiero sie zastanawia nad slubem. A mnie zostaje internet! Troche smiesznie sie czuje, gdy cos jakis czas wyczytam jakas nowine, np co to jest laktator albo sterylizator! He,he. Dla wszystkich mam to oczywiste, a ja odkrywam Ameryke ;-) No, dobra, to tyle moich zlotych mysli :-) Tak czy inaczej, fajnie, ze tu jestescie i doradzacie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama 123 > ja tez jeszcze nic nie czuje ale czekam cierpliwie i napewno niedlugo poczujemy jak malenstwo biega, skacze i fikolki robi :) dla mnie to wszystko tez jest nowoscia i wszystkiego dopiero sie ucze ale napewno sobie poradzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Wecie co? Od 2 dni coś tam czuję ok 1 raz dziennie ale tłumaczę sobie, że to za wcześnie więc się nienapalam. Jutro zaczynam dopiero 15tc więc same rozumiecie. Janka poczułam dopiero w 19tc po USG mi kopa zasadził(niewiedziałam że to to aż po 3 dniach dostałam taką serię, że niebyło wątpliwości bo brzuch aż chodził). Wcześniej nieczułam takich smyrnięć delikutasnych więc teraz te miziania są wielką niewiadomą. Tymbardziej, że dużo kobiet myli ruchy szkraba z ruchami jelitowymi. Zdaniem mojego Gina to tylko te chudzinki w kolejnej ciąży mogą coś czuć ok 16tc. Kama, Zuza-annna- dziewczynki w przyszłym roku to już stare wyjadaczki będziecie. :D bede-mama....., Zuza- jak ja Wam zazdroszczę tych normalnych ciuchów!!! Jezu! Od 3 tygodni już tylko w ciążówki wchodzę. Masakra!!! I skazana jestem na nie przez ok8 miechów - do porodu i później do zrzucenia kg...😭 Karola_tomm- to leżysz pewnie z tą szyjką??? Trzymam kciuki, a Ty zaciskaj nóżki! ;) Agus_inv- kupilismy przedwczoraj podkłady, 5 rodzajów sera+ sos pomidorowy i przyprawę do pizzy i wczoraj chłop mi narobił pełen zamrażalnik pizzy serowej ( rozkosz!!!) na ciężkie czasy. Także polecam! Santicia-daj znać jak po wizycie. I wyciągnij od Gina zdjęcia! Majóweczka- sos czosnkowy marzenie!!! Niestety ludzie to jakieś dziwne są( a mój małżon najbardziej) i niedoceniają jego smaku i zapachu. Normalnie szok. Kasia W.- niewiem dlaeczego mi się sniłaś i opierpapierowałaś o tą Kasię W... 1976 rules!!! :P MamaJakubka1- to jeszcze niejest przesądzone mam nadzieję. U mnie na USG Gin najpierw sprawdził kość nosową, a karczku myślał, że nieda rady zmierzyć bo mała pchła tak się kręciła. Stwierdził, że jak jest kość to niejest źle. Po chwili dzidzia sie juz odwróciła i tym sposobem pomierzył. Natomiast nic niemówił o serduszku. Także sama widzisz, że miałam szczęście z mierzeniem. Jak zobaczył kość to powiedział, że niejest źle i powinno być wszystko ok bo kość jest. Pozdrawiam bo idę robiś bumelkę z pracy (siedzę od 6 rano)... Miłego weekendu. Jadę przedzierac się do domu przez pielgrzymów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam szanowne mamy :) U mnie powoli...dzis narazie maly nie kopal...pewnie bede czuc sporadycznie..:0 u nas srednia pogoda...odliczam do 12 stego wrzesnia bo bedzie moj chlopina juz...: ) i napewno bedziemy siebie mieli wiecej jak miesiac ..Potem bede musiala wszystko pozalatwiac i jechac do uk juz tylko czekajac na rozwiazanie...Lykam duphaston we wtorek mam wizyte u ginekolog,z wypisem ze szpitala..ciekawe co powie...buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuza-anna -- ja tez po skonczeniu duphastonu poczulam sie o niebo lepeij i wkoncu moge sie cieszyc ciaza :) co do ciuchow to staniki juz daawno musialam powymieniac bo zamiast brzuszka najpierw mi urosly piersi :P kama -- trzeba sie trzymac razem :) jak widzisz nie tylko Ty "zostalas" ze swoja Radoscia i niewiedza sama. buziaki dla Ciebie 👄 daga -- ja tez juz tylko w ciazowkach chodze i nie narzekam :) jest mi duuuzo wygodniej. Przed ciaza bylam cholernie chudziutka i nie mialam totalnie co ubrac, no i dopiero teraz dostaje ksztaltow do mojich ciazowek :) kurcze Wy juz o tych ruchach a ja dalej nie jestem pewna czy to jest to :o moze jak juz poczuje konkretnego kopniaka to wtedy sie przekonam ze to juz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuza-anna- niestety... Sabiness- w pierwszej ciąży człowiek niemoże się doczekać ciążówek, w drugiej modli się żeby jak najdłużej chodzić w normalnych...a w trzeciej podobno ma się uczucie, że cały czas w ciążówkach się chodzi - tak mówi kawał i wg mnie 2 pierwsze się sprawdzają. Nie planuję trzeciego ale jeśli się zdarzy to zobaczymy czy faktycznie tak się będę czuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasne, razem damy rade ;-) Milego weekendu wszystkim! Ja nie zawsze w weekendy mam dostep do neta, wiec jak sie nie uda wczesniej, to do sklikania w poniedzialek :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mieszkalam przez 5 lat w czestochowie i milo to wspominam :) bylam w sklepie ciazowym i az mi ulzylo jak przymierzylam spodnie dla nas > wreszcie cos w czym jest mi wygodnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×