Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agnesska

----- L U T Y 2010 -----

Polecane posty

Hejo. Shee- współczuję przeżyć. Niestety większość lekarzy z "nfz" jest taka. Co ciekawe przyjmując prywatnie zmieniają się o 180 stopni. Gratuluję śiweżopoślubionej. :D I życzę samych słonecznych dni...Cieszę się, że z maleństwem wszystko ok jest. Czasem lekarze straszą pacjemtki żeby poczuć sie ważniejszymi...Chicco kosztuje ok 1300 - 1400 zł bo jest teraz promocja - masz osobna gondole, spacerówke i fotelik. Ja mam Baby Smile fx (podróbka Musty) - 1422 zł (tyle kosztował). do pomarańczowej- w księżycowym, który trwa 4 tyg, jest w 5. :P Majóweczka- ja już po 2 śniadaniach i spacerze. :D Miłej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola -- 👄 myslalam ze tylko ja tu jeste niedoswiadczona gowniara :P co do boli brzucha to tez czesto je mam, jakies klucia, przelewania, lekkie skurcze. shee -- gratulacje :) moze masz maly brzuszek wlasnie z powodu tych wod, to sie zdarza. Jeszcze raz gratuluje slubu :) wszystkiego naj naj 🌻 co do tygodni to latwo sie pomylic... kazda miesiace liczy inaczej, wedlug swoich tabel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przeoraszam bardzo ale ja licze 5 miesiac od 18 tygodnia ciazy czyli za tydzien w czwartek go zaczynam ...dostalam inna tabele od mojej gin z miesiacami i tygodniami ciazy...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a termin porodu wychodzi mi na 4 luty ale z ostaniego USG wyszlo mi ze na koniec stycznia i co z tego duzo lutowek moze urodzic na koniec stycznia przeciez...wiec dziewuszki w czwartek zaczynam 5 miesiac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy się pomarańcze czepiacie o wszystko..ehhh:) Dziewczyny czekam właśnie na drugą @ po zabiegu(która dziś powinna przyjść, ale ni widu ni słychu:D), jeszcze jedna i zielone światło:) Może uda mi się być czerwcóweczką, albo lipcóweczką:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podjadam owoce
Chcialam zauwazyc, ze sie nie czepiam :P I mam wrazenie, ze od razu naskakujecie jesli ktos pisze na pomaranczowo( niewazne, czy obraza kogos czy doradza). Mysle, ze majoweczka dobrze zrozumiala moje intencje .Poza tym zawsze to jakies nowe wiadomosci, ja takze do niedawna nie wiedzalam w ktorym miesiacu jestem ( tygodniu z reszta tez nie, bo inaczej wyhodzi wg moich ustalen inaczej mowia kalkulatory a jeszcze inaczej lekarz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchajcie dziewczyny, a wiecie może coś o cesarce ? Z własnego doświadczenia, bądź z doświadczenia osób np z rodziny ? Nie chdozi mi o kategorie typu kiedy powinna byćcesarka itd. Ja z góry mam zapowiedzianą cesarkę przez lekarza , dlateog też pytam .. to nie jest moje widzi mi się, żeby nie było ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga pomarańczko . osądzasz. I nie chdozi o miesiące, lecz o to jak osądziłaś majóweczkę z tego co pamiętasm "Majóweczka Ty nie umiesz liczyc .. " coś w tym stylu napisałaś.. z tego co widzę, Ty również liczyć nie umiesz :-) są różne metody na licznie (dzięki żę wkleiłaś dwie z nich). Moim skutecznym chyba jednak jest lekarz.,..wybcz ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie dziewczyny, dołączam się do waszego miłego grona. Czytałam was czasem jak w pracy siedziałam, ale nie pisałam, bo na to już w pracy czasu mi nie starczało, a w domu zazwyczaj już w komputer nie siadałam, po tylu godzinach pracy przed kompem. Ale teraz już jestem na zwolnieniu i mogę z godzinkę dziennie posiedzieć w domu przed komputerem. Współczuję dziewczynom, które źle znoszą ciąże. U mnie jest to pierwsza ciąża, ale czuję się świetnie i brzuszek jeszcze nie rośnie. Ale może gdybym miała jakieś typowe ciążowe objawy, to dowiedziałabym się o tej ciązy wcześniej. A tak to dopiero miesiąc temu się dowiedziałam. A w ciąże bardzo chciałam zajść. Już od ślubu (06.2008) przestaliśmy stosować środki anty. A że miałam bardzo nieregularne miesiączki i ciągle mi się okres spóźniał, to przez ten rok już tyle wydałam na testy ciążowe, że teraz jak mi się spóźniała @ to sobie nie zrobiłam. Ale jak już było miesiąc opóźnienia, to w końcu zrobiłam i był wielki szok. A już byliśmy na sierpień zapisani do kliniki leczenia niepłodności na serie badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoja droga rozumiem dobre intencje plynace z Twojego postu ..zaczernij sie i dolacz :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podjadam owoce
etam, przesadzacie. Nie wszystko co pomaranczowe, to zle. Nie umiem wymyslec loginu :P Zycze Wam udanego wieczoru niedzielnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majóweczka, jeśli chodzi o ten wózek, o który wczoraj pytałaś, to ja również go kupuje, kolor kremowy z błękitnymi kwiatami.Ten wózek można dostać również w wersji z fotelikiem, a nawet z oryginalnym śpiworkiem firmy implast oraz z parasolką. Ja kupuję ten wózek na allegro po ok. 2000 zł. Podaję link do przykładowego psrzedawcy, któłry oferuję taki zestaw, ale naprawdę jest dużo więcej takich sprzedawców: http://www.allegro.pl/item710943494_wozek_bolder_3_4_implast_fotel_paras_spiwor_grati.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj nowa kolezanko:D dziekuje Tobie za linka ale ciezko mi bedzie kupic z allegro bedac w Angli:(bo tam mam zamiar rodzic:) widze ze znosisz ciaze jak ja pierwsza...:D Zycze i kolejnej takiej u mnie niestety metoda "druga "lepsza sie nie sprawdzila:P do pomaranczowej kumpelki..Ja sie nie obrazam w zadnym wypadku ,co do metod tygodni to mozna nawet i 5 tabelek znalezc w necie ja posiadam 2 karty ciazy i 2 lekarzy prowadzacych i jak byk tygodniami wychodzi w obu kartach ze w czwartek zaczynam 18 tydzien...i w tej jak i w poprzedniej ciazy policze ze zaczynam 5 miesiac ...;-) wiec bez stresu...nie chce byc znowu w centrum uwagi bo ktos napisal i robi sie zamieszanie bo laski sie wkurzaja ..:) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj majóweczka to troszkę tutaj to torszkę tam ;-) ,. Szczerze mówiąć nie przechodzę okresu ciąży najlepiej. Mam kolejne pytanie ... Czy w tak ju zaawansowanej ciazy, o ile mogę tak powiedziećc nadal czujecie bole brzucha ? Mnie boli brzuch jak duzo siedze zwlaszcza gdy cos zjem. Na poczatku ciazy wszystko bylo do zrozumienia ale w tym miesiacu ? Lekarz przepisal mi nospe, ale czy to normalne ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczynki :)W koncu,czuje sie jeszcze zmeczona po pracy... Wesele trwalo do 4,wiec lekko nie bylo spiewac :P Ale jak bylam zmeczona siadalam i pilam wode lub coca cole - dawno nie pilam,mmm smak tej z dziecinstwa,ze szklanej butelki jeszcze :) Mniam :P Niestety tak jak moncia nie pomyslalam o zadnych portkach na pupe i.. do tego moj chory narzeczus i sie zakatarzylam!!! Bleh, pozatym glowa mnie tak rozbolala ok 23 ze obca kobietka,jeden z gosci,podeszla i dala mi tabletki mowiac ze sama je brala w ciazy na bole :) Heh,przez hormony prawie sie poplakalamHej Shee :D Masz nicka jak jakies perfumy, tak mi sie zdaje, albo cos slodkiego bo nie pamietam :P Co do cesarki,ponoc wiele sie kobiet decyduje bo i mniej bolesna itd, i bezpieczniejsza (jesli np.matka ma HIV) a i "po" mamy malutka blizne ktora jest niewidoczna w samej bieliznie nawet mozna ja zakryc a ma niewiele cm. :) Wiec, jesli sie decydujesz, nie bedziesz zalowac :* Ps. dzis wstalam i wymiotowalam :( A tak w ogole... Zle sie czulam i przyznam sie,wypila theraflu a tam przeciez 850mg paracetamolu... No i cio zaszkodzilo to malcowi myslicie? Querwa myslalam egoistycznie bo nie chcialam zachorowac... A na necie wyczyalam ze niby nie jest to szkodliwe...Ale juz sama nie wiem... :( Hm... Co myslicie?? Sabiness.Ola...,Moncia, uf jak dobrze ze jednak 20 latek jest tu tak wiele :) Sabiness, dziewczyny maja racje, najwazniejsze jest to ze ty i twoj partner jestescie zakochani w swoim malenstwie, jego starej zajmie to troche czasu a wtedy sie nie odczepi,dajcie jej ten czas :) Bedzie dobrze,najwazniejsze jest wsparcie partnera :) Majoweczko, trzeba jej bylo jakis ladny wzorek wyhaftowac na ladzie w sklepie :P hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Produkty nie zalecane podczas ciąży Ryby. Ryby są smacznym i wartościowym składnikiem naszego pożywienia. Niestety, pewne gatunki, nie są zalecane w ciąży. Mogą zawierać one metale ciężkie oraz inne pierwiastki pochodzące z zanieczyszcznonego środowiska. Ryby, których należy unikać: okonie szczupaki sandacze miętusy wątróbki z dorsza, innych ryb węgorze surowe owoce morza ryby zimnowędzone oraz wędzone, niewiadomego pochodzenia, niezbyt świeże Ryby, które można spożywać bez ograniczeń:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryby, pochodzące z otwartych mórz, oceanów, np. dorsz, makrela, sielawa potrawy ze śledzi, paluszki rybne, kawior łososie morskie, oceaniczne ryby hodowlane sieje śledzie, poch. z połowów oceanicznych świeże ryby, z renomowanych wędzarni surowe ryby, np. sushi można spożywać pod warunkiem, że są świeże, poch. z renomowanego sklepu, baru, restauracji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mięso Unikaj: surowych, półsurowych mięs, drobiu, jaj wątróbek ! ! ! ! ! (zawierają b. duże ilości wit A.) tatara, surowego, mielonego mięsa nie spożywaj na zimno mięs, które powinny być podgrzane ! uważaj na podroby, spożywaj tylko świeże, z renomowanych firm, sklepów zwróć uwage, czy mięso z grilla jest dostatecznie dopieczone ! Mleko i sery Bez ograniczeń można spożywać: sery żółte białe topione Feta, pod warunkiem, że wyprod. go z pasteryzowanego mleka Należy unikać: niepasteryzowanego mleka i serów z niego wyprodukowanych miękkich i półmiękkich serów pleśniowych (camambert, gorgonzola, brie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie pikne Panie:D:D ja dzis pol nocy nie spalam:( synek sie obudzil i mu sie spac odechcialo??:(:(nie rozumiem cos mu sie poprzetsawialo:( zobaczymy dzisaj. JA si etroche wycfanilam i zeby nie klasc go spac dwa razy w ciagu dnia, to jak zaczal troche marudzic poszlam z nim na spacer, tak dwie godziny biegal:) ze jak wrocilismy do domku to zdazylam go nakarmic, posadzic na nocnik,umyc raczki i kimono 2 i pol godz. ja nie spalam z nim bo M wczesniej wrocil a pozniej kolezanka wpadla niespodziewanie:P teraz maly z dziadkami na spacerku i o 8 pojdzie spac na noc:) ja teraz wykozystam troche wolnego i sama si eprzespie:) wiec milych snow:)postaram sie wpasc wieczorkiem:) aaa zapomniala napisac, z dzidzia wszytsko ok(martwilam sie ze przestala sie ruszac)ale wczoraj wieczorem mnie pukal/a i juz tak mocniej:) milego wieczorku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inne zasady: Pamiętaj, że bakterie i pasożyty, pochodzące ze źle przygotowanych potraw mogą zaszkodzić Twojemu dziecku ! Zwróć uwagę, czy jedzenie jest dogotowane i dopieczone ! Potrawy gotowe, do podgrzania powinny być odpowiednio długo przyrządzane, wg. przepisu. Nie zapomnij, że kuchenka mikrofalowa podgrzewana nierównomiernie ! Regularnie, często, myj ręcę podczas gotowania. Wykorzystuj świeże i świeżo zapakowane produkty. Myj owoce, warzywa, obieraj, jeśli to jest możliwe. Zachowaj szczególną ostrożność podczas zagranicznych wojaży ! Nie odchudzaj się podczas ciąży ! (Toksyny, będące skutkiem odchudzania moga uszkodzić płód oraz zaszkodzić Tobie !). Jeśli sporo przybywasz na wadze, ogranicz spożywanie ciastek, śmietany, chipsów, cukierków, dużej ilości tluszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Applepie- witamy wśród ciężarówek. Ja z młodym w ciązy to test po tygodniu od spodziewanej @ zrobiłam, a wcześniej to kilka mi szło. ;) Agus - super!!!! Już miałam pytać ale się troszku bałam... SanticiaKondradek- Paracetamol jest w Polsce dozwolony w ciąży także spoko. Podobno w Hiszpanii nie ale u nas owszem. Shee- tez mam pobolewania i też się martwię. Majóweczka- u mnie niby z samopoczuciem w 2 lepiej ale przyplatały sie te cholerne polipy i cały czas albo plamienia albo sluzowacenia. No i zero figo-fagow każdej postaci... 😭 Podjadam owoce- zarezerwój podjadam owoce i poproblemie. Tasiulaaa - masz urodzić 9.06 koniecznie w prezencie dla mnie. ;) Smoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cala ciaze mialam ochote na ser feta wiecie ze z mleka pasteryzowanego jest calkowicie bezpieczny ...heh ale sobie dogodzilam pyszna salatka ...:P mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laseczki:). Ale fajny pomysł ze stopką:). zrobie ją jak rozkminie jak:) haha tępa jestem okrutnie w tych sprawach. Dzieki Majóweczko za: co można jeśc:), gdyż jedzenie mnie bardzo interesuje, jednym słowem objadam się okropnie:). ale z tego co piszesz nawet całkiem zdrowo:). nie odzywałam się bo mam nerwy przed tymi badaniami, brr.. w czwartek robie i tydzień zekania na wynik metoda Fisha. siedze,jem i obgryzam tipsy z nerwów. co do rozstępów narazie żadnego nowego nie mam, stare niestety mimo usówania laserowego ciągle są:(, na szczęście malutkie i blade. co do pomarańzowego postu a"propos Kasi, okropnie mnie wkurzył, noralnie najlepiej zamkąc forum tylko dla nas. bo sprawianie przykrości takiej kochanej osobie jak Kasia to poprostu skur.... Kasia mam nadzieje,że będziesz ciągle z nami i nie przejmujesz się idiotami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×