Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Ineczka

Rosja.Moskwa.Wschod.Kto zna jezyk rosyjski???

Polecane posty

Приветики! :) Я тоже знаю и очень люблю русский язык. Пишите! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
:) Chetnie bym podszkoliła moj ros., najlepiej gdzies w Rosji, nie musi byc Moskwa czy Piter, moze byc jakies inne (tansze)miasto. Czy ktoś cos wie na ten temat, był i moze udzielic jakis wskazowek???? za podpowiedzi bede bardzo wdzieczna:) Buziaki dla wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracodawca
A może ktoś z was szuka pracy w tym kierunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poszukująca22
Pracodawca - zależy co oferujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pracodawca
Pracę dla osoby która zna język, rynek wschodni i panujące tam zasady. Potrafi działać samodzielnie i ma ambicje wypracowania sobie pozycji w firmie. Przedkładam osobowość nad rozbudowane CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość silk
Uczę się rosyjskiego od 2 lat. Przychodzac do liceum, mialam do wyboru j. rosyjski lub niemiecki. Wiadomo co wybralam... :) B. lubię ten język, choć uważam, że wcale nie należy do najłatwiejszych. Znam jakieś podstawy i na razie musi mi to wystarczyć, bo program w LO nie obejmuje zbyt wiele materialu. Dzieki Bogu, mam doskonalego nauczyciela, ktory potrafi zainteresowac przedmiotem, a co za tym idzie, nauka rosyjskiego staje sie b. przyjemna. Oczywiscie na studiach chce kontynuowac edukacje w tym kierunku, bo marze o bieglej znajomosci rosyjskiego :) Poznajemy tez duzo elementow kultury rosyjskiej- swieta, zwyczaje, muzyke dawna i nowoczesna (swoja droga, slyszeliscie Zemfire? :)) , pisarzy, itp. B. chcialabym odwiedzic kiedys Moskwe badz Petersburg. Moge nawet rzec, ze to moje marzenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam
zakochaąłm sie w jezyku rosyjskim...NIgdy sie go nie uczyłam ,ale mam zamiar to nadrobic...czy zna ktoś stronki zwiazane z tematyka rosyjska, z nauka jezyka albo cosik...byłabym bardzo bardzo wdzięczna:) pozdrawiam wszystkich fanów tej kultury!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KzP
Cześć Wszystkim! Gratuluję autorce pomysłu na topick - rewelacja! Jestem absolwentką rusycystyki, zostałam na uczelni i znęcam się nad studentami ;) Mam nadzieje, że topick nie padnie! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
Hejka! Juz tu pisałam:), fajnie, że topik wraca do zycia mam nadzieje, ze na dłuzej. Pytałam o wyjazdy do Rosji. Jak jezdzicie?? Ja jestem studentka filologii rosyjskiej, niestety u mnie na uczelni kiepsko wyglada sprawa wyjazdow. A tak poza tym co was urzeka w Rosji. Ja uwlelbiam Lermontowa i malarstwo Wrubla. Pozdrawiam Was Wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KzP
Cześć OM! Faktycznie z wyjazdami na uczelni nie jest za dobrze... Szczególnie teraz, gdy pojawia się "wizowy problem". U nas sami studenci coś organizują (w ramach działalności kół naukowych, lub też prywatnych inicjatyw). Ech, no ja z kolei nie przepadam za klasykami, ale Lermontowa bardzo lubię :) Zdecydowanie bardziej mnie kręci literatura współczesna i ogólnie XX wiek. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kavik
Znam biegle rosyjski. Mieszkalam w Moskwie w dziecinstiwe 7lat. Bardzo lubie i szanuje Rosje , ich literature , muzyke i ,, dusze ,, . W Polsce obraz rosjan jest bardzo skreslony - obraz prymytywnego rosjanina, gwalcacego i mordujacego to cos nie tak. Swoja droga , czy wiecie ze nas tez tam widza w krzywym zwierciadle. Wcale tam nie jestesmy ,, narodem idealnym,, . Mieszkam teraz za granica i prosze wierzyc ze stereotypy o nas i o rosjanach sa wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) 🌻 Ja osobiście nie znam języka rosyjskiego ale mój chłopak kończy w tym roku rusycystykę...Mieszkamy blisko ukraińskiej granicy i często ją przekraczamy...wtedy ten język mu się przydaje;) Bardzo mi wtedy imponuje, że umie sie dogadac z ludźmi po tamtej stronie ( jest różnica pomiędzy ruskim a ukraińskim ale niewielka ). Bardzo lubię jak mi \"deklamuje\" ruskie wierszyki. Chciałm żeby mnie nauczył troszkę tego języka ale nie moge przebrnąć przez te hieroglify :) ( alfabet :p) Pozdrawiam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No akurat mysle,ze te hieroglify to cos bardzo przyjemnego do przebrniecia.Codziennie naucz sie jednej literki i za miesiac umiesz napisac i przeczytac ,choc jeszcze nie bedziesz wiedziala,co to znaczy ;-) A ja przepadam za Lewitanem! te zapachy w powietrzu na jego pejzazach!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze mam pytanie.Moze ktos zna rosyjski zespol UMATURMAN? Maja taka swietna piosenke!Wyobrazam sobie faceta,ktory spiewa.Ale nie tylko ja sobie go wyobrazam...No i kazdy z tych wyobrazajacych sobie widzi go inaczej.Chcielibysmy skonfrontowac to z rzeczywistoscia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
czesc wszystkim! ->do Kzp, masz racje, ja za klasykami tez nie przepadam i zdecydowanie wole lit.konca XIX i XX wieku, ale Lermontow jest wyjatkiem, ten Demon mnie tak urzekł. ->kavik no to racja o tych stereotypach, ale Polacy w Rosji tez nie sa postrzegani zbyt pozytywnie:O ->do dwudziestoczterolatki: te hieroglify to naprawde nic skomplikowanego:) wbrew pozorom szybko mozna do nich przywyknac ja juz Konkret to napisał albo chyba raczej napisała;) ->Do Konkret, tak Lewitan jest niezły. A o zespole Umaturman nigdy nie słyszałam, a jaka to muzyka. Mi podobała sie muzyka z filmu Brat(chyba nie jestem oryginalna;) ) Mam pytanko, czy sciagacie rosyjska muzyke i filmy z internetu, bo ja nie moge nic znalezc:( Pozdrawiam wszystkich🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooonia
Witam wszystkich miło mi dołączyć do grona symaptyków języka rosyjskiego - znam go na poziomie bardzo dobrym, chociaz nie jestem po rusycystyce a po politologii na UJ ale podczas studiów uczęśzczałm na taki specjalny fakultet uczelniany (wybrałam go zamiast iemieckiego:)) na którym uczyliśmy sie rosyjskiego w biznesie bardzo polecam super sparawa po dwóch latach zdawaliśmy egzamin i uzyslkaliśmy dyplom Miedzynarodowej Izby Handlowej oraz Instytutu Puszkina w Moskwie. Bardzo tez lubie ku;lturę wschodnią byłam kilkakrotnie w Moskwie i bardzo lubie to miasto musze się tez pochwalić że kilka lat temu miałam okazje pojechać koleją tarnssyberyjską i byłam az w Irkucku wspaniałe przezycie polecam wszystkich nad bajkałem jest przepieknie tylko podróz nieco męczy ale naprawde warto. Marzy mi sie jeszce Ptersburg i mam nadzieje ze kiedys sie tam wybiore poizdrawiam wszystkich goraco !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KzP
Cześć! OM ---> www.zvuki.ru www.grammy.ru Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OM
Dzieki KzP :D🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KzP
Nie ma za co OM, mam nadzieję, że znajdziesz tam kawałki, które Cię interesują. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie-może u Was jeszcze spróbuję ;) Ostatnio usłyszałam genialny utwór- wiem tylko tyle, że zespół nazywa się Ljube a piosenka \"Dawaj za\" (czy jakoś tak... :p ) , Może ktoś z Was zetknął się z z tym kiedyś?? Bo ja szukam usilnie, ale znaleźć nie mogę... Więc za jakąś wskazówkę, namiar lub po prostu utwór przesłany na maila byłabym dozgoonnnnnie \"dźwięczna\" ;) Pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna spiewa "o czyms" np. o milosci :) Пожалуйста, только живи. Ты же видишь - я живу тобою.. Моей огромной любви хватит нам двоим с головою..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam, niestety. Natomiast właśnie powróciłam z Petersburga i chyba rozpocznę nauke, tak coś mi się wydaje :D Monumentalne miasto, nie wiem, czy dla ludzi, ale wrażenie robi ogromne. Zresztą od tej wyprawy uważam, ze: \"Popłynąc noca po Newie i umrzeć\". Kiedy ortwieraja sie mosty, gdy wszystko jest oświetlone, gdy się płynie po wielkiej, szerokiej wodzie, echhh... muszę tam wrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym mam dośc duzo muzyki rosyjskiej, mój przyjacel jest zajwionym rusofilem i mi podrzuca :D Przy dicho wymiękłam :] Natomiast, z tego, co wiem, dobry jes zespół DDT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Онегин, добрый мой приятель, Родился на брегах Невы, Где, может быть, родились вы Или блистали, мой читатель; Там некогда гулял и я: Но вреден север для меня ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mlodzi - nie zapomnijcie tez posluchac Okudzawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×