Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

hurom burgund i jestes zadowolona z koloru powiedz mi czy w Warszawie mozna kupic te wyciskarki a wczesniej zobaczyć na zywo.Ewentualnie w jakim innym miescie.Jedna z firm nie sprowadza najnowszej 700.nie wiem dleczego.twierdza ze ma takie same funkcje jak poprzedni model.Jaki model wyciskarki posiadasz?w hurom 600 sa dwa modele HF iHG o czym dowiedziałam sie niedawno. Jedna z nich ma wolniejsze obroty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek87
Witam Ostatnio dokonałem zakupu wyciskarki cooksense HD-8801. Na próbę postanowiłem sobie zrobić sok marchwiowy. Soku było sporo, lecz zawierał w sobie miąższ-do tego stopnia dużo, że zatyka słomkę przez którą przywykłem pić. Do tej pory miałem jedynie styczność z sokowirówkami, więc czy w wyciskarkach to (miąższ) normalne? Czy też moja wyciskarka jest jakaś wadliwa? (znając moje szczęście jest to całkiem prawdopodobne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajnie jak sie zdecydowałam na zakup to okazuje sie ze nie ma jej w magazynie chodzi mi o hurom 600HG z wolniejszymi obrotami kolor burgundowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W końcu sie zdecydowałam i musze wam powiedziec ze jestem zachwycona wybrałam Hurom700 białą . juz robiłam pierwsze soczki z róznych owoców sa przepyszne .wyciska rka jest bardzo cicha i sok jest naprawde dobry. jesli chodzi o klarownosc to sa tam odrobinki miazszu ale mnie to w ogóle nie przeszkadza.Teraz tylko trochę załuje ze nie zdecydowałam sie troche wczesniej na jej zakup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wiem, że to nei terapia Gersona i super wyciskarki, ale zakładam, że się znacie - możecie coś polecić taniego tylko i wyłącznie do cytrusów? wiecie, taka ręczna elektryczna ze stożkiem, że się przeciętego pomarańcza na pół do takiego szpica przykłada i wtedy się wyciska. czy raczej w niskiej cenie będzie to obojętne co kupię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja kupiłam GS Elite ale nie do żadnej terapii, tylko profilaktycznie, żebym w przyszłości nie musiała stosować żadnego oczyszczania z lewatywami. Regularnie piję soczki od jakiś dwóch lat. Wyciskarki ręczne czy do cytusów, myślę że nie są najgorsze ale soku z buraka nie wycisnę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ala 0909
Długo się zastanawiałam i w końcu się zdecydowałam. Zakupiłam sobie w ramach prezentu urodzinowego wyciskarkę HUROM 200. Jestem bardzo zadowolona. Soki są oszałamiające. Moje dzieci i mąż ku mojemu zmartwieniu preferują tylko owocowe z dodatkiem marchewki. Ja natomiast szaleję z pietruszką , nacią pietruszki, papryką, selerem naciowym, selerem w korzeniu, imbirem, sałatą, kapustą, szpinakiem. Moje soki warzywne są zawsze z niewielką ilością owoców. Nie spodziewałam się, że będą takie słodkie. Naprawdę warto wydać te pieniądze. Wyciskarka działa bardzo cicho. Mam sokowirówkę ZELMERA, ta to dopiero wyje jak traktor. Soki są rzeczywiście mało klarowne ale mnie to nie przeszkadza. Zrobienie soku troszkę trwa. Najdłużej chyba mycie i przygotowywanie/krojenie owoców i warzyw. Mycie wyciskarki też jest dosyć uciążliwe ale z moją sokowirówką było zdecydowanie gorzej. Reasumując ja ZDECYDOWANIE POLECAM. Wybrałam ten model bo mi kilku sprzedawców do których wydzwaniałam przed podjęciem decyzji powiedziało, że te nowsze i droższe różnią się tylko wyglądem zew. Pozostałe elementy takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7em
Witam Ja używam wyciskarki Hurom 500 od kilku miesięcy dość intensywnie, bo codziennie wyciskam ok litr soku. Głownie marchewka, burak, jabłko. Zauważyłem na silikonowych częściach taki bardzo ciemny osad, który dość trudno jest usunąć. Czy ktoś miał z tym podobny problem i jeśli tak, to jak sobie z tym poradził ? Na metalowych częściach sitka też miałem taki osad z marchewki i po prostu go zeskrobałem, ale z tym na silikonowych szczotkach nie bardzo mogę sobie poradzić. Może zostawić je na noc w jakimś roztworze ? A tak ogólnie, to jestem zadowolony z wyciskarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domyjesz octem
całonocne moczenie w occie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pd
Szukam wyciskarki (w cenie do 1000zł) do: twardszych warzyw (burak, marchew, seler) oraz zieleniny (natka pietruszki, pokrzywa, sałata). Używana będzie w celach profilaktycznych (około 1 litr soku dziennie) Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
uczciwie odradzam wszystkim zakup jakiegokolwiek green stara tylko się srogo rozczarujecie i stracicie niepotrzebnie mnóstwo kasy, spotkało mnie nieszczęście kupić ten sprzęt okazało się to tragiczną pomyłką.nie kierujcie się pozytywnymi opiniami piszą je zupełni ignoranci w temacie wyciskarek albo sami sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 7em
Dziękuję za radę nt moczenia w occie - dziś spróbuję to zrobić. ;-) A dobrą wyciskarkę w cenie do tysiąca zł to chyba trudno znaleźć nową ze sklepu .. Zresztą jaka by nie była z tych pionowych, to wymieniona zielenina jak natka pietruszki a szczególnie pokrzywa potrafią ją przytkać, jak się jej wcześniej nie pokroi na krótkie kawałki. (pokrzywę, nie wyciskarkę ;-). Wszystko co ma łykowate włókna zatyka w takich wyciskarkach taki mały otwór na dole sita w którym się sok wyciska. Ewentualnie można wyciskać na zmianę z marchewką, która potrafi przepchnąć te włókna, lub innymi twardymi warzywami. Ja się np. wcześniej zastanawiałem nad kupnem Cooksense - można w niej też robić homogenizację, czyli np. przygotować ziemniaki na placki i ma mocniejszy silnik bo 200 W. Jednak kosztuje prawie 1300.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ta sama opinia na wielu forach, nie przesadzasz !! Green Star broni się jakością !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwy inzynier
mowi sie ze najlepszy biznes jest na handlu bronia, narkotykami i prostutucja. Ja bym jeszcze dodał to tego biznes na chorobach. Jesli chcecie wiedziec ile jest warta wyciskarka np omega czy oscar to zobaczcie sobie maszynke do mielenia miesa zelmer np 986.87. koszt jej to 259zł. Moc znamionowa 250W, chwilowa 650W. Wychodzi zatem że sitko,slimak i podajnik kosztuja 1000zł (a zauważcie ze zelmer też go posiada). Dziwi mnie ze zelmer nie produkuje przystawki do tej maszynki w formie porządnej wyciskarki. A tyle hurom kosztuje w Chinach 60USD http://www.alibaba.com/product-gs/1104580283/Hurom_Slow_Juicer.html Gdy mieszkałem w Nowym Yorku słyszałem anegdote ze rabin opowiadał o niekoszernych bakteriach w wodzie i zeby sie ich pozbyć należy kupić filtr do wody, a najlepiej te z firmy X. Włascicielem firmy X był ktos z jego rozdzinypozdrawiam i zyczę duzo zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamoń
Jak czytam jaki z ciebie inżynier to aż się boję iść do lekarza :) Nie porównuj tanich chińskich podróbek do wysokiej jakości produktów xxxxxxx... Ale co ja ci będę tłumaczył, jesteś dociekliwy i wiesz swoje pewnie nie raz miałeś w ręku produkty tego typu, ba może nawet pracujesz w zelmerze (w chinach?) .... ręce opadają. Powodzenia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwy inzynier
mamoń, a myslisz ze te wyciskarki gdzie są produkowane?w USA?Niemcy? Wszystko jest teraz produkowane w Chinach, towary premium też. Zauważ ze za 1200zł to kupisz pralke, tam też jest silnik, jest beben ze stali(i to ile kg) też jest elektronika. Myslisz ze materiały zuzyte na pralke sa mniej warte niż na wyciskarke?Mylisz sie. Pozatym w takiej wyciskarce, jesli jest plastikowa, to oprocz silnika i plytki z elektroniką wszystko jest produkowane na wtryskarkach plastiku, a to najszybsza i najtansza metoda produkcji. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wracając do tematu
A ja mam huroma hb hurom 200 jest sporo tańszy a ma wszystko to co hurom he hu500 tylko jest w starszej obudowie ale za to ma większy otwór wsadowy od hu 500. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WRESZCIE TRZEBA COŚ SPROSTOWAĆ
Wyciskarki do soków marki HUROM są dużooo lepsze, firma Hurom wymyśliła i opatentowała metodę wyciskania w pionie _ to są FAKTY. Wszystkie inne wyciskarki tego typu to nieudolne podróbki. Wyciskarki HUROM to najwyższa jakość materiałów oraz silnika (silnik indukcyjny - AC MOTOR ,a nie jak w zelmerach i innych taniznach szczotkowy) najlepsze i najnowsze technologie, tym właśnie może poszczycić się firma Hurom. NAJWYŻSZA jakość produktu jaka jest dostępna na rynku światowym. Niestety trzeba to powiedzieć głośno nie ma na rynku firmy która mogłaby dorównać Huromowi w kwestii wolnoobrotowych wyciskarek oczywiście. Hurom ma już 4 fabryki, gdzie np. Kuvings to przy HUROM mała firemka. W dodatku Hurom produkuje wyciskarki dla innych marek takich jak Versapers (marka Holenderska), Omega (marka z USA) Oscar (marka z Australii) i wiele innych o których nawet nie słyszeliśmy oraz oczywiście pod swoją marką (w dodatku dużo więcej modeli tj. HU-600 2 modele HG- 40 obr/min i HF 76obr/min oraz HUROM -700 - 76obr/min). Także to nie firma Omega produkuje wyciskarki tylko firma Hurom z OMEGI logo;) Silniki Huroma 150W są na tyle mocne by podołać marchwi czy burakom, nie ma potrzeby silnika o 240w to już przesada, ale coś trzeba wymyślić by przyciągnąć klientów jak nie na dyplomy/certyfikaty (o których Hurom wogóle nie wspomina, a ma ich sporo więcej) to na mocniejszy silnik;) gdyby była taka potrzeba Hurom dawno by to zaimplementował w swoich modelach jednak tak nie jest a już wydali model 700;) Problem polega na tym, że im większy kawałek włożymy do maszyny np. całą marchew tym gorsza wydajność wyciskania i więcej pulpy w soku oraz części takie jak sitko, wałek narażone są na częstsze uszkodzenia i szybsze zużycie, takie są fakty. Dzięki temu że silnik Huroma ma zabezpieczenie przed przeciążeniem i moc 150W nie może ma takich awarii czy usterek, maszyna wyłączy się jak kawałek np. marchwi jest za duży. Dzięki temu nasza maszyna będzie nam służyć latami bez żadnego problemu. Warzywa i owoce będą pięknie wyciśnięte, a pulpy w soku jest sporo mniej niż w maszynach np. z Kuvingsa. Dodatkowo więcej wartości odżywczych zostanie zachowanych i sok będzie mniej natleniony. W dodatku cena Kuvingsa to ponad 1600zł a tak naprawdę jest to model podstawowy taki jakim jest np Hurom hu-100, czy 300 czyli pierwszy model wydany przez Huroma 4 lata temu ;) Hurom poszedł o wiele dalej mają już modele hu-700 (cena 1760zł) to chyba mówi samo za siebie. Wybór należy do Was czy chcecie przepłacać czy niekoniecznie i czy chcecie wysoką klasę produktu czy gorszą? WYBÓR należy do Was moi kochani!!! Ale pomyślcie zanim coś kupicie na jakimś targu czy pokazie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@up Kolejny spec od wyciskarek? Sprzedajesz je, że tyle wiesz? NAJWYŻSZA jakość produktu jaka jest dostępna na rynku światowym. Niestety trzeba to powiedzieć głośno nie ma na rynku firmy która mogłaby dorównać Huromowi w kwestii wolnoobrotowych wyciskarek oczywiście. -------------------- A brałeś wyciskarki poziome pod uwagę, czy tylko skupiasz się na pionowych? Hurom ma już 4 fabryki, gdzie np. Kuvings to przy HUROM mała firemka. W dodatku Hurom produkuje wyciskarki dla innych marek takich jak Versapers (marka Holenderska), Omega (marka z USA) Oscar (marka z Australii) i wiele innych o których nawet nie słyszeliśmy oraz oczywiście pod swoją marką (w dodatku dużo więcej modeli tj. HU-600 2 modele HG- 40 obr/min i HF 76obr/min oraz HUROM -700 - 76obr/min). -------------------- A czy wiesz, że firma Hurom jest firmą córką producenta DongaH, który jest właścicielem marek Hurom, Oscar? Oscar jest marką duuuuużo starszą od Huroma :D Co z tego, że mają 4 fabryki? Z tego co się dowiedziałem największa jest w Chinach i tam też są produkowane Huromy. Kuvings to mały producent - fakt i nawet naśladowca Huroma, ale Hurom wprowadził na rynek pierwsze poziome wyciskarki, więc to raczej kiepskie porównanie. Także to nie firma Omega produkuje wyciskarki tylko firma Hurom z OMEGI logooczko.gif -------------------- Bzdura, DongaH jest właścicielem Huroma, Omega, to inna marka, której właścicielem jest firma produkująca również Excalibury. Silniki Huroma 150W są na tyle mocne by podołać marchwi czy burakom, nie ma potrzeby silnika o 240w to już przesada, ale coś trzeba wymyślić by przyciągnąć klientów jak nie na dyplomy/certyfikaty (o których Hurom wogóle nie wspomina, a ma ich sporo więcej) to na mocniejszy silnikoczko.gif gdyby była taka potrzeba Hurom dawno by to zaimplementował w swoich modelach jednak tak nie jest a już wydali model 700oczko.gif ------------------------- Hurom to firma, która wiele rzeczy zleca w produkcji zewnętrznie. Kuvings w tym wypadku robi wszystko sam. Większa moc silnika również może świadczyć o dłuższej żywotności. Nie nie jestem zwolennikiem Kuvingsa, nawet nie patrzę na wyciskarki pionowe, bo mam 3 znajomych, którzy na nie narzekają. Hurom poszedł o wiele dalej mają już modele hu-700 (cena 1760zł) to chyba mówi samo za siebie. ----------------------------- No i co z tego, że mają 10 modeli jak wszystkie robią sok tak samo!!!! Różnią się pierdołami z tego co widziałem. To inną budową, to dodatkową zatyczką, to kolorem, to materiałem. I co z tego, że płacisz za metalowego huroma 1920 jak sok masz taki sam jak z tego za 1200? Ślimak, sitko jest we wszystkich takie same. P.S. Spędziłem na szukaniu, pisaniu o tych urządzeniach ponad pół roku, łącznie z forami zagranicznymi - żeby nie wydać kilka stów więcej moich ciężko zarobionych pieniędzy. Również dzwoniłem do sklepów w UK z pytaniami. Wyższy model w przypadku Huroma, to tylko kasa dla dystrybutora i producenta za "ulepszenia", a taki sam sok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmm mmm
Kolega wyżej widać mocno zaniepokoił się prawdą w meilu wcześniej hehehe i tłumaczy się z czegoś ....z czego??? Pogrążeni w smutku właściciele Kuvingsów - podróbek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WOLNY SŁUCHACZ
Hurom to może i matka ale teraz potentat na rynku jak widać wszyscy chcą mu dorównać, ale nie za bardzo mogą hehehehe, co do różnic między modelami to może nie są jakieś ogromne, ale co model to są jakieś zmiany mniejsze większe alezawsze na lepsze;) a nie stanie w miejscu jak konkurencja Huroma - pewnie próby kopiowania tego co zrobil Hurom zajmują im tyle czasu, że nie mają już czasu na nowe pomysły ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam huroma i używam średnio co drugi dzień ale 90% owoce i jest ok. Ale jak chodzi np. o marchewke to non stop staje. Ale ogólnie jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam,a ja mam JuiceMaker wyciskarke Zelmera i jest super codziennie od ponad roku robię soki z różnych warzyw i owoców ,twardych i miękkich i działa rewelacyjnie ,jeszcze mnie nigdy nie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej Wegetariański
Huromy zatrzymują się na dużych kawałkach np. marchwi dlatego też należy ją przekroić na pół lub na cztery (jak jest gruba) wzdłuż najlepiej w podłużne słupki, wtedy maszyna na pewno się nie będzie zatrzymywać. Huromy mają zabezpieczenie przed przeciążeniem i dlatego tak jest - ta funkcja zabezpiecza silnik przed ewentualna awarią. Druga sprawa jest taka, że lepiej odciskają się mniejsze kawałki warzyw czy owoców, aniżeli duże - poprawia się wydajność wyciskanego surowca oraz mniej pulpy ląduje w soku, dlatego tak to jest zrobione. Firma Hurom pomyślała o wszystkim. Bezpieczeństwo to podstawa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dociekliwy inżynier
dla uzytkownika nie ma znaczenia czy silnik jest indukcyjny czy komutatorowy. Silnik indukcyjny co prawda nie ma szczotek wiec ma większą zywotność ale ja w pralce wymieniłem szczotki po 15 latach uzywania co dzień! do tego szczotki kosztują ok 20zł W silniku komutatorowym może wystąpić(zwykle występuje) iskrzenie na komutatorze przy pracy a co za tym idzie, silnik może sie nagrzewać. Szczegolnie niekorzystne jest zablokowanie takiego silnika. Jesli różnicą jest tylko zastosowanie silnika indukcyjnego, to ja nie dopłaciłbym do takiego urządzenia wiecej niż 100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc222
A ja mam pytanie z innej beczki, wszystkie opisy w wyciskarkach mowia o tym ze niby metale ciezkie itp paskudztwo zawarte w wyciskanych produktach zostaje w odpadzie i tu moje pytanie, jak uwazacie czy kompostujac je zanieczyszcze sobie ogrodek tymi metalami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do Hmmmm mmmm: Ja się z czegoś tłumaczę? Człowieku, chyba za dużo soku wypiłeś z procentami :D Hahahahaha. Po prostu opisałem czym jest Hurom w stosunku do innych urządzeń. Chętnie z Tobą podyskutuję na ten temat. Zadawaj mi pytania ja będę odpowiadał, a potem ja. Dobrze? :) Dokształć się troszkę i zapraszam do rozmowy. Ewentualnie zadzwoń do kilku sklepów i spytaj co sądzą o każdej marce. Ja się dowiedziałem w Polsce w zależności od dystrybutora danego urządzenia że: Hurom najlepszy, Omega najlepsza, Kuvings najlepszy. W zależności od sklepów i tego na czym najwięcej zarabiają. Jak chcesz bardziej fachowej wiedzy korzystaj z for anglojęzycznych. Mam wielu znajomych, którzy mają różne urządzenia i wiesz co? Na Huromy narzekają najbardziej. Robiłem sok na: Omedze, Oscarze, Huromie, Kuvingsie, Angelu i na jakimś zapyziałym Matstonie. Tak, sam robiłem i testowałem, nie patrząc na filmy z Youtube. Na ilu wyciskarkach ty robiłeś sok? Kupiłeś pewnie Huroma i chwalisz, bo nie masz porównania. Szkoda, że dzielę się swoją wiedzą próbując pokazać innym, że nie wszystko dobre. Hurom najlepszy, to kupujcie wszyscy Huromy i bądźcie zdrowi jak zadowoleni :) Chwalmy Pana Alleluja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolega z góry chyba ma problem sam z sobą...szkoda 'gościa;)' co biznesik nie idzie...huheuheuheue trochę dystansu do siebie kolego zamiast robić z siebie barana pomyśl zanim coś napiszesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ROSZPUNKA WAWA
GOŚĆ i jaką polecasz jak na tylu robiłeś;)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×