Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szukam0055

Terapia Gersona - jaka wyciskarka soku?

Polecane posty

Gość sokożerca
moja wyciskarka turbo w910 ciągle pracuje robi soki a ja chudnę spadło już 9 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość depress
Cooksensa 8801,ktoś pytał o ten sprzęt ,mam go już jakiś czas,kupiony w cenie 1100 zł. ma dużej mocy silnik i bardzo wolne 47/min obroty,jeszcze ani razu sie nie zaciął,a gdyby ,to jest wsteczny,sprzęt jest dość nową pozycją na rynku ale godną polecenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mi moj nowiutki cooksense chwilami pojękuje. zdarza sie to głównie przy zielonych warzywach, typu seler naciowy, zioła, czy brokuł, jednak jest symptomem nieco niepokojącym.. :( Czy ktoś, coś..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do janek z Radomia napisz coś więcej jak ten hurom 2G sie sprawuje? masz porównanie z jakąś inną wyciskarką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek z Radomia
witam, HH 2G sprawuje się rewelacyjnie sok ma malutko pulpy i jest taki gładki w smaku, powiedziałbym kaszmirowy;) Zastanawiałem się nad Sana ale ta przeważyła...Pani ze sklepu od SANY euj... zniechęciła mnie swoją postawą, mialą dość agresywne zagrania i na siłę chciała wepchnąć mi jej zdaniem najlepszą Sanę na świecie;) Na szczęście poszukałem dłużej i kupiłem HH drugiej generacji (po długiej konsultacji ze sklepem) i jest rewelacyjna, cichutka i sprytna. Mam odniesienie do wyciskarki Zelmera pionowej, a potem Clariusa z biedronki;) Zelmer spalił mi się po 7 miesiącach...a Clarius połamał bo to taki plasticzek a nie wyciskarka i miałem problem z częściami. Szukałem czegoś z górnej półki.Jestem bardzo szczęśliwy i zadowolony ...Hurom to wysoka klasa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek z Radomia
AHA do tego co kupił cooksense pojękuje każda związane jest to z produktem jaki wyciskasz, takie jęki sa z każdej, wiem bo to już mój 3 tego typu sprzęt;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dzięki janek kupiliśmy tego huroma 2G i od dwóch dni robimy soki, ale juz kilka razy zatrzymał się na marchewce ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni, ale też nie mamy porównania z innymi, bo to nasza pierwsza wyciskarka czy są juz gdzieś porównania 1G z 2G? czy rzeczywiście jest wydajniejszy teraz doczytałam o cooksense, ma mocniejszy silnik i jest o połowę tańszy, co o nim sądzicie? ma taki sam wałek jak hurom 2G może nie warto było przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek z Radomia
zatrzymuje się bo marchew pakujesz za wielką trzeba ją pokroić i nie przeładowywać maszyny, wtedy też lepiej się wyciśnie sok z takiego pomniejszonego kawałka, aniżeli z całej marchewy...heheh ludziska myślcie trochę!!! BOŻE BOŻĘ BOŻENKO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chyba nie sądzisz, ze wrzucam całe marchewy Wrzucam ćwiartki i na tych właśnie się przycina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marwisz
Długo szukałem "tej jedynej" wyciskarki. Ze względu na miejsce w kuchni, a raczej jego brak preferowałem pionową. Jak wyszła 2 generacja Huroma, długo się nie zastanawiałem. Cena z kosmosu, ale zawsze uważałem, że kupując jakikolwiek sprzęt, gdzie jakość jest ważna, należy brać to, co najświeższe. Chyba się nie zawiodłem. Ten model jest niebywale cichy, wyciskanie- sama przyjemność, soki rewelacyjne. bardzo pozytywnie oceniam działanie wajchy regulującej pulpę. Słyszałem, że w poprzednich modelach uszczelka potrafiła się wysunąć i sok zmieniał się na zupę.Tu nie ma na to szansy. Trochę problemów miałem, gdy na początku wyciskania puszczałem warzywa łodygowe (seler naciowy), czy zioła (mięta) lub szpinak. Wydaje mi się, że włókna trochę blokują wtedy wylot pulpy i zaczyna ona niepotrzebnie "wzbogacać" sok. Teraz zostawiam tego typu produkty na koniec wyciskania i wszystko jest OK. Przy czyszczeniu widać wyraźnie, że wszystko w środku jest czyste tzn. urządzenie wykonało pracę, nie zapycha się itd. Parę razy silnik się zatrzymał, ale to tylko w przypadku za grubo pociętych b. twardych warzyw. Generalnie zależy mi na zdrowiu, więc uważam, że lepiej kupując takie urządzenie, związać się z wiodącą firmą, która stale wprowadza innowacje i bazuje na najlepszych materiałach. I za to niestety trzeba czasem trochę dopłacić. Chętnie bym się jednak dowiedział czegoś na temat działania poziomych, dobrych 2 wałkowych wyciskarek w kontekście ich przerabiania warzyw z włóknami. Pozdrawiam wszystkich wyciskaczy. Na zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek Educare
Ja mam Eldom PJ 400 i jestem bardzo zadowolony , jak sobie radzi można zobaczyć na YT. Chętnie odpowiem na pytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ludzie.. Jaki jest temat rozmowy? Chce ske dowiedzieć jakiej wyciskarki nalezy uzywac przy scislej terapii Gersona chorej osoby. 30 stron pitolenia od rzeczy.. Potrzebuje informacji, jak maja sie dzisiejsze wolonoobrotowe wyciskarki do 2etapowego Norwalka zalecanego przez Gersona. Czy miazsz powinien byc prasowany? Jaki to ma faktyczny wplyw na enzymy? Czy nalezy rozwazyc zakup tanszego zamiennika Norwalk? Jeżeli tak to jaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gościu - myślę, że nikt Ci może nie odpowiedzieć w 100% na Twoje pytanie. Ja sama interesowałam się terapią Gersona (jestem po nowotworze kilka lat temu i teraz znowu coś, mnie złapało), ale nie potrafię Ci odpowiedzieć. Myślę, że najpewniejszą informację dostałabyś jedynie w którymś z ośrodków, gdzie leczą tą terapią. Wydaje mi się, aoe tro subiektywne odczucie, że dzisiejszw wyciskarki soków, które mają za zadanie wydobyć i utrzymać enzymy z owoców i warzyw są porównywalne do prasy Norwalk i może je w terapii stosować. Zwróć uwagę, że wszystkei zdrowe terapie, takżer antynowotworowe - bazują na świeżych warzywach i owocach, chodzi o oczyszczenie, więc wyciskarki zrobią to samo co prasa. Ja kupiłam 2 tygodnie temu Hurom 600 - ok. 40 obrotów na minutę, więc ponoć jeszcze więcej enzymow. Nie robię ścisłej terapii Gersona, bo musiałabym mieć dostęp do kilkudziesięciu kilogramów ekologicznych warzyw i owoców dziennie i musiałabym się zwolnić z pracy, aby mieć czas na robienie lewatyw i soków, a najlepiej zatrudnić kogoś jeszcze do pomocy. Od kilku dni codziennie robię świeże soki - i piję kilka kubków dziennie - zamiast posiłków. Z wyciskarki jestem bardzo zadowolona, chociaż używam ją dopiero tydzień. Wcześniej miałam zwykłą sokowirówkę Philipsa i widzę, że wyciskarka jest dużo bardziej wydajna. Planuję zrobić dla porównania soki jednocześnie na wyciskarce i sokowirówce, ale już widzę, po ilości użytych warzyw i owoców, ze z wyciskarki wychodzi więcej soku. Ponadto odpady są bardziej suche. Co prawda z wyciskarki sok jest mniej klarowny, mniej przeźroczysty (mimo, że stosuję dodatkowe sito), ale mnie to nie przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RAW__FOOD
Do posiadaczy HUROMA jak radzi sobie z wyciskaniem natki pietruszki? ja wyciskałem ją w GS i tam szło super ale jak jest z HOROMEM? czy zapycha się czy ładnie sok wyciska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Długo się zastanawiałem nad wyborem wyciskarki. W końcu, po wielu analizach zdecydowałem sie na Matsona 6-1. Motywacja: cena (1090); sito ze stali (wszystkie wyciskarki stosowane w Instytucie Gersona mają metalaowe części-również ślimak); ślimak z ultemu - wolabym metalowy ale to nierealne; pozioma = łatwość mycia (chronicznybrak czasu). Używam 1 miesiąc 2 - 3 razy dziennie (tygodniowo ok 20 kg marchwi + 10 kg. buraków) wspomagając leczenie. Warzywa kroję nożem lub krajalnicą do frytek. Jak do tej pory działa bez problemów. Z 1 kg marchwi ok 0,75 litra soku (pamiętajcie, że to marcowe zakupy, później pewnie będzie więcej). Wcześniej pożyczyłem od znajomych pionowego Kuvingsa (masakra przy myciu). Nie widzę różnic w jakości soku. A propo's BPA - nie wierzę w "zdrowotność" jakiegokolwiek tworzywa sztucznego. Zły pieniądz wypiera dobry, dobre jest wrogiem lepszego, zawsze będą nam wciskali tańsze. Ciekawe jak za 10 - 15 lat będzie oceniany ultem i co w nim znajdą. Przy okazji, kupiłem noże ze stali znanej firmy na B. Barwią się od buraków i marchewki. Już lepiej wypolerowane są noże polskie z firmy "krzak" kupione przy okazji na tagowisku. Opinię zamieszczę na innych blogach jako podziękowanie dla innych za ich uwagi. Smacznego i pozdrawiam. PS. Producent Matsona to Oscar Electrocs Co. Ltd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anatol22334
Do terapii gersona nadaje się tylko jedna wyciskarka jednoetapowa. Dwuślimakowy Angel, obojętnie który model. Ja mam Angela 5500 ale kiedyś nie było nowszych modeli. Siostra ma hurma i wyciska bardzo marnie w porównaniu do mojego kombajnu. Angel Wyciska rewelacyjnie bez zbędnego błonnika przy terapii sokami. kupiłem wyciskarke osobiście u oficjalnego dystrybutora w polsce w Oleśnicy koło Wrocłąwia, ich sklep www.energiazdrowia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do RAW__FOOD Hurom 2G super daje sobie radę z wyciska niem natki pietruszki, nic się nie zacina, dużo soku leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma tu ktoś porównanie Huroma 1G i 2G, czy rzeczywiście jest wydajniejszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, czy jest tu jakiś posiadacz Huroma GD który chciałby się podzielić wrażeniami z użytkowania? Zastanawiam się nad zakupem ww. lub Oscara Neo, po tym jak Matstony w wersji Advanced wywiało z rynku (a już miałam zamawiać :( nie wiem na co się teraz zdecydować. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CarlosT
Czy wyciskarka Kuvings B6000 nadaje się do terapii Gersona? Nie jest to typowy ślimak, ale działa na tej samej zasadzie. Czy sok z takiej wyciskarki należy potem przecedzić w sitku lub poprzez "szmatkę"? Bo po wyciśnięciu nie jest to czysty sok, a mus, także nie wiem jak to się ma do tej terapii... Czekam na odpowiedzi, z góry dzięki. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie do użytkowników wyciskarki Kuvings B6000. Mnie nie wychodzi czysty klarowny sok, tylko raczej sok z osadem lub z musem. Wydawało mi sie ze z takich wyciskarek powinien wychodzić czysty klarowny sok, bez drobinek. Czy ja coś może zle wykonuje ? Bede wdzieczna za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwrotnik777
kupiłam kuvingsa tego nowego i jestem załamana ;( porazka, musze uzywac popychaczki bo zacinaja sie jabłka, a nie jestem w stanie dobrac ich rozmiaru idealnie, w sumie nie jestem zadowolona, bo sok jest taki sam jak z poprzedniej (brat ma) tyle ze duzo pitolenia z tymi owocami i tak i tak musze ciac;( a mycia kurde sporo... i plastiki badziewnej jakości…szkoda;( sprzedam ja na allegro i kupie cos moze dwuwałkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antares 17
Przeczytałem cały watek i nic nie wiem. Skłaniam się do pionowej wyciskarki i mam na myśli Omega vrt 352. Niech ktoś kto ja posiada napisze coś o wadach i zaletach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gostek46
Omega to nic innego jak np Hurom starszej generacji( Omega to tylko marka produkowana przez Huroma - tyle udało mi się ustalić ) Mam Huroma hh2g jet rewelacyjny ( wcześniej miałem matstona ) jest o wiele bardziej wydajny , sok jest klarowny bez odpadów i farfocli. Wydajność wysmienita- z 3 kg słuchawek marchewki z netto miałem 1,5 litra soku. Ma fajna manetke do regulacji gęstości soku , można także za pomocą tego przymknąć wylot odpady przy soczystych owocach/warzywach(papryka czy winogron) aby sok nie uciekał otworem wraz z odpadem . Można tez w podobny sposób robić koktajle ! Polecam ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielenina
pożyteczne info , a jak z zieleniną np. natka, szpinak , sałata, botwinka itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antares17
tak, tylko hurom 2GG jest o tysiaka droższy więc jeśli nie ma dużej różnicy? - to po co przepłacać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość figofago129
ja też mam kuvingsa B6000 i też z poczatku miałem gęste soki ale zadzwoniłem do pana który mi to sprzedawał i się okazało że za rzadko robiłem płukanie wodne, że uszczelke przy wylocie pulpy za mocno wciskam i że z banana czy miękich owoców to ja nie będe miał klarownego soku. i to jest prawda to sa zupełnie inne soki niż twe z kartonu a my jesteśmy przyzwyczjeni do ich wodnistej konsystencji. ale kilka porad sprzedawcy i śmigam różne dobre soki i nie są za gęste i płukanie wodne też rózne może być tzn może fajnie wymyć wewnątrz urzadzenie jak ktoś wie jak dobrze to zrobić a może nic nie dać, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zazaza45
Ja od kilku dni używam Matstona 6in1 Advanced (zwykła/tańsza wersja miała części zrobione z bisfenolu) i jestem bardzo zadowolona. Jest cichy, łatwo się go składa i myje. Dobrze radzi sobie z twardymi warzywami, gdy je pokroję na mniejsze kawałki, ale z miękkich owoców nie wyciska już tyle soku. Pojemniki też są dość małe, ale dla mnie to nie problem, bo nie wyciskam soków litrami. No i cena (1050zł) to naprawdę nie jest dużo jak na wyciskarkę ze średniej półki. Jest dobrze wykonana i ma długą gwarancję (10 lat na silnik i 2 na części). Niestety nie mam porównania z innymi wyciskarkami, ale czytałam o nim wiele dobrych opinii, dlatego zdecydowałam się właśnie na tą markę i model. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przymierzam się do zakupu wyciskarki, mam właściwie trzy typy, Kuvings NS, Omega VRT 352F i najtańsza z nich trzech Juiceme. O tych dwóch pierwszych można wiele poczytać ale czy ktoś coś słyszał lub ma i może się podzielić opinią o tej wyciskarce Juiceme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×