Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

kamu2 nie ma za co, ja z mickiewicza jestem bardzo zadowolona także życzę pozytywnych wrażeń z porodu też w miarę możliwości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamu2
Ja rodziłam na Mickiewicza 5 lat temu i też byłam zadowolona w sumie z porodu również, ale wtedy trafiłam na dyżur mojej lekarki, leżałam w sali 2-osobowej. Spodziewałam się,że wszytko będzie wyglądać dużo gorzej. Mam nadzieję,że tym razem również będzie w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaCzarna32
Witam Mamuski i Ciezarowki, przeczytalam wszystko :D i postanowilam dolaczyc, bo pojawiaja sie juz pierwsze dziewczyny na 2014. Chlone wszystkie wiadomosci, przez co mam pewnie wiekszy metlik niz dotychczas i powoli dochodze do wniosku, ze decyzje o wyborze szpitala podejme w ostatniej chwili, w zaleznosci od przebiegu koncowki :) Rozwazam placowki czestochowskie i Myszkow, sa dla mnie najblizej. Uwazam, ze w sumie najwazniesza jest opieka poloznych, bo to one kieruja porodem naturalnym. Zastanawialam sie nad cc ale jak czytam ordynator Parkitki czesto podwaza nawet twarde argumenty w tym kierunku, wiec pewnie tam w ostatecznosci - nie mam zamiaru meczyc sie godzinami tylko dla zasady. Gdybym byla zdrowa i z ciaza przebiegaloby wszystko w porzadku to zastanawialabym sie nad Myszkowem, ze wzgledu na odnowiony caly oddzial. Jest jeszcze Mickiewicz, z mniejszym oblozeniem; ciekawa jestem Waszych doswiadczen z tego szpitala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Olik150 - dzięki za info, pytam bo termin mam na 29 września a 14 września jeszcze wesele wyjazdowe. Wiesz jak tam nasz pan doktor najlepiej siedzieć i się nie ruszać, a ja musze na nie isc. Nie chcę go drażnić i właśnie liczę na to że kolejną wizytę będę mieć w tym tygodniu co wesele .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Witajcie. Pozwole i ja dołączyć do brzuchatek :D przeczytałam troche postów, mam termin na 30 pażdziernika ale prawdopodobnie bede miała wcześniej planowaną cesarke. Widziałam że są też mamusie co chodzą do dr Lemańskiego :D tak samo jak i Ja :D Mam zamiar rodzić na parkitce i mam nadzieje że tak się stanie i pod nadzorem dr. Amelek2013 ja miałam pierwsza cesarke i jest takie zgrubienie musi ta opuchlizna zejsc, co do szwu zależy od ciała jak się goi, mnie w 6 dobie szew sciagneli wtedy i bylo zarosniete ładnie :D Gratulacje dla rozpakowanych mam! Jak możecie napiszcie te co rodziły na parkitce co jest potrzebne... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1234ui
Kochane przyszłe mamy!!! dwa razy rodziłam na parkitce. obecnie jestem na finiszu 3ciej ciazy i od początku powiedziałam sobie ze nigdy więcej ni urodzę w takich warunkach .poczytajcie artykuły pt. "rodzić jak w afryce" chodzi o częstochowę niestety...miałam dwie cesarki , dużo bólu, nerwów i upokorzenie bo to ze Ci kilku lekarzy zaleca cc to dla ordynatorów jest to bez znaczenia..pielęgniarki po operacji wcale sie dzieckiem chętnie nie zajmują mimo ze po znieczuleniu musisz!! lezeć na płasko 12 godzin i nie mozesz wstać do dziecka...moje płakało, było głodne - dramat!nie mówiac o oblesnych łazienkach do których były kolejki itd....zdecydowałam sie na poród w św. łukaszu ale niestety w lipcu oddział połozniczy zamknęli:( przeniosłam się do łodzi - klinika SALVE.jadę tam w poniedziałek bo mam zaplanowaną cesarkę. Jesli któras z Was będzie chciałą to opiszę wszystko "po"...chociaż...jest tu już taki watek o porodach w salve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Położna Angelika
Położna Angelika http://moje-ankiety.pl/respond-51280.html proszę o wypełnienie ankiety wszystkie mamy, które urodziły dziecko w latach 2011-2013 badam autonomię kobiet ciężarnych i rodzących... Proszę o pomoc w badaniach i dziękuję za każdą ankietę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny które rodziły na mickiewicza - do szycia po porodzie usypiają czy dają tylko znieczulenie miejscowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Witajcie przyszłe mamusie !! Jak się czujecie?? Ja przez weekend ledwo się ruszałam mała dała mi popalić, brzuch twardy i ciągły ucisk jak nie na wątrobę to na żołądek :D A dziś dostałam mega wielkiej opryszczki na ustach :( jestem załamana boli jak diabli...czy którąś coś takiego też spotkało w trakcie trwania ciąży ?? przykleiłam sobie plasterek compleed, ale nadal czuje mrowienie na wardze. Wizytę mam w czwartek jestem ciekawa co mi lekarz powie. Pozdrowienia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam ze 3 razy opryszczkę w ciąży, martwiłam się ale lekarz mnie uspokoił,że nic nie powinno złego się dziać gorzej gdyby była to opryszczka narządów rodnych a tak też plasterk przyklejałam i czekałam jak zniknie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsi
Dziewczyny zaczelam 21 tydzien i nie czuje jeszcze ruchów dziecka... czy to normalne??I jak sobie radziłyście z ciśnieniem w ciąży?> Podobno wysokie cisnienie w ciąży jest niebezpieczne....a ostatnio lekarz powiedzial mi ,że za wysokie mam;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MalaCzarna32
hatshepsi, wysokie cisnienie, tak jak cukrzyca moze doprowadzic do powiklan (zatrucie ciazowe), wiec jesli rzeczywiscie masz podwyzszone, to nalezy sie tym zajac. Jesli regularnie sprawdzane cisnienie przekracza 140, to lekarz bezwzglednie powinien temu przeciwdzialac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
witam wszystkie przyszłe oraz obecne mamusie jaki tu był spokój myślałam że już nikt się nie odezwie.U mnie też już ciężko z samopoczuciem i ogólnie uciska mnie w żebrach i do tego jeszcze zarombiste pończoszki na mojego żylaka także ciekawie nie jest.A siła też już nie ta co na początku ciąży biorę się za porządki i kompletowanie wyprawki a potem odpoczywam do porodu.Ja ruchy też czułam dosyć póżno około 22 tygodnia że coś mi się porusza w brzuchu a dopiero potem kopniaki ale nie zawsze są tak samo mocne a jestem dosyć grubą osobą więc może dlatego.Nie ma się czym przejmować czekaj cierpliwie.Mam pytanie jaki rozmiar ubranek kupujecie do szpitała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hatshepsu
Ja tez mam sporo kg na plusie..może to dlatego. Wiec spokojnie bede czekac ,aż maluch bedzie buszować.Ja kupiłam ubranka 56...najwyzej beda troszkę za duże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Modesta
witajcie kobitki :) mamablanki opryszczką sie nie przejmuj, ja miałam ze 3 razy w ciąży, ja smarowałam miodem spadziowym i znikała. Moja mała jest juz coraz wieksza i mocno czuje jej ruchy, kostki tez juz twardsze, więc czasem naprawdę boli :)Tez cisnie na wszystko co mozna. Brzuch mi twardnieje kilka razy w ciągu dnia, ale niezbyt bolesnie. Odnośnie wysokiego cisnienia,z tego co wiem, to trzeba zmierzyc przez 3-4 dni rano i wieczorem i jeśli te wartości są wysokie, to lekarz powinien działać, czasem moze wzrosnąc jednorazowo ze względu na duzy stres itp, ale wcześnie zauwazone i leczone nadcisnienie w ciąży nie zagraza dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Ja też mam zamiar 56 tylko myślę że bedą za małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Miło że się ruszyło forum :D hatshepsu też mam problemy z cisnieniem i biore magne B6 i powiem Ci że pomaga, awaryjnie mam zakupione leki któe mi lekarz przepisal ale z nich nie korzystałam i mam nadzieje że juz nie skorzystam :D Co do ubranek to też mam 56 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Zapomniałam dopisać że "miło" się czyta że nie tylko mnie maleństwo uciska na żołądek i watrobe do tego mega zgaga ehhhh..... Jeszcze troche musimy przetrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Zgaga ja też mam brałam rennie bo lekarz mi pozwolił ale na krótko to pomaga a wczoraj pojechałam po migdały bo jest nie do wytrzymania jak narazie jest lepiej zobaczymy dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) ja mam rozmiar 56 ale w razie gdyby bylo mniejsze dziecko to mam tez i 52 wieksze 62 tez mam nigdy nie wiadomo jakie sie urodzi;) co do samopoczucia to czuje sie nie zadobrze mały strasznie się rozpycha i uciska bolesnie na żoładek i zebra ost dostalam takich bóli od żołądka i bym wyladowala na pogotowiu ale pomoglo jak wziełam no spe:) doczekac rozwiazania sie nie moge:) wyprawka prawie cala gotowa pozostanie sie przeprowadzic na swoje i urzadzic pokój dla maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
hej dziewczęta.... wczoraj miałam wizytę u lekarza na opryszczkę dostałam antybiotyk heviran 5 razy dziennie przez 5 dni......moja mała jest ułożona głową w dół wczoraj mężowi i córci pokazała nawet język ... a waży 2600g lekarz powiedział, że skoro pierwsze dziecko urodziłam w 42 tygodniu tu też tak może być...kolejną wizytę mam 19.09 ---> będzie to 38 tc. Co do zgagi miałam raz ---> migdały pomogły ubranka do szpitala mam w rozmiarze 56 i ze dwa komplety 62, ale pewnie ich nie wykorzystam----> moja torba już prawie zapełniona brakuje mi jeszcze pampersów i spirytusu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
heviran to nie jest antybiotyk,tylko lek przeciwwirusowy,bo opryszczka jest wywołana przez wirusa a nie bakterie..tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
Hello jest tu ktoś? Dziś się dowiedziałam ze od 22 sierpnia do końca grudnia zoo na parkiecie jest za free bo refundowane przez unię ale ponoć tylko dla mieszkanek Częstochowy. Czy ktoś coś wie na ten temat? Gość - tak na marginesie dzięki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammablanki
nic więcej poza tym co wiem nie wyczytałam.... brać znieczulenie czy nie brać...o to jest pytanie płatne czy bezpłatne.... końcówka ciąży a głowę mam pełną pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamu2
Cześć my już z Lenką w domu . W środę urodziłam na Mickiewicza , był to mój drugi poród tam i po raz drugi jestem zadowolona. Do porodu trafiłam na przemiłe położne, były bardzo życzliwe i podnosiły na duchu. Tym razem bardziej bolało, gdyż podaną miałam oxytocynę,ale i tak było do przeżycia . Po porodzie opieka też w porządku. Moje dziecko dosyć mocno płakało w pierwszej dobie, więc je położne zabrały do siebie i mogłam całą nockę spokojnie przespać. Także ja Mickiewicza polecam. Warunki sanitarne może kiepskie, ale w sumie w szpitalu zazwyczaj się jest ok 3 dni. Ja urodziłam w środę o 15 a w sobotę już wyszliśmy do domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Gratuluje córeczki my też czekamy na Lenę ale u nas jeszcze dwa miesiące.Troszkę jestem spokojniejsza jak kobiety pozytywnie wypowiadają się o szpitalu na Mickiewcza bo ja też tam mam rodzić.Warunki są jakie są ale myślę że ważniejsze jest podejście personelu.Mam pytanie położne goliły cię do porodu czy nie ma takiej potrzeby i czy robią lewatywe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też rodziłam na mickiewicza i też mam Lenkę ma już miesiąc. Też sądze,że na mickiewicza była dobra opieka ja byłam bardzo zadowolona, lewatywę zrobiono mi zaraz po przyjęciu a golenie też miałam z tego co pamiętam przy porodzie.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×