Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość Sierpniowa_Mama
Dziewczyny mam pytanie odnośnie testu obciążenia glukozą. Jestem w 22 tygodniu ciąży i wybieram się w środę na to badanie, ale zastanawiam się czy to nie za wcześnie, niby 2 tygodnie temu dostałam skierowanie i lekarz powiedział że za 2 tygodnie będę już mogła iść, tylko pytanie czy to nie jest za wcześnie. Bo w necie jest napisane że wykonuje się to badanie od 24 tygodnia i teraz nie wiem co zrobić... Czy iść w środę na te badania czy jeszcze poczekać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Ja też miałam robiony wymaz u mojego lekarza i zawoziłam go do laboratorium na Mickiewicza i nikt się mnie w szpitalu nie czepiał.Może dlatego że robił mi lekarz który tam właśnie pracuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my z Edziaa94 chodzimy do tego samego lekarza i on te testy na gbs robi troszkę inaczej, wygląda to jak test ciążowy i wynik ma się od razu. Wymaz jest tylko z pochwy. To jest taki szybki test na gbs, dlatego ja postanowiłam go powtórzyć i zrobiłam jeszcze jeden na parkitce tak dla świętego spokoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta2403 dzięki wielkie za informacje:) Ja w tym tygodniu rozpoczne 32 tydzień. Na pewno sobie zrobię na parkitce skoro tam zamierzam rodzic. A powiedz mi jeszcze ile razy mialas robione badania na HCV, HBV, toxo? Bo czytalam, ze te badania robi się na poczatku i na końcu ciąży. I nie wiem czy jakby doktor zapomniał mam się upominać czy raz wystarczy? I nie wpisał mi na tych pierwszych badaniach HBV, a to się chyba powinno zrobić? Jak poprosze o nie teraz to nie będzie za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hatshepsu -- a Ty do którego lekarza chodziłaś? Był przy porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodziłam na Sobieskiego do dr.Lemańskiego:)i akurat miałam to szczescie ,że był przy porodzie .Co do tego GBS, tak jak pisałam wczesniej to w gabinecie dr zrobił mi wymaz i potem na nastepnej wizycie jak odebrał wynik wpisał w kartę ciąży GBS dodatni. I przy przyjeciu na oddział dr zapytał o wyniki i wsumie potem przejżał kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hatshepsu kojarzę Twojego lekarza:) wydaje się być bardzo sympatyczny. To na prawdę miałaś szczęście:) mam jeszcze trochę czasu i staram się o tym nie myśleć. Niestety moja ciąża z komplikacjami i dlatego mam nadzieję, że w ramach rekompensaty będę miała szybki i bezbolesny poród i że zajmą się mną tak jak należy pomimo braku lekarza prowadzącego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Sierpniowa_Mama --> ja test obciążenia glukozą robiłam w 26 tc. Skierowanie dostałam w 22 tc, ale dr nic nie mówił, kiedy mam zrobić to badanie, ja zawsze do laboratorium jeżdżę kilka dni przed wizytą dlatego u mnie przypadło akurat na 26 tc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sierpniowa Mama --> test robi się najwcześniej w 24 tc a najpóźniej w 28 , przy czym mój lekarz mówił, że im później tym bardziej wiarygodny. Ja robiłam w 24tc i wyszło lekko poza normą i kazał powtórzyć przed 28 dla pewności. Więc robienie przed 24tc albo na styku chyba szkoda - lepiej chwilę poczekać do tego 26 tc chociaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Marta2403--> widze, że udzielasz sie na forum to znaczy, że Cię jeszcze nie rusza. U mnie też nic się niedzieje :( a już bym tak bardzo chciała zacząć rodzić. Hoskyoo od piątku nic nie pisze, może zdążymy jeszcze przeczytać jej relacje z porodu. Daj znać co Ci jutro lekarz powie. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Myszka1125 i Gość 2503 GRATULACJE!!! Jak ten czas szybko leci...już za chwilkę czas na Nas Majóweczki:), byle do Świąt a potem to już chwilka, bo to już 33 tc...Ja jutro mam usg u Szyllera ze skierowania od mojej ginki, dowiem się, czy Mała się odwróciła i ile teraz waży, bo dzisiejszej nocy nie dawała mi spokoju więc może się jednak odwróciła... Mamusie, co stosujecie na twarzyczkę Dzidzi, bo nie wiem co kupić, czy może smarujecie oliwką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, jesli jestescie swiezo upieczonymi mamusiami najlepiej z okolic dzielnicy Północ, chetnie bym Was poznala na spacerze np na promenadzie. ;) Nie chce podawac numeru telefonu na forum wiec zalozylam adres e mail, jesli jest ktos chetny napiszcie na naspacerek@op.pl, przez telefon latwiej sie zgadac. Ja juz mam dosc siedzenie sama w domu z 3 miesieczniakiem, wiec z checia zawre nowe znajomosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość --> ja miałam robione badanie na wirus zapalenia wątroby typu B (antygen HBS) i toxo tylko raz. W sumie to szczerze Ci powiem, że nie wiem czy to jest to badanie HCV czy HBV, mam ogólnie wpisane "wirus zapalenia wątroby typu B". Sierpniowa Mama --> test obciążenia glukozą zrobiłam w 25 tygodniu, bo w 26 miałam już wizytę i musiałam troszkę wcześniej. 28 marzec --> ja nadal w domu czekam. Czuje, że bardziej mnie pachwiny bolą i maluch w dół też bardzo uciska ale na razie nic :/ husky00 chyba trafiła na porodówkę, może już jest po :) napisze jutro co mi lekarz powie, mam nadzieję, że dostanę już skierowanie do szpitala. A ten czop u Ciebie odszedł? mam nadzieję, że u Ciebie też się zacznie coś dziać w końcu. GAJA123 --> to widzę, że idziesz jutro na usg do mojego lekarza :) a gdzie idziesz na księżycową czy na andersa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Gaja ja smaruje mleczkiem do ciala z serii nivea baby. Fajnie sie wchlania I nie jest tlusty. Cale cialo nim smaruje. U mnie oliwka wysuszyla malemu skore. I wszystko utluszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Marta2403---ja chodzę na ksiezycową do Pawinskiej ale na to lepsze usg daje mi skierowanie do Szyllera też na ksiezycową. Dziękuję Pazdzierniczku, a czy kapiesz Dzidzię w emolientach, czy w mydelku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
marta2403--> mi czop jeszcze nie odszedł, zero jakichkolwiek oznak zbliżającego sie porodu, nawet brzuch mam dosyć wysoko. Jutro chyba pochodze po schodach, bo przytulanie z mężem też nic nie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Gaja, nie ma za co jak cos to pytaj chociaz co cialko inaczej reaguje, nie ma co na poczatku wydziwiac z kosmetykami. kapie w mydle bambino lub z jonsona takie fioletowe. Te inne do kapieli plyny itd na poczatku sie sprawdzily ale pozniej spowodowaly ciemieniuche u strasznie sucha skore syn mial po mydle przeszlo wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość->napewno bedzie dobrze:)wczoraj moja kuzynka urodziła synusia na parkitce i też nie miala tam swojego lekarza bo chodziła do Pogorzelskiej a ona na Blachowni przyjmowala...a niestety nie otwarli go...i dzis dzwonila,że narazie naprawde ok:)a tez bardzo się bała jakto bedzie.Miala cc.A kilka stron wczesniej pisalam wlasnie, że ze mna w pokoju byla dziewczyna, ktora tez nie miala swojego lekarza i super sie nia zajmowali, gdyby nie powiedziala,że nie ma tam swojego lekarza to bym nawet nie wiedziala:) Co do kapieli ja znowu wrocilam do oilanu. Mojemu malemu krostki juz zeszly, ale nie do konca....przeszlam na nan pro ha...i po 3 dniach wrocilam do nan pro....nie wiem czy dobrze zrobilam najwyzej dostane po uszach od pani doktor.W piatek jade na kontrol.Po nan pro ha...zaczelo mu sie ulewac, nie mogl przez te 3 dni zrobic kupki i bardzo smierdząco prukał...i stwierdzilam, ze cos nie tak. Zobacyzmy jesli krostki powroca to moze na ten bebilon peptki przejdziemy.Szykujemy sie juz do chrzcin bo to juz w niedziele:)a badania HCV , HBV I TOXO mialam tylko raz robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żyrafy
Czy w szpitalu na Mickiewicza robią znieczulenie zewnątrzoponowe w ramach akcji poród bez bólu, która kiedyś była na Parkitce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Żyrafy
I pytanie do myszka1125: Czy ktoś się Ciebie pytał czy chcesz mieć nacięte krocze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hasthepsu dzięki za informacje, które podniosły mnie na duchu:) mam nadzieję, że wszystko będzie ok i też będę mogła Wam opowiadać o porodzie i opiece poporodowej w samych superlatywach:) pozdrawiam wszystkie Mamusie:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze przekręciłam literki w nicku :) miało być Hatshepsu. Sorki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyrafy --> Tak, wypełnia się taką ankietę ala plan porodu i tam jest miedzy innymi pytanie o nacinanie krocza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_czerwiec
Hey dziewczyny , ja mam do was pytanie z innej beczki . Mam ogolnie problem z moja gin , bo nie robi w ogole usg , mialam tylko raz robione usg . A jestem teraz obecnie w 7 miesiacu . Czy wiecie gdzie mozna zrobic sobie badanie usg prywatnie, chodzi mi o lekarza ktory mnie przyjmie i nie bedzie problemu z tym ze nie prowadzi mojej ciazy . I zeby mial dobry sprzet zalezy mi na ocenie calego plodu bo mojej kochanej gin nie spieszy sie z usg a ja nawet nie wiem co z dzieckiem tak na prawde . Co wizyta tylko laduje na fotelu ginekologicznym . z Gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, ja chodzę do Jabłońskiego już z druga ciążą i jest naprawde ok usg robi mi na każdej wizycie bada serduszko, mierzy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_czerwiec
gosc> ile kosztuje wizyta i gdzie przyjmuje . no i czy nie bedac jego pacjentka od poczatku ciazy mnie przyjmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Alinko, usg prywatnie zrobi ci każdy lekarz. Ale jeśli chciałabyś usg prenatalne to polecam na Zajączka 1 przychodnia olmedical. znajdziesz w google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Alinka_Czerwiec ->Ja dodatkowe badanie usg w pierwszej ciąży robiłam w św.Łukaszu i tam mają dość dobry ten sprzęt i nikt nie robił problemu że ciąże prowadzi kto inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×