Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

małaRybkA ->> chyba po prostu trafiłaś na niefajnego lekarza, mojego bąbla pani doktor na wizycie badała bardzo gruntownie, oczka, buzię w środku, napięcie mięśni (podciągała go za rączki), nawet w siusiaka zajrzała czy stulejki nie ma ;P, kładła na brzuszku i patrzyła czy i jak bardzo podnosi główkę, oczywiście osłuchała ze wszystkich stron i zważyła, jedyne czego nie zrobiła to nie zmierzyła jak jest długi, ale to na następnej wizycie się upomnę o to:) może tez traktują Was tak z góry bo się nie szczepicie, a lekarze w ośrodkach tego nie lubią, bo ich sanepid ściga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka a my wczoraj bylismy u lekarza..synus od przewczoraj pokasłuje..ale pani doktor powiedziala ,że to może byc od upałów suche powietrze itp.i zeby mniej a czesciej poic.Co do wizyt u pediatrow to jak bylismy na szczepieniach to zawsze musialam dziecko rozebrac do golaska, byl wazony , mierzony, sprawdzany siusiak , potem plecki i skora byla sprawdzana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny .;) Dobrze że piszecie że również mierzą dzieciątko.;) Muszę się upomnieć bo jestem ciekawa ile już ma .:) U nas pediatra też bada dokładnie i ze wszystkich stron, pyta zawsze czy nadal karmię piersia, jak śpi i w ogole.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Mama Olgierda ja do dr Dyczkowskiego zawsze dzwonię pod numer 602769262 i zawsze się dodzwonię.Najlepiej jest dzwonić między 10 a 11-stą.Ostatnio dzwoniłam jakieś 2 tyg temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie, moja młoda ma 2,5 miesiąca, pierwszy okres dostałam dwa tyg temu od wczoraj lekko plamię, nie wiem czy to wynik tego że to jeszcze się może zdarzyć po porodzie?? czy któraś z Was też tak miała??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Hej dziewczyny mam pytanko ponieważ termin zbliża się wielkimi krokami napiszcie mi proszę co dokładnie trzeba załatwić ze spraw urzędowych jak się urodzi już dziecko i ile jest na to czasu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Mamusie:)mam pytanie, używam butelek tommee tippee .Może ktoraś z Was też takich używa.Nie wiem jaki mam dokupić smoczek abym mogła zageszczać mu mleko na noc. 3m+ czy 6m?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hatshepsu zdecydowanie 6+ bo jeśli zagęścisz to przez 3+ może nie polecieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja do zagęszczonego mleka kupuję smoczki z krzyżykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Dziewczynki, przeżywamy nocne dramaty z Malutką, nie chce zasnąć po odstawieniu od cyca do łóżeczka, budzi się i nie ma rady żeby jej nie wziąć do Naszego łóżka, bo inaczej nie zaśnie a ja tak wiszę na cycu np. jak Ją wykąpiemy po 20 lub przed to tak wiszę na cycku z przerwami do 23:00 a tak jak dzisiejszej nocy do 1:30 próbowaliśmy włożyć Jej wczoraj wieczorem smoczek tak jak radziłyście ale possała trochę i znów był płacz:((( i tak się kończy karmieniem na leżąco w łóżku aż obie zaśniemy...Nie wiem co robić też nie chciałabym Jej przyzwyczajać do spania z Nami w łóżku, ale jestem bezradna nie mam sposobu na to by spała w nocy w łóżeczku a dodam, że w dzień spi w łóżeczku... Poradźcie coś Kochane, bo mi cycki odpadną zanim to minie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Mamuśka2014 -> najpierw zgłaszasz do przychodni nie wiem jak w częstochowie ale w zawierciu chcieli zaświadczenie że dziecko jest zgłoszone wiec mąż załatwial to jak jeszcze w szpitalu byliśmy potem zgłasza sie do USC i ma to sa dwa tygodnie a urząd już sam melduje a potem za jakies 3 tygodnie odbiera sie pesel i dopiero z peslem mozna składać wniosek o becikowe ale na to masz rok chyba wszystko a jak czegos zapomniałam to niech mnie ktoś uzupełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Gaja ->ja od 3 dni mam to samo, tyle, ze nie wisi przy cycku, a chce albo być noszony albo spać z nami. Wczoraj po 4 godzinach walki wieczorem skapitulowalam i jak tylko położyłam z nami do łóżka do od razu zasnal... masakra... Twoja Mała pewnie nie, ale u nasz syn to już ewidentnie nas testuje... najedzony, sucho ma, kolki tez nie, bo krople działają i brzuszek miękki. Do wczoraj myślałam, że taki maluch nie może jeszcze manipulować nami, że to jeszcze za wcvzesnie., ale teraz już myślę, że tak nas testuje i musimy chyba to przetrwać. Dzisiaj mam nadzieje się nie poddam i przetrzymam te jego humory... A może źle robie??? Poradźcie nam coś dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Mamuska2014-> jeśli pracujesz to jeszcze kwestia urlopu macierzyńskiego. Jak wyjdziesz ze szpitala dostaniesz zaświadczenie, które razem z wnioskiem i aktem urodzenia skladasz u swojego pracodawcy albo w zusie (zależy czy pracujesz w małej firmie czy wiekszej). Ja wszystko zalatwialam w pracy. Dodatkowo rodzic, który będzie dziecko ubezpieczal w pracy zgłasza go u siebie po tym jak ma pesel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asiara88
Dziewczynymnie się wydaje że czasami jest tak że Maluszki wybudzają się w łóżeczku bo są odkładane i tam jest niewygrzane, troszkę chłodniej poczują i jest im nie przyjemnie, przy Mamusi to cieplutko, milutko i ogólnie super a w łóżeczku już nie :) Ja jak odkładałam Synka do łóżeczka to budził się zawsze w momencie kiedy brałam go na ręce bo zawsze siłą rzeczy pod głowe i pod pupę to tracił podłoże i otwierzał oczy, dlatego od pewnego czasu ostatnią butelkę podaje mu trzymając go na cieniutenkiej poduszce na której śpi przez co jak go zanoszę do łóżeczka to trzymam go znacznie pewniej. No i oczywiście bardzo ostrożnie odkładam. Ostatnio synek ładnie przesypia noce bo mniej śpi w dzień i nie ma problemu z odłożeniem go:) Ale jest też pewnie różnica bo karmimy butelką a nie z piersi więc nie wiem czy pomogłam :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Sęk w tym, że ja usypiam go w łóżeczku juz, bo też myślałam, że przeglądanie mu przeszkadza. No i zasypia, ale śpi raptem 15 min, max pól godziny i się budzi z krzykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
hej a ja proponuje zebyscie malenstwa szczegolnie te miesieczne zawsze ciasno owijali w becik i dopiero do lozeczka . Maluszek lubi miec cieplo i cchce sie czuc jak w brzuszku skrepowany. U nas to pomagalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Dziękuje wam Bardzo dziewczyny za pomoc. Jeszcze 5 tyg ale już wole się przygotować :) Mama Olgierda --> Czyli ja daję znać pracodawcy a oni już załatwiają z Zusem tak? Myszka 1125--> czyli zgłoszenie do przychodni wymagał USC tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
Zgłoszenie do przychodni wymagał szpital ale w częstochowie może jest inaczej a do usc musisz mieć dowód swój i męża i akt ślubu chyba ze w tym urzędzie macie akt to oni sobie wyciągnął a dokumenty o urodzeniu dziecka szpital przesyła sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak - jeśli pracodawca wypłacał Ci L4 to i macierzynski załatwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Gaja-> zastosowałam wszystko: w dzień Go trochę wymęczyłam bawiąc się w Nim wiece;, utrzymując na czuwaniu dłużej. Do tego powrót do becika (śpiworek poczeka na inne czasy) i włożyłam Mu moja pidżame do łóżeczka, żeby czuł mój zapach. Zadziałało :) śpi :) oby tak dalej :) Trzymam kciuki za Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
Mamuśka 2014 ---> Ja rodziłam na Parkitce i dostałam taką kartkę aby zanieść do przychodni i zgłosić małego. Musiał załatwić to mąż bo trzeba ją oddać przed wypisem jeszcze bo oni coś tam chyba zaznaczają ale przy wypisie nam ją oddali.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Mam do odsprzedania 2 butelki Boboticu. Nie wiedziałam, że są takie wydajne i przesadzilam z zamówieniem internetowym. Chce 15zl za butelkę. Oby nie było Wam potrzebne, ale jakby jednak to dajcie znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusie poradzcie.Musze za jakis miesiac wymiecni fotelik samochodowy.Ogladalam wlasnie na alegro jakie sa.Synek waży już około 9 kg i nie wiem czy kupic 0-18, 0-25 czymzoe juz 9-18.Z tego nosidla zo mam wystaja mu juz nozki , głowa jeszcze nie , ale przy zapinaniu pasow , pas uwiera go w kolana.A w lipcu mamy wyjazd na chrzciny az do legnicy;/wiec fotelik musi byc nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
hatshepsu-->> moje zdanie w tym temacie jest takie i chyba tak zrobimy, że kupimy fotelik od 9 do końca, żeby nie musieć już szukać i kupować następnych ;) widziałam takie na allegro fotelik właściwy ma dwie wkładki jedna dla malutkiego bąbelka i druga dla już trochę starszego, ale może się jeszcze wypowie jakaś bardziej doświadczona mama i moje poglądy na ten temat się zmienią ;) nasz Michałek ma dopiero 6 kg więc jeszcze mamy trochę czasu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamcie ja też muszę kupić taki fotelik bo mój mały waży już ponad 9 kg a w lipcu jedziemy na wakacje i i chcę aby mu było wygodnie, ale zupełnie nie wiem jaki wybrać, rozpiętość cenowa też jest duża bo właściwie od 150 d0 700 zł, podsyłajcie linki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez ogladalam na allegro takie do 350 zl.Wlaśnie 9-36 z wkładkami,tak jak piszesz myszka1125.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
Dziewczyny mojemu synkowi do 9 kg jeszcze daleko ale my z mężem zdecydowaliśmy że najlepiej pójść do sklepu i zobaczyć w jakim wygonie jest małemu.:) A kupić przez allegro.:) Polecam Wam również zobaczyć tak na żywo i mieć spokojną głowę że dobrze wybrałyście .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
dziewczyny, podpowiedzcie proszę jaki pediatra w Cz-wie jest dobry? bo nie wiem do jakiej przychodni/ do kogo zapisać dziecko po porodzie, dodam że termin mam na czwartek ale nic sie nie dzieje :( tak już bym chciała być "po "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
My wybraliśmy dr Dudka i przychodnie na Dekabrystow. Trudno mi powiedzieć coś więcej ponad to, że doktor sympatyczny, konkretny. Dobre wrażenie na nas zrobił jak byliśmy na pierwszej wizycie. Położna stamtąd tez bardzo fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×