Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Hej przy karmieniu piersia jest tak ze nie zawszze sie musi odbic.Ja malego zawsze po karmienii biore do odbicia nawet jak usypia przy piersi.Wtedy czekam z 5 min czy mu sie odbije czy nie i klade do lozeczka.W nocy to samo.Co do kupy moj maly nie robil 12 dni i dzis po tym czasie jak narazie zrobil juz 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małaRybkA
ja Maluszka o początku karmię piersią + butelką, po butli odbija się prawie zawsze, po cycu - prawie nigdy, nie zauważyłam też żeby to miało wpływ na ulewanie, czasem się jej zdarza, brzuszek jest miękki, dziecko spokojne więc chyba niektóre maluszki tak mają. patusiaxxx - 12 dni bez kupy - nieźle, moja Mała robi max co 4 dni, ale jak już narobi .....;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synek jak zasypiał przy jedzeniu to nie budzilam go.Odkładałam do łózeczka na bok.Fakt wtedy bardziej byłam czujna , ale nigdy go nie budziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamusika 2014- mi położna dwa razy dostawiła do piersi maluszka.Połóżyła go tak,że mi nie sprawialo to problemu ,a jemu bylo wygodnie.Przytuliłam go do siebie i było ok.Później już jak zaczał sie wiercić to wzieła synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
hatshepsu --> dziękuje kochana za odpowiedź :) coraz więcej stresu jak termin się zbliża chyba nie raz jeszcze będę pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słyszałam, że cała porodówka została przeniesiona z Mickiewicza na Parkitkę, to prawda? Pytanie 2: kiedy można zacząć chodzić do szkoły rodzenia? I jaką polecacie w Częstochowie? Z góry dziękuję za odpowiedź ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi .;) Chyba nie będę go już budzić wieczorem żeby mu się odbiło.;) hatshepsu --> Taj jak Ty też zawsze wtedy go odkładam na boczek .;) A co do kupki też kiedyś spanikowałam bo Witek nie zrobił 2 dni ale pediatra powiedziała że na piersi tak może być .:) Teraz robi różnie, raz jedną na dwa dni a raz z 4-5 w ciągu doby .:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Myszka -> my też masujemy brzuszek i kładziemy na brzuchu, ale nad ranem to się nie da dotknąć tak płacze. Jak próbowałam na siłę troszkę rozmasować to było jeszcze gorzej :( Co prawda dostałam zj**y od ciotki, że używam jakiś starych metod, że rozleniwie Go itp... ale nikt mi nie powie, że lepszy jest ryk półtora godzinny... w końcu pozostałe kupy robi sam, wiec bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka1125
OlgierdaMama -> o kurde, to u nas tylko stękanie było i prężenie płacz to tylko kilka razy. Może pójdź do lekarza na konsultacje jak tak tragicznie to wygląda będziesz spokojniejsza może coś poradzi albo chociaż upewni cię że to ci robisz jest dobre i nikt ci więcej wyrzutów nie będzie robił że szkodzisz dziecku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Gościu rozmawiałam ze swoim lekarzem i powiedział że na Mickiewicza normalnie przyjmują rodzące chyba że mają natłok to wtedy wysyłają na Parkitkę. Jeśli chodzi o szkołę rodzenia to mi doradzono żebym przyszła po 24 tygodniu ale można wcześniej. Wszystko zależy jak się umówisz :). Polecam darmową szkołę Juliamed :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierpniowa Mama - dziękuję Ci bardzo za odpowiedź pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecacie rodzic na Parkitce czy na Mickiewiczu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Dziewczyny co to jest sapka czy jak się to tam nazywa? Mój Maluszek ostatnio jak oddycha przez nosek wydaje jakieś takie dziwne dźwięki jakby chrapanie czy coś takiego. Czy to jest normalne i samo minie czy to powod to niepokoju? A może to ta sapka? Myślałam, że jak mu oczyszczę nosek aspiratorem to to minie. Ale niestety tak się nie stało:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała też na początku miała sapkę i jak sama nazwa mówi dzidziuś sobie sapie i z tego co ja wiem to całkiem normalna rzecz u maluszków i w szpitalu kazały mi oczyszczać nosek i zawsze zakropić solą fizjologiczną przed czyszczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
ten gość powyżej to ja :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Migotka2014-> sprawdz czy nie przegrzewasz dziecka. A moze masz za suche powietrze? Bo o czyszczeniu nosa nie wspominam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Migotka 2014 ---> Moja Zuzia ma sapkę od ok 3 tyg, teraz jest już w miarę ok ale na początku miała bardzo "zapchany" nosek, konsultowaliśmy to z laryngologiem bo nasza pediatra nie poznała się na tym i stwierdziła, że to katar, która trwa i trwa. Laryngolog kazała często odciągać wydzielinę z noska tzw katarkiem ( podłącza się go do odkurzacza - polecam) przed odciągnięciem psiknąć oczywiście wodą morską. My używaliśmy też takiego preparatu na rozrzedzenie nazywa się MUCOFLUID w areozolu, tylko, że on jest na receptę, przepisała nam go laryngolog, zakrapiamy nim nosek 2xdziennie i dzięki temu wszystko łatwiej schodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
Dziękuję za odpowiedzi. Nosek oczywiście regularnie czyścimy. Wcześniej psikam wodą morską, czekam ok 10-15 min i odciągam wydzielinę aspiratorem. Ale to w ogóle nie pomaga bo małemu nadal coś tam "charczy". Tak jakby bardzo głęboko siedziało. Więc to może jednak nie sapka tylko coś poważniejszego?:/ nawet tak myślałam czy mu czegoś nie uszkodziłam aspiratorem bo mój M jak widzi jak go używam to zawsze jęczy mi, żeby nie tak mocno albo najlepiej wcale i chyba mi się od niego udzieliło. Ale jak ciągnęłam za słabo to nic z tego noska nie schodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajarzyna
Hej kobitki! polecacie poród na Parkitce czy w szpitalu na Mickiewicza? jeszcze mi zostało 7 miesięcy, ale myślę, że warto już wcześniej o tym pomyśleć ;) Co do szkoły rodzenia- Juliamed jest w Myszkowie, a jakaś bezpłatna szkoła rodzenia w Częstochowie? coś, ktoś? pozdrawiam ;) K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Kajarzyna --> Juliamed jest tez w Częstochowie sama do niej chodziłam fakt maja również w innych miastach:) Jeśli chodzi o poród ja będę rodzić na parkitce więc za miesiąc Ci mogę powiedzieć czy warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaa94
Mam pytanie do dziewczyn karmiących piersią.:) Zastanawiam się jaką dietę trzymacie.? Mój mały jutro kończy 3 miesiące i myślę czy nie rozszerzyć diety . A jak Wy robicie.? Co jecie a czego nie .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Kajarzyna szkoła Juliamed jest w Częstochowie na ulicy Kościelnej 11. Ja do niej chodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Edzia -> ja jem normalnie. Jaak się zaczęły kolki to się zastanawiałam na zmiana diety. Jem jednak nadal jak wcześniej a kolek nie ma. Jasne, że nie obzeram się bigosem itp, ale też ja nigdy takimi rzeczami się nie zajadalam. Osobiście jestem zwolenniczka teorii, że trzeba dziecko uczyć różnych smaków. Owszem nie jem pikantnych rzeczy, bo sama takich nie lubię. Ale poza tym jem wszystko na co mam ochote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajarzyna
@Mamuśka: super, będę czekać na relację, życzę Ci szybkiego, bezproblemowego rozwiązania! P.S. Do jakiego lekarza chodzisz? któregoś z Parkitki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patusiaxxx
Edzia moj maly ma juz ponad 3 miechy i ja od miesiaca jem normalnie juz wszystko. Na poczatku obserwowalam jak maly reavuje na nowe rzeczy co jem ale bylo spoko. Takze musisz sama zobaczyc co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
Kajarzyna powiem Ci szczerze ze póki co Ci nie doradzę lekarza mogę się wypowiedzieć po porodzie bo teraz nie chce naprawde powiem Ci za miesiąc :) Jak mój synek pozwoli mi wejść na internet ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sierpniowa_Mama
Dziewczyny mam do Was pytanie, szczególnie do Mam :). Czy któraś z Was korzystała lub korzysta ze śpiworka?? Ja się zastanawiam nad zakupem, czy jest to przydatne :). Dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość husky00
Gaja123-> mozesz napisac jak dawkowalas te leki na katar? Moja musiala sie ode mnie zarazic i wstala ze strasznym katarem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gaja123-> chodzi mi o ten aerozol, bo ten cebion pisalas. A na wodzie morskiej ppisze ze do 6 razy na dobe. Wiecej tego uzywalas??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sierpniowa_Mama ja właśnie wczoraj użyłam pierwszy raz bo moja mała za dwa dni kończy 4 msc i becik już jest trochę za mały.Spała do tej pory w beciku (tylko w nocy) bo zauważyłam że woli mieć ciaśniej a teraz włożyłam ją w śpiworek i też fajnie spała.Plusem tego jest że na pewno nie zmarznie bo z becika czasami odkopywała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×