Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość gość
ja też oglądałam uwage i to jest jakaś masakra. szkoda gadać. Jeśli planujesz rodzić poza Częstochową to polecam szpital Bonifratrów w Katowicach. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Ryjka -> polecam Lubliniec. Nie jest daleko a opieka bardzo dobra. Ja jestem bardzo zadowolona, że się zdecydowałam na poród właśnie tam. Marta33-> położna właśnie maść majerankowa mi polecala i powiedziała, że odrobina pod nosek będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki zs odpowiedź: ) mam nadzieje ze pomoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki za odpowiedź: ) mam nadzieje ze ppmoze. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość111> my to się chyba znamy ;D właśnie jak na razie stawiam ten Chorzów na pierwszym miejscu ale chciałabym mieć w razie czego jakąś drugą opcje jeśli akcja porodowa rozwijałaby się szybciej. Jak zadzwonisz to napisz co ci powiedzieli :) ja jak tylko będę mieć możliwość to wybiorę się zobaczyć jak tam jest ( mnie najbardziej ciekawi czy trzeba tam jakoś wcześniej się umówić, albo czy można wcześniej przyjechać zanim coś zacznie się dziać i żeby dostać coś na wywołanie czy trzeba mieć już jakieś skurcze czy rozwarcie, albo dzwonić jak będzie się jechało czy są wolne miejsca). Zaczęło mnie też ostatnio zastanawiać jak to jest z formalnościami gdy rodzi się w innym mieście niż się mieszka, bo chyba trzeba wtedy zgłosić się do usc w miejscowości narodzin dziecka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki za odpowiedź: ) mam nadzieje ze ppmoze. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość111
ryJKA skąd możemy się znać? Moze podasz jakiś adres email albo gg, co tam masz to wtedy będziemy w lepszym kontakcie? :) jak się czegoś dowiem, to dam Ci znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki za odpowiedź: ) mam nadzieje ze ppmoze. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki za odpowiedź: ) mam nadzieje ze ppmoze. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Marta 33 dzięki za odpowiedź: ) mam nadzieje ze ppmoze. marta2403

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2403 - > Ja jak miałam zastój to nalewałam troszkę spirytusu na dłonie i wcierałam w pierś. Najlepiej jakby Twój mąż usiadł za Tobą i on Ci wymasował pierś. Mnie położna mówiła aby masować tak jakby od korzenia do brodawki. Mam nadzieje że rozumiesz.;d I tak jakby od pachy w bok ( jedna ręka na dole piersi druga na górze i w różne strony). Mnie pomagało.:) Mam nadzieje że pomoże .;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka  2014
RyJka--> Ja rodziłam poza Częstochową, a formalności załatwiałam w tutejszym Urzędzie Stanu Cywilnego. Kosztowało mnie to 11zł. Tutejszy Urząd spisuje protokół i wysyła go do właściwego Urzędu. Zaznaczyliśmy, ze chcielibyśmy, aby akt urodzenia został przesłany pocztą na nasz adres zamieszkania i teraz czekamy. Tylko musisz stanowczo powiedzieć, że chcesz żeby formalności były załatwione w taki sposób bo dla nich to dodatkowa robota i na początku sugerowali, że lepiej jakbym pojechała osobiście bo to będzie dłużej trwało takie tam.... Mam jeszcze pytanie do mam, ktore już były na badaniu bioderek na sobieskiego. Mamy już wyznaczony termin i chcialabym sie dowiedziec jak to wszystko wyglada w dniu badania. Gdzie mam się zgłosić, czy w dniu wizyty jeszcze trzeba się rejestrować. I ile to mniej wiecej trwa bo nie wiem czy M ma brac urlop czy zdazymy sie w miare szybko wyrobic. Z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgierdaMama
Dziewczyny, Chwalilam wcześniej maść Purelan. Marta wskazała tańszy zamiennik z Ziaji. Ja niestety nigdzie tego dostać nie mogę - w aptece babka mi powiedziała, że Ziaja się już z tego wycofała, wiec jak znajdę to pewnie gdzieś ostatnie sztuki. Ale... Jak dobrze zagadacie to można kupić czysta lanoline, której oni używają do maści itp. Ja za 20gram w pudełeczku zapłaciłam niecałe 10 zł. Pewnie, że nie jest to piękna tubka, ale cena ekstra za 3 razy więcej. Pytanie do Mam borykajacych się z kolka: dajecie krople przed każdym karmieniem czy tylko wieczorem i w nocy? Bo na moich niby pisze, ze za każdym razem,ale się zastanawiam czy jest sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziaa94- dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, na pewno wypróbuję. Dzisiaj jest już troszkę lepiej ale zastój dalej jest. Migotka 2014- ja byłam na Sobieskiego i wyglądało to tak że mój mąż pojechal tam rano na 7 i zarejestrował synka, niestety musisz sie rano zarejestrowac. Rejestracja jest od 7.30 i jest kilka kolejek, Ty musisz się zarejestrować w okienku 4. Jak mąż pojechał tam na 7 to mieliśmy numerek pierwszy także poszło szybko. Z bioderkami było wszystko dobrze, ale pomimo tego lekarz kazał przyjść jeszcze raz za tydzień i było więcej takich dzieci, które były tam drugi raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
OlgierdaMama mozesz do kazdego jedzenia jezeli meczy go caly dzien, moj syn po 16 dostawal bolesci wiec dopiero od poludnia dawalam przed butla do buzki I zaraz mleczko mialam pewnosc ze wypij krople. Nie przekraczaj dziennej dawki. Uwierz jest sens do kazdego bo wtedy wspomaga trawienie I prace jelit. Co do bioderek jak bylam rejestrowac kolo 9-10 I zostalam na wizyte I 3 bylam. Pewnie zalezy ile osob kest. Ale szybko idzie badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość00703
ja rejestrowałam moje dziecko o 13.30 a lekarz przyjmował do 14, więc nie trzeba z samego rana lecieć i rejestrować i czekać w tych "małych" kolejkach. A już pod gabinetem pielęgniarka wyczytuje nazwiska i najmniejsze dzieci są pierwsze nie zależnie od tego jaki się miało numerek ( pierwszy raz byłam wczesniej i małe bobasy nie czekały )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szkoda że wczesniej o tym nie wiedzialam to nie wysylalbym męża tak wcześnie:) Ja bylam tam w poniedziałek i lekarz wtedy przyjmował od 8.30 do 10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka 2014
Dzięki dziewczynki za odpowiedz. Na Was zawsze można liczyć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam Was mamusie Piszę ponieważ szukam rady jaki fotelik samochodowy wybrać, mam na myśli już taki na stałe powyżej 9 kg Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Witam ja zakupiłam na allegro Quatro Monaco 349zł z przesyłką i jestem zadowolona.MamoOlgierta ja podawałam krople tak jak pisali na opakowaniu oprócz sab simplex bo położna powiedziała że to by było za dużo ale w naszym przypadku nic niepomagało espuminas na pare dni a potem odnowa jak się okazało to Lena ma skaze dopiero jak zmieniliśmy mleko na nurtamigen aa to było o niebo lepiej bo wczesniej jak miałam dawać jeść to miałam mega stresa ale może twojemu maleństwu pomoże.Moja strasznie przeszła te trzy miesiące a ja razem z nią teraz też jest marudna ale taka jej natura czasami doprowadza mnie do takiego stanu że chętnie bym wyszła z domu ale kocham ją najmocniej na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Dziewczyny, wczoraj miałam przygodę którą będę pamiętać do końca życia. Moją Małą zauroczyła mi koleżanka (zazdrosna że mam córkę!) Musiałam jechać na zakupy i miałam Zuzię zawieść do bratowej ale akurat wyjechała z domu, więc mówię trudno i zabieramy ją ze sobą. Spała cały czas podczas zakupów (były naprawdę szybkie) i jak już staliśmy przy kasie to właśnie ona podeszła i zajrzała do Małej. Zaraz się wybudziła a za chwilę zaczęła płakać, w domu już był taki płacz że przez 2 godziny jej nie mogłam uspokoić. Mało brakło i płakałabym razem z nią. Przecierałam pieluchą, dałam espumisan i dopiero przeszło po pół godzinie. Mała usnęła i już było dobrze. Ja nie wierzyłam w takie zabobony ale jednak widać że to prawda, dzisiaj muszę przyczepić czerwoną wstążeczkę do fotelika :) A macie jeszcze jakieś sposoby na takie zauroczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tez nie wierzylam poki na dzieciach sie nie przekonalam. Czerwona wstazka I body na lewej stronie odbijaja uroki. Odrazu przecieraj jak widzisz ze dziecko nie spokojne po wizycie lub spacerze. Najsmieszniejsze jest to ze wszystko przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Powyzej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Październiczku a body to mam jej zakładać jak gdzieś wychodzimy na lewą stronę czy jak już ją ktoś zauroczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:)co do zauroczen to oczywiście czerwona kokardka przy wózku:)ale mi sie zdarzyło to 2 razy... jak goscie odwiedzali synusia po urodzeniu....znajomi wyszli i byl placz niedoopanowania wtedy przetarłam synka (majtkami damskimi , meskimi i jakas sciereczką)i tesciowa kazala zrobic krzyzyk na czole i powiedziec "na psi urok na psie kłaki bo to urok byle jaki"i ......mozecie wierzyc albo nie....ale pomogło..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Zaklada sie przed zeby nie zauroczyl ktos, czyli jak gdzies wychodzisz lub jak goscie maka przyjsc tym bardziej jak sie za kims nie przepada. Ja to przecier dziecka boelizna nadz pielucha I strzepuje na ziemie tak trzy razy a poznej do prania. Tez pomaga :) moj maz to si smieje z jakis dziwak jestem ale wierze I pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Migotka 2014
Wiecie może kiedy wraca owulacja po cięciu cesarskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gg1986
Migotka to sprawa indywidualna niby mówią że przy karmieniu się nie zajdzie a mam znajomą która zaszła ja zaraz na wizycie kontrolnej poprosiłam o tabsy no chyba że chcesz jedno po drugim pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mał
gosc999-> a gdzie do niego chodzisz? na fundusz czyprywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×