Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gaja->ja nie chodzilam prywatnie tylko na nfz i lekarz mi pobieral tu i tu. Dopytaj jeszcze czemu tylko z pochwy?! Marta2403-> chyba mialas racje!:) nie chce zapeszac ale wlasnie 1,5h temu wzielam pierwsza dawke (bo dopiero dzis dostalam te tebletki. Sa na zamowienie) i teraz odciegnelam 80! Jestem w szoku jak to mleko tryskalo i jak dlugo!... sama nie wierze... juz w sumie dzis dochodzilam do wniosku ze nie ma sensu meczyc dziecka i siebie i na laktator za bardzo czasu nie mialam. Mloda tylko 3 razy mnie stymulowala a tu taki szok:) dzieki wielkie !!!:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuje pazdzierniczek. To czekam na obchód :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
Cześć kobietki :) co myślicie o szerokim pieluszkowaniu? Moja córcia ma 17 dni czyli jeszcze nie byłyśmy na kontroli bioderek, za to przed świętami była u nas pediatra i kazała mi ją szeroko pieluszkować. W internecie są różne opinie na ten temat, jedne że szerokie pieluszkowanie może pomóc, a napewno nie zaszkodzi. Inne, że narząd ruchu najlepiej rozwija sie w ruchu i dotąd dopóki nie zostanie stwierdzona nieprawidłowośc nie powinno się usztywniać nóżek dziecka. Może podzielicie się swoimi doświadczeniami i opiniami waszych lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
GAJA123 ja miałam pobieraną próbkę tylko z pochwy i wyszło, że mam tego " dziada"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z moja corcia na usg bioderek bylam ok 8 tygodnia i wszystk wyszlo w porzadku. Nie dawalo mi jednak spokoju, ze caly czas miala niesymetryczne faldki na nozkach. Pediatra mowila, ze wszystko jest ok, kolanka sie rowno schodza w stawach nic nie strzyka i ze to taka jej uroda. Ja jednak chyba gdzies do 4 miesiaca szeroko pieluchowalam. Polozna mowila, ze to na pewno nie zaszkodzi a moze pomoc. Poniewaz to byly upaly, polozna doradzla zeby co druga pieluche dawac podw9jna. Pozniej dziecko faktycznie robi sie ba4dziej *****iwe i denerwuje sie szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi kazali szeroko pieluszkować w szpitalu bo było coś nie tak z bioderkami a po kontroli na sobieskiego stwierdzili że wszystko ok i nie pieluszkować.Odnośnie badania na GBS ja miłam rpbione z pochwy i o***tu lekarz na wizycie pobrał próbki a rano miałam zanieść do labolatorium.Gościu chyba już po skoro się nie odzywasz?Jak tam dzionek u nas pogoda super moja zaczeła przesypiać noce bez karmień już chyba z dwa tygodnie ale jeszcze czasami się budzi po smoka a 5-6 już nie ma spania taki z niej ranny ptaszek za to mamusia to by sobie pospała:-))))))pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Ja nie pieluszkowalam zadnego z synow nie mialam takich zalecen bo bylo ok z bioderkami. U nas grypa w poniedzialek starszy syn zaniemowil I mial goraczke pojechalismy do przychodni calodobowej I lekarka stwierdzila ze nic powaznego I zeby syrop dawac I na zbicie goraczki ale nie uwierzylam I pojechalam we wtorek do mojej pediatry I sie okazalo ze zapalenie krtani I szmery na oskrzelach I dostal antybiotyk I glos powraca. Juz nigdy nie pojade tam tylko odrazu prywatnie do swojej lekarki. Teraz mnie cos bierze ehhh jakis wirus :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GAJA123-- to robiąc tego gbsa na parkitce trzeba mieć skierowanie? Myslalam, ze skoro robi się go prywatnie to nie jest ono potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pazdzierniczek- ja mialam tak samo..z ta wsypka...napierw bylam na parkitce dr kazala przecierac octeniseptem....po weekendzie poszlam do naszego osrodka...kazal to samo + pudroderm....i czekac dni...ale po 2 dniach poszłam prywatnie bo dziecko mialam ogien na brzuszku...zero poprawy...dopiero dali mi robione masci i diagnoza ..skazabialkowa.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Ehh nasza polska służba zdrowia. Szwagierka poszła we wtorek z 3 latką do pediatry to jej nie przyjeła bo emerytom recepty przepisywała bo nie było lekarza od dorosłych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Szkoda gadac. I po co tu placic skadki jak I tak nawet tej podstawowej opieki nie ma! Szkoda sie denerwowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Dzięki Kochane za tego GBS-a :) zobaczymy w piątek jaki wynik... Gościu--- ja miałam akurat skierowanie na Parkitkę, bo do lekarza chodzę na NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
GAJA123-- sorki, ze Cie tak mecze, ale powiedz mi jeszcze czyli, robilas tego gbsa na parkityce nieodpłatnie? Ja tez chodze na NFZ, wiec tez może powinna poprosić o skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
husky00---> cieszę się bardzo, że Ci pomogły :) ja dzisiaj kupiłam jeszcze jedno opakowanie :) a odciągam już też dużo wiecej i już nawet nie pije femaltikeru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Gościu---myślę, że jeśli chodzisz na NFZ, to powinnaś dostać z automatu skierowanie od swojego lekarza i zrobić badania nieodpłatnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Dziewczyny jak się nazywają te tabletki na laktacje? Zapiszę sobie bo mogą się przydać po porodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta33---> ricinus communis 5 ch, u siebie w aptece też musiałam je zamawiać ale już na drugi dzień były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Dzieki, A ile kosztują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
25 kwiecień i jak się czujesz napisz coś jak będziesz mogła. 31 maj jak wizyta u naszego lekarza umówił się z Toba na cc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Hej dziewczyny:) Szczerze czekam z niecierpliwością aż się coś zacznie dziać...Trochę mnie postraszyło przedwczoraj ale to tylko parę skurczów i cisza :( Już bym chciała to mieć za sobą bo już mi ciężko.Jutro mam jeszcze wizytę u ginksa i zobaczymy co powie...mam nadzieję że dostanę skierowanie do szpitala i szybko urodzę.Im bliżej to mam trochę pietra ale chyba dobrze,że to mój pierwszy poród i nie wiem za bardzo co mnie czeka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Mamuśka 2014 a ty kiedy masz termin???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
marta2403--> no to taniocha :D myślałam że mi koło 50 zł napiszesz :) miła niespodzianka :) 25 kwiecień--> Ja też nie mogę się doczekać kiedy się zacznie, termin na 30 kwietnia mam. Ciebie też boli kość ogonowa? Jak się w nocy obracam z boku na bok to czasami strzeli, a obracam się często bo mi drętwieją boki na których leżę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, odebrałam wyniki i generalnie wszystko ok, ale... no właśnie: Kreatynina 0,48 (norma 0,6 - 1,1) eGFR >60 Nie wiem co to jest ten eGFR - nie mam tam żadnych norm podanych. Czy któraś z Was miała za niską kreatyninę i miała do czynienia z takim wskaźnikiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Marta 33----> mnie też trochę pobolewa...Do dzisiaj jeszcze mogłam spać na plecach ale przy popołudniowej drzemce zauważyłam,że już nie pośpię w takiej pozycji bo strasznie boli....Może się zdarzy,że razem będziemy rodzić :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
MamaOlgierda ---> ja mam niższą kreatyninę niż Ty bo 0.4 i lekarz stwierdził, że wynik jest bardzo dobry. Z tym wskaźnikiem o którym piszesz nie spotkałam się także Ci nie pomogę. Mamuśka 2014 ---> ja teoretycznie jestem z nim umówiona na 39 tc, oczywiście jeżeli dotrwam, obecnie jestem w 36 tc, w piątek mam u niego wizytę, zobaczę co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
powiedzcie mi co to tantum rosa a co octanisept

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tantum Rosa - Wskazania: Zapalenia sromu i pochwy, zapalenie szyjki macicy różnego pochodzenia, profilaktycznie przed operacjami i po nich, higiena osobista w okresie połogu. Octenisept przeznaczony jest do krótkich zabiegów antyseptycznych związanych z raną, błoną śluzową i graniczącą z nią skórą, przed zabiegami diagnostycznymi i operacyjnymi. gotowy do użycia lek do ran i błon śluzowych; skuteczna alternatywa dla dotychczas stosowanych substancji aktywnych np. PVP - jod, organiczne związki rtęci; dobrze tolerowany przez błony śluzowe i skórę, nie powoduje drażnienia ran; bezbolesne stosowanie; szybkie działanie; efekt działania do 1 godziny; substancje aktywne nie ulegają wchłanianiu; bezbarwny, nie pozostawia plam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×