Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

28 marzec---> u mnie jest to samo. Mój synek też robi dużo kupek i też się zastanawialam czy to nie biegunka. Ale to normalne przy karmieniu piersią że jest wiecej kupek. I też jak ma gazy to się prezy i trochę marudzi. Kikut odpadł nam tydzień temu czyli po 16 dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
28Marzec u mnie było identycznie z tymi kupkami i tymi bączkami a do tego lekarz mi powiedział że w tym okresie dzieci robią kupy jak kaczka :-)mojej Korneli pępek odpadł dokładnie po dwóch tygodniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
28 marzec duzo zdrowka dla corc****ewnie wynormuje sie jej. Jak sloneczko swieci wystawiaj ja nawet w mieszkaniu do sloneczka podobno promienie sloneczne zbijaja zoltaczke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Dziewczyny czy któraś z was rodziła z tym znieczuleniem zo może więcej szczegółów please bo nie wiem czy decydować się na nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
październiczek -> położna i pediatra też mi mówiły o tym słoneczku, a tu jak na złość niebo zachmurzone. Oby jak najszybciej przyszły słoneczne dni!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
No właśnie dlatego pytam o zzo, bo wiem że było na parkitce a później na mickiewicza a teraz nawet na stronie urzędu miasta nie ma żadnej info o refundacji (tylko o szcepieniu na pneumokoki jest). W zeszłym roku też była informacja na stronie parkitki a teraz nic. A bez tego to chyba 600-700zł kosztuje a wiadomo, ze takie pieniażki możnaby przeznaczyć na coś innego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja z innej beczki trochę. Jak czułyście/czujecie skurcze przepowiadające? Ja ostatnio nad ranem się budziłam. Dzisiaj to już nie tylko nad ranem, ale 5 razy w nocy obudził mnie ból brzucha. Taki dziwny, bo najpierw uczucie jakby mnie piekła skóra w okolicy żeber i strasznie twardy brzuch - jakby był z kamienia dosłownie, aż się leżeć w żaden sposób nie dało. Potem jak siadałam to pieczenie przechodziło, tylko ten brzuch nadal twardy i takie jakby ciągnięcie w dole brzucha... Czy czułyście coś takiego?? Ja dzisiaj prawie przez to nie spałam, bo bo już zasnęłam to przychodziła kolejna tura... Czy to już znak, że na dniach zacznę rodzić? Czy tak może być jeszcze długo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
MamaOlgierda-- od wczoraj mam dokładnie to o czym piszesz poza tym, ze nie czuje żadnego pieczenia. Brzuch twardy jak skala i w ogóle nie miekknie. Przez to chyba czuj***ardzo słabo ruchy mojego malenstwa. Dodatkowo strasznie mnie ciągnie i nie wiem czy nie zaczął mi dzisiaj odchodzić ten czop sluzowy. Bo mam wyciek takiej wydzieliny bardzo ciągnącej o konsystencji kisielu lekko żółtej. Nigdy takiej nie miałam dlatego podejrzewam, ze to może być to. Tylko, ze u mnie jeszcze za wcześnie na poród:( dlatego niepokoja mnie te objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Jak lezal przed porodem na patologi tez tak mialam to sa skurcze idace od brzucha na ktg wychodzilo mi ze mam skurcze a ja czulam tylko wlasnoe twardy brzuch. Jezeli Was cos niepokoi lepiej pojechac do szpitala, lekarz zada polacza pod ktg I bedziecie spokojnieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
MamaOlgierda ---> ja też tak mam, brzuch w momencie robi się twardy jak kamień, trwa to kilkadziesiąt sekund, myślę, że do minuty i puszcza, w dodatku czasami pobolewa mnie jak na miesiączkę, najczęściej dzieje się tak wieczorami, w nocy i nad ranem, pazdzierniczek ma racje, te twardnienia brzucha to są skurcze, pytałam mojego lekarza, powiedział, że na tym etapie to nic nadzwyczajnego i może się tak dziać, jeśli twardnieje sam dół to nic strasznego, gorzej jak cały brzuch, łącznie z górą, wtedy może być to sygnał, że zaczyna się coś dziać lub zacznie w najbliższym czasie, u mnie póki co twardnieje sam dół. W piątek byłam u lekarza i mam rozwarcie na 2 cm, szyjki już prawie nie mam, zaczęłam się już bardzo stresować i uświadamiać sobie, że poród tuż tuż, w dodatku myślałam, że ciśnienie się ustabilizowało a wczoraj skoczyło do 155 :( chyba ze stresu... Z jednej strony chciałabym mieć już moją Zuzie przy sobie a z drugiej strasznie się boję tego wszystkiego :( Miłej niedzieli dziewczynki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_czerwiec
Dziewczyny mam takie pytanie , czy da rade zalatwic sobie cesarke na zyczenie ? Rodze w czerwcu i wolalabym jednak cesarke ( nie bede sie rozwiajac z jakich powodow , ale ujme to tak ze strasznie znosze bol i boje sie ze nie wytrwam ) . Jak to sie zalatwia ? I czy ktoras z was miala robiona cesarke na mickiewicza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinka_czerwiec
dziewczyny a ile kosztuje znieczuelenie zoo na Mickiewicza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
alinka_czerwiec, w czestochowie nie funkcjonuje cos takiego jak cesarka na zyczenie, musisz ten temat obgadac ze swoim lekarzem, jesli chodzisz prywatnie to nie powinno byc klopotu ze zrobieniem cesarki natomiast jesli chodzisz na nfz to moze byc ciezej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
patusiaxxx - Dzięki ;) a jak Ty się czujesz i jak synek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 maj ja czuje sie okej 8 maja jade do gin na przeglad.Szybko doszlam do siebie lecz troche brzuszka mi zostalo ale jak nosze ponad 5 kg ciezar to szybko spale. Mati okej tylko ppjawil sie problem z brzuszkiem. Widze ze go pobolewa i kreci sie jak nie moze sie wyproznic ale jutro wizyta szczepienna to pogadam z lekarka.I. juz ma 6 tyg :) Na szczescie laktacja mi sie unormowala i nie siedzi juz po 1h na cycku ale tak je co 2- 2,5 h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Mam pytanie do mamuś .Mojej córuni zdarzy się zrobić kupkę po samą szyję :-) i nawet po uprzednim namoczeniu nie dopiera mi tych ubranek ukupkowanych :-) a piorę w Loveli.Czy macie jakiś dobry sposób na dopranie tych ubranek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Sprobuj wyprac w zwyklym proszku bo te dlq dzieci plam nie dopiora, a pozniej dla dzieci. Moj ma 6miesiecy I juz w zwyklym proszku piore I nic sie nie dzieje :) Po zupkach ciezko u nas tez piora sie rzeczy stad decyzja o praniu w zwyklym proszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
Ziulka-- niestety musisz zamaczac w normalnym proszku albo w waniszu. Podobno dobry odplamiacz jest z biedronki za 10 zł oxy chyba się nazywa ale ja jeszcze nie próbowałam. A później prać w tym dla dzieci. Dziewczyny ja już bym chciała mieć swoją Zuzię w ramionach :-) jeden dzień do terminu a u mnie cisza, żadnych oznak porodu. 25 kwiecień a Ty jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Marta 33-----u mnie też cisza :/ byłam wczoraj u mojego ginksa w szpitalu i dalej nic już bym chciała być po a tu mój Marcel nie bardzo chce się pchać na ten świat :( Mam się do niego zgłosić w sobotę zobaczymy jak będzie a jak nic się nie będzie działo to 5 już idę do szpitala rodzić.....Rozmawiałam jeszcze z moim ginksem o zzo powiedział że jak najbardziej działa tylko czasami przedłuża poród ale żebym się nawet nie zastanawiała jak się bardzo boję.Na początek można sam gaz rozweselający a później zo (tylko dają go jak jest 4 cm rozwarcia i najlepiej przy przyjęciu się upomnieć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Dziękuje za radę dziewczyny , wypiorę w zwykłym proszku i zobaczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziulka ja przed praniem polewam odplamiaczem Ariela i zacieram i piore pozniej w Lovelce w 40 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta 33
25kwiecień-- ja idę 5 maja do lekarza a 7 na oddział jak nie urodzę do tego dnia. Za to rozstępy mi się teraz porobiły takie że jak zobaczę swój brzuch po porodzie to będzie ryyykkk :( Może macie jakieś dobre specyfiki na rozstępy po porodzie żeby szybko zeszły? Po pierwszej ciąży na brzuchu nie miałam rozstępów tylko na piersiach i ładnie wszystko zeszło po kremie do biustu z avonu z serii solutions.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
Dziewczyny a czy to zzo jest darmowe? I w którym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na niemowlece kupki najlepsze jest szare mydło, tylko oczywiście trzeba 'na świeżo' wyprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
marta2403 dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny,czy któras z was chodzi do ginekolog Anny Mendakiewicz? I czy którąś z was może wie jak z tym gazem rozweselającym jest czy dostępny w szpitalu na mickiewicza?proszę o informacje aa i to znieczulenie ZO czy jest też i za darmo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, mam pytanie do dziewczyn, które w ostatnim czasie rodziły na Mickiewicza? Czy któraś może coś więcej powiedziec, jak tam jest, jakie są pielegniarki po porodzie, położne, itd? Byłabym bardzo wdzięczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak,jak w czasie porodu trafisz na "ruda" połozna to masz szczęście i podobno " czarną " ją akurat miałam ruda i mój poród był w czasie kiedy byli lekarze do południa w tym moja.a po porodzie pielęgniarki spoko nawet.możesz je poczestowac czymś ale po trochu bo inne zmiany też są:-P mi teraz zależy żeby mieć dobra opiekę podczas porodu a już po jak będzie dobrze to pestka :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×