Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mały biały miś

Poród w CZęSTOCHOWIE

Polecane posty

Gość nieszporek
gość - dzieki, tantum rosa karzą brać do szpitala dla mamy z tego co wiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Nie koniecznie, moj lekarz polecal plyn do higieny bialy jelen I mydlo z tej serii. Zebys cos miala do podmywania sie nikt nie patrzy co tam masz. Octanisept tez sie przyda do rany po cc jak I po nacieciu krocza. Z tym ze jak krocze sie psika to piecze ale przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
25 kwiecień ja mam termin na wakacje dokładnie koniec lipca ale on mi powiedział na wizycie że akurat wyjezdza na 2 tyg ostatnie lipca i jestem zła ale powiedział że coś wymyslimy także nie wiem może zrobi cesare będę wiedzieć na wizycie w maju a Ty rodzisz naturalnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
Witam dziewczęta.Dawno mnie nie było,nie ma zbytnio czasu,ale co jakiś czas zerkam co u Was słychać:-) Mi położna tylko radziła wziąć sobie płyn do higieny intymnej najlepiej ten który się używa w domu i tak też zrobiłam,ale ja rodziłam naturalnie a dla kobiet przy cesarce może radzą tak:-) A teraz mam pytanie z innej beczki: czy któraś z Was używa środka antykoncepcyjnego w formie zastrzyku??? Moja ginekolog mi go zasugerowała ze względu na karmienie piersią że jest bezpieczny i się nad tym zastanawiam... Proszę o opinię:-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Owieczka zaciekawilo mnir ze jest taka forma antykncepcji I poszukalam I znalazlam cos na ten temat oto wady I zalety: Nie nadaje sie dla osob ktore planuja keszcze dzieci. Ale przyznam ze nie drogo a skutecznie. Zalety zastrzyku Antykoncepcja w strzykawce jest wygodna, bezbolesna i stosunkowo niedroga. Jej niewątpliwym plusem jest również to, że niweluje dolegliwości związane z zespołem napięcia przedmiesiączkowego oraz z krwawieniami. Dodatkowo Depo Provera chroni przed rakiem jajników i endometriozą oraz nie obciąża układu pokarmowego i wątroby. Wady zastrzyku Minusem antykoncepcji w strzykawce jest przede wszystkim jej 3-miesięczna nieodwracalność, która uniemożliwia powrót do naturalnego cyklu oraz jajeczkowania w dowolnym momencie. Poza tym całkowita płodność u kobiet powraca nieraz nawet po roku od przyjęcia ostatniej dawki, dlatego na zastrzyk nie powinny decydować się pary, które planują dziecko. To jednak nie wszystko. Efektami ubocznymi Depo Provery mogą być bowiem nadmierny apetyt i związany z tym przyrost masy ciała, suchość pochwy, spadek ochoty na seks, obniżenie nastroju, czy kłopoty z cerą i włosami. Co więcej, skutki te utrzymują się nie tylko w czasie stosowania antykoncepcji, ale nawet do 3 miesięcy po jej zaprzestaniu. Ostateczna decyzja o wyborze zastrzyku jako metody antykoncepcji powinna zatem zapaść dopiero po gruntownym badaniu u lekarza i konsultacji ginekologicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 21 maj
Mamuska 2014 musiałabyś być w 39 tc przed jego wyjazdem żeby zrobił Ci cesarkę, wcześniej się nie zgodzi, przerabiałam z nim ten temat :) tzn nie namawiałam go na wcześniejszą cesarkę tylko powiedziałam, że jest mi już bardzo ciężko i że fajnie byłoby na początku maja już się rozwiązać, w końcu byłoby to już w terminie, powiedział, że jeśli natura sama tak nie zadecyduje to ja go na to na pewno nie namówię bo przed 39 tc dziecko może mieć jeszcze jakieś objawy wcześniacze i później miałabym pretensje do niego. No i temat się skończył :) Dziewczyny mam problem, już od dłuższego czasu boli mnie lewa noga, do tej pory jakoś to znosiłam ale jest coraz gorzej, w nocy nie mogę spać ( najgorzej boli w nocy) ból promieniuje od stopy przez piszczel, kolano, udo, pośladek aż do lewej części pleców, czasami myślę, że oszaleje :( w aptece polecili mi lioven dla kobiet w ciąży, ale on nie pomaga. Może któraś z was tak miała?jeśli tak to jak sobie z tym radziłyście?Tak w ogóle ciekawe czy tj normalna przypadłość w ciąży... Pozdrawiam, miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuska 2014
21maj to ja już nie wiem co on wymyśli powiedział że coś wykombinuje chyba że jakiemuś koledze da mnie pod opiekę nie wiem ale już sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
21 maj mozliwe ze malenstwo uciska na jakis nerw I to promienieje. Musisz jakos przetrwac. Sama pod koniec ciazy malo co spqlam bo mi boki dretwialy I co chwile sie przewracalam a o skurczach w nogah niewspomne. Na plecach wcale nie moglam lezec bo mi slabo sie robilo Jak teraz wspomne to ciezko bylo pod koniec. Jeszcze troszke I minie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Owieczka2512
pazdzierniczek-- ja już słyszałam o tej metodzie ale wstecz było dzidzi w planach więc antykoncepcja nie była wskazana:-) Już nie planujemy mieć więcej dzieci więc się zastanawiam nad tym "sposobem"są panie które sobie chwalą,ja jeszcze się obeznam z tematem i wtedy podejmę decyzję. Miłego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
Owieczka daj znac jak sie obeznasz a moze wyprobujesz. Czekam na jakas relacje :) sama jestem ciekawa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
25kwiecień i jak po wizycie? idziesz do szpitala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Cześc dziewczyny wczoraj już nie miałam siły pisać.... Mój maluch sie nie spieszy. Ginks powiedział,że mam wszystko pozamykane na cztery spusty i sie nie zanosi żeby coś drgnęło :( W poniedziałek mam się zgłosić do szpitala,ma mi jakieś badania porobić i zobaczymy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Mamuska 2014----- na dzień dzisiejszy rodzę naturalnie w sumie nie wiem samo co lepsze cesarka czy siłami natury :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
Cześć dziewczyny Mam termin z om na połowę czerwca, chodzę do dr Kowalskiego i właśnie się zastanawiam nad porodem na Mickiewicza. Z tego co wiem, to dzidzia jest duża i według usg nawet w pierwszym trym pokazywało wcześniejszy termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jurkaga
Powie mi któraś jak to jest w czewie z tym zzo? Czy jest gdzieś bezpłatne? Czy chętnie dają? Czy trzeba wcześniej przejść przez jakąś kwalifikację do niego, czy dopiero w trakcie porodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25kwiecień
Dziewczyny z innej beczki fajna promocja jest w TESCO na chusteczki Pampers 26 zł za 6 paczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka 2014
25 kwiecień - Kurde ja już też nie wiem tylko wiesz niby sie tak nie męczysz ;/ zresztą ja jeszcze mam trochę czasu ale powoli łapie mnie stres naprawdę. Chciałabym Już być po i żeby mój synek był juz ze mną . Daj znać co Ci w pon powie lekarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GAJA123
Ja też dziś po wizycie u ginki. GBS wyszedł póki co ujemny, ale podobno wynik może się zmienić do dnia porodu, te które miały dodatni, mogą mieć ujemny i odwrotnie, bo i tak w dniu przyjęcia do szpitala podobno jest to badanie powtarzane... Mała jeszcze wysoko siedzi, Taka ciekawostka, ginka mówiła mi że w/g starej szkoły można tak obliczyć, że od dnia opuszczenia się brzucha przyjmuje się 4 równe tyg. do dnia porodu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Jurkaga ja rodziłam na parkitce i sama nie miałam znieczulenia bo za szybko postępował poród i jak poprosiłam o znieczulenie to położna powiedziała że chyba sobie nie zasłużyłam na znieczulenie bo wtedy już miałam 8 cm rozwarcia i już rodzę :-) ale gdyby nie to, to na pewno bym je dostała i nic wcześniej z nikim nie ustalałam.Nawet z moim lekarzem który był przez cały poród też wcześniej nie rozmawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jurkaga --> zzo przysługuje bezpłatnie każdej kobiecie zameldowanej na terenie Częstochowy - ważne jest jednak, że podaje się je w odpowiednim momencie i stąd często kobiety się nie kwalifikują (za szybka akcja albo za późno poproszą itp). Nie trzeba się umawiać, ale jak chcesz je dostać to na pewno musisz o nie poprosić już będąc w szpitalu (sami z siebie to raczej Cię nie uszczęśliwią ;P ) Gaja -> ja też dzisiaj po wizycie. Syn waży 2950 - trochę mnie to przeraża, bo to chyba sporo nie?? u mnie też póki co nic się nie dzieje, więc zanosi się, że jeszcze troszkę ciałka nabierze - ciekawe jak ja go urodzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie tylko zameldowanych w Cz-wie w innych miejscosciach tez. Ja sie upomnislsm i mialam dostac a mieszkam poza woj. slaskim ale ostsyrvxnie skonczylo sie na cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może faktycznie dla wszystkich. Opierałam się na tym, co położna mówiła na szkole rodzenia. Na stronie są informacje, ale dotyczą 2013 roku (http://www.szpitalparkitka.com.pl/news,details,32). Ja się przekonuję, że u mnie poród pewnie zacznie się nad ranem ;) Już 3 dzień między 4-5 rano budzą mnie skurcze i wariacje syna. Dzisiaj myślałam, że mi żebra wyłamie... ma chłopak energię o tej porze... szkoda, że ja niekoniecznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Ja też nie mam meldunku w Częstochowie i nikt mi nie powiedział że mi się ono nie należy ale faktem też jest to że trzeba się upomnieć o nie bo sami na pewno nie zaproponują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ziulka81
Dziś moja Kornelia kończy 2 msc. a jutro jej wielkie święto - Chrzciny.Jak ten czas szybko leci :-) Wszystkie przyszłe mamusie nawet się nie obejrzycie a wasze pociechy będą w waszych ramionach.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nieszporek
oj jak ja bym chciała miec małą już przy sobie :) jakie imiona wybrałyście dla swoich córeczek ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jezeli chcecie ZOO trzeba o tym przypomnieć przy przyjęciu najlepiej. Muszą Wam pobrać krew na badanie krzepliwości, czasu krzepnięcia krwi czy jekoś tak bo jest niezbądnee do podania znieczulenia. Tak mi mówił mój lekarz. Troche to trwa zanim jest wynik dlatego jak już jest akcja porodowa jest za późno na takie rzeczy i na ogół za późno na podanie zoo. ja miałam pobrana krew po przyjeciu, mój lekarz mi to wpisał w kartę, powtórzyli mi też morfologię bo ostatnią miałam ponad dwa tygodnie wcześniej. Ostatecznie jednak nie skorzystałam ze znieczulenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
mamusie mam do was pytanie odnośnie kupek waszych maleństw. Moja Wiktoria ma 3 tygodnie i robi około 7-8 rzadkich kupek dzienie. Zastanawiam sie czy to nie za dużo i być może mam do czynienia z lekką biegunką. Mała karmiona jest piersią, a dodatkowo daje jej wodę z glukozą i witaminką c. Zauważyłam, że robi też sporo bączków. Nie ma przy tym jakis dużych boleści, ale zanim odda gazy troszkę sie pręży i marudzi. Czy u Was na tym etapie też tak to wygladało? czy moze powinnam zgłosić się do lekarza? Aha i jeszcze jedno pytanie kiedy odpadły waszym pociechą kikuty pępowiny? Pozdrawiam i życzę wszystkim z forum miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pazdzierniczek
28 marzec dzieci na piersi takie kupki robia I az tyle, super ze pruka to nie powoduje bolesci. Jak bedziesz na wizycie kontrolnej zapytaj doktor. U nas kikut odpadl okolo 4 tyg mial syn, mial gluba pepowime I dosc dlugo to trwalo, zas poerwszy syn 2 tyg mial. Wiec kazdy w swoim rytmie odpada. Dbaj I wysuszaj czesto to szybciej sam odpadnie, nie wolno odrywac na sile! Czemu podajesz glukoze I wit C?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 28marzec
październiczek -> glukoze i witaminę C podaje ze względu na żółtaczke. W zeszłym tygodniu zrobiłam jej badanie poziomu bilirubiny i wyszła jeszcze dość wysoko. Dodatkowo wyszła lekka anemia i dosyć gęsta krew i musze jej podawać kwas foliowy i witaminę b6. Bidulka z tej mojej córeczki, ale mamy nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×