Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@...... .MIASTO(WOJ)......DZIECKO kamilsien.............29........11........19.12......... .zamosc........0 Izucha.................26........1........19.12........ Bydgoszcz.....0 JulkaN.................30.........1........19.12........ .Bialystok........1 wiolkcia...............27........8.........23.12...... ..z abrze..........0 IGA....................29........11..........31.12...... ..P OZ N AN.......0 Maadaa..............27..........7.........02.01....... .UK................0 Patka_Wroc.........30.........11........3.01.........Wro claw........0 Oli14...................29.......19........04.01...... . .Haga.. ..........0 Radosna27...........27.........7........12.01.........K i e lc e.........0 kasiula1983.........26.........28........20.01........ .Trzebinia.......0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO...D ZIECI Moniakr......26.....3...........02.03.10................ .....Lod z..... bratka_......27....11....28....04.03.10....synek......Tr ójmiasto....0 wazka85.....24.....1.....8.....09.03.10................. Lisburn. .......1 Monikaddd...22....18....14.....25.03.10................B iałystok..... 0 bibi2206 .....26....5 .....20.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 misia1990....19....3......18.....05.05.10....synek... .Bielsko.........0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....7.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....17......28.05.10.....synek....L ublin ..........0 AAAAA1980...29...3....14......30.05.10................ POZNAŃ..... . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....9....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....7.....25.07.2010......... Jaworzno......0 Magdalenka.s.......29......6.....22.07.2010.......gdan sk............0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pod pachą się tempki nie mierzy !!:D tylko w śluzówkach :) takze Izucha mierz dalej ale w pochwie cały czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie na dole mam tą wyższą warość. Ale czy to możliwe że podczas owólki miałam tą samą tep. co teraz? Coś mi nie pasi. A płodne to ja rozpoznaje u siebia tak jak bym o nich w książce czytałam. Ja mam wszystko takie wyraźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Iza, prawda jest taka ze tylko podczas monitoringu mogłybysmy byc pewne dnia owulki. My czujhemy kłucie jajnika itd ale to nie znaczy ze w danym dniu kiedy ten jajnik kłuje wystepuje owulka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Hej dziewczynki! :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Kasiula chyba nie bedziemy mialy niespodzianki na swieta:( Ja dzis juz plamie, ale boli mnie brzuch wiec do jutra @ sie rozkreci na bank... Porażka, mowie wam. IZA, JULA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI! MOZE CHOCIAZ WAM SIE UDA:-) Spadam do domciu, jak dotre i cos zjem to wejde na kafe. Buziaczki. STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@...... .MIASTO(WOJ)......DZIECKO Izucha.................26........1........19.12........ Bydgoszcz.....0 JulkaN.................30.........1........19.12........ .Bialystok........1 wiolkcia...............27........8.........23.12...... ..z abrze..........0 IGA....................29........11..........31.12...... ..P OZ N AN.......0 Maadaa..............27..........7.........02.01....... .UK................0 Patka_Wroc.........30.........11........3.01.........Wro claw........0 Oli14...................29.......19........04.01...... . .Haga.. ..........0 Radosna27...........27.........7........12.01.........K i e lc e.........0 kasiula1983.........26.........28........20.01........ .Trzebinia.......0 kamilsien.............29........12........17.01......... .zamosc........0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO...D ZIECI Moniakr......26.....3...........02.03.10................ .....Lod z..... bratka_......27....11....28....04.03.10....synek......Tr ójmiasto....0 wazka85.....24.....1.....8.....09.03.10................. Lisburn. .......1 Monikaddd...22....18....14.....25.03.10................B iałystok..... 0 bibi2206 .....26....5 .....20.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 misia1990....19....3......18.....05.05.10....synek... .Bielsko.........0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....7.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....17......28.05.10.....synek....L ublin ..........0 AAAAA1980...29...3....14......30.05.10................ POZNAŃ..... . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....9....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....7.....25.07.2010......... Jaworzno......0 Magdalenka.s.......29......6.....22.07.2010.......gdan sk............0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Hej dziewczynki! :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Kasiula chyba nie bedziemy mialy niespodzianki na swieta:( Ja dzis juz plamie, ale boli mnie brzuch wiec do jutra @ sie rozkreci na bank... Porażka, mowie wam. IZA, JULA TRZYMAM ZA WAS KCIUKI! MOZE CHOCIAZ WAM SIE UDA:-) Spadam do domciu, jak dotre i cos zjem to wejde na kafe. Buziaczki. STARAJĄCE SIĘ NICK..........WIEK.......CYKL.......@...... .MIASTO(WOJ)......DZIECKO Izucha.................26........1........19.12........ Bydgoszcz.....0 JulkaN.................30.........1........19.12........ .Bialystok........1 wiolkcia...............27........8.........23.12...... ..z abrze..........0 IGA....................29........11..........31.12...... ..P OZ N AN.......0 Maadaa..............27..........7.........02.01....... .UK................0 Patka_Wroc.........30.........11........3.01.........Wro claw........0 Oli14...................29.......19........04.01...... . .Haga.. ..........0 Radosna27...........27.........7........12.01.........K i e lc e.........0 kasiula1983.........26.........28........20.01........ .Trzebinia.......0 kamilsien.............29........12........17.01......... .zamosc........0 BRZUCHATKI NICK.......WIEK...CYKL..TC...TERM.POR..PŁEĆ..MIASTO...D ZIECI Moniakr......26.....3...........02.03.10................ .....Lod z..... bratka_......27....11....28....04.03.10....synek......Tr ójmiasto....0 wazka85.....24.....1.....8.....09.03.10................. Lisburn. .......1 Monikaddd...22....18....14.....25.03.10................B iałystok..... 0 bibi2206 .....26....5 .....20.....02.05.10...córeczka....wawa ......0 misia1990....19....3......18.....05.05.10....synek... .Bielsko.........0 anulka-84....24....5......5......07.05.10............... .Bydgoszcz.....0 Vilemooo27..27....3 ....7.......20.05.10.... ............Kielce .........0 tysia123......27...5.....17......28.05.10.....synek....L ublin ..........0 AAAAA1980...29...3....14......30.05.10................ POZNAŃ..... . 0 Kati25+.......26....7............10.06.10............... ...Śląsk........ ..1 darunia83....26...2..............15.06.10............. ....Śląsk.. .........0 Gosiątko21...21....6.....7.......23.06.10.............Z .Góra..........0 zuzankastaranka80..29..10..10....27.06.10.......... Koszalin..........1 Sralis Margolis.....36..5....9....06.07.2010.........Kraków..... . ....1 Żolinka........28......3.....7.....25.07.2010......... Jaworzno......0 Magdalenka.s.......29......6.....22.07.2010.......gdan sk............0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JukaN
Witam, ja dopiero wróciłam do domku - po pracy /ok. 12:00/ pojechałam na zakupy do centrum /mąż ma urodziny we wtorek/. Ledwie wróciłam !!! Śniegu mnóstwo i ciągle sypie, samochody jadą 20 na godz. albo stoją - korki niemiłosierdne. Właściwie centrum nieprzejezdne - ja na codzień mało się tam poruszam, bo mieszkam i pracuję na peryferiach - nie wiem co mnie podkusiło, ale duuużo nerwów mnie ten prezent kosztował ;-) Ale jestem cała i zdrowa, samochodzik bez skazy /a już miałam złe przeczucia/ no i weekend przesiedzę w domku. Czuję się w tym cyklu kiepsko. Właściwie to ja chociaż w tabelce jestem, to o dzidzię się nie starałam jeszcze. Po prostu 7 lat brałam tabletki i w ostatnich cyklach źle się czułam, lekarz zalecił odstawić, zaczekać na @ i wziąć inne-silniejsze. Zdecydowałam, że odstawię, ale innych już szybko nie wezmę... W tym miesiącu raczej uważałam i nie starałam się, a wręcz przeciwnie ;-) Ale chyba po nowym roku zacznę. Piersi bolą mnie od dwóch tygodni, krzyż, dół brzucha jak przy @. Szaleją moje hormony, kiepsko znoszę przerwanie terapii anty ... Co do starań to podziwiam Was wszystkie za ogromną wytrwałość, cierpliwość i przede wszystkim za odwagę. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tysia - nie daj się nabrać na przegrzewanie dzidziusia! To szkodliwe przesądy. mój mały leżał czasem w pampersie, nakryty tylko pieluszką na zewnątrz, a w domu w ogóle niczym! Polecam rasterki z którkimi rekawami i krótkimi nogawkami - w zupełności wystarczą dla dwumiesieczniaka w domu, na spacer w upalne dni pieluszka do osłaniania od promieni słonecznych (opala nawet gdy nie swieci prosto na dziecko, wiatr też przynosi promienie UV) ja jutro idę na pierwsze USG genetyczne, ciekawa jestem wyników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
Kamilka, przytulam cie mocno i caluje! I smutno mi, dziewczyny nie moze byc tak ze w tym miesiacu zadnej sie nie uda!!! Iza i Julka w was nadzieja;) Co dzis porabiacie? Fajny mrozik prawda?? Ja wybieram sie teraz na male zakupy, a pozniej zabieram sie za sprzatanko. Moja mama przychodzi dzis ufarbowac mi wloski:-D Tzn moze nie ufarbowac bo mam swoj kolor brazowy ale zawsze sobie przyciemniam na taki b ciemny braz. W takim sie czuje najlepiej:))) Ktora sie wybiera na narty??? Hmmm? W gorach otwarcie sezonu (dopiero teraz...) Ktoras z nas wspominala o wyjezdzie w gory:) Oczywiscie nie pytam brzuchatek hehe one to raczej nie dadza rady poszusowac w tym roku;))))) Ile u was stopni dziewczyny? U mnie -10 (nie wiem czy mam dobry termometr bo stary juz jest;) Ja chcialam sie wybrac w gory miedzy swietami a sylwestrem. Wzielam sobie urlopik, moj maz tez i chetnie bysmy pojachali, od nas to w sumie 'rzut beretem' ale nie wiem czy wyrobimy finansowo bo w tym czasie ceny sa makabryczne. Acha, dziewczyny slyszalyscie o kradzieży z Auschwitz? Jej to jest niepojete, jak ktos mogl cos takiego zrobic. Wyobnrazacie to sobie wogole????? Ja wczoraj bylam w szoku... Udanego weekendu kobietki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patka_Wroc
Ostatnio cos sie dzieje z forum bo posty wysyla pa dwa razy albo np napisze dlugasnego jakiegos i nie wysle wogole i nie da sie zrobic wstecz i wyslac ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka. Nie ma nadziei ale jest bardzo boląca @. Ohhhh ja ja bym jej się chciała pozbyć na rok! Od przyszłego miesiąca znów próbuję ale nie będę nic kombinowała z temp. bo i tak mnie oszukuje a potem się denerwuję a to znów nie pomaga. Wczoraj wieczorem już wiedziałam że się zjawi @ bo jakaś wściekła i zawzięta byłam, nic nie chciało. Udalo mi się wyżyć na studentach z góry za głośną muzykę o 22.40. Opieprzyłam ich i już! Z satysfakcją zeszłam na dól o 2 kg lżejsza. Wiem wredna jestem (ale to tylko czasami) ;P U nas jest -12 ale świeci słonko. Szukam piosenki ze zwiastuna Majki co przychodzi po Brzyduli - cos tam śpiewa "nie pytaj mnie..." może wiecie czyj to utwór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie w sobotnie popołudnie; Piosenka ze zwiastuna to polska wersja - Jeanette - Porque Te Vas. We mnie nadzieja ? Raczej nie planowałam tak szybko ... U mnie mrozik -18 był rano, teraz słoneczko i -14 stopni; Z domku dziś nie wychodzę, męża wysłałam na zakupy, córka w ogrodzie z łopatą - robi iglo z koleżanką. Na narty w tym roku do Szelmentu na 2-3 dni, w góry nie mam jak ze względu na psy i brak opieki dla domu. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patka - zazdroszczę Ci, że masz tak blisko w Karkonosze. Ja jeździłabym tam chyba co weekend. A już na narty obowiązkowo - nawet się nie zastanawiaj. Ja mam do Jeleniej Góry ponad 750 km, ale i tak jestem dwa razy w roku w Karkonoszach od blisko dwudziestu lat. Zwykle zimą jeździliśmy do Szklarskiej Poręby, ale w tym roku nie bardzo mamy jak. Ja nie muszę brać urlopów, mąż ma zaległego sporo, więc bez planowania wyskoczymy na sztuczne stoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Czesc witam weekednowo:) Ale fajnie sobie w domku posiedziec;) Iza przytulam cie mocnoooo!!!!! Julka masz racje, nie wystawiaj nosa za drzwi bo mrozno jest;)))) A swoja droga dzieciaki to maja zapał hehe, im tam nie przszkadza ze nos odpada z zimna;) Pati ja wybieram sie do korbielowa chyba w tym roqu. Dziewczynki znacie jakies inne fajne iejsca z dlugimi trasami? Mielismy pojechac na slowacje ale nie wiem czy finansowo damy rade bo tam jest euro i co za tym idzie drozej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-1 u mnie i witam cieplutko. Ja też właśnie z zakupów wrociłam i mam prezent dla Mojego :) Na nartach... jezdzic nie umie.... i zle mi z tym :( . Musze sie w koncu nauczyc! Moze w przyszlym sezonie... Bylam tez na badaniu Progesteronu i Prolaktyny. Wyniki dzis wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Iga ja (tak jak ty kiedys napisalas) ciesze sie ze @ przylazla bo chociaz sobie na nartach pojezdze:P Inaczej bylalbym zmuszona sobie odpuscic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
maada a ile czeka sie na wyniki? mozna je zrobic popoludniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim ;') u nas caly dzien mrozik -13 ;/ zimno nieasamowicie, wiec wiekszosc dnia siedze w mieszkaniu. Rano tylko skoczylismy kupic ostatnie prezenty. w tym raoku juz prezenty na szczescie mam wszystkie kupione ;) szkoda ze zapowiadaja odwilż na swieta.... fajnie by jednak bylo jakby snieg w sieta lezal.. co do badań - z tego co pamietam PRL koniecznie trzeba robic na czczo wiec najlepiej rano. Zreszzta u nas w laboratorium tylko do 10 pobieraja probki na badania ktore musza byc na czczo. Mam glupie pytanie - myslicie ze ciasnawe spodnie moga zaszkodzic dla maluszka? Bo tak z przyzwyczajenia chodzilam jeszcze czasem w normalnych spodniach - zapinaja sie bez problemu, ale jak siadalam to jednak brzuch uciskaly ;/ jak sobie uswiadomilam to to mocne postanowienie że teraz juz tylko ciążówki i baaardzo niskie biodrowki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorową porą :-) Niby 17:00 a ciemno jak w nocy... Ja mieszkam pod lasem, mało tu domów i od ulicy głównej kawałek, jak się ściemni to nic nie widać kompletnie. Jak wyjdę na taras to tylko oczy psa albo kota się świecą ... A właśnie - macie dziewczyny jakieś zwierzątka ? Ja uwielbiam zwierzęta i mam kilka, ale wśród moich znajomych jakoś nikt nie podziela mojej pasji; za to dzieci są zachwycone - zawsze proszą o fotki :- ) Tysia - na pewno nie zaszkodziłaś maluchowi chodząc w normalnych spodniach. Ja akurat miałam do 6-7 miesiąca malutki brzuch i chodziłam w codziennych ciuchach, a typowo ciążowych wogóle nie miałam. Oczywiście ubranie nie może uciskać brzucha, ale maluch nie jest bezpośrednio pod skórą, więc bez przesady. Ale postanowienie o ciążowych spodniach jest dobre, gorsze te o niskich biodrówkach - szczególnie w takie chłody. Pozdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, ja po kilku wizytach po 1 w nocy z powodu radosnych odgłosów imprez zrezygnowałam z wizyt u siąsiadów i scedowałam tę przyjemność na policję. PO trzech wizytach i jednym nmandacie pod moją podłogą zamieszkały ciche myszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badanie robilam rano a wyniki juz mam na meila :) szybko :) PROGESTERON 25.3 nmol/L ----------> norma 5.3 - 86.0. Idealna dla 21dc > 30nmol/L PROLAKTYNA 219 mIU/L -----------> norma 102 - 496 Chyba nie tak źle wyszło porównując z normami. Hmmm czy ktoś pomoże? Idealny progesteron dla 21dc wynosi powyżej 30 ja mam 25 w 22dc ale mam dłuższe cykle i to nie jest 6-8 dzień po owulacji tylko 2-3. Skomplikowane to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny; aż mi głupio się przyznać, ale dziś rano spanikowałam z powodu braku @ i pojechałam do apteki po test ciążowy. Mąż był maksymalnie zaskoczony, gdy w 19 stopni mrozu ok. 8 rano powiedziałam, że muszę wyjechać w pilnej sprawie do miasta ;-) Jechałam szybko, bo nie mogłam się doczekać wyniku. Test zrobiłam - jedna kreska. Nie spodziewałam się innego wyniku, ale potrzebowałam potwierdzenia, przynajmniej takiego jak test. Chociaż w tym cyklu ciąży nie planowałam jescze i może nawet za bardzo męża odganiałam, różnie to bywa. Niestety, teraz mam problem, okazuje się, że nieźle mi te tabletki rozregulowały organizm. Nie dość, że od trzech tygodni mam bóle w podbrzuszu, piersiach, krzyżu, to jeszcze @ się opóźnia. Niedzielny poranek na wariackich papierach, za oknem żywej duszy ... Ziiimno - 19 trzyma nadal, słoneczka nie widać, pochmurno jak przed opadami... Uświadomiłam sobie przed chwilką, że za tydzień będzie już po świętach... Jak ten czas szybko leci... Jak Wasze samopoczucie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rady dla nas? Bardzo płytkie są wypowiedzi na forum, do którego podajesz link, wręcz żałosne... zostawiam bez komentarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Popieram JulkaN :P Ale na tamtym forum znalazły się broniące nas wypaowedzi ważki85 ( o ile dobrze napisałan jej nick). BRAVO :) Wcale Ci się nie dziwię że poleciałaś po test. Ja też się jakoś ostatnio dziwnie czułam i też sobie zrobiłam. Mimo że teraz mam @ to i tak mi jakoś dziwnie i śpiąco i głodno ale to może wina pogody. Od 14 godziny codziennie chce mi się już spać a wstaję o 9! W ogóle ostatnio mam lenia, ale jakoś porządki na święta zrobiłam. Dzisiaj zmielę mięsko na pierożki. Wczoraj zabiłam karpia - chłopaki ze mnie ubaw mieli jak waliłam biedakowi pałką po łbie - zamiast samemu zrobić! 4 facetów w domu a baba w mordercę się bawi! W ogóle to muszę wam sięprzyzanać jakie z nas duże dzieci! Wczoraj pojechaliśmy do carrefour po rybki i kupiliśmy sobie ten najnowszy monopol z czytnikiem VISA! Graliśmy do 1 w nocy! Fajoza to zabawka. To nic że średnia wieku to 26,5 lat. Ograłam wszystkich :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Ja tez wybieram sie na badanie hormonow, mysle ze we wtorek podjade do laboratorium. Juz posprzatalam w domku i czekam na swieta. Dzis wybiore sie chyba jeszcze na zakupy, musze kupic prezent siostrze. Nie wiem co to za link po wypowiedzi Julki wnioskuje ze nie warto wogole tracic czasu na wejscie tam, zreszta ja nie zwracam uwagi na takie posty bo komus najwyrazniej sie nudzi bardzo i nie ma co zrobic z czasem... Dziewczynki milej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza monopol to swietna gra, ja sie wam przyznam ze czasami jak nie mamy nic do zrobienia w domu to siegamy z mezem po... chinczyka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do karpia... Ja nie zabije nigdy bo znam siebie i nawet pajacka bym nie zabila a co dopiero rybe;) Nie potrafie, hehe wolalabym jej nie zjesc niz ja zabic. U mnie w domu jednak to mama zawsze rozprawiala sie z karpiem, tato wychodzil z domu zeby tego nie widziec:P Chyba mam to po nim. Moj maz natomiast jest taki jak ja. Wiec nie zabijamy w domku, prosimy zeby ktos to wykonal za nas 'czarna robote';)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z rybą u mnie chyba jest tak że ja ją poprostu uwielbiam! Natomiast jak teściowa kurę zabijała to uciekałam, no to już patrzeć nie mogłam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×