Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

Dzien Dobry i Szczęśliwego Nowego Roku!!!!! :) U mnie bez zmian tylko brzusio rosnie. W czwartek mam lekarza i moze uda sie sprawdzic płeć?!?!?! Powiedzcie mi co powinnam miec jeszcze za badania zrobione, bo jestem w 18 tygodniu i mialam tylko takie badania na poczatku, ze krew, mocz itp a potem tylko mnie badal sam. Czytalam ze miedzy 15 a 17 tyg trzeba zrobic badanie wykluczające zespol downa - czy to zalecaja tez na NFZ ? czy tylko prywatnie? Dajcie znac dziewczynki!!!! Milego dnia. . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dzewczyny:) az trdno uwierzyc, ze juz nowy rok nastał:) Chciałam poinformować, ze hormonki mam w porządku, żadnych odchyleń, cieszy mnie to aczkolwiek myślałam, ze cos będzie na rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA mi lekarka zalecała do 14 tyg zrobić to badanie usg i ja robiłam w 13 tc. co do nfz nie wiem bo ja robiłam prywatnie. jakoś nie mam zaufania do służby zdrowia, wiem ze trafiaja się wyjątki, ale te badania są tak ważne że nie żal pieniędzy. iguś co tam u ciebie? jak powrót do pracki po przerwie świątecznej? monia co do tych plamien to spokojnie może to tylko zagnieżdzanie się zarodka. ja miałam lekkie plamienie chyba w 28 dc i już myślałam ze to @@@@. a jednak nie :) zrób test jeszcze raz. pozdrawiam wszystkie staraczki i brzuchatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A propos jajników, czy Was bolą jajniki przy owulacji na zmianę tzn w jednym miesiącu jeden, w drugim drugi czy zawsze tylko jeden? Bo mnie zawsze ale to zawsze pobolewa tylko lewy. Ale w takim bądz razie co sie dzieje z drugim? Bo czytałam, ze to jest prawidłowe zjawisko jesli kłuje tylko jeden, ze wcale nie ma byc tak, ze mają pracowc na zmiane. Co o tym sądzicie? Bo moze ja prawy mam jakis wadliwy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikar12
no niestety plamienie sie rozwija zrobiłam dzis pretest i 1 krecha nic nie rozumiem i chyba narazie daje sobie spokój bo sił brakuje:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;) AAAAAA badanie na zespół downa to chyba masz na mysli sprawdzenie przeziernosci karkowej? Robi się do przed zakonczeniem 14 TC na USG. Potem juz nie da się tego zrobic. Jak to badanie na USG wychodzi żle to podobno potem jeszcze są jakies bardziej zaawansowane badania wlasnie które moga wykryc Downa, ale to musisz na necie poszukac, Mi przeziernosc wyszla oki, wiec juz nie drążyłam tematu. Ja dzis dzwonie do lekarza umowic sie na USG połówkowe, musze tez zrobic badania moczu i krwi jutro. Zobaczymy czy anemia mi sie powieksza czy nie ;/ A co do płci. Teoria mojej mamy: jak dziecko pierwszy raz kopnie/poruszy się z lewej strony (czyli od serca matki) będzie córka, jak z prawej - syn. Moja mama urodzila 4 dzieci i wszystkie w ten sposob plec okreslala. U mnie sie tez sprawdzilo. A u was? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - ja zawsze tylko czułam prawy jajnik, lewy hmmm czasaaaami, ale rzadko... super ze hormonki oki :) a mąż się badał? bo jakoś miał to zrobic nie? AAAAAA - a propos badań, to ja też mam za 2 tyg. do zrobienia usg przezierności, a z innych badań robiłam toksoplazmoze, grupe, podtsawowe, mocz co miesiąc mi kaze robić i jutro czeka mnie pobranie krwi na cytomegalię... tysia- powiem Ci czy się to sprawdza, jak poczuję pierwszego kopniaka ;) a na to jeszcze musze pare tygodni poczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja miałam te badanie :) Nie wiedzialam ze Ono sie tak nazywa :) hehe No to zobaczymy co powie lekarz w czwartek. DO tej pory byl bardzo zadowolony z przebiegu mojej ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - w szpitalu będzie badał wojowników? ja dzownilam do szpitala zeby na cytomegalie zrobic i bylam zaskoczona jak mi powiedziano ze nie robią :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co to jest cytomegalia? Nie w szpitalu, w prywatnym gabinecie cytologicznym. Pani wykonuje badania cytologiczne, cytohormonalne, czystosc pochwy i badanie nasienia. Ja juz do niej chodze bo przez ten cały cykl mam badanie cytohormonalne i dobrze ze ten robi badanie nasienia bo nie musimy wędrować po krakowie czy katowiccah, a ona przyjmuje w chrzanowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytomegalia - nie wiem dokladnie, chyba tez cos na zasadzie toksoplazmowy czyli cóśśś co może poważne choroby wywołać a bada sie czy są przeciwciała (chyba) :P to tez jakieś IgG i IgM :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem tylko ze jutro znowu zrobia mi piku :( no i siuśki znowu wędrują jutro ze mną :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tysia, wprawdzie nie wierzę w takie rzeczy, ale u mnie się sparwdziło. Pierwszy prawdziwy kopniak był z prawej strony ;) Ja wróciłam od lekarza i teraz grzeję się pod kocykiem z gorącą herbatką w dłoni, bo strasznie wymarzłam. Byłam też w odwiedziny w firmie zanieść kolejne zwolnienie. Myślałam, że mnie w przychodni zlinczują ;) Wprowadzili nowy system i ogromna kolejka do rejestracji była. Stałam pół godziny i w końcu się wkurzyłam i się wepchnęłam na początek kolejki. Wprawdzie na głos nikt mi nic nie powiedział, ale słyszałam różne pomruki za plecami, ale co mi tam, raz na jakiś czas można skorzystać z przywilejów dla ciężarnych :P U nas na całe szczęście wszystko ok, maluszek ma główkę bardzo nisko, ale szyjka puki co daje rade i trzyma więc mogę odetchnąć i spokojnie szykować dalej rzeczy dla synka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Kamilsien wiesz znów wczoraj miałam atak migreny i miałam okazję przetestować lek na migrenę jaki mi zapisał ostatnio lekarz! Fakt nie pomogło na ból głowy ale mroczki i zdrentwiałą rękę miałam przez ok godzinę a nie jak zwykle przez parę godzin! Ulga nieziemska! Lek ten hamuje też wymioty. Jak będziesz chciała spróbować to polecam Migpriv 6 saszetek za ok 30zł. To jest zawiesina do picia o przyjemnym smaku (lekko pomarańczowym), ale nie działa przeciwbólowo i jest na receptę. A co do moich staranek to nic nie kumam! Nie miałam śluzu płodnego tylko cały czas biały i lepki, chociaż zawsze do tąd miałam ten pierszy. Brzuszek bolał i pobolewa do dziś. Ja chyba jednak nie umię sobie nic ocenić piszę sobie wszystko na 28dni.pl i tam znów nie potrafię interpretować (lipa jak nic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) Jak tam po swietach? BIBI u mnie kiepsko, zreszta jak zawsze, zebrac sie do kupy po dluzszej przerwie i wrocic do pracy:( Ale jakos poszlo, jutro juz bedzie lepiej. Caluski dla ciebie!!!!!!!!!!!!!! Kobitki, bylam na nartach:)))) Juz nie mioge sie doczekac kolejnego wyjazdu;) Super snieg, pogoda, relaks i duuuuzo ruchu, polecam:) Dzis odebralam wyniki badan hormonalnych i rzeczywiscie mam podwyzszona prolaktyne :( (norma do 23 a ja mam 34). Patka, jedziemy na tym samym wozku;) W czwartek ide do lekarza pokazac mu wyniki, zobaczymy co powie. Patka a Twoj co powiedzial? Zapisal ci jakies leki???? Buziaki, zmykam jeszcze popracowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuś mi na migrenę przed ciążą pomagała aspiryna od migrenowych bólów głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iguś z tych ziołowych leków jak wiesiołek, castagnus pomaga zbić prolaktynę, więc zapytaj ewentualnie lekarza. i nie martw się bo masz nieznacznie podwyższoną. więc łatwo ją zbijesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Czesc:))) Ehhhh przerąbane z tą migreną, ja biorę co popadnie jak czuje ze sie zbliża i najczęsciej jesli wezmę w pore to pomaga. Nic chyba na to nie poradzimy, dobrze że istnieją leki przeciwbólowe. IGA, glowka do gory, moim zdaniem takie podwyższenie prolaktyny to pikuś! Oczywiscie ja to nie lekarz i to on zadecyduje co robić ale wydaje mi się że szybko pozbędziesz się tego problemu i zajdziesz w ciążę. Super ze przynajmniej wiesz co jest ewentualnie nie tak:))) A te narciochy.... Hmmm zazdroszcze:P Tez bym chciala pojezdzic. Ale w gorach przez swieta bylo dosc kiepsko ze sniegiem:( Ale moze jakis urlopik pod koniec stycznia............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilsien
Zupka szczawiowa mmmmniiiammmm. Dawno nie robilam - super weszlam na kafe i mam pomysl na obiadek;) Dzieki laseczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratuś jeszcze 2 miesiące i będziesz miała swoje maleństwo przy sobie:) aleee super, czujesz się ok? brzuszek już pewnie nieźle ciązy. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No brzuszek już troszkę przeszkadza, przy zakładaniu skarpetek i butów np, no i przy goleniu ;) ale mam świadomość tego, że jest on jeszcze naprawdę nieduży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co mi tam też się pochwalę! Ja mam na obiadek schaba faszerowanego brzoskwinią i czosnkiem :) Na wierzchu sol, pieprz, majeranek i zapiekane w folii w piekarniku. Sos pieczeniowy zaciągnięty śmietanką, ziemniaczki i na przystawkę brzoskwinia z puszki :) Uwielbiam to bo nie jest tłuste! Oczywiście nacieram wszystko dzień wcześniej i trzymam w lodówce. PYYYYYYSIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześc dziewczyny po świętach. u mnie zaczynają się te najwazniejsze dni cyklu :):):) wioęc teraz trzeba się starać- w tym miesiący lewy jajnik daje sie we znaki więc pracuje na szczęście. Zapisałam sie już do lekarza na 27 stycznia no i jak nie zaciąże do tego czasu to monitoring a wtedy powinna byś jaśniejsza sprawa z moimi nieudanymi starankami. a jeśli chodzi o szczawiową to uwielbiam jak i botwinkę- pychotka. ogólnie nie przepadam za zupami. jadam przewaznie tylko 4 (dyniowa, ziemiaczana, szczawiowa i botwinkai czasami rosołka- ale to jak mam problemy z żołądkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis dzwonilam do lekarza umowic sie na wizyte na USG połówkowe, bo to juz lada moment 20 tydz bedzie, a lekarz na to, że na połówkowe troche chyba za wczesnie bo dzidzius pol kilo jeszcze nie ma ;/ Ja myslalam ze sie robi polowkowe w polowie ciazy i tyle ;/ tez tak mialyscie? Tak czy inaczej ide w piatek na wizyte zobaczyc jak sie mały miewa to wypytam dokladnie co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki Powiedzcie mim kiedy moge iść do gina na pierwsze badanie usg ? Z moich obliczeń dziś konczy się 6 tydzien, a do gina ide w środę czyli juz zaczne 7. Siostra mówi, ze za wsześnie i że nie będzie widać:( Rozmawiałam dzis z kumpelą, miała 2 kreski na tescie, poszła do gina, niby 4 tc, a on zrobił usg i powiedział, ze to nie ciaża- czy to mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×