Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość IGA.POZNAN

STARANIA 2009 POZYTYWNIE NASTAWIONE-

Polecane posty

widzę ze wiosna przyszła, do tego zblizaja sie swieta i na kafe pustki.... Szkoda, bo ja dzis jestem w pracy przed komputerem uziemiona ;/// Jak u was przygotowania do świąt? U mnie mój M umył okna ;) jestem z niego dumna. Mamy male mieszkanko wiec reszte na raty sobie posprzatam. Świeta u rodzicow wiec nawet do jedzenia za duzo nie musze przygotowywac. A jak u was idzie robota? Słuchajcie - puchną wam nogi i rece?? Bo mi ostatnio tak. Juz zdazylam sie anczytac o zatruciu ciazowym itp. Ale u mnie to chyba wynika ze zmeczenia. Puchna mi stopy wieczorem, a rano jest juz normalnie. Na razie odstawiam sól, staram sie pic duzo wody i wiecej odpoczywac. Mam nadzieje ze mi przejdzie. Bo przestraszylam sie nie na zarty. Jak wasze samopoczucie? Cos nowego u staraczek? IGA - gdzie ty jestes???????????????????? odezwij sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. Mnie narazie puchną ręce, ale delikatnie, bo jeszcze pierścionki i obrączke nosze. Nogi nie zauwazyłam zeby puchły, ale moze ma to związek z tym, że ja pije cały czas duzo wody :) Zawsze piłam :) My w sobote jedziemy na kolacje do moich rodzicow a w niedziele z Teściami jedziemy do mojego Szwagra, wiec swieta tez beda poza domem :) Nie trzeba nic robic :) Zrobie tylko sałateczke na niedzielne sniadanie a tak to Teściowa reszte uszykuje :p Jutro ide do GENIA :) Wczoraj byłam na pobranie krwi i mocz, a jutro ide z wynikami. Wiecie, ze moj lekarz nie daje mi skierowania na gluzkoze z obciążeniem? Uważa , ze jestem za Młoda na takie badanie i ze jest mi nie potrzebne. Miałam raz skierowanie na samą glukoze, ale z obciązeniem nie chce mi dać..... Co o tym sadzicie? Miłego dnia :) U nas jest 15 stopni w ciagu dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAA moim zdaniem warto to badanie zrobic. To ze masz gl;ukoze sama w normie nie oznacza ze z obciazeniem wyjdzie oki. Organizm w ciazy zupelnie inaczej funkcjonuje. Ja bym zrobila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, po południu napiszę dłuższy elaborat, teraz tylko powiem, że idę na USG 4D - nie zdziwię się, jak wyjdą bliźniaki, bo brzuch mam ooooogromny, jak w 9 mcu w pierwszej ciąży, 13 kg na plusie, i tylko w brzuch mi poszło... Jak mówię ludziom, że jeszcze 3 miesiące to wielkie oczy robią. A tu dopiero zaczęłam 26 tydzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello 🖐️ mnie w zeszlym tyg. zdarzylo sie ze 2 razy zapuchły mi lekko paluszki u rąk :( ale tak na chwile doslaownie - odczytuje to jako znak przegrzania organizmu... dzisiaj gin - i synuś bryka od rana - chyba się cieszy Maleńki :) tysia - ja tez czytalam o tym zatruciu itd. do przeca ja zawsze czytam to co najgorsze :P mysle ze takie puchnięcie lekkie a tym bardziej na etapie na jakim Ty jestem to normal!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żoli, tez sie naczytalam o tym puchnieciu. Niby normalne, zwlaszcza jak jest wysoka temperatura na dworze. A mi to puchniecie nóg zaczelo sie wlasnie jak wiosna na dobre przyszla... Poza tym zatrucie to opuchlizna która nie schodzi, czesto oprocz dloni i stóp dotyczy tez calych nóg, brzucha i powiek!!!! plus jeszcze podwyzszone cisnienie i białko w moczu. Takze jesli u mnie nogi puchnal na wieczor a rano jest oki to wsio w porzadku Postaram sie teraz w siweta sporo odpoczywac. A jak problem sie bedzie nasilal to lece do gina. Ale fajnie wam ze macie to usg ;) czekamy na wrazenia jak bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem czy dzisiaj mi gin zrobi usg czy tylko podwozie obejrzy ;) ale moze go namowie :P dawno sie z synkiem nie widzialam :D a tak wogole z innnej beczki jak Wam sie podoba imię Miłosz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak tysia - puchnie nawet twarz przy zatruciu i pewnie wogole samopoczucie tez sie pogarsza... AAAAAA - ja ide dzisiaj do gina i pewnei dostane na glukoze z obciażeniem, a slyszalam tez ze ta metoda przechodzi juz do lamusa i w niektorych krajach od niej odstepuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miłosz - fajnie. chociaz u mnie mój M bylby przeciwny. ;) Do nazwiska pasuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no moj mężul jest za Miłoszem i z nazwiskiem sie ladnie komponuje... ja chcialam (i tu uwaga bratuś) GABRYSIA!!!, ale mąz kręci nosem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój stwierdził ze jak sie urodzi syn to dopiero bedzie myslal o imieniu ;) Oczywisci wybiłam mu z głowy Aleksandra (bo tak ma jego ojciec) i Mój Brat proponował EGON :) hehe Jak bedzie dziewczynka to napewno bedzie Basia ale co do chlopca to narazie nie wiemy, ale moze Sebastian :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mój mąż tradycjonalista, wiec raczej jak juz zreszta gdzies pisalam wczesniej -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry 🖐️ Ja dzis ostatni dzien w pracy i ponad 2 tyg urlopu :D :D :D Byle do 17, Kurcze coraz ciasniej mi we wszystkim a mierzylam spodnie ciazowe i za duze jeszcze i w czym tu chodzic w Swieta??? Czytalam ze w ciazy mozna do 5 cm obczasa nosic. Chodzicie na obczasie? Wiadomo ze jak brzuch wiekszy to nie wygodnie ale w pierwszej polowie ciazy? Ostatnio takie sliczne buty zobaczylam, ze musialam kupic. Maja 9cm obczasa, chyba w Swieta wloze... Jak ogladam zdjecia gwiazdeczek z brzuchami to kazda na obczasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje USG polowkowe 26 maja :D Super ze w DZIEN MAMY :) No i jak dojrzymy plec to zacznie sie wybor imienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MADAAA - ja całą zime chodzilam w kozakach na takim obcasie 4-5 cm i bylo oki. Ale juz na wiosne kupilam plaskie buty, zeby nie obciazac kregosłupa. Mysle ze jak zalozysz na kilka godzin szpilki to nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Tysia :) To nie szpilki ale takie grubasne bo ja takie lubie :) No to wloze na Swieta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wybrałam się na USG3D. Dla syna przede wszystkim, żeby sobie obejrzał dzidzię. Buzię, rączki, całą tę rozczulającą resztę. Uznałam, że jeśli będzie widać płeć, to OK, sami sobie zobaczymy, jeśli nie, to nie będę pytać. Weszłam do gabinetu, najpierw USG2D, oceniające narządy itd. Lekarz przykłada głowicę - uuu, trudno będzie. Albowiem dzidzi nie tylko, że siedzi sobie miednicowo, to jeszcze przytula się buzią do kręgosłupa mamy i światu ukazuje 4 litery. No ale jakoś się udało ocenić nogi, rączkę prawą (lewą schowało), narządy wewnętrzne, pępowinę, ilość wód... Z 3D zrezygnowałam, z buzi widać tylko nosek i to od góry. A płeć... Cóż, nawet gdybym chciała, zero szans :-D Dzidzi jest 2 tygodnie większe (no miałam jakieś jołki-połki z cyklem tuż przed ciążą, więc niewykluczone, juz na poprzednim USG było większe niż termin z miesiączki) - to mogłoby tłumaczyć mój wielki brzuch. No i wprawdzie jest szansa, że się odwróci, ale przy takim położeniu - plecami do świata - mniejsza.... Czyżby czekało mnie znów CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sralis, moje malenstwo tez leazlo sobie raz glowka do góry, raz do dolu. Nie pamietam kiedy obrócilo sie na dobre ale poki co lezy teraz ladnie glowka do dolu. Takze spokojnie, jeszcze moze sie obrócic. W szkole rodzenia rozmialam z jedna dziewczyna u niej dziecko lezalo cala ciaze glowka do góry, a w 34TC obróciło się główka do dolu. Takze jeszcze masz sporo czasu. Słyszalam tez ze robienie "kociego grzbietu" i l;ezenie na lewym boku zmuszaja dzidziusia do obrócenia sie ale ja jakos w to nie wierze. A jak starszy syn zareagowal na USG>? podobalo się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam nadzieje poznac plec na polowkowym w 21tc. Wiekszosci udaje sie stwierdzic plec wiec mam wieeelka nadzieje. Strasznie jestem ciekawa. Bez preferencji ale ciekawosc aby dziecko bylo bardziej realne 'on' lub 'ona' a nie 'ono' caly czas :) Sralis opowiadaj jak synek zareagowal :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki. JA dziś robiłam zakupy świąteczne i poszłam sobie do kasy dla ciezarnych:) PAni skasowała mnie pierwszą , innym nie było w smak, ze tak się wepchnęłam, ale byłąm padnięta, deszcz padałam i humor do kitu, wiec stwierdziłam, ze te kasy od tego są ;) Jeśli chodzi o puchnięcie to wczoraj byłam na spacerze ok 4km szybkim krokiem i jak przyszłam do domku to palce miałam jak b parówki spuchnięte, ale to może z wysiłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedzcie mi kochane jak to jest z tym badaniem glukozy? mi lekarz napisał "glukoza na czczo" i nic więcej. Pierwszy raz mam to zrobić i nie wiem co i jak:( normalnie krew pobierają i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciamcia, a masz badanie glukozy z obciazeniem czy takie zwykle? jak takie zwykle to musisz byc na czczo, pobieraja krew i tyle. Jak z obciazeniem to najpierw pobieraja krew, potem pijesz glukoze, siedzisz 1 lub 2 godziny w laboratoriu i pobieraja ci drugi raz krew. Musisz tylko dowiedziec sie w laboratorium czy glukoze ci dadza czy masz sobie kupic. W aptece kosztuje cos kolo 4 zł. I wez cytryne zeby do glukozy dodac, wtedy jest smaczniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja dzis mam dzien wolny. Zaplanowałam sobie zakupy a tu dupa - deszcz pada od rana ;/// Na razie wiec kawa a potem moze wytocze sie na miasto polazic, bo nie mam totalnie kurtki na wiosne ;// Dzis skonczyłam 32 TC ;))) ciesze sie niesamowicie ze porod coraz blizej, a mój M chyba coraz bardziej sie boi ;) Mamy taki kalendarz gdzie podopisywalismy tygodnie ciazy. No i mój mąż coraz czesciej tam spoglada. I dzis nawet wspomnial ze moze by wozek zamówic ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej . No wiec ja wrocilam od Genia i wszystko u mnie w normie. Mam super wyniki a dziecko ma 2 kg. Widac ze pije duzo płynów i nie przesadzam ze solą :) Jak pojde za 2 tygodnie to bedzie USG. I tyle na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×