Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość cbadef
macie jakieś dobre sprawdzone przepisy na obiad witariański ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee
sezon ogórkowy w pełni - widać to na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee
ale zrobiło się pusto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy.
do ",,,,,,,,,,,,," "mam odruch wymiotny na widok papryki, sałaty, pomidorów.'" jeśli jadłaś tylko takie rzeczy to sie nie dziwie że rozwaliłaś sobie żołądek, szczegolnie że mowisz że to była twoja dieta więc zapewne zjadałas 500 -1000 kcal co prowadzi do wykonczenia organizmu. co do tej drugiej kobiety, która sama jest dosyć ograniczona i oglada zapewne za dużo "tvn dzien dobry" itp gdzie wychwalają białko zwierzece ponad wszystko, nikomu nie obiecujemy zdrowia choć ja sama gwarantuje jego poprawe - ja jako przykład, chora na rzs( ludzie mnie tu może pamietają :)) nie łykam żadnych tabletek od ponad 3 miesiecy, i chodzę. Wiec jesli mozna pokonac tak paskudna chorobe tzn że można prawie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się, z powyższą wypowiedzią, zła reakcja organizmu bywa odpowiedzią na nieodpowiednio wprowadzoną/prowadzoną dietę. Dla osób, które nie są 100% row, polecam mój najnowszy "wynalazek", pasty z ugotowanej soji, doprawione np. świeżą bazylią lub różnymi kiełkami. Można jeść same lub z używać do witariańskich lub pełnoziarnistych kanapek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Surowa Dieta leczy i podbija świat. Co raz większa grupa ludzi dochodzi do wniosku,że świeża,surowa,ekologiczna żywność, to coś, czego brakuje nam każdego dnia.W świecie przetwarzanej, modyfikowanej, ulepszanej chemikaliami żywności, nasze organizmy nie wytrzymują. Człowiek nareszcie się budzi i wraca do NATURY. http://www.youtube.com/watch?v=tuhGOh_pbMU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kusi, kusi mnie ta dieta
ma takie właściwości zdrowotne i odmładzające tylko co zrobić z przyzwyczajeniami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyzwyczajenie daje o sobie znac, ale można pilnując sie , skutecznie przyzwyczaić sie do nowego stylu odzywiania:) Prawda ze nie jest to łatwe, ale dla zdrowia, samopoczucia i urody ...WARTO - surowo sie odzywiać. Skuteczna metoda to taka ze stopniowo zwiększamy spożywanie surowego. Dobrze jest gdy przynajmniej będziemy 50 %, ale im więcej tym lepiej. Pozdrawiam wszystkich surojadków oraz zainteresowanych witariańska dietą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ardea-ardea
Witam,jestem nowa,ale mam zamiar uskuteczniac z Wami kochani suroweczke. Wiadomo ciezko jest,sila przyzwyczajen, problemy z otoczeniem itp. Pytanko mam do Was o to czy stosujecie warzywa/owoce ekologiczne/organiczne czy odwazacie sie na surawke ze standardowych produktow? wiadomo w polsce dosc slabo z dostepem i ceny wysokie.. Ciekawa jestem jak to zima jest czy da rade sie przyzwyczaic. Kiszonki chyba jednak nie podlegaja pod witarianizm,ostatecznie to przetwarzanie ? grunt w sumie zeby byc konsekwentym i chocby w 70% raw, powodzenia Wam (i sobie tez troszke) zycze !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj kusi, kusi mnie ta dieta
małymi kroczkami do przodu :-) - napiszcie od czego zacząć, jak na razie dużo czytam, ale to trochę za mało :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich nowych surojadków :-) i przepraszam, że tak długo mnie tu nie było - URLOP :-) - trochę POgrzeszyłam z jedzeniem ale zaczynam od nowa :-) - proszę piszcie, piszcie, piszcie jak najwięcej - to bardzo motywuje oraz każdy wnosi swoje doświadczenia, bardzo cenne dla początkujących :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ardea-purpurea
Jesli ktos mialby chec popisac na gg ,powymieniac przepisy,watpliwosci to smialo : 17344872 pzdr ula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee
i zapraszam surojadków - co u was :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Jestem zafascynowana raw food :) Kolega mnie zaraził i doskonale się z tym czuję :D Od jakiś 7 lat jestem wege a od 3 dni tak 7-80% raw :) I chyba na tym chce zostać. Myślę, ze będzie wiele takich dni 100%, ale żebym nie miala za dużych wyrzutów sumienia jak coś pójdzie nie tak to co jakiś czas sobie pozwolę na coś gotowanego albo kotleciki sojowe ^^ Znalazłam dzisiaj doskonały pzrepis na spaghetti! Polecam wszytskim 1 średnia lub duża cukinia 5 małych pomidorów 1-2 ząbki czosnku 10 listków świeżej bazylii 2 łyżki oliwy z oliwek odrobina pieprzu cayenne sól morska Poszatkować cukinię w paski przypominające spagetti. Pomidory pokroić w ćwiartki i umieścic razem z czosnkiem i bazylią w mikserze(blenderze). Zmiksować do odpowiedniej konsystencji,wedle uznania.Przelać sos do miseczki i dodac oliwę z pieprzem cayenne,wymieszać.Polać sosem spagetti i podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, mianowicie czy osoby żywiące się jedynie surowymi warzywami i owocami mają niska temperaturę ciała? Całe życie byłam wegetarianka (od momentu kiedy miałam 3 lata), potem sporadycznie odstawiałam białe pieczywo, mąkę, sery, cukier, sól. A potem wracałam do wegetarianizmu. Jednak juz od 3 miesięcy nie jem serów, mleka, białego pieczywa, napojów gazowanych, smazonych potraw...a od miesiąca jem tylko i wyłącznie surowe pokarmy, dotychczas wszystko było ok, ale teraz od 3 dni nie mogę spać, boli mnie głowa, spadła mi temperatura do 35,6. Jest mi bardzo zimno, a wcześniej było mi jedynie chłodno. Czy to normalne? Co radzicie, zrezygnować z surowej diety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Witawita12 - jeżeli spadła Ci temp. ciała to zrób sobie przerwę w raw-food, wystarczy jak będziesz w 51% na surowym oraz więcej jedz potraw podgrzanych do 40 st.C (możesz też pójść do lekarza). Sama jestem początkująca w tej diecie i myślę że jeżeli coś się złego dzieje to należy to przerwać i poszukać przyczyny, może popełniłaś jakiej błędy, coś pominęłaś (np. siemię lniane, orzechy kiełki lucerny, spirulina, wit.B12) - w tej diecie ważne jest urozmaicenie, nie wystarczy tylko jeść surowo. Ciągle należy się dokształcać, dużo czytać na ten temat, zaglądać na fora wegetariańskie i witariańskie. a jak czują się inne surojadki ??? Wszystkich ciepło pozdrawiam i dużo zdrowia życzę :-) ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee
i zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie_ma_znaczenie
Kochani i tak trzymać od 51% w górę na surowo ;-) (.) .(.) (.). .(.) ...... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki aaa-nka za odp. ;*** Jem urozmaicone dania, tylko te kiełki lucerny i spirulina- gdzie mogę to kupić? Uwielbiam jeść surowe ale zauważyłam, że od tego niestety psują się zęby, mam 20 lat, nie miałam nigdy problemów z zębami żadnej próchnicy, nic takiego a tu patrzę, niestety pojawiła się próchnica na jednym zębie przez ten miesiąc co jadłam tylko surowe. Przyznam się że się wściekłam, byłam na diecie 100% surowej i to mi bardzo odpowiada, ale chyba mojemu organizmowi nie... Więc trudno będę jeść danonki, albo coś takiego żeby dostarczyć sobie wapnia. Choć nie podobami się to. Ale jeszcze muszę się zapytać: witarianie mają problemy z zębami, mianowicie te zęby im się kruszą często i moje pytanie brzmi, dzieje się tak ponieważ jedzą kwaśne owoce przez cały czas i to zakwasza środowisko w jamie ustnej, a nie z powodu niedoborów. Bo jeśli by jeść 3 razy na dzień surowe bez dojadania, to zębom nic raczej by się nie stało? Właśnie o te zęby mi chodzi bo jeśli miała by im ta dieta zaszkodzić to rzucam ją, wolę mieć ładne zęby. I jeszcze uwaga dla witarian - enzymy do trawienia mleka zanikają jak są nie używane więc może by sobie jakieś płatki z mlekiem zjeść albo co raz na tydzień żeby je utrzymać przy życiu, bo mogą się przydać. Żałuję że tak nie robiłam, bo teraz po 4 miesiącach mleko jest jakieś takie ciężkostrawne albo mi się wydaje. Od dwóch dni jem kaszę gotowaną właśnie ze strachu przed niska temperaturą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, i jeszcze na 100% surowym przez 2 tygodnie chudłam ale jakieś 2 kilko, a potem przytyłam jedząc dalej surowe ok 3 kilo co mnie bardzo zdziwiło. Ja nie mam chcęci do jedzenia soli, cukru, słodyczy, nabiału, no i mam fobię mięsną od dzieciństwa więc mięsa nawet nie dotknę ręką, niestety jest to problem jak się wyjeżdża na jakieś wycieczki szkolne albo idzie w gości... Cieszę się że jest jakieś forum, które ŻYJE WŁASNYM ŻYCIEM ;-) można się dowiedzieć co się źle robi...;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witawita12 Spirulinę kupisz w aptece lub w sklepie zielarskim, a kiełki lucerny (alfa-alfa)najlepiej hodować w domu, ja kupuję nasiona lucerny na zielonym rynku na wagę są tańsze, można też w sklepie ze zdrową żywnością ale to już drożej wychodzi. Świeże kiełki różnych nasion to kopalnia witamin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lady_Mrokness....dzieki za pyszny przepis :), moze cos jeszcze smacznego nam podasz?? Mnie tez czasami jest bardziej zimno, wówczas lekko podgrzewam pokarmy i więcej zajadam orzeszkami. No i gdy zwiększam ilość orzechów, migdałów itp to zaczynam tyć!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effy.
witawita, po pierwsze: danonki to świnstwo, najgorsze z wszystkich jogurtów w dodatku zawiera żelatyne wieprzową fuj po drugie: jedz produkty mleczne jak już coś przetworzone a nie mleko, poczytaj artykuły o szkodliwości mleka co do temp. ciała, ja mam niską temperaturę jak nie jestem witarianką a wyższą przy raw food Podaj swój jadłospis z jednego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×