Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aaa-nka

Dieta surowa - witariańska

Polecane posty

Gość veganka-anka
dzięki za odpowiedz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aaa-nka... wychodzi na to że jedziemy na tym samym wózku... moja rodzina przepada za tradycyjnym jedzeniem które to ja muszę im przygotowywac. Jest to bardzo ciężko wykonywać bo stare przyzwyczajenia dają o sobie znać w chwilach słabości. No i wtedy to ja cierpię :((( Powiedz mi czy będąc na surowym w granicach 70-80% ciśnienie wróci do normy na dobre? Bardzo bym chciała aby tak było bo nie chcę się truć lekami:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vita85
HEJ! Polecam spaghetti z surowej cukini z sosem marinara. Cukinie obieramy i kroimy obieraczką do warzyw na cienkie wstążki. Sos marinara - 1 pomidor, pół kubka lub kubek suszonych pomidorów (moga być w oleju, albo same ale wtedy trzeba je namoczyć w wodzie), sok z połówki cytryny, łyzka miodu, sól i pieprz do smaku, 2-3 plasterki cebuli. Jest dużo blogów na internecie w których ludzie zamieszczają naprawdę pyszne przepisy! Polecam! Ja bardzo lubię przepisy z blogu Ewci. surowadieta.blogspot.com Pozdrawiam wszystkie witarianki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vita85
aha oczywiście składniki sosu trzeba zmielić w mikserze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdróweczko - ależ oczywiście, że ciśnienie powróci do normy na diecie surowej - przekonałam się o tym 5 lat temu będąc przez 2 tygodnie na diecie warzywno-owocowej wg dr med. Ewy Dąbrowskiej (świeże surowe soki, surówki i gotowane warzywa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, na diecie warzywno-owocowej wg dr med. Ewy Dąbrowskiej, na tzw.Poście, jak najbardziej cisnienie sie pieknie reguluje. Ten post wyzwala w organizmie człowieka proces uzdrawiania. Wiem o tym bo sama kilkakrotnie przechodziłam post dr. Dąbrowskiej 6-ciotygodniowe. Lecz na surowym dostarczamy różne owoce i nasionka, orzech itd. więc procesy zdrowienia i regeneracji pewnie są zupełnie inne. Myśle jednak że i będąc na żywieniu Raw ciśnienie również wróci do normy ale musi to potrwac nieco dłużej . Dziękuję aaa-nka :) Zyczę miłego dnia i smacznych, pożywnych surowych dań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co jadacie na codzien
poza owocami i warzywami??? jakies orzechy czy co??? bo w sumie mieszkamy w takim kraju ze tych owocow i warzyw nie ma u nas az tak sporo. bo ja juz szczerze mam dosc jedzenia w kolko tego samego a poza tym chcialabym wzbogacic tez swoja diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka11111
a czy ktoras z was miala migreny, ktore ustaly przy tej diecie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co to takiego jest
ten sok??? a wy nie jestescie glodne na tych warzywach?? bo ja co pol godziny jestem juz glodna;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cud i Magia soku z Trawy Pszenicznej *Odbudowuje czerwone krwinki I obniża ciśnienie krwi. *Oczyszcza krew, organy i przewód pokarmowy . *Trawa pszeniczna ma wlaściwości wzbogacające krew I przez to pobudza metabolizm oraz system enzymatyczny. Pomaga rownież w zmniejszeniu ciśnienia krwi przez rozszerzanie dróg krwionośnych w organiźmie. Zaledwie 33 ml soku z trawy pszenicznej zawiera równowartość składników zawartych w 700g świeżych zielonych roślin liściastych. Jest skoncentrowanym źródłem betakrotenu, wapnia, chlorofilu, włóknika, żelaza, witaminy K, dobrym źródłem protein, witaminy C, witaminy B12, witaminy B6 i 90 minerałów. Zawiera aż 19 aminokwasów! Ja hoduję ją sama i codziennie rano pijemy z mężem po 30 ml i łyżeczkę soku z pokrzywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od tygodnia jestem na diecie oczyszczającej wg dr Ewy Dąbrowskiej, mam zamiar wytrwać jeszcze 2 tygodnie a póżniej wprowadzić nasiona i orzechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Do --> 60kg-żywej-wagi-wita ęMama 2 naiwne pytania: 1.czy można schudnąć na diecie surowej ? Tzn. spalić tłuszcz z brucha? 2.czy cera się poprawi ? (pryszcze)ę" Od[. TAK i TAK. Schudnąć jak najbardziej można, ja schudłam przeszło rok temu do 47 kilo a w tym roku przytyłam i ważę pewnie z 57. Teraz chcę schudnąć i do tego dążę. Ale u mnie to nieco skomplikowane to jest, tak mi się wydaje. :) Cera jak najbardziej się poprawi, przetestowane mam to na sobie samej. Tylko na początku możesz mieć wysyp czyli pogorszenie cery i to przez kilka tygodni lub trochę dłużej, to indywidualnie zależy. Ja mam czystą teraz cerę, żadnej tapety a kiedyś to była moja niekończąca się makabra wpadająca w obsesję na punkcie cery i makijażu który i tak prawie nie pomagał... A teraz jest super :) Ja jestem na raw food, jedyny wyjątek to orzechy. Ale i te znowu ograniczam... Lato lubię tylko ze względu na jedzonko, bo tęskno mi do zimy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
schudłam w ciągu tygodnia 3 kg - fajne uczucie lekkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Gratuluję!:) Ja dzisiaj lub jutro może sobie kupię jakieś suszone na słońcu rodzynki, figi lub daktyle xD uwielbiam takie przekąski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
askaeddie - a dlaczego orzechy to nie jest raw food? No przecież nie są przetworzone. Jak dlugo jesteś juz na tej diecie? Nie masz problemu z wlosami? Ja byłam 6 tygodni na diecie warzywno-owocowej wg. Ewy Dąbrowskiej. Schudłam, ale cera mi się w ogóle nie poprawiła, natomiast wyszyly mi białe plamki na paznokciach. Mam też bardzo liche włosy. Myślę, ze jednak nabiał i tłuszcze są w diecie potrzebne.Ale tłuszcze chyba na raw diecie można - jeśli tłoczone na zimno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
To zależy jakie. na przykład ziemne prażone nie są raw, tak samo z nerkowca. Ciężko jest dostać je raw, podobnie z pistacjami. O innych jak laskowe i włoskie to też różne rzeczy czytałam (nawet jak są raw to takie że szkoda gadać), dlatego najlepiej w łupinach gdzieś na targu kupować, co zresztą robię jeśli już o nie chodzi. Moja przygoda zaczęła się jakieś 2 lata temu. Powiem Ci że musisz wyczuć swój organizm, ale przede wszystkim nie zniechęcać się bo na twarzy większy syf lub coś innego, na początku tak się dzieje u większości, bo organizm przechodzi detoks. Sama am zamiar znowu zrobić sobie, ale z tym jeszcze poczekać aż się na swoje przeniosę. ;P Z cerą miałam przez jakiś czas gorzej niż zwykle, na początku wysypało mnie na czole co się wcześniej nie zdarzało i miałam to dobrych kilka tygodni (chyba wtedy jeszcze na weganizm przechodziłam, albo na wita, pewna nie jestem). Potem na twarzy miałam na policzkach na przykład a w tym miejscu wcześniej tez nie miałam żadnych wysypów, ale przeszło po jakimś czasie. I miałam też na rękach na całej długości jakieś czerwone plamki, ale one szybko zeszły tak jak sie pojawiły. ;) Teraz mam w sumie na paznokciach też nieco białe, ale i z paznokciami wcześniej miałam przeboje. Ale wiem że to nie witarianizm ale nie odtoksyczniony organizm. Bo żeby być naprawdę po detoksie i oczyścić organizm to trzeba zrobić porządną głodówkę która trwa miesiąc co najmniej (z ewentualnym piciem soków ale nie w dużej ilości plus hektolitry wody na dobę). Skąd to wiem? na tyle już poznałam się na witarianizmie aby wiedzieć że to najlepsza droga ku zdrowiu i szczęściu, a z jakimiś jeszcze nałogami (jedzenia) to trzeba walczyć ale przy tym wszystkim być optymistą, osobą szczęśliwą i uprawiać dużo sportu (u mnie to należy, jestem na wczesnym etapie zmiany) i ogólnie być aktywnym. Nabiał to świństwo i droga ku destrukcji. Ja najlepiej się czułam na 80:10:10 i do tego powracam! Czyli 80% węglowodanów, i po 10% tłuszczy i białka. Białka i tłuszcze sa potrzebne ale w minimalnych ilościach. ;) Jak się uwolnisz od tych stereotypów to sama to poczujesz. Też byłam na tym etapie ale już teraz wiem co jest ważne i nie daję się mamić. Życzę Ci tego samego! Jeśli olej jest tłoczony na zimno to jest raw, ale z tym tłoczeniem to tez nie jest to takie proste dla witarian jak się wydaje.Poczytaj o tym więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, teorie to ja dobrze znam. od lat czytam TOmbaka i wiele tego typu ksiazek. Próbowałam juz głodówek (max. 10 dni), oczyszczałam jelita (lewatywy), 3 razy także wątrobę (mizerny skutek). Wiem, ze niby zdrowe to to, co zrodziła ziemia (czyli nie miecho i nabiał), staram się zdrowo odżywiać - mięsa jem mało, żadnych gotowców, praktycznie w ogóel fast-foodów, chleb tylko zdrowy (przez jakis czas sma pieklam nawet), ryż tylko ciemny itp. Ale jednak od samych warzywek wypadają mi włosy, więc chyba coś nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aśkaeddie
Na pewno coś nie tak, ale spróbuj może inaczej, może do tej pory zbyt drastycznie to robiłaś? Bo to już każdy organizm jest inny. Może więcej zieleniny a mniej owoców;) Co do produktów pochodzenia zwierzęcego to pooglądaj sobie filmiki na yt. Chyba że kierują Tobą tylko względy własnej osoby tj. zdrowotne. Ze mną też nie jest idealnie ale wiem że to wina tego że nie jem tak jak powinnam, nie mam aktywności a powinnam mieć jej dużo, czuję jak energia jest we mnie skumulowana a to nie jest dobrze bez sportu. Czytaj więcej, ale przede wszystkim na forach o wita i ludzi którzy sie na tym znają i mają wiedzę, ja jak coś mnie niepokoi lub potrzebuję porady to piszę tutaj i na forum veg w dziale wita. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 tygodnie diety oczyszczającej warzywno-owocowej za mną, schudłam 7 kg - samopoczucie świetne, ciśnienie w normie, dużo energii, wysypiam się lepiej. Teraz będę wprowadzać nasiona, kasze i orzechy. Pozdrawiam stałych bywalców i zapraszam nowicjuszy do walki o zdrowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
Tomek masz rację - dlatego w najlepszej sytuacji są ci, którzy posiadają własny ogród owocowo-warzywny z dala od drogi lub mają pewne źródło zaopatrzenia z gospodarstw ekologicznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć - cbadef dzięki za link o czarnuszce, kupiłam ją dzisiaj w sklepie zielarskim (3,-zł za 50 g), jest smaczna zmieliłam i posypałam nią sałatkę, trochę namoczyłam i nastawię na kiełki, kusi mnie też nalewka z miodem na winie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
surojadki jak wam idzie - w Polsce zaczyna się najlepszy okres na rawfood, a więc do dzieła - czereśnie, truskawki, świeże warzywa .... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz jest sezon na bób - polecam, na surowo nadaje się bardzo młody, natomiast dojrzałe nasiona bobu należy ugotować - ja dodaje bób do sałatek i do kaszy jaglanej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mam dziewczyny pytanie w połowie marca odstawiłam mięso i prawie całkowicie wykluczyłam nabiał ,zaczęły mi bardzo wypadać włosy czy to może być przyczyną i co robić? dodam ,że nie jestem już młodziutka mam 39 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olineczka79
polecam ksiazke Surowa dieta oczyszczajaca , autorka Natalia Rose, bardzo duzo wyjasnia, sama stosuje diete surowa w okolo 80-90 procentach, jadam rybe ,od czasu do czasu pieczywo ze skielkowanego ziarna i czuje sie super , naprawde polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olineczka79
Kolometa , napisz co jadasz w ciagu dnia, tak ostatni tydzien zebym miala obraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×