Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość takie buty mogą wydłużyć
ale... głównie stopę ;) Zwłaszcza, jeśli nogawka spodni jest ciut szesza i w kant. Nie nalezy przesadzać, bo zacznie wyglądać jak Charlie Chaplin - on tez nosił dłuuuugie buty ;) Klasyczne, eleganckie półbuty męskie (koniecznie na 4 dziurki) mają i tak lekko uniesiony, ale nie spiczasty nosek. Wydłużony, ale w granicach rozsądku. Ważne, by miały jak najmniej przeszyć - ideał to uszycie z max. trzech płatów skórki. Jeśli chcesz nieco dodac wzrostu fecetowi, postaw na klasyczne buty (będą miały nieduży obcas, tak ze 3 cm), adamaszkową koszulę w pionowe prążki (oczywiście jednokolorową), krótką marynarkę na max 3 guziki i nie za szeroki krawat z niewielkim węzłem - Windsor odpada!!! i będzie super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie buty mogą wydłużyć
I też uważam, że lepiej zainwestować w świetną jakościowo adamaszkową koszulę (polecam Wólczankę Lantier, ma rewelacyjne jakościowo tkaniny), którą użyje jeszcze sporo razy (i z sentymentem będzie mówił - "to moja slubna") niż w musznik i kamizelkę = typowe jednorazówki, za to kosztowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
hm a co to znaczy adamaszkowa? :) w prazki raczej nie,chce zeby byla koloru mojej sukni,biala.prazki delikatne moze miec ewentualnie garnitur. buty z czubem,ale nie dlugim ani tez zaokraglone.do tej pory nosi jedne swietne z lekkim czubem,naprawde fajnie wyglada.nie uwazam zeby wydluzaly stope.obcas plus wkladka ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśląc o prążkach
mówię o FAKTURZE materiału, który choć jednokolorowy, tkany jest w jodełkę albo prążek właśnie - to jest właśnie adamaszek :) czyli jeden z najszlachetniejszych gatunków tkanin bawełnianych, bardzo wytrzymały i elegancki. Nie baknęłam nawet o dwukolorowej koszuli, uchowaj Boże!!! Adamaszkowa = TKANA w prążek czy jodełkę JEDNOKOLOROWA koszula pasuje bez problemu do garnituru w prążek, bez obaw. Ale twojemu facetowi, jako ze przy kości, polecam koszule tkaną w proążek, jodełka może go ciut poszerzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
dzieki za fachowa pomoc! milo,ze ktos sie zna na tych sprawach!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem pod wrazeniem wiedzy :) Jestes stylistka z zawodu czy po prostu interesujesz sie moda ? Narzeczony ma okolo 193cm wzrostu i wazy okolo 85kg wiec surdut powinien mu pasowac, ale jeszcze zadnego nie przymierzal wiec zobaczymy w okolicach stycznia jak to bedzie na nim wygladac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
ale interesuję się modą, jej dziejami, protokołem dyplomatycznym etc., a z racji zawdou noszę czasem bbbb wymyślne stroje ;) mąż też ;) więc... troszkę informacji się nazbierało :-P nie traktuję tego zbyt serio bo i po co ?? moda jest po to, by się nią bawić, ale tez przestrzegać pewnych reguł :) i frajda bywa też z tej zabawy, zwłaszcza od czasu, gdy nauczyłam się chodzić w sukniach z trenem i krynoliną :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mam takie pytaie
czemu mąż nie moze zdjąć marynarki podczas wesela przeciez sie w niej upoci... wesele to nei jakis prestizowy bal tylko nasza zabawa mamy zamiar poszalec ale moze nie powinnismy :O? I powiedzcie jak powinien na slub ubrac sie bardzo chudy facet mój mąż ma 176cm i wazy 69-70kg naprawde jest szczuplutki, ja sie nie znam a chcialabym zeby dobrze wyglądał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek11
Witam, moja narzeczona bedzie miała perłową suknię, bardzo prostą, ja mam ciemnografitowy garnitur z marynarką na 2 guziki z lekkim połyskiem. Jak do tego dobrać koszulę i krawat? Żadnych kamizelek:) Ona brunetka, ja blondyn 182cm, 89kg, bez brzucha:) Pomóżcie kobiety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
mysle ze krawat pod kolor sukni badz koszule.. zalezy czy sie perlowa znajdzie. a moze wtedy krawat pod kolor bukietu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
ok 2-3 rano bedzie mogl zdjac,ale wczesniej chyba nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdf
hmm nie wiem, moze wlasnie jakos bardziej jaskrawiej,zeby go wypelnic? choc to zalezy jak Ty do niego wygladasz,czy sa dysproporcje? czern na pewno wyszczupla,wiec moze inny kolor? moze wlasnie jasny garnitur? choc malopraktyczny? a ciemniejsza koszule ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojojojoj......
A ja nie mialam nic przeciwko,zeby maz zdjal marynarke. Owszem, moze nie jest to zgodne z protokolem, ale to byl tezJEGO dzien i mial sie meczyc??? I tak mial ja do pierwszego tanca wlacznie i moze jeszcze chwile. A goscie pozdejmowali swoje juz przed weselem (w dniu slubu byl upal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
"a mam takie pytanie" - spróbuj dobrać narzeczonemu koszulę adamaszkowa w jodełkę, z szeroko rozchylonym kołnierzykiem (tzw. półangielskim) i namówić go na nieco szerszy krawat z szerokim węzłem (Windsor). Możecie tez śmiało pójść w ciepły odcień garnituru, np. czekoladowy, i do tego koszula ecru lub perłowa. tomek11 - koszula powinna być w odcieniu sukni, krawat wybiercie ciepło-chłodny; ona ma ciepły odcień sukni, Ty zimny gajera, trzeba to jakoś zjednoczyć!!! dobrałabym jej purpurowe kwiaty do bukietu, a Tobie purpurowo-jasnopopielaty krawat. Co Ty na to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszka jest odpowiednia dla szczupłego i wysokiego mężczyzny. Krawat wyszczupla i wydłuża. Raczej okrągły facet niech unika muchy, jest ryzykowna. Zdaje sie, że powtacają sledzie, ciekawe co na to ulica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek11
>nie jestem stylistką Dzięki za podpowiedź, nie mam nic przeciwko takiemu zestawieniu:) Doradź proszę jeszcze odnośnie samej koszuli. Kołnierz klasyczny, włoski (na nazewnictwie innych nie znam się)? Mankiety na spinki, tylko na jakie - srebrne, z masą perłową, może inne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek11
A drugi problem to buty do sukni mojej narzeczonej. Suknia perłowa, dość prosta, ze srebrnym motywem na wysokości biustu. Suknia jest długa, więc ponoć buty mają być z zakrytym przodem, żeby nie wyszedł spod sukni sam palec, bo wtedy wygląda się jakby było na bosaka? W którymś salonie tak nam podpowiedziano. No ale te buty, które proponowali to jakby sprzed 20 lat, trochę siermiężne i obuchowate. W związku z tym mam pytanie, czy do perłowej sukni można kupić tylko perłowe buty. Moja narzeczona myśli o srebrnych co na pewno pozowliłoby na większy wybór w normalnych sklepach, a nie dostosowywanie się do ofert "ślubnych" i kupienie modelu a'la starsza ciocia:) Z góry dziękuję za pomoc, Tomek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca min
Hej! Mówicie, żę kamizelka pod garnitur jest niemodna. Ja ślub mam dopiero za kilkanaście miesięcy więc ostatecznie na wybór garnituru mamy czas, ale zastanawia mnie jedna kwestia. Mój narzeczony jest szczupły 65kg do tego wysoki 186. Ogólnie mało korzystnie wygląda w garniturze, ale jeśli już chodzimy na jakieś uroczystości to zakładał garnitur z kamizelką, bo ona dobrze maskowała tę jego chudość. Spodnie musiał być ciutke większe, bo musiały być też długie na pasie pasek ściśnięty, a koszula wpuszczona w spodnie bez kamizelki wyglądała brzydko. Rzucało się strasznie w oczy jaka z niego chudzinka. Dlatego w kamizelce go wolałam maskowała to zejście się spodni z koszula. Co rodzicie? możne macie jakieś sposoby na ubranie chudych panów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mam takie pytaie
mąż garnitur juz ma grafitowy z lekkim polyskiem ja mam suknie białą wiec on koszule tez musi miec białą nie wyorazam sobie ecru bedziemy sie "gryzc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
tomek11 - koszula klasyczna ma nieduży kołnierzyk o dość blisko położonych "rogach" ;) njaklasyczniejsza, codzienna z koszul, do której zakłada sie krawat wiązany na klasyczny, nieduży węzeł, czyli "pojedyńczy" lub "pojedyńczy Windsor". Kołnierzyk "angielski" lub "półangielski" to już krótsze i szerzej rozchylone "rożki", więc tę przestrzeń trzeba wypełnić szerszym, masywniejszym węzłem, tzw. podwójnym Windsorem. Uwaga - nazewnictwo "Windsor" stosuje się raczej do właśnie tego szerokiego, "podwójnego" węzła, do wąskiego używa się najczęściej nazwy "węzeł pojedyńczy" albo "codzienny". Pobaw się przez kilka dni w uważne przyglądanie prezenterom wiadomości newsów etc. - dość szybko powinieneś zacząć zauważać kołnierzykowe różnice ;) Jeśli Twoja narzeczona ma srebrne zdobienia na sukni, niech może dobierze sobie srebrną biżuterię z jasnymi perłami właśnie??? Przesądy do kosza;) Buciki jak najbardziej moga być srebrne; wtedy oprócz jej biżuterii Ty też włóż srebrne, może lekko matowione spinki, a w jej bukiecie moze się pojawić srebrny drucik i/lub srebrna wstążka. Wszystko musi miec ręce i nogi - stylizacja tokonsekwencja, bez przypadkowych elementów!!! Kończąc temat bucików - odsłonięte palce i pięta sa uważane za szczyt nietaktu w protokole dyplomatycznym; elegancka kobieta w oficjalnej sytuacji (a taką jest ślubna ceremonia!!!) NIE POWINNA w żadnym wypdaku pokazac palców i pięty, rozwiązaniem sa zatem albo klasyczne czółenka, albo tzw. hiszpanki - kryta pięta, kryty palec i paseczek wokół kostki. Bardzo modne teraz peep-toe są ciut kontrowersyjnym pomysłem... Można je w ostateczności zaakceptowac, pod jednym warunkiem - z dziurki w buciku ni ema prawa "wyleźć" palec ;) pytająca min - wbrew pozorom, ubieranie szczupłej osoby w przyduże ciuchy i kolejne warstwy materiałów wcale nie zatuszuje szczupłości, lecz je podkreśli!!! Spróbujcie paradoksalnie poszukać TALIOWANEGO garnituru (może byc z leciutkim połyskiem, ale uwaga! bo łatwo przegiąć i zacznie to wyglądac bbb tandetnie) i TALIOWANEJ koszuli na spinki. Taliowanie polegana dopasowaniu do figury, koszula nie "wylewa" się wtedy zza paska spodni i ładnie modeluje sylwetkę. Doradzam koszulę z adamaszku tkanego w jodełkę, nie prześwieca spod takiej skóra, a deseń materiału lekko poszerzy sylwetkę. Kołnierz raczej półangielski, poszerzany, a do niego dość szeroku krawat wiązany w szeroki podwójny Windsor. Ważne jest dokładne dopasowanie spodni, chcąc poszerzyc narzeczonego możesz mu dobrac za duże, a wtedy na pupie zaczą sie mu roić fałdy materiału - uwierz, zwłaszcza od tyłu (kościół!!!) będzie to dość żałośliwie wyglądało ;) Co do koszul - tradycyjnie polecam Vistulę Lantier, i ewentualnie Próchnika - duży wybór koszul dobrej jakości, również taliowanych. Cena wysoka, ale warto!!! Garnitury taliowane na wysokich chudzielców można znaleźć, paradoksalnie w Zarze. Krawat - metka nieważna, ale warto, by był jedwabny.Ładne miewał kiedyś Pierre Cardin, dobrej jakości krawaty bywają teraz np. w Intermodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy rekaw koszuli jesli jest ona ze spinkami, to czy powienien byc widoczny zza marynarki ?? bo: na stronach modele maja raczej rekaw kosuzli dluzszy niz maryanrki,wtedy widac do polowy spinke. a na nikeotrych nie widac.. jak powinno byc? no i czy jesli dlugosc rekawa marynarki i koszuli jest taka sama-ale marynarka jest dobra-to czy to kwestia ze koszula ma za krotki rekaw? czy warto przerabiac marynarke?skracac rekaw?? troche sie boje dawac do krawca... prosze o pomoc :) czy gdy jestesmy blondynami,jasna karnacja, a pan mlody lekko rudawy-to czy moge miec ciemnorozowe kwiaty czy powinnam miec jasnorozowe? dodam ze mam snieznobiala biel-suknia, a garnitur czarny w paski matowe. czy lepsze sa ciemnorozowe,wpadajace lekko w fiolet-bede troszke opalona. czy zdecydowac sie jednak na mniejszy kontrast wiec na lekkiroz,delikatny????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Rękaw koszuli na spinki powinien wystawać z rękawa marynarki na "grubośc papierosa" czyli około 0,5 cm. Może = nie musi ;) Jeśli ze względu na to musielibyście oddawać marynarkę do przeróbki, to chyba jest to zbyt niebezpieczne... Ale decyzja nalezy do Was, podaję tylko wymogi klasyczne. Różowy bukiet odradzam, po pierwsze to dziś jakaś dziwna reguła, że jak młoda perłowa/ecru suknia to koniecznie bukiet pomarańczowy, a jesli biała - to różowy. Chwilka, czy wszystkie mamy wyglądac tak samo??? Poza tym róż wnie powinien w ogóle pojawić się w stylizacji osób o rudawym odcieniu włosów (pamiętasz kolorystyczne dylematy Ani z Zielonego Wzgórza?? wzdychała, że nigdy nie założy różowej sukienki ;) bo wówczas karnacja rudaska nabiera "świnkowatego" odcienia ;) ). Zdecydowanie sugeruję pójście w fiolet, i to nasycony, "kardynalski" - w takim odcieniu występują np. kantedeskie. Odpada także czerwień - również niekorzystna dla rudowłosych. Bardzo korzystna jest z kolei zieleń - wówczas bukiet może być z białych kwiatów, z dużą ilością zielonych elementów, a Pan Młody rudowłosy będzie w ciemnozielonym krawacie wygladał bardzo elegancko i korzystnie. Najpiękniejsze i ulubione sukienki Ani były właśnie zielone ;) A dla Panny Młodej - biżueria z zielonymi kamieniami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK.dzieki za pomoc! stanelo na zieleni,zeby latwiej bylo dobrac krawat. ja mam zielone oczy,maz zielono-niebieskawe. wiec zielen bedzie lepsza. faktycznie cos mi nie gralo z rozowym heh a tak chcialam rozowe,bo mi sie bardzo podobaja...trudno,bedze zielen. dziekuje, co do marynarki popytam krawcow,ale jak powiedza ze nie to nie bedziemy zmieniac. bo marynarka pokrywa koszule..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam krysztalki z bizuterii do sukni. akurat na 2 dzien tez mamy zielona kreacje heh no ale trudno. zielen nam pasuje,to wiem.kwiaty-storczyki,zielone.chcialam narecze,nie wiem czy sie da,wiem ze z rozowych i bialych tak.. jutro sie dowiem od kwiaciarki. dziekuje :) w fiolecie ja bym byla zywsza,ale pan mlody w fiolecie nie bardzo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
A może to kwestia koszuli, a nie marynarki?? Jesli koszula jest odpowiednia do wzrostu, zapas rękawowy powinien być spory... Ciesze się, ze "zielona" wersja została zaakceptowana :) zwłaszcza, jesli macie oboje zielonkawe oczy - powinno być bardzo ok. Ważne tewraz, byście zdecydowali się na jeden odcień zieleni - zielone dodatki do bukietu, krawat i ewentualne kamienie w biżuterii powinny być w jednym odcieniu!!! albo maksymalnie zbliżonym. Zastanówcie się, jaki element "zielony" jest dla Was priorytetem, i do niego dopasujcie pozostałe. Ważne, że wasz stylizacja będzi eutrzymana w wąskiej gamie kolorystycznej - biel, czerń i zieleń, i tego radzę się trzymać, dla zachowania jednorodności styliztycznej. Ważne - powinnaś sie zdecydować na kolor biżuterii, do złotej będzie pasowała jaśniejsza, cieplejsza ("młode listki"), do srebra ciemniejsza, malachitowa, chłodna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
aj, teraz przeczytała, że masz kryształki do sukni... przy zielonych dodatkach będą one "mdławe", rozpłyną się, a szkoda :( jeśli chcesz zielone storczyki (domyślam się że chodzi o cichopkopodobny bukiet ;) ) to spróbuj dobrać biżuterię w tym odcieniu - nawet sztuczną, będzie ładnie ożywiała wizerunek. Biżuterię z kryształkami (Swarovski i podróbki ;) )nosi dziś co druga Panna Młoda - tak jak parę lat temu te przerażające materiałowe kwiatki na żyłce na szyję... po co masz być taka, jak wszystkie inne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zapasu sporego nie ma.. koszula jest OK.siega do polowy dloni! nie wiem czemu tak wyszlo.. co do bizuterii,mam kolczyki swarovskiego,krysztaly przezroczyste,bezbarnwe,i wisiorek,bardzo eleganckie i skromne,te planuje zalozyc. i jeden storczyk we wlosy. zielona bizuterie mam na 2dzien,do sukni,wolalabym nie zakladac zielonej w dniu slubu,a te krysztalowa.jest to jasna zielen.no ale zobacze,przyemirze.moze bedzie lepiej pasowac,podkresli mi oczy. bukiet ma byc z galazek storczykow,nie chce dodatkow,ma byc minimalizm.najwyzej przewiazane lodygi biala lub zielona wstazka. takie kolczyki: http://www.stylea.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki_swarovski_kw601521c,p1415042945 czy moga zostac,jesli we wlosach bede miala zielony kwiat z bukietu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
spróbuj pomyślec o wersji minimalistycznej - większe, wyraziste kolczyki, bransoletka do kompletu, i NIC na szyję; w tym szaleństwie jest metoda, zapewniam!!! Czasem ww. trend zestawia się z rekawiczkami - oczywiście Z PALCAMI!!! wtedy rękawiczka ładnie eksponuje bransoletkę (skopiowane od gwiazd kina niemego ;) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delilah__
Mogę w takim razie też poprosić o radę? Moja suknia będzie w kolorze ecru, szyta z surowego jedwabiu, pięknie się mieniąca ale prosta, w kształcie litery A. Jestem blondynką o niebieskich oczach i ciepłej, brązowej karnacji. Zastanawiam się, jaki będzie odpowiedni kolor koszuli narzeczonego? Garnitur kupimy prawdopodobnie czarny, kolory czekoladowe nie wchodzą w grę:( Jaki widziałabyś kolor kwiatów dla mnie? Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no cichopkowate storczyki,ale w wydluzonym bukiecie,bo te w kulce sa juz oklepane. nie chce byc oklepana panna mloda. porownam obie bizuterie,jak trzeba bedzie zaloze zielone.mam takie zielone kamienie w srebrze,kolczyki i wisiorek,najwyzej to zaloze.bedzie pewnie lepiej dopelnialo calosci? choc szkoda,bo baaardzo chcialam te swarovskiego czekaja na slub :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×