Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość nie jestem stylistką
podałam Ci drugą stronę wątku o WYŁĄCZNIE fioletowych bukietach ;) czwarty post od dołu, napisany przez "Aggi" - jest tam kamelia z rózanych płatków (uważam, ze pięknie pasowałaby do twojej sukni). Aha, uwaga - kamelię mozna też ułozyć z płatków kantedeskii!! i wtedy mamy "szurpaty" w formie bukiet, pasujący do zamaszystych koronek, i jednoczesnie nasycony, intensywny kolor. Co Ty na to??? Jak dla mnie, do twojej sukni pasuje "niegrzeczny" bukiet, ale ni emoże być on przekombinowany, bo zacznie wszystko trącić lekkim snobizmem ;) dlatego odradzam Ci storczyki. Co za dużo ozdóbek, to niezdrowo - a storczyki to właśnie "kwiateczki-ozdóbeczki", pasują do sukni uszytych z gładkich tkanin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazlam ten bukiet hmm ciekawy... przepiekny nawet :) ale gdzie to dostac? czy to wystepuje w kwiaciarniach? eh roz nie chce,sa oklepane choc kocham roze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm kamelia z rozanych platkow? rozumiem,ze to jeden kwiat tak? i taka kule ulozyc z kandadesek? dobrze by to wygladalo? ale nierowno,jedna wyzej druga nizej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
"Kamelia" a właściwie "bukiet kameliowy" to TECHNIKA układania nie kwiatów, a samych płatków na wzór kwiatu autentycznej kamelii. Najczęściej układa się kamelię z płatków róż, rzadziej lilii i kantedeskii. Najlepiej wydrukowac zdjęcie na donrej drukarce laserowej i zanieść do kwiaciarni, dobra florystka będzie wiedziała, o co chodzi :) Czyli - nasze poczciwie róże zyskają nowy, mniej oklepany kształt ;) Uprzedzam - technika bukietów kameliowych jest dość żmudna, nie każda florystka się jej podejmie, ale efekt wart jest zachodu!!! Gotową kamelię mozna osadzić na trzymadełku o dowolnym kształcie, również mocno wydłużonym, berłowatym. Florystka na pewno coś doradzi, ja osobiście sugeruję coś gładkiego, oplecionego wstążką - druciki, trawki (broń Boże, zwisy trawkowe to moda sprzed 10 lat!!!) czy sizale to już będzie za dużo szczęścia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm a czy gdybym miala taki bukiet jak ten z kadadesek ale bez tulipanow? ok 15sztuk? cyz bedzie zle? a swiadkowa mniejszy ale bialy? jak to by pasowalo? czy nie? czy musi byc to berlo? ile to moze kosztowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anemon fioletowy znalazlam,calkiem ciekawy kwiat. wystarczy zrobic bukiet z kilku kwiatow? ale co wtedy dla swiadkowej?ten sam ale bialy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
O ceny nie pytaj mnie, tylko florystki ;) A tulipany są dostępne tylko wczesną wiosną, potem bywają, ale kosztują krocie a wyglądaja dość żałośnie, więc ;) Poza tym z tulipanami taki sam problem jak z kantedeskiami - nie pasują za diabła do koronek, bo mają zbyt "grzeczną" formę kielicha kwiatowego i gładkie płatki. Pasowałyby ewentualnie tylko tzw. tulipany papuzie, ze strzępiastymi brzeżkami płatków. Mam gdzies w swoich zbiorach zdjęcie dziewczyny w pięknej koronkowej sukni na atłasowym podkładzie, z szarfą w kolorze podkładu, i z ascetycznym berłem z kantedesek w ręce. Suknia - cudo, bukiet - piękny, ale jedno do drugiego pasowało jak wół do karety :( Bukiet dla świadkowej odradzam, ewentualnie w formie tzw. korsarki (zakładany na nadgarstek) bo swiadkowe z reguły wlą miec wolne ręce. Aha - i skoro tak długo i strannie dobirasz sobei bukiet, to traktuj go potem troskliwie!!! Najczęściej widze, jak to wypieszczone cudeńko florystyczne zaraz po dotarciu Panny Młodej pod ołtarz ląduje na klęczniku, lezy tam jak sierotka przez całą mszę, a potem czasem nawet zapomina być zabrane ;) Bukiet ma być w Te\wojej ręce przez cały czas - poz aprzysięgą, wtedy oddajesz go świadkowej. Dlatego też z praktycznego punktu widzenia winna miec ona wolne ręce, zwłaszcza, że na pewno będzi emusiała pomóc Ci poprawić welon, ułożyć tren gdy siądziesz w kościele, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
A anemony to świetny pomysł, tylko zadbaj, by krawat młodego był utrzymany w podobnej tonacji kolorystycznej. Biały będzie zbyt mdły. I pomyśl o kamieniach w bizuterii!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Obejrzyj sobie zdjęcia Kozucjowskiej, miała bukiet z kosmosów (podobne do anemonów, ciemnobrązowe) - po prostu pęczek związanych kwiatów, a wyglądało to bardzo ciekawie. Anemony to oryginalne i nieoklepane kwiaty, o ciekawej, ale nieprzekombinowanej formie - do Twojej sukni pasują IMHO bbbb ładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaabbbcccdplk
ale mata problem, gołabla mu powiescie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm czyli reasumujac,najlepiej jak bedzie ta kamelia z kandadesek.. badz anemony badz kosmosy... hm grunt zeby byly fioletowe. patrzylam na to zdjecie,nawet mam na kompie.no ciekawie wygladala,artystycznie :) jak dla mnie tylko za duzy dekolt miala.. :) hm przemysle to i sie z tym przespie.podzwonie i popytam kwiaciarnie. rozumiem,ze pan mlody musi miec w tym kolorze krawat? bo on juz sklonny jest zalozyc bialy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Broń Boże biały, bo jak Ty ze zdecydowanymi dodatkami, to on przy Tobie bedzie wyglądał jak wypłosz ;) Jeśli nie chce ciemnego fioletu, dobierz mu np. jasny z grafitem albo srebreb - i ten "metaliczny" akcent pociągnij w bizuterii a może nawet bukiecie (srebrzystawa wstążka???). Biały - będzie ni z gruszki ni z pietruszki, jak dodajemy kolorystyczny motyw przewodni w stylizacji, to bądźmy konsekwentni!! Pana Młodego też sie to zalecenie tyczy ;) Prześpij się z pomysłami, podzwoń po kwiaciarniach, pomyśl o bizuterii i krawacie... policz do dziesięciu... i będzie pięknie :) PS. Dekolt Kozuchowkiej był rzeczywiście, ekhm, kontrowersyjny ;) a najbardziej koszteczki na nim się odznaczające :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Ale całośc stylizacji Kożuchowskiej i jej męża to przykład konsekwencji i prostoty - postawiła na oryginalne kwiaty (nie wymyślny bukiet), minimalną ilśc bizuterii i ciekawie upięty welon, poza tym - pełna asceza, również w wyglądzie męża. I powiem bardzo IMHO - ja to kupuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgadza sie,ciekawie wygladali :) choc Pan mlody szczuplutki,a tu taki waski krawat.. ;) no pomysle nad moim,jeszcze mamy chwile czasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podzwonilam po kwiaciarniach. najlatwiej bedzie dostac anemony,pani ma sprawdzic na gieldzie. na slowo kosmosy to babka z 8letnim stazem pracy zdebiala :):):) a hortensje-pani, hortensje w zimie!! hmmm ciekawe.. chwilowo obstawiam te opcje: fioletowy bukiet,prosty, swiadkowa bialy.krawat pod grafit,srebro, a ja srebrna bizuteria chyba wydluzone kolczyki (cos starego..) ;) i powinno byc ok.. aha,do tego wstazka na kwiaty srebrnawa (tak jak krawat). dowiem sie dzis/jutro co z zamowieniem. ile ma byc tych anemonow w bukiecie,zeby byl skromny sredni? pani powiedziala ze min 7 sztuk.ile powinnam miec w bukiecie? ok15?czy to za duzo? chce zeby byly dosyc gesto zwiazane. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pan mlody nie chce kwiata doczepionego.. wiec czy chusteczka w klapie ma byc koloru krawatu? czy koszuli? wydaje mi sie ze krawatu,ale nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylistko,a czy ten bukiet 5 od dolu na stronie ktora podalas z fioletowymi bukietami,czy on by pasowal? to anemony wstawione w kwiat hortensji.czy to juz za duzo? czy hortensje odpuscic i miec jeden gatunek? a jesli moze byc to jaki kolor hortensji? biel?czy same anemony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nea11
do NIE JESTEM STYLISTKA Dziewczyno jestem zachwycona Twoimi radami!!!! Mam nadziej, ze jeszcze tu zagladniesz lub zalozysz jakis topik pt ``nie jestem stylistka``... bo jestes rewelacyjnie zorientowana!!!! Bardzo bardzo chetnie spytam Cie o porade o kwiaty do mojej sukni, niestety jeszcze sie szyje.. mam nadzieje ze Ci egdzies kiedys jeszcze zlapie na forum..... pozdrwaiem i respekt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nea11
na wszelki wypadek juz opisze swoja sukienke... biala z tafty, dluga, gora bez ramiaczek scieta na prosto z malym wglebieniem (ale nie serduszko) gora opina mi biust, talie i schodzi na biodra prawi do konca posladkow i tafta w tej czesci jest pozakladana na wiele malych zakladek, ktore schodza sie do boku sukni, ale jest to jak faktura nie ozdobnik. Dol sukni ma ksztalt A (male kolo) i lekki malutki tren. Na prawym biodrze bedzie wiecej materialu, (z lewej bedzie prosta a z prawej bedzie akcent po prostu wiecej tafty oraz ... i tu sie jeszcze zastanawiam... bedzie na prawym biodrze tiulowy kwiat oraz z niego takie jakby wici, kilka wiszacych dluzszych tiulowych rureczek, nie jestem za sztucznymi kwiatami ale te sznureczki dodaja wysmuklenia i vertykalnosci) (??) Dodam, ze jestm wysoka 178cm, maz tego samego wzrostu. Jestem typowa klepsydra, o sporych ksztaltak tu i tam :) ale proporcjonalna nie gruba. Maz- szary garnitur. Koszula, marynarka i musznik - biale. Ja bede miec chyba (??) dlugi posty welon i bolerko krotkie do kosciola. Proszeporedz jakis kwiaty pasuja. Acha ja mam ciemne wlosy i raczej opalona lekko karnacje, oczy brazowe. Maz to typowe lato. Myslalam o bukiecie z roz lub innych kwiatow w formie kuli. Kolor..rozowy ciemny, fuksja, roz lekki. Czerwiem wydaje mi sie wychodzi za ostro na zdjeciach... Fiolet moze tez za ciezko (bedzie lato) Lub bukiet z lilli i lia we wlosach i w klapie??? Dodam tez cos o charakterze slubu, kosciol maly i stary, park, zabawa w palacu. W sali bukiety z bordowych roz z bialymi margaretkami (sala biolo bordowa) oj moze sie za bardzo wczulam ale jesli mi poradzisz, bede wdzieczna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popatrzylam na ten komplet z ametystem z yes, hit 2008. takie drobne kolczyki srebrne z ametystem wchodzilyby w gre.. ale czy lepiej miec kolczyki z ametystem czy srebrne zwykle? chcialabym zostawic kwiat w koku hiszpanskim.. bo do tej pory z wszytskiego rezygnuje ;);) na mojej sukni na biuscie sa lekkie koraliki,czy to nie bedzie przeszkadzac gdy jeszcze w kolczykach beda kamienie? no i jeszcze jedno-pan mlody jest ok2cm nizszy-czy i tak wszystko gra?nie jest typowym rudzielcem,ale takim posrednim :) wyczytalam ze ametyst to moj kolor zodiaku,wiec pasuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
magdusiarose - pomyśl o ametyście w srebrze, pociągnij srebro w bukiecie (zwłaszcza jeśli mąż upiera sie przy srebrnawo-grafitowym krawacie ;) ), anemony (myślę, że powinno być ich 15, to nie są duże kwiaty) przewiąż srebrną wstążką. Co do hortensji, to zdziwionam bardzo.... toż ich w lecie w ogrodach kwietnie zatrzęsienie!! chyba, że florystka myśli wyłącznie o hortensjach doniczkowych ;) nie wiem wprawdzie czym różnią się od gruntowych... połączenie hortensji z anemonami nie powinno być przeładowane. nea11 - gorąco namawiam Cię na rezygnację z pretensjonalnego musznika... i różowego bukietu ;) kulka od biedy może zostać, choć ja namawiałabym Cie raczej na klasyczną forme "bukietu-bukietu", bo kulek teraz wszędzie od metra - kolejny stereotyp ;) taką opcję wybiera co druga para, po co macie powielac prawdy objawione "jak Młoda Para to koniecznie..." ;) Welon - jednowarstwowy mało namarszczony i upięty NAD kokiem, długi około 20 cm za rąbek trenu; na weselu możesz zostać z kwiatami we włosach. Z kolorystyki proponuje Ci krwistą czerwień (ładnei odbije od ciemnych włosów) z białym tiulem (by nawiązywało do "rureczek" na sukni), i czerwone elementy w biżuterii (może krwiste kryształki Swarovskiego?? nie sa tak oklepane jak przezroczyste ;) ), przy okazji nie pogryzie się to tak mocno z wystrojem sali. Mąż - biała adamaszkowa koszula ze srebrnymi spinkami, srebrno-czerwony KRAWAT (musznik usadzi go na ziemi i będzie wyglądał przy Tobie jak krasnoludek ;) ). BEZ kamizelki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki!!! przejrzalam te kolczyki z ametystem yes, sa bardzo ladne,115zl,jestem w stanie tyle dac. czyli bez zadnego wisiorka. kwiat w kok. welon? mam kupiony dwuwarstwowy mgielke,krotki 40/60cm. nie chce dlugiego-bo sie zakrece.. czy wystarczy mi zwykly krotki? szarfa na bukiecie,zwiazane,rozumiem,ze bez luzno puszczonych koncowek wstazki? to chyba stworzy wrazenie optycznego wydluzania panny mlodej? nie chce byc wyzsza od Mlodego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh nie ze sie upiera,ale tylko taki jest w stanie zalozyc.myslal o bialym-nawet zrobil jakies zdjecie pana mlodego w reklamie,gdzie mial bialy krawat :):) hortensje-wiem,sama mam w ogrodzie i kwitna teraz :) chyba zostane przy samych anemonach,15sztuk,o ile mi sciagna fioletowe. juz sie oswoilam z wyborem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość delilah__
Już tu pisałam ale nie zostałam zauważona:( Przeklejam post, wybacz, nie-stylistko, że Cię dręczę... Ale znasz się na rzeczy... Mogę w takim razie też poprosić o radę? Moja suknia będzie w kolorze ecru, szyta z surowego jedwabiu, pięknie się mieniąca ale prosta, w kształcie litery A. Jestem blondynką o niebieskich oczach i ciepłej, brązowej karnacji. Zastanawiam się, jaki będzie odpowiedni kolor koszuli narzeczonego? Garnitur kupimy prawdopodobnie czarny, kolory czekoladowe nie wchodzą w grę. A może to zły pomysł? Żadnej kamizelki nie chcemy, raczej chcielibyśmy zdecydować się na muchę. Jaki widziałabyś kolor kwiatów dla mnie? Z góry dziękuję!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nea11
Dzieki wielkie!!!!! A moglabys polecic jakies konkretne kwiaty?? i moze fryzure? Wlosy cienkie liche i malo ich, siegajace troche za ramiona. Twarz niestety kwadratowa. :) ps maz oczywiscie buty czarne a nie brazowe??????? a co do bizuterii to podoba mi sie ten pomysl. A le co kolczyki tylko tak?? Nic na szyje?? Bransoletka?? Przezroczyste sa takie hmm dziewicze a czerwone to ostro ale podoba mi sie. Mam kolczyki z granatow, skladaja sie z czesci na wkretke i czesci wiszacej, powiedzmy ze ksztalt lzy ok 3cm, sa zdobione typowo jak to bizuteria z granatow czyli tak wiesz.. staroswiecko (???) bardzo eleganckie i do tego mam bransoletke bardzo prosta w formie, pas wysadzany kilkoma rzedami granatow (cos jak marylim monroe w diamonds) tyliko z granaow co Ty na to granaty nie za ciemne?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tajin
Zapraszamy do zapoznania sie z oferta tajin - marokanskich naczyn ceramicznych do gotowania na ogniu, plycie elektrycznej, na grilu lub w piekarniku. Zdrowo i egzotycznie ... Sklep rekodziela marokanskiego www.marokostyle.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i czy moze obejsc sie bez bransoletkiw moim przypadku? gdy beda ametystowe kolczyki? czy jeszcze szukac bransoletki? chyba juz za duzo prawda? dosc mam wyszyc i koralikow na sukni... czy kwiat w koku moze byc? czy to tez za duzo? generalnie nie lubie nic na rekach miec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
magdusiarose - welon może być, pod warunkiem, że NAD kokiem i BEZ lamówki ;) no i broń Boże "bandażyki" na jeden palec!!! wstążki w bukiecie nie muszą zwisać, wystarczy, by gładko owinęły łodyżkikwiatów, pozostawiając odsłonięte końcówki (bukiet jest wtedy "lżejszy"). Bez wisiorka. Cieszę się, że zaczynasz lubić swój slubny wizerunek :) Delila - koszula Młodego musi być w odcieniu sukni, jesli kupicie mu za jasną lub nie daj Boże biaą, Twoja suknia zacznie wyglądać jak zżółkła... Mucha do garnituru - nie, nei i jeszce raz nie!!! Mucha pasuje do smokingu, lecz smoking to strój wieczorowy, do ślubu nie nadaje się - slub to nie bal ;) Kwiaty - może ciemnoherbaciane róże??? By podkreślić, ciepły odcień karnacji, i wzmocnić to wrażenie np. bizuterią z bursztynami - co Ty na to??? W każdym razie bukiet nie w pomarańczu, bo teraz stereotyp (o którym często wspominam): biała suknia = różowe kwiaty, ecru suknia = pomarańczowe kwiaty. Nieeeeeee!!! nea11 - granaty to świetny pomysł, zwłaszcza, jeśli je lubisz, a współgranie z wystrojem sali będzie idealne ;) Kwiaty musiałabyś dopasować do odcienia kamieni, pomyśl o poczciwych goździkach - różne odcienie, kwiaty trwałe i - wbrew pozorom - niebanalne, i łatwo je układac w różniste formy. Jeśli upniesz włosy w niski, gładki hiszpański kok na podkładzie, wepniesz w nie goździk, dodasz dłuuuugi, zwiewny jednowarstwowy welon- ole!! bedziesz wyglądała jak rasowa Hiszpanka :) grunt to dobra fryzjerka. Do tego np. bordeowe KRÓTKIE pazurki, brak rękawiczek, bransoletka (pas to juzza dużo szczęścia - będziesz miała kwiaty, wystarczy!!!) i będzie super :) Mąż w czarnym gajerze = i w czarnych butach, jeśli przypinka, to do klapy, nie w kieszonkę!!! Carry on, bella Spagnuola :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×