Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość sdf

pan mlody musznik czy krawat?

Polecane posty

Gość nea11
jej czytam z zapartym tchem tych rad :) fajnie fajnie. Pomysl z zielona wstazka dla corki rybaka - rewelka!!! A co do fioletowych kolczykow to ja bym optowala za nr 1 tylko na zduzszej zawieszce (ale nie chce wchodzic w parade NIESTYLISTCE bo jak ona mowi to mowi !! :P POzdroowki dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm hehe opcje nr 1 mam ale bezbarwne,a podobno takie juz sie opatrzyly i wszyscy nosza...wiec oryginalna tez bym nie byla.. wiec chyba te nr 3. i maja akcent srebra,a to potrzebne-do wstazki,krawatu. pozdrowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
jesna, że eustoma pasuje - delikatna a jednak ciut "niegrzeczna", więc do koronki pasuje jak najbardziej katowiczankaa - zaraz się odezwe na maila, calutki dzień byłam poza domem chyba rzeczywiście czas założyć nowy topic, bo o szykownym Panu Młodym to tu ostatnio ani słowa ;) za to Panien - zatrzęsienie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje bardzo :) we wtorek zamawiam.zobaczymy na czym stanie ;) ewentualnie gozdziki,alle to juz na samym koncu jako wybor. pozdrawiam :) warto zalozyc topik inny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka_lewec
dziewczyny a podpowiedzcie ja mam srebrne dodatki (kolczyki, grzebien we wlosy, buty) trochę koronki na sukni jest w kolorze srebra suknia biała, welonu raczej nei bedzie choc jeszcze niewiem kwiaty białe mąż garnitur grafitowy, koszula biała, mąż szczuplutki więc zakladac kamizelke czy nie? kamizelka srebrna czy w kolorze garnituru? No i krawat czysty srebrny czy w jakis delikatny wzorek moze byc (tylko pasków nie chce) jesli mialybyscie jakis przyklad to bardzo prosze o przyklad z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale super topic! ja ciągle sie zastanwaim - co na głowe (welon nie pasuje i nie chcę) jakie kwiaty (i czy w tym samamy kolorze mógłby byc krawat?) dowiedziaam się od Was, że nie będzie problemu z koszula ecru (mam nadzieje), ale jaki garnitur? ja - blondynka, niebieskie oczy on - wysoki brunet ech... co za zamieszanie stylistyczne!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
karinka - jak juz zapewne zauwazyłas - jestem z opcji zdecydowanie antykamizelkowej, o jakąkolwiek kamizelkę by chodziło ;) Polecam srebrzystawo-grafitowy dość szeroki krawat, związany na szeroki węzeł (podwójny Windsor), to nieco go poszerzy. Może być w lekki rzucik/deseń, ale raczej dyskretny i niewielki. By nie wprowadzać chaosu kolorystycznego, proponuję biały bukiet ze srebrnymi dodatkami (drucik, wstążka...), ewentualnie z maleńką plama kolorystyczną (np. bukiet z białych róż i JEDNEJ purpurowej, związany srebrną wstążką). fruttella - do sukni ecru pasuje i czarny, i czekoladowy garnitur, odradzam zdecydowanie jasnoszary (zbyt zimny), natomiast bardzo ciemny grafit tez mógłby dać ciekawy efekt. Ogólna zasada - jesli suknia jest ecru czyli w kolorze ciepłym, to i garnitur powinien być ciepły czyli np. czekoladowy; ale nie jest to wymnóg 100%-owy :) Jeśli i suknia i garnitur sa ciepłe, to i bukiet tez. Jeśli mieszamy odcienie zimne i ciepłe, z bukietem można pokombinować, ale wskazany jest umiar, inaczej grozi chaos i pstrokacizna - zawsze powtarzam do znudzenia, że w prostocie siła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
super! tez jestem zwolenniczką twierdzenia, ze w "prostocie siła" - rózwnież tego, że kamizelki - na szczęscie - odchodza do lamusa :) kawiaty,.. skoro pozsoaje pzy ciepłycha barwach, mysle ze bordo lub inny odcien czerwieni bedzie pasowal? ale czy takie praktyki stosuje sie na slubach? czy to nie za duzy "akcent" calosci? wtedy krawat mógłby być tez bordo.. albo to juz przesada? (i zalamanie pewnej "wyjątkowosci" stroju mlodego - wiadomo, ze bordowy krawat to standarda mody meskiej, ktorys z gosci moze wpasc na to samo). jaki kwiaty - z wyjatkiem róz nadaja sie do takiego bukietu (slub koniec sierpnia)... i czy blondynce pasuja takie kwaty we wlosach (czy to tylko dla Hiszpanek tanczacych flamenco?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Uwaga - czerwień ma odcienie i ciepłe, i zimne!!! Klasyczna "czerwień Palomy Picasso" jest lodowato zimna, bordo też jest zimne ;) ciepłe są odcienie czerwieni z kroplą pomarańczu, "makowe". Blondynki mogą "pójść" w czerwień, ale muszą z nią bardzo uważać, by nie zacząć wyglądać wulgarnie. A ni e myśałas o ciepłej, lekko "zżółconej" zieleni, to byłaby nieco mniej oklepana opcja??? Oczywiście opcja bezkamizelkowa rządzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
No co Ty, jakie "głupio", a jak na co dzień faceci w korporacjach łażą??? i jak wyglądał np. mąż Kozuchowskiej??? ;) Jeśli boisz się nieładnego wyglądu koszuli włozonej w spodnie, kup mu koszulę taliowaną - wtedy nic sie nie marszczy ani nie bułkuje. Opcję kamizelkowa zostaw starym wujaszkom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
A ten biały bukiet - prościutki i wdzięczny, jestem za :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim styl
moi drodzy, moje drogie... 1. Pan Młody pod ŻADNYM POZOREM nie powinien zdejmować marynarki przez całą uroczystość. marynarki nie powinno zdejmować się w żadnej oficjalnej sytuacji. na pewno pojawią się głosy, że za gorąca, że nie wygodnie - i co z tego? tak jest elegancko, tak jest zgodnie z savoir-vivre. 2. nie pytajcie o koszule na krótki rękaw!!! takie coś ma prawo bytu tylko na grilla, albo... sam nie wiem gdzie. nigdy w życiu pod marynarkę i nigdy w życiu krawat do takiej koszuli!!! 3. z tymi kamizelkami to różnie, chociaż ja osobiście uważam, że są zbędne (nie mówimy tu np. o fraku). 4. nie słuchajcie sprzedawców - chyba, że ze 100% pewnością ocenicie, że wiedzą co mówią. 5. dlaczego nikt nie mówi o garniturach taliowanych? na szczupłych mężczyznach wyglądają świetnie. 6. dlaczego nikt nie zwraca uwagi na tak podstawową rzecz jak materiał z którego jest uszyty garnitur? żadnych sztucznych poliestrów, albo nie wiadomo czego. 100% wełna! ewentualnie domieszka jedwabiu, kaszmiru. i równie zasadnicza rzecz - SKRĘT wełny w garniturze. od 120 do 150 (co 10) im wyżej tym lepiej - garnitur mniej się gniecie (materiał szybciej odzyskuje swój kształt) 7. wie ktoś gdzie można kupić muchę wiązaną czarną? 8. co do muchy, to raczej do koszuli z łamanym kołnierzykiem powinna być mucha wiązana. 9. żeby wyszczuplić faceta pozbywamy się kamizelki, marynarka zapinana na jeden guzik, dwa guziki (wtedy dolny ZAWSZE odpięty), w ostateczności na trzy guziki (TYLKO środkowy zapinamy!!!), wąski krawat (ale na ślub raczej nie "śledź"), ale pamiętajmy też o kołnierzyku koszuli (KENT wyszczupla, HAI - pogrubia). narazie tyle co przyszło mi na myśl po przeczytaniu dyskusji. ww. reguły mogą się komuś podobać lub nie, ale proszę nie pisać, że "na weselach jest pełno gości w koszulach na krótki rękaw, którzy zawsze zdejmują marynarki", bo "jednomyśl­ność w błędzie nie czyni z błędu prawdy" pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim styl
10. dobry garnitur można rozpoznać też po tym, że guziki przy rękawach odpinają się, a nie są przyszyte jako atrapa. Jeżeli mamy do czynienia z dobrym garniturem ostatni guzik przy rękawie (pierwszy od strony dłoni) powinien być zawsze odpięty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim styl
11. jeżeli zakładamy do garnituru zegarek, to tylko ze skórzanym paskiem (czarnym) i z elegancką, prostą, raczej okrągłą, skromną tarczą! nigdy sportowy na bransolecie albo elektroniczny. 12. pamiętajcie o wysokich skarpetkach! ohydnie wygląda kawałek nagiej łydki wystający między skarpetą, a nogawką (np. podczas założenia nogi na nogę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_niemezatka
facet bedzie miał krawat na ślubie czyli na oczepinach ma rzucac krawatem??? Przeciez kazdy pan bedzie mial swój krawat A czy ja moge do kosciola zalozyc welon a pozniej po pierwszym tancu zdjąć i zalozyc na oczepiny czy to głupio tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domini9999
Świetny temat mam nadzieję, że i ja dostanę tutaj odpowiedź. Mój narzeczony to wysoki 187cm szczuplutki 63kg blondyn o niebiesko-szarych oczach. W jakim kolorze garnituru będzie mu najlepiej, jaka koszula? Oczywiście chodzi też o to, żeby garnitur nie podkreślał za bardzo jego sylwetki i aby nie wyglądał śmiesznie w zbyt dużym. Chyba tutaj będzie najlepszym wyjściem szycie na miarę, bo on wysoki więc większy rozmiar, ale szczupły więc mniejszy. I jest problem. Na co dzień w garniturach nie chodzi, ale preferuje styl sportowy. Jednak na własny ślub trzeba być eleganckim. Co proponujecie? A jakie buty? moglibyście prócz opisu dać mi zdjęcie takiej koszuli ( ktoś pisał o takich, które nie poszczuplają i nie wyglądają śmiesznie bez kamizelki) Z tego co czytałam już wiem, że w kamizelkę go nie ubiorę. Gdzie w ogóle szyć ewnetualnie szukać sklepów z takimi garniturami? Gdy szukaliśmy czegoś na wesele znajomych był koszmarny wybór. Ostatecznie musiał iść w za luźnych spodniach i za szerokiej marynarce;/ ja jestem z woj. mazowieckiego, ale za pieknym garniturem pojadę wszędzie:) potrzebuję też osoby, która odpowiednio doradzi. Bo ja raczej na modzie męskiej nie znam się za dobrze szczególnie jeśli chodzi o garnitury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lipilonka
Witam Proszę o radę. Mam białą suknię w kształcie litery A z trenem, dół wykończony koronką. Model Ambriz z kolekcji blue 2008 z poniższej strony. http://www.bluebyenzoani.com/ Jestem brunetką, 176 cm wzrostu. Mój przyszły mąż ma czarny garnitur, białą kamizelkę i biały musznik. Nie jest szczulutki, ma 180 cm wzrostu. Po rzuceniu musznika po dwunastej ma założyć krawat, już bez kamizelki. Jaki bukiet i dodatki powinnam dobrać do sukni? Myślałam o fioletowych kwiatach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli wasi faceci są chudzinkami to poszukajcie dla nich garniturów taliowanych z klapą angielską (dwa rozcięcia z tyłu). koszule taliowane też występują. widziałam je np. w wólczance i willsorze :) mój pan młody kupił piękny brązowy garnitur w Bytomiu. 100% wełna 150. teraz czekamy na poprawki krawieckie i ruszamy na poszukiwania butów. mam pytanie: buty zawsze o ton ciemniejsze niż garnitur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
przede wszystkim styl - szacun, mądre słowa :) i pomoge być może- muchy wiązane na 100% można zamówić indywidualnie w Diuku - zamawia sie je w rozmiarze kołnierzyka koszuli, i uczy wiązac ;) można nawet w necie filmiki z instrukcją węzła muchowego znaleźć ;) oczywiście wówczas koszula ze specjalnym, tzw. Łamanym kołnierzykiem, i ZDECYDOWANIE jest to strój wieczorowo - balowy, NIE DO KOSCIOŁA - kościół to nie sala taneczna ;) lilka - a po co zdejmowac krawat?? Jak Wam zależy na "tradycji" to kupcie osobno muchę nawet na sznurku i obciachową (jako żart - w kaczory Donaldy czy podobną) i niech nią rzuci... A Ty nie musisz zakłądac ponownie welonu - weźmiesz, rzucisz dziewczynom i cześć domini - koniecznie garnitur taliowany, do niego dobrej jakości taliowana koszula w odcieniu sukni, z nieco szerzej "otwartym" kołnierzykiem, dostosowanym do grubego węzła typu Windsor; jako kolor garnitura sugeruję ciemny antracyt; niestety z adresem krawca Ci nie pomogę, nie znam :( radze popytać o krawców teatralnych, co niektórzy potrafią cuda!!! niesmiałe pytanie do teatralnego portiera może sporo zdziałać ;) lipilonka - kamizelka i musznik - out!!! Poszukaj mnarzeczonemu dobrej jakości koszuli i eleganckiego, jedwabnego KRAWATA!!! fastrygowanym musznikiem na sznurku niech rzuci przy oczepinach, krawata nie zdejmując - i problem z głowy ;) lśniące paskudztwa podszyjne męskie zostaw synalkom gminnych potentatów z branży drobiarskiej ;) o Twoich dodatkach możemy rozmawiac dopiero po poznaniu Twojego typu urody. Ogólnie do białej sukni powinnaś dobrac zarówno gajer męża jak i swoje dodatki w barwach zimnych - i ok, bo gajer jest czarny. Do tego (biżu, bukiet, krawat) może być bordwoa, ciemnozielona, gorzkoczekoladowa, fioletowa, zimnożółta, granatowa... opcji - full. Radzę tylko zrezygnowac z bbb oklepanego już różu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już postanowione i koniec
wiem jedno, mój narzeczony nie pójdzie do ślubu w tej tandetnej złotej lub srebrnej kamizelce i muszniku. Ma iść z klasą, w super dobranym graniturze, ciemny raczej, i krawacie. tylko mam pytanie, jak dobrać kolor? podobają mi się te cieńsze krawaty. ja będę mieć bialutką suknię i białe kwiaty, szmaragdowe dodatki-biżuteria. jak dobrać krawat? bo koszula biała prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_niemezatka
chodzilo mi o to czy moge po kosciele od razu zdjąc welon i na weselu bawic sie bez a pozniej na oczepinach rzucac nim??? Bez problemu mozna tak zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Wąskie krawaty stają się coraz modniejze, ale z tzw. "śledzikiem" radziłabym nie przesadzać; sprawdza sie tylk w przypadku bbbb ciemnego krawata (vide stylizacja męża Kozuchowskiej). Jeśli masz białą suknię i szmaragdowe dodatki, to oczywiście białą koszula dla narzeczonego (adamaszkowa, na spinki), garnitur może być z tzw. angielskimi cięciami ("pęknięcia" ztyłu marynarki), na dwa lub trzy guziki, bez kamizelki. Krawat średniej szerokości radzę dobrać do kolorystyki biżuterii czyli szmaragdowy, i związać go w pojedyńczy prosty węzeł. Bukiet też utrzymany w tonacji bieli i zieleni, by nie wprowadzać kolorystycznego chaosu; oczywiście bez trawkowych zwisów, florystki nie wiedzieć czemu upierają się przy tej modzie sprzed 8 sezonów... Ciekawym pomysłem byłaby POJEDYŃCZA biała lilia w ręce, przewiązana atłasową wstążką, i jeden pąk + jeden kwiat lilii we włosy - prosto, superelegancko, tajemniczo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
lilka - a co za problem??? to wyłącznie Twoja decyzja!!! bo chwila - czy gdziekolwiek jest napisane, że do rzucania w czasie oczepin welon musi być koniecznie zdejmowany z głowy Panny Młodej?? Ty rzucasz welonem po prostu wziętym np. od świadkowej, Pan Młody specjalnie kupioną śmieszną muchą - i cześć :) nos do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babajagababa
Kochana nie-stylistko, podpowiedz mi, jeśli wiesz coś na ten temat, jaki kwiat dobrze trzyma się we włosach? Bukiet chciałabym z różnych kwiatów w odcieniach fioletu i jeden kwiat powtórzyć we włosach i klapie garnituru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie jestem stylistką
Trwałe kwiaty to przede wszystkim storczyki, kantedeskie i goździki - w każdym z tych gatunków znajdziesz też odcienie fioletu o różnym natężeniu. Odradzam róże, piwonie i eustomy, są piękne, ale nawet zabezpieczone przez florystkę potrafia dość szybko "klapnąć".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka_niemezatka
nie jestem stylistką - widze ze znasz sie tez na kwiatach, więc moze jeszcze w tej kwestii doradzisz jezeli ja mam nukiet z lili amazonskiej (eucharis), 13 kwiatków przewiązanych wstązką, czy mogę sale udekorowac zielonymi hortensjami lub bialymi frezjami? A ja sprzwadzają sie bukiety z hortensji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przede wszystkim styl
nie jestem stylistką - dzięki za zrozumienie ;) "już postanowione i koniec wiem jedno, mój narzeczony nie pójdzie do ślubu w tej tandetnej złotej lub srebrnej kamizelce i muszniku. Ma iść z klasą, w super dobranym graniturze, ciemny raczej, i krawacie." - gratulacje dobrego gustu ;) dyskusja usilnie zmierza w stronę kwiatów i panny młodej, a ja dzielnie będę bronił prawa do głosu mężczyzn i przechylał ciężar rozmowy na ubiór i dodatki u mężczyzn, w końcu oni też muszą wyglądać nie mniej elegancko niż panna młoda ;-P pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×