Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Wazka dzięki za rady. Ten mój maluch nie ma temperatury ale jest tak marudny jakby mial nie wiem jaką gorączkę...Daliśmy mu przeciwbólowo Panadol bo musi go wściekle boleć-na ogół jest wesolutki:-( a kaszelek w ciągu dnia prawie znika bo katar mu widocznie nie ścieka drogami oddechowymi...No a ja z kolei jestem małomówna i cięzko nawiązuje kontakty, dlatego forum jak znalazł;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość engine30
mam w domu tylko gyno femidazol, ale boje się wziąć bo chyba za mocne, także użyje tantum rosa na początek. Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa Nika z tym panadolem to dobrze, napewno nie zaszkodzi a pomoc cos napewno pomoze takze bedzie dobrzee;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Imponująca ta wyprawka :) O to już Andrzejki :) My z mężem na pewno w domu spędzimy, ze względu na sytuację. Jestem ciekawa czy to leżenie i luteina dużo pomoże. Ale i tak już sie szykuje na szpital :/ Czytałam,że po 26 t.c. powinnam brać leki silniejsze niż luteine ale lekarz chyba wie co robi. Jak coś to nie omieszkam go pozwać :) Ogólnie już mnie denerwuje jego styl bycia i zastanawiam się czy można by jakoś zmienić lekarza prowadzącego? :D Goyek gdybym ja nie miała badanej szyjki co wizytę to kto wie czy już bym nie poroniła :( Ważka Ty gaduło przynajmniej jest co poczytać :) Thx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka twoja lista jest nieoceniona, zapamiętałam stronę i napewno mi posłuży, lista ta pokazała mi ile jeszcze nie mamy, mamy tylko te większe rzeczy a pierdołki przed nami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena mam nadzieje ze wszytsko co niezabedne umiescilam na liscie, jakby cos to prosze dopisac;) i tak odchaczajac te podpunkciki powinno sie byc dobrze przygotowanym... Kasiek co do gina, to ty musisz byc mega zadowolona z niego, kazdemu dolega co innego, jedna babeczka musi byc czesciej badana ginekologicznie a inna sie bez tego obejdzie i nic sie nie stanie...takze trzeba dbac o swoj sprawy i jak mozesz to zmien badz udaj sie na sprawdzenie do kogos innego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki wazka, lista imponujaca bardzo! ja dziś byłam w tej hurtowni w Starych babicach, sporo mają rzeczy, ale w koncu nic nie kupiliśmy :/ Jakoś nie umiem się za to zabrać jeszcze. Sama nie wiem co jest dobre a co nie ... tyle tych rzeczy ze mozna się pogubic :) Widziałam wózek xlander, ale jakiś taki cięzki on! sama nie wiem już jaki, bedę się rozglądać za wózkami w terenie :) zastanawiam się też czy łózeczko czy kołyska ... to łóżeczko kołysane jest niby ok... Generanie na początek wstawimy łóżeczko do sypialni, będzie bliżej i będę spokojniej spać, ale może powinien taki maluszek spać u siebie już? A po drugie takie łózeczko to się nie da przenieść i w dzień jeśli będzie dziecie spało to mam je zostawiać w drugim pokoju? ja chyba wtedy co pięc minut będę tam zaglądać :) A może powinno być w spokoju i sobie drzemać? A jakbym kupiła na początek kołyskę na kółkach, to jakbym była w duzym pokoju, kuchni itp to moglłabym wozić go ze soba ... mam dylematy, jakoś sama nie wiem co i jak :( buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna bonda zawsze mozesz kupic uzywana kolyske badz kupic nowa i sprzedac,, zawsze cos sie zwroci no chyba ze bedziecie miec wiecej dzieci;P codo tego czy noworodek ma byc w swoim pokoju...ja sobie tego nie wyobrazam:O( moze mam wysoki instynkt macierzynski i dziecko bym tylko w ramionach trzymala a takze robila tak aby MI bylo najwygodniej bo a to karmienie a to strach ktory napewno bedzie) a dziecko mozna pozniej do spania w swoim lozeczku nauczyc. na to jest czas ale to zalezy jak komu bedzie wygodniej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm z reszta dobrze jest tez nie przyzwyczajac malca do zbytniej ciszy, u nas spanie malego w naszym pokoju i w tym czasie moje ogladanie tv sie sprawdzilo, mimo tego tego ze bywali u nas goscie to maly i tak spal jak smok, smiechy gadki a i tak sie nie wybudzil co mial przespac do nastenego karmienia to przespal...wiadomo dyskoteki nie bylo:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka inaczej jest też gdy mieszka się w bloku na np. 54 m, i wiadomo jaki jest układ pokoi, teoretycznie i praktycznie z jednego pokoju wchodzisz do drugiego, i odleglosc jest taka jakbys miala duży pokój w domu i łóżeczko w rogu. my właśnie mieszkamy w bloku, i dzidziuś od początku będzie spał w swoim pokoju, generalnie dla naszego większego spokoju mamy zamówioną już tą matę do monitorowania oddechu i elektryczną nianię, co oczywiście i tak nie uśpi naszej czujności, zresztą u nas nie było by nawet miejsca żeby w sypialni nawet wstawić kołyskę gdyż jest duże łóżko, szafa komandora i jest tylko miejsce do przejścia, zresztą od samego początku postanowiliśmy i nawet nie dyskutowaliśmy o tym aby było inaczej bo po prostu nie mamy innej możliwości, i chcemy od samego początku przyzwyczaić dziecko spać w łóżeczko, zresztą ja bym miała stracha spać w łóżku z takim maluszkiem, że coś zrobię przez sen itp. początkowo planowaliśmy abym ja spała z maluszkiem w jego pokoju, kupić mi jakieś łóżko ale niestety w mieszkaniach w bloku nie ma takiej opcji, łóżeczko, komoda, szafa, komoda kąpielowa, fotel do karmienia itp. i nic się tam już nie wciśnie, niestety taki układ, ale i tak się cieszymy, że mamy 3 pokoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, no więc własnie :) kolyske można uzywaną kupic i sprzedać potem, albo zostawic dla drugiego bejbikia. A tak jak sobie wyobrazam (a co ja tam wiem), to jesli bede chciala mieć dziecko przy sobie, a tak będzie, to przeciez nie położe na kanapie, żeby spało, wiec chyba jednak na poczatek skusze sie na taka kolyske, a pozniej juz lozeczko bez kolysania i tyle, a tak zawsze będę spkojniejsza jesli bede siedziec cos robic a synek bedzie przy mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna_bonda na poczatek dzieciaczek zdecydowanie musi być z rodzicami. Karmienie min. co 3 godziny, które trwa, przewijanie i dopiero można je odłożyć. Więc i tak 1/3 doby spędziałabyś w tym drugim pokoju...poza tym noworodek nie jest wrazliwy na hałasy. Byleby nie trzaskac drzwiami. Ja mojego synka odstawiłam do drugiego pokoju jak miał ok. pół roczku, akurat zaczął przesypiać nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena, my mamy możliwość wstawienia kołyski do sypialni, a po drugie wiecej czasu bede spedzac w duzym pokoju z kuchnia, niz gdzies indziej. Opcja monitorowania oddechu jest jak najbardziej ok i bez namyslu bym ja kupila, gdyby kladla dziecko w drugim pokoju. Z drugiej strony, chyba taniej wychodzi kolyska niż elektroniczna niania i monitor oddechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena ja tez mieszkam w bloku ale pamiętam jak biegałam po nocy do synka np. tylko uspokoić to tyłek mi marzł;-) Ale do wszystkiego się można przyzwyczaić. Tylko że na początku centrum życiowe i tak sie przenosi do pokoju noworodka. Jak się ma chwilkę czasu to po to aby się samemu położyć. Już niedługo nas to czeka, wyobraźcie tylko sobie pobudki przez całą dobę i sen po max 2 godziny na raz;-) A dzidziuś od razu powinien spac w swoim łóżeczku. Wiele matek nie ma sił odkładać dziecko do łóżeczka i spi z nim. Mimo że się tego bałam bo to jednak ryzykowne ale na bank przynajmniej jeden raz zasnęłam z dzieckiem...człowiek jest nieprzytomny całą dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem ci dziewczyna bonda, że gdybym miała taką możliwość napewno bym chciała mieć kołyskę , łóżeczko w sypialni, ale niestety nie mamy takiej opcji, jeśli czegoś się nie ma trzeba kombinować z tym co się ma :) na szczęście tak jak pisałam, z sypialni do pokoju małego mam z 4 metry i jestem już przy łóżeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja jednak zdecyduję na poczatek na kołyskę :) co najwyzę bedzie się człowiek uczył na własnych błędach :P do pokoju narazie kupimy przewijak, mamy jedną szafę sosnową to ją wstawimy do pokoiku, jakieś fajny dywanik, komodę i kolorek na ścianę i wystarczy :) A większość rzeczy i tak pewnie będzie w dużym pokoju np. jakiś leżaczek czy mata z takimi zabawkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobietki zapraszam do mnie na Andrzejki, powróżymy sobie z wosku. Ja od dziś samotna, prawdopodobnie do środy. Mężuś mi do Polski pojechał ale mu dobrze, napewno teraz popija piwko z moim tatusiem. Ja też gaduła, jak nie mam do kogo to do siebie mówię. Czasami z siostra przez telefon to dwie godziny murowane. Któraś pytała z wiaderka do kąpania, moja kuzynka miała ale sprawdza się tylko przy małym bobasie. Później kupiła wanienkę. Ja tez znalazłam na ebayu taka z wkładem, że niemowlaczka mozna normalnie położyc bez podtrzymywania mu główki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina ja też jestem sama , mój mąż to taxi men więc siedzę sobie :) i niedługo spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuszki a ja bylam na zakupach i tak jak dziewczyna bonda, nic nie wbralam:(ale dzisiaj zrobie jeszcze drugie podejscie i pewnie cos juz kupie maluszkowi:) a tak z innej beczki, to moje baby to chyba najmniejsze jak do tej pory bylo(jak tak Was czytalam) i wczoraj dopiero kupialam sobie spodnie ciazowe i tak sie sobie przyjrzalam to.....mam juz wkoncu brzuszek - to taki prawdziwy ciazowy:)jak ubiore sweter dluzszy to jeszcze nic nie bylo widac po mnie, a teraz juz taki maly okraglaczek:)z czego jestem bardzo dumna:) musialam sie pochwalic troszke, bo czasami to sie martwilam, ze juz po polmetku a ludzie nic nie widza:(maluszek mnie przed chwila kopnal i potwierdzil:))))) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc brzuszki melduje tylko ze mam sie dobrze i dzis dostalam druga porcje sterydow na plucka Luizy i to juz koniec, ciesze sie ze juz dziala. dziewczynka ruszala sie dzis troche mniej niz zwykle ale moze to te zastrzyki jej nie pasowaly:) czytam o waszych zakupach i troche sie martwie ze nie mam nic jeszcze i za bardzo nie mam jak chodzic ogladac, no ale co tam, mam wazniejsze rzeczy na glowie:) chociaz chcialabym poogladac wasze linki do lozeczek czy kolysek, ale ten szpitalny internet to taka zamulona zaraza ze nie mam cierpliwosci a polowa stron sie w ogole nie otwiera. ale mam przynajmniej kafeterie i skrzynke pocztowa:) do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki :) mała brzuchatka nie przejmuj się , każda z nas jest inna, najważniejsze, że maluszek ok :) tak stwierdzam, że nasz mały to bardzo ruchliwe maleństwo, wczoraj położyłam się o 20 spać, ale dopiero zasnęłam gdzieś o 22 gdyż tak maluszek się kręcił :) kocham to uczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello no to stalam sie posiadaczka dwoch body:)ciezko bylo cos wynalesc bo byly czesto tylko rozowe i niebieskke, a ja nawet jakbym wiedziala kto siedzi w moim brzuszku to nie chce ubierac maluszka w 'prypisane 'mu kolory. Kupilam za to rozowy kocyk(bo innych nie bylo, no ale z drugiej strony na 100% nie da sie wyeliminowac tych kolorow z wyprawki dla maluszka). Kupilam jeszcze chusteczki nawizlajace do pupy, masc do pupy, szampon i waciki do uszu - byl taki caly zestaw). Dziewczyny a jeszcze chyba nie byl poruszany temat laktatorow....moja bratowa juz nie karmi maluszka, ale odciagala pokarm i przechowala go w zamrazalniku i do tej pory 'karmi'. Zastanawialam sie nad kupnem laktatora recznego z aventu - podobno dokupuje sie takie woreczki i pokarm sie zamraza...Moze juz jakaas mama go uzywala? no i pytanie dotyczace butelek...slyszalam ze sa dobre z tej firmy no i ile Wy zmierzacie ich kupic i jakie rozmiary? to tyle buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Engine jak nie masz leków to bardzo dobry na infekcję jest jogurt naturalny bez cukry;) dużo lekarzy tutaj poleca No i odkryłam jeszcze, że najlepsze do podmywania, przy skłonności do infekcji jest szare mydło!! Dziewczyny ja mam taki sam problem, jadę do sklepu i zupełnie nie wiem co kupić, oglądam i na nic nie mogę się zdecydować:( no i wychodzę z niczym! zupełnie brak mi jeszcze doświadczenia:( Wazka dzięki za listę:) na pewno się przyda;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj jestem niewyspana. Wstawałam moze z 10 razy w nocy.. To mnie nogi bolaly to cos brzuszek dokuczal. To mnie mala zbudzila mocnymi kopniakami i teraz mnie glowa boli. Co mnie cieszy, to moj Tomek przekladan lozko,zeby sprawdzic, czy lozeczko sie zmiesci. Tylko sie denerwuje, bo mu cos nie chce wejsc a ja mu nie moge zbyt pomoc. Wczoraj przywiozlam 5 siat ubranek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka, ja już kupiłam laktator właśnie Avent, pojemniczki dokupię później jak już zacznę ściąganie, bo może byc z tym różnie. Ważka ale niezłą listę stworzyłaś:-) Izabell nasze Maluszki nie lubią za bardzo ingerencji w ich domki więc pewnie dlatego mniej się ruszała, najważniejsze że wszystko ok:-) Ja wczoraj z M cały dzień montowaliśmy meble:-) kupiliśmy większą szafę i komodę:-) w między czasie pojechałam do kosmetyczki na malowanie paznokietków i jestem zadowolona, bo już od jakiegoś czasu cieżko mi było zrobić coś fajnego na paznokciach u stóp. Łóżeczko kupimy dopiero po nowym roku, wózek też tylko nie wiem czy w końcu Tako Jumper czy Tako Fast Rider czy jakoś tak, ten drugi ma przekładaną rączkę na czym bardzo mi zależy a Jumper niestety nie, zobaczymy później. Idę robić obiadek:-) Miłej niedzieli:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tam mija dzionek?> ja dziś wyleguje się w fotelu :) ale może zaraz na jakiś spacerek pójdziemy.. wazka - rzecz jasna po zwolnienie :) ale w takim wypadku może iśc nawet po nie mąż...a skracania szyjki i rozwarcia to naczęsciej nie czuć i nie powiedziane,że coś takiego zdarza się tylko kobietom, które miały jakieś przeboje ciążowe- wiec to zawsze trzeba kontrolować, bo pojawić się to może nieoczekiwanie :) mała brzuchatka - ja używałam laktatora avent i wogóle wszystkiego z tej serii butelek, sterylizatora mikrofalowego i podgrzewacza i byłam bardzo zadowolona.. jest specjalna buteleczka, do której wkłada się woreczki i bez przelewania i kombinowania mozna przechowywac mleczko. Laktator to oglólnie super sprawa - mama nie musi być 24h/na dobę przy dziecku, bo pokarm jest zawsze w lodówce... zastanawiam się tylko, czy nie kupić tym razem elektrycznego, bo ten ręczny strasznie dużo zajmuje czasu...czy któraś miała elektr.? i ewentualnie jak się sprawdzał żeby maleństwo było przez pierwsze miesiące w innym pokoju to dla mnie abstrakcja, moze przewrażliwiona jestem hehe ale wiem ile to jest wstawania, a czasem wystarczy tylko się odezwać , pogłaskać by dziecko np. przestało płakać..a jak się ma łóżeczko pod bokien to nawet nie trzeba wstawać,a wbrew pozorom każda miuta snu się liczy przy maluszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka23 - jumper nie ma przekładanej raczki, ale system dzięki któremu można gondole jak i spacerówkę mocować przodem bądź tyłem do kierunku jazdy..a dzięki temu koła są zawsze ustawione do jazdy jak trzeba i zawsze dobrze się prowadzi... a w wózkach, których przekłada się samą rączkę, to niestety po przełożeniu jej kieruje się fatalnie - wiem bo wypróbowałam pierwszą i drugą opcję w wózkach na własnej skórze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Ja mam wózek z przekładaną rączką i jest super wygodny. A że na jednym stelażu najpierw gondola, potem spacerówka to wiadomo była to koniecznośc bo spacerówka jedzie przodem do kierunku jazdy, a gondola odwrotnie. Na poczatku np. nie mogłam się przyzwyczaić kiedy synek był mały i woziłam go spacerówką przodem do siebie-także korzystałam z tego. Oczywiście to nie konieczność ale myślę że możliwośc regulowania wysokości rączki to już konieczność. Ale pewnie wszystkie wózki to mają. Ja miałam laktator elektryczny Aventu, ma tez opcję ręcznego. Najpierw ustawia się ręcznie rytm a potem laktator sam już go kontynuje...no mi uratował życie. Miałam mało pokarmu więc siedziałam po nocach z tym latatorem. Największa laktacja jest jakoś włascie po 2 w nocy a powinno się ściągać systemem po ileś minut na każda pierś-całośc zajmowała 45 min. Ciekawe jak ja bym to dała radę ręcznie zrobić? Ale myślę że jak ktoś nie ma problemów to pewnie i ręczny wystarczy. Są kobiety które same sobie odciągają pokarm ręcznie i dawają radę. A pamiętam jak się wściekłam na m że wydał 500 zł na ten laktator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No nic nad wózkiem trzeba się jeszcze zastanowić:-) ale dziękuję za informacje:-) Ja laktator kupiłam reczny więc póki co na tym poprzestanę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×