Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

obroca sie na pewno :) czasami przed samym porodem lekarze nawet pomagaja dziecku sie obrocic o ile jest to mozliwe, trzeba byc dobrej mysli :) ja o CS nie chce slyszec :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
któraś z Was podała kiedyś link do kalkulatora wagi w ciąży http://viggo.pl/ciaza-i-polog/art/kalkulator-wagi-w-ciazy/ Chciałam Was zapytać czy mieścicie się w tych normach, bo one jakieś orientacyjne chyba są. Ja w 25 tygodniu ważyłam o 1,10 mniej niż powinnam w 24 wg. tego co mi policzyło. Mój gin jednak nic nie mówi, że za mało. Śmieje się, że do marca mam jeszcze czas. Co do twardnienia brzuszka, to też czasami zdarza mi się ale jest nie groźne bo trwa kilka minut. Jak trochę poleżę to przechodzi. Lekarz mi powiedział, że należy uważać, gdy trwa tylko kilka sekund bo to skurcz. Te kilkuminutowe to dzieło naszych maluchów, bo naciskają nam na jelita czy coś tam. Dalej nie zapamiętałam bo cieszyłam się, że nie są groźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena twardnienie to tak jak Mamula napisała taki jakby skurcz i brzuch jest wtedy na prawdę bardzo napięty, twardy. Aż może zaboleć. Magnez bardzo dobrze wpływa i na twardnienia ale także na stres. Człowiek jest o niebo spokojniejszy :) Ja biore przeważnie 2 razy dziennie czasami 3. Nie wiem czy to ma także związek z tym, że przez twardnienia szyjka mi się skróciła. Poleżysz i będzie lepiej. Z resztą mój lekarz powiedział, że macica musi już ćwiczyć do porodu i jeżeli nie ma więcej niż 10 tych twardnień na dzień to spokojnie. A mnie coś ucho i policzek boli. Eh chyba mnie przewiało jak do lekarza jechałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savana ale twój dzidziuś już duuży :) Ja mam w przyszły piątek usg i zobaczymy bo termin mamy ten sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina-traktuj to z przymruzeniem oka:) mi wychodzi,ze mam 6-7 kg niedowagi,albo jakbym startowala z wagi 58 a startowalam z wagi 65 jakos. kazdy przybiera w swoim tempie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiana stopki:) po swietach pewnie kg.poleca jak z bicza:) savannana gratuluje duzego dzidziusia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzuszki ostatnie pytanie jak jest twardnienie brzucha to staje sie twarda tylko macica, czyli coś od pępka w dół czy cały brzuch aż do góry? bo ja mam cały twardawy brzuch aż po piersi :) więc może taki mój urok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jak stwardnieje,to tak jak u ciebie-caly:) ale czasem to tylko czuje napiecie w dole brzucha-wiec to chyba roznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej brzuszki savanna89 z tego co sie orientuje to położna na raciborkiej życzy sobie 500zł, jak się dowiesz czegoś więcej o chorzowie to daj znać;) ja właśnie wróciłam z przychodni, oj nie jest dobrze - mam bakterie w moczu, wg mojej lekarki to częsty powód przedwczesnej ciąży no i mam stosy leków do wykupienie no i dodatkowych badań ;( laseczki na twardnienie brzucha najlepszy magnez - już nie raz mi pomógł, podobno można brać 6-9 tabletek dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie:-) Wróciłam dziś ze szpitala, troszkę mnie wymęczyli, zaczęło się mierzenie tętna Maluszka, więc połozna sprawdzała co dwie godziny, również w nocy, ale świetne to uczucie ciagle słyszeć maleńkie serduszko:-) Cukier ogólnie ok, dwa razy miałam za wysoki wynik ale dlatego, że dali mi biały chleb zamiast razowego. Kolejna wizyta w styczniu, na szczeście przed ostatnia. Jeszcze nie nadrobiłam z czytaniem ale przez weekend się poprawię:-) Dobrej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Savana i Mamula wielkie dzieki za slowa otuchy...pojechalam na zakupy i dorwalam spodnie ciazowe, bo inne ladnie leza na tyleczku a z przodu nie moge sie dopiac...wiec suma sumarum wszytsko jest dobrze - tzn moglabym ponarzekac ze czuje sie nieatrakcyjnie, ze sa duze przeceny na takie modne ladnnie podkreslajace talie bluzeczki, ale co tam....hormony mi dzisiaj szaleja na maxa i denerwuje sie na wszytskich. wiem....chyba poloze sie dzisiaj wczesniej spac, moze mi minie papa brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny! Jestem pierwsza?! :-) Odpoczywacie weekendowo. A ja się chyba zakaszle. Synek tez pokasłuje ale wygląda lepiej od mamusi;-) Roznosi go energia. Na szczęście m w domu więc moge poleżeć i się kurować. Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babolki ale wasze skarbki juz duze ohoho! ciekawe ile moja lusia teraz wazy. co doo twardnien brzucha to ja nie mam zadnych, za to jem duzo czekolady - moze to ten magnez:) milego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam a ja to mam jakiegos dola od wczoraj,nie dosc ze brzuch mi dalej twardnieje i nie moge wyjsc na miasto to jeszcze siedze sama w domu...wieczorem tak sie poplakalam,ze rano nadal bylam opuchnieta,a dzis znowu lzy sie leja jak z konewki...ach my to sie kobietki mamy ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena119 mi brzuszek też twardnieje cały, jak się położę na jakiś czas to przechodzi. Magnez jem ale czasami się zdarza chociaż bardzo rzadko. A jak tam mężowie po pracowniczej wigilii ??? Mój grzeczniutki, o 1 w domciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) byłam przez ostatnie dni chora i miałam gorączkę naszczęście wziełam paracetamal który zalecił mi lekarz i powiem wam, że po 2 dniach przeszł jestej tylko jeszcze troche osłabiona tak więc jakby co to można brać paracetamol. mi nie stawia się brzuszek ale przy pierwszej ciązy stawiał mi się dość regularnie. rano wstalam i zobaczyłam miłą niespodziankę śnieg i teraz też sypie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej brzuchatki :) Nie dam rady przeczytać wszystkich Waszych wpisów, ale coś czytam o twardnieniu brzucha. Właśnie wracam od lekarza, który powiedział, że w tym "wieku ciąży" twardnienie jest normalnie tak do 10 razy dziennie, najczęściej zdarza się wieczorem i w nocy. Można spokojnie zażyć no-spa forte, bo zwykła jest za słaba. Ja przez ostatnie dni przechodziłam duży stres. Nie dość, że bolał mnie ząb, a nie wiedziałam dokładnie który, to jeszcze zaczęłam odczuwać jakieś kłucia w pochwie. Rozmawiałam o tym już kiedyś z moją lekarką i pytała, czy czuję to jak wypocznę, czy raczej jak pochodzę i popracuję. Wtedy czułam tylko po pracy, więc ona stwierdziła, że to na pewno od nacisku macicy na szyjkę. A od kilku dni budziłam się rano z tymi bólami, ale jakoś nie miałam możliwości jej odwiedzić. No i dziś wybrałam się na oddział ginekologiczny, gdzie miły pan dr zrobił mi pełne badanie + usg i na szczęście szyjka się nie skraca, wszystko jest w porządku :) A na dodatek dowiedziałam się, że mój synek ma już 850g! Ale wielkolud! Jak ja go urodzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha - jeszcze co do magnezu: moja lekarka kazała mi brać go od początku ciąży, 3x1 tabletce i powiem Wam, że ja nie czuję żadnego twardnienia brzucha. Czasem w nocy się budzę i mam troszkę twardszy, ale po wysiusianiu wraca do normy - myślę, że to po prostu jest spowodowane uniesieniem macicy przez pęcherz moczowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) A ja dzisiaj od 10 chodzilam po centrum i dopiero usiadłam... Dobrze czasem sie troche wiecej poruszac :D Wczoraj wieczorem dla malej gimnastyki wzielam sie za czyszczenie akwarium bo troche je zapusciłam, a dzisiaj dokupiłam pare rybek :) Mala brzuchatka spodnie ciazowe przeważnie nie sa za fajne, ale mnie sie udało kupić bardzo ładne jeansy rurki w H&M :) Lepiej na mnie leza niz "normalne" :D druga pare ciazowych niestety juz mam taka nie za bardzo bo nie wiedziałam, że tam "szyją z głową" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc:) ostatnio wiecej Was podczytuje niz sie wypowiadam;) Co niektore dzieciatka sa juz duze:) Dzis zapisalam sie do szkoly rodzenia, co prawda nie tam gdzie chcialam bo Pani miala dla mnie termin na 15.03;) ale za to blisko domu:) W sumie nie mialam ochoty wczesniej na szkole rodzenia, ale odczuwam wzmozona potrzebe kontaktu z innymi mamusiami:) bo kto Nas lepiej zrozumie niż druga mama:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Kurcze a ja dalej nie zapisłam sie do szkoły rodzenia i sama nie wiem czy ma to sens,zdania są podzielone.... Gonek co do dołków ,to mnie tez dopadło dzis rano wypłakałam sie za wszystkie czasy i wygadałam eMoiw że czuje sie nieatrakcyjnie,wszystko mnie boli ,jestem zmeczona ,on mnie nie przytula tyle ile bym chciała itp,itd.....Biedak nie wiedział co ma robic ,teraz za mna chodzi i mi dogadza:) Przeszło mi już ale hormonki szaleja na całego tak jak i móje maleństwo:) Wogóle taki dzis dzień ze tylko lezeć w łozeczku i ogladać TV. U mnie też zaczyna padać śnieżek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie wiem, czy się zapisywać do szkoły rodzenia. U mnie jest tylko jedna, więc dylematu którą wybrać nie będę miała ;) Widzę, że nas wszystkie dołek nawiedził - ja wczoraj ryczałam jak bóbr, chyba bez większego powodu :P Czytałyście może "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat" ? Świetna książeczka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka, a ja jakoś bez dołków :) Do szkoły rodzenia zapisałam się już dawno i w przyszłym tygodniu idziemy :) ale wczoraj genialna była ta walka Najman - Pudzian :D:D:D Kibicowałam ocziwiście Pudzianowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam do was pytanie. Tak jak wy mam termin na marzec. Chcialabym zorientowac sie kiedy zamiarzacie kupic wozki dla swoich malenstw? Nosze sie z zamiarem ale juz sama nie wiem kiedy jest odpowiedni moment. Poprzedni wozek po mojej corci sprzedalam jak tylko mialam okazje, a teraz przy kolejnej ciazy jestem strasznie rozbita i jakos malo zdyscyplinowana. Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evanikaa my już kupiliśmy wózek, była okazja to skorzystaliśmy;) Co do dołów to mnie też często nachodzą i płaczę z byle powodu W ogóle jakoś nie potrafię się cieszyć niczym, wszystko jest mi takie obojętne aż zle się z tym czuję Święta za pasem a u mnie zero wrażeń to zupełnie do mnie niepodobne, zawsze miałam już opracowany plan co, gdzie i jak a w tym roku mimo, że siedzę w domu nic nie zaplanowane ani zrobione i chęci też brak...jedno co choinka już stoi;) Ostatnio nie mogę chodzić za dużo bo mi się brzuch robi ciężki jak kamień, dziwnie się z tym czuję, jak stara babcia Jęczę jak wstaję, sapię w nocy jak się przekręcam aż mi się śmiać z samej siebie chce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evanikaa witaj:-) Ano z wózkami mówi sie że od 7mego m-ca można się rozglądać. Ale przypominają też że gdy wózek stoi w domu to leci mu gwarancja. Z drugiej strony ktoś chyba pisał ze po nowym roku moga podnieśc ceny-najlepiej się upewnić w sklepie/hurtowni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×