Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Jeśli chodzi o zakupy teraz jes dobry okres, bo wszędzie są jakieś promocje wyprzedaże. Np. według mnie dobra firma AVENT obchodzi teraz 25 urodziny i są mega promocje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyna_bonda ja się sama zapytałam no i zaczęła się gadka co i jak itp :) ale jeszcze jutro na wizycie pogadamy konkretnie bo na 100% j uz sie zdecydowaliśmy że prywatne kliniki odpadają tylko bródnowski a ja wykręciłam niezły numer nie zrobiłam dzisiaj badań na wizytę mocz i morfologia eh wstałam zjadłam kanapkę i sobie przypomniałam ;) eh masakra :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaat, ja mam dokładnie taki sam kombinezon tylko niebieski, tyle, że dostałam go od koleżanki po jej dzieciaczku ale jak nowy. I ostatnio dostałam jeszcze jeden biały, podobny tylko nie z nexta. Dwóch raczej nie wykorzystam, więc go komus dalej przekaże....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaat ja darowałam sobie pas poporodowy, na początku też się napaliłam ale jak poczytałam negatywne opinie na allegro to mi przeszło. Kupiłam taki co wykorzystuje się do ćwiczeń, żeby tkanka tłuszczowa się lepiej spalała. Któraś z dziewczyn już wcześniej o nich pisała, są zrobione z czegoś na n … mloda0308 ja poprzednio byłam z okolic Olsztyna monikadddd napisz później o przygotowaniu tego krocza. Wcześniej dziewczyny pisały, żeby je smarować dla elastyczności ale nie pamiętam czym. A właśnie - smaruje któraś? Jak sobie dziś super pospałam w nocy, szkrabusia rozrabiała wczoraj dopóki nie poszłam do łóżka i zasnęła razem ze mną. Zero kopania, przekręcania się itd. Nawet w nocy do łazienki to półprzytomna poszłam i z powrotem do wyrka. Brzuszki, co myslicie o takim składanym przewijaku. http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/20131830 Znalazłam dziś w Ikea a mamy mało miejsca w domciu to byłoby niezłe rozwiązanie. Jest fajnie po bokach podniesiony, żeby maleństwo przez przypadek się nie skulgnęło. Wiadomo najwięcej się tego używa przy małym szkrabku jak cały dzień zmieniamy pieluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tina a widziałaś go i dotykałaś na żywo? bo my go oglądaliśmy i niestety dosyć niestabilny moim zdaniem jest, wygląd fajny, musisz ocenić na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**tina** spodenki lub pas neoprenowy ;) pewnie to masz na myśli ja polecałam kiedyś tu na forum :) suuper sprawa :) polecam raz jeszcze wszystkim kobitkom co ćwiczą :) daje super efekty !!!!! fajnie wygląda ten przewijak kurcze ja u nas w ikea w warszawie nie widziałam takiego :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte u nas w gdańsku były :) my kupiliśmy taki: http://www.allegro.pl/item879487145_komoda_kapielowa_wysuwana_wanienka_primisogni.html komoda z przewijakiem open na końcu taka zielona, ale powiem Wam dziewczyny, że nadaje się tylko na duże przestrzenie, zajmuje dosyć dużo miejsca, my mamy 3 pokój dla maluszka, więc spoko, ale do małych pomieszczeń nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha ha widze ze wiekszosć naszych dzieciaczków wyjdzie w podobnych kombinezonach:) Oj mi się też chyba włączyło wicie gniazda ,bo chodze po domku i mysle co by przestawić ,co by zmienic żeby maluszkowi było wygodnie:) W środe mam malowanie i koncem tygodnia biore sie do urządzania pokoiku. Powiem Wam szczerze że cały czas myśle o porodzie w pozytywnym świetle i wmawiam sobie że bedzie dobrze ,bo nie chcę się nakrecać. Co do smarowania krocza to wyczytałam w M jak mama i masuje je od padu dni oliwką bambino,czy cos pomoże -nie wiem ale spróbowac warto. Kurcze ,tak mnie dzis boli głowa że zazyłam 2 apapy i nic!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena ty widze jesteś z Gdańska tak jak ja:) Masz już wybrany szpital w którym chcesz rodzić? Dowiadywałąś się mozę jakie rzeczy będą ci tam potrzebne? Aha i wybrałaś szkołe rodzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale żeście naskrobały :) Natka witaj! To Cie załatwili tym przeziębieniem w szpitalu :( Mój maluch to póki co nie jest jeszcze ułożony, a czuję go tak przeróżnie, że sama nie wiem gdzie co ma :) Ja jutro mam szkołę rodzenia ma być o żywieniu w czasie karmienia. Co do porodu ja będę rodzić w państwówce, podobno nie powinno być źle. Szpital mój realizuje program "szpital przyjazny dziecku". Dbają podobno o kontakt matki z dzieckiem, o karmienie piersią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Brzuchatki U nas bezsenności ciąg dalszy, niestety:( potrafię nawet do 5 nad ranem wiercić się...masakra pózniej pół dnia przez to przesypiam Chciałam kupić kosmetyki dla maleństwa i jestem załamana, oprócz johnsona nie ma nic!!! patrzałam na oliatum w aptece a tam tylko płynna parafina z tej firmy!! szok Jutro m ma wolne więc pojezdzimy trochę i mam nadzieję, że coś uda nam się w końcu kupić Muszę powoli zacząć pakować torbę a oprócz koszul nic jeszcze nie mam... Izabell co u Ciebie? nie widziałam Twojego wpisu, mam nadzieję, że wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też poluję na taki misiowaty kombinezonik ;) kupiłam już inny różowy ale oczywiście ubzdurałam sobie, że na wyjście ze szpitala ma być biały misio ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh a ja juz wstałam ;) mąż nad rankiem wychodzi do pracy i ja się budzę i lipa spać już nie mogę ;) ale wypiję kawkę i zaraz się przytulę do podusi może się uda :) dziewczyna bonda no patrz zaraz po świętach byliśmy w ikei w markach i ja jakaś ślepa jestem ;) ale jeszcze będziemy do narodzin maluszka w okolicy pewnie kilka razy to sie zobaczy czy się nadaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Natka23 kuruj się:-) Izabell skrobnij coś bo się stęskniłysmy. Michalka26 też zaczynam miec problem z bezsennością:-( masakra a dzidzia mi nie pomaga, szaleje strasznie. Wczoraj m się zdziwił że ona nie kopie w jedno miejsce tylko cały brzuch się trzęsie jak na dyskotece...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) mój Maciek wczoraj bawił się w "przesłuchanie" tj wziął lampke i świecił na brzuszek i w tych miejscach maluszek się ruszał, tez po całym brzuchu, czasem to był tylko kopniak, a czasem pełne obroty, a najlepsze to było jak obróciło się pleckami i wypieło kręgosłup (czuć było przez skórę) i stwierdziłam, że to znaczy "mam dość, koniec zabawy" a przy wieczornej kąpieli chciałam wypróbować krem do depilacji okolic bikini, zakupiłam odpowiedni (Eveline), posmarowałam co trzeba, poczekałam i wzięłam dołączona do opakowania szpatułkę, wszystko pięknie ładnie, tylko w pewnym momencie omsknęła mi sie ręka i skaleczyłam się (bo niby plastik, ale jednak dość ostry...) dziewczyny jaki ból... nie mogłam zrobić siusiu, bo to akurat w tych okolicach...myślałam, że umrę, najgorzej było w nocy... ale jakoś przeżyłam, dziś też jeszcze boli, ale już chyba mniej, chyba że to ja już przywykłam.... ech stara i głupia jestem.... ale z dwojga złego, dobrze, że nie używałam maszynki... a dziś idę na usg, mam nadzieję, że do tej pory przejdą boleści, pozdrawiam Was słonecznie, buziaki w brzuszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki, Widzę, że dzisiaj wspólny dzień wizyt USG. Ja też mam wieczorkiem, więc jutro dam znać co u małego - jaka jego waga i wielkość. Natka - urządzili Cię w szpitalu. Dużo pij i odpoczywaj :) U mnie noce też są kiepskie. Dzisiaj byla cd zgagi ( już 3 dzień). W ciągu dnia mnie odpuszcza a w nocy nie mogę spać wszystko mi podchodzi do gardła. Już śpię prawie na siedząco. Rano jak M idzie do pracy, to normalnie się już budzę , jem śniadanie, a jak się później jeszcze położę (tak jak dzisiaj) to oczu nie mogę otworzyć - taka zaspana jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podgladaczka marcowka
Czesc Dziewczyny. Tez mam termin na marzec i czasem czytam co u Was i na jakim etapie przygotowan jestescie:) Widze ze macie problem ze spaniem. Tez tak mialam ale znalazlam na to sposob. Nadal spie z mezem na lozku ale mamy osobne koldry. Kładąc sie spac (na boku) czesc koldry klade pod brzuch i biodro, ogromna czesc koldry wciskam miedzy uda i kolana, a reszta koldry przykrywam sie. Nogi mam lekko zgiete. Acha-no i mam sporo poduszek pod glowa-tzn w zasadzie od polowy tulowia juz sa ulozone czyli nie leże płasko. Wczesniej miedzy nogi wkladalam sobie taka specjalna poduszke- dlugi walek ale nie zdal egzaminu. A co do malego pokoiku- ja mam przewijak nakladany na lozeczko. Pozdrawiam Was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Ja też mam problemy ze spaniem. Wieczorem to mi się nie chce kłaść (tak się chyba przyzwyczaiłam jak czekałam na pierwsze kopniaki malucha, a mu się na to zbierało ok. 1 szej w nocy :), teraz kopie jak mu się chce, ale mi prędzej niż przed 1 szą spać się nie chce :( ). Też budzę się rano jak szykuje się i wychodzi mój m do pracy ( czyli wstaje o 5.50) mi się już wtedy spać nie chce, tzn chce ale zasnąć nie mogę. Czasami wstaje, a czasami się przemęczę i jakoś zasnę, ale później to już zwlec się z łóżka nie mogę :( Dziś jak dobrze pójdzie to zamówimy deski na szafki do łazienki (wisząca i stojąca) i do sypialni (taki słupek). Mój m to złota rączka :) potrzebujemy meble na wymiar, jak sam je zrobi trochę kasy zaoszczędzimy. Musimy jednak zgrać to z czasem, wróci wcześniej z pracy polecimy je zamówić, i biegiem na zajęcia w szkole. Mam nadzieję, że uda się to zgrać w czasie. Mi tę podoba się taki misiowy kombinezon. Ja mam jeden taki błękitny z Kubusiem Puchatkiem, a drugi błękitny w krateczkę. Kupiłam je trochę większe. Jeden mam niby na 3 -6 m, drugi na 9. Piszę niby bo myślę, że wypadają mniejsze. Kupiłam większe bo myślę, że maluch za długo mi go w marcu nie ponosi, a na sierpień - wrzesień jak znalazł, a planujemy w tym czasie wakacje nad naszym morzem...a tam trochę dmucha :) więc kombinezoniki się przydadzą :) a póki co w marcu maluszka opatulę i jeszcze w rożek otulę, więc będzie mu cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tina- Czy rodziłaś w Olsztynie? Ja myśle nad wyborem szpitala i zdania są bardzo podzielone, a dopiero zaczynam swoje życie w Olsztynie i znam jeszcze mało mam które mogłyby coś powiedzieć na temat Olsztyńskich szpitali (tylko o miejskim kilka kiepskich opinii słyszałam- ale sprzed kilku lat). Ja myśląc o przewijaniu i ustawieniu łużeczka zastanawiam się co musze wynieść z pokoju bo mam bardzo mało miejsca i trzeba dobrze pokombinować żeby wszystko zgrabnie zmieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ile bierzecie do szpitala pieluch jednorazowych a ile tetrowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj wyczytałam jeszcze raz na kafe jak było o torbie. Tam była info o pieluchach: pieluchy jednorazowe -1 op, pieluchy tetrowe ok. 10szt. ale nie wiem czy aż tyle tych tetrowych jest potrzebnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na stronie fundacji Rodzić po Ludzku znalazłam taką listę Dokumenty * dowód osobisty * aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM * karta przebiegu ciąży * skierowanie do szpitala (nie jest wymagane, ale dobrze mieć) * numer NIP pracodawcy lub własny w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej Wyniki badań * grupa krwi i czynnik Rh (oryginał) * przy ujemnym Rh (Rh-) - badanie na obecność przeciwciał anty Rh * zrobione po 32. tygodniu HBS - badanie krwi na nosicielstwo antygenu wirusa żółtaczki zakaźnej * odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży) * wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży * ostatnia morfologia i badanie moczu * wynik badania na obecność HIV Na czas porodu * ubranie dla mamy (1 lub 2 długie koszulki bawełniane typu T-shirt, szlafrok, ew. rozpinany sweter lub bluza, ciepłe skarpetki, kapcie) * wygodne ubranie dla taty (czasem wymagany jest zestaw jednorazowy: fartuch, maska, ochraniacze na buty - wówczas sprzedawane są w szpitalu), kapcie * jednorazowe pieluchy w kształcie podpasek * jednorazowe chusteczki * opaska, spinki lub gumka do włosów * pielucha lub bawełniana chusteczka (do przecierania twarzy, do okładów) * woda kosmetyczna w aerozolu do odświeżania twarzy * termos z kostkami lodu (do okładów), wypełniony do 1/3 objętości * termofor z gorącą wodą (do okładów), owinięty w poszewkę * piłka "jeżyk" lub dwie piłki tenisowe włożone do skarpetki (do masażu okolicy lędźwiowej) * lanolinowa pomadka do ust (wysuszonych podczas długotrwałego oddychania) * ulubiona muzyka * coś do jedzenia i picia (szczególnie dla męża) * dla chętnych: aparat fotograficzny Dla mamy po porodzie * koszula z rozcięciem, wygodna do karmienia * szlafrok i klapki pod prysznic * skarpetki * kapcie * 6 par majtek (w sprzedaży jednorazowe) * przybory toaletowe i kosmetyki * 2 ręczniki * 20 pieluch jednorazowych w kształcie podpasek * ręczniki papierowe, papier toaletowy * dziecięce kółko do pływania (do siadania w okresie gojenia się krocza) * poduszeczka "jasiek" - przyda się do karmienia * 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne * woda mineralna niegazowana * telefon komórkowy i ładowarka * ulubiny poradnik dla młodych mam Rzeczy dla dziecka (na trzydniowy pobyt w szpitalu) * najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch lub pieluchy tetrowe * kilka pieluch tetrowych - na pewno przydadzą się np. po kąpieli * 3 bawełniane koszulki * 2 bawełniane cienkie czapeczki i jedna cieplejsza * 3 pajacyki (śpiochy z rękawami i nogawkami - wygodniejsze są rozpinane w kroku) lub 3 kaftaniki i 3 pary śpiochów * skarpetki i rękawiczki (żeby dziecko nie drapało się po buzi) * kosmetyki (dowiedz się wcześniej w szpitalu, co będzie potrzebne) * ręcznik kąpielowy z kapturem * spirytus 70 %, jałowe gaziki do pielęgnacji pępka * kocyk lub śpiworek Na powrót do domu * ubranie dla mamy (pamiętaj, że Twój brzuch nie od razu stanie się płaski) * odpowiednie do pogody ubranko dla dziecka * krem ochronny * fotelik samochodowy dla noworodka. Tam jest o pieluchach, że starczą jednorazowe lub tetrowe. A dodatkowo tetrowe przydadzą się np. po kąpieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jednorazowych ciekawe jakie to opakowanie ma być - szt? Jeśli chodzi o tetrowe to chyba koło 10 szt. bo niektóre szpitale część sobie zabierają tetrowych, zawijają w nie dzieciaczki i one już nie wracają.No ale nie wszędzie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc brzuszki:) Zlozylam zamowienie u bettiny i czekam na paczke:) Temat porodu coraz czesciej sie pojawia, powiem Wam, ze Ja sie boje:( Jak czytam o tych peknieciach, otarciach, nacieciach to robi mi sie nieswojo:( Chyba Latte pisala, ze zapomniala o badaniach, Ja przed ostatnia wizyta w tym samym dniu robilam badania, odbieralam wyniki i szlam na wizyte, bo tez zapomnialam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babki :) Late znalazłam: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/20131830 Ja ze względów praktycznych chyba ten wolę, bo można go łatwo przenosić, do łazienki jak odłoże po kąpieli itp. Co do pieluszek - mi też mówili że do szpitala tak z 10 sztuk - własciwie do wszystkiego są potrzebne - położna mówiła, np. że lepiej na szpitalnym przewijaku czy łózku podłożyć pieluszkę terową, a potem dzidzie. I zaraz po porodzie tatuś ma mieć już 3 przygpotowane żeby okryć dziecko. Dziewczyny a czemu od razu są potrzebne butelki dla dziecka? Chyba się karmi piersią, prawda? I czy zaopatrzyć się też w smoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w szpitalu odeszli od smoków, mówią, że to zaburza karmienie piersią. Położna na szkole mówiła, że lepszym uspakajaczem będzie nasz palec wsunięty do usteczek maluszka niż smok. O butelkach nic na razie nie mówiła, ale dziś mam drugie zajęcia z karmienia, więc zapytam. U mnie nastawiają się głównie na karmienie piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×