Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

monikadddd taki sluz to cos normalnego,mam tak codziennie raz wiecej raz mniej takze sie nie martw :) a jesli chodzi o podklady to zalezy od organizmu,na poczatku wieksze a pozniej normalne podpaski wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam chyba glupie pytanie, no ale nie wiem czym sie roznia pieluszki tetrowe od flanelowych? Wazka gdzie jestes?olej poprzedni temat jesli o to chodzi i wracaj...fajnie by bylo przezywac razem ta koncoweczke:)mam nadzieje, ze tylko o to chodzi!!!odezwij sie ze wszytko oki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny. bo z tymi podkładami to nie wiem czy kupowac bo tam gdzie bede rodzic to sa za darmi i podkłady i podpaski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam taki sluz (jest bezwonny)ginka zauwazyla i powiedziala ze nie zaszkodzi wziasc nestatyne - lek przeciwgrzybiczny tak na zas, bo zadnego posiewu nie robilam, powiedziala mi takze ze twarnienia brzuszka mogly byc przez to spowodowane, tak jest 10 tabl i uzywa sie jednej na noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetrowe to takei normalne zazwyczaj białe a flanelowe to takie grube ale własnie tez sie zastanawiam czy te flanelowe to ktos uzywa dla dziecka na pupę czy jak ??? bo ja mam flanelowe 2 i kupiłam je na przewijak zeby podkładac ale nie wiem czy dobrze mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
materialem brzuchatka...tu masz link na pieluszki tetrowe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=882095917 a tu na flanelowe http://www.allegro.pl/show_item.php?item=882090036 napewno widzialas pieluszki tetrowe,te biale zwykle co sie w ceratki wkladalo,a flanelka jest milsza...ja bardziej te pieluszki kupilam do podkladania sobie jak sie dziecku odbija,czy jak zaczyna sie slinic to fajnie sobie polozyc na ramie zeby nie byc oplutym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz dziewczyny poprałam wszystkie ciuszki dla malca poprasowałam:) i jeszcze czekam na jedna partie ciuszków :) bo sister 30 stycznia przylatuje wiec ma dla mojego małego cała walizke ciuszków :) wiec bede stroic swojego kawalera :) hi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie sie zastanawiam czy juz prac te ciuszki czy jeszcze za wczesnie...ide robic pazurki bo przez te witaminy to rosna jak szalone :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Wazka odezwij się, mam nadzieję że wszytsko dobrze i ze nie zniechęciłaś się do pisania... Pamiętaj że czyta Cię tu wiele osób i Sama widzisz pytają o Ciebie:-) Savanna wiem że drogie są rzeczy-może poszukaj jakis w sklepie nie sieciowym, ale dla kobiet w ciży-tam bywa taniej, tez mają przeceny i czasem nie najgorsze te rzeczy... Co do znieczulenia...nie wiem czemu myslicie że jego podanie nie pozwoli Wam poczuć bóli porodowych? ;-) Podadzą Wam je dopiero jak będziecie miały 4 cm rozwarcia, a jak będzie juz działanie trwa tylko do 2 godzin, więc na pewno nie obejmie całego porodu. Potwierdzam oksytocyna to masakra. Miałam ją podawaną od 10 rano do 5 nad ranem. W międzyczasie miałam 4 razy znieczulenia ale to nie przeszkadzało mi się drzeć w niebogłosy... Pod koniec byłam już tak wykończona że prawie nieprzytomna, niewiele więc nawet pamiętam. Oczywiście mam nadzieję że teraz będzie szybko i git;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Almeria35 to nie tylko polska rzeczywistość z tym znieczuleniem. U nas w szpitalu też musisz mieć wcześniej zgłoszone bo inaczej nie chcą dawać. Poza tym moja koleżanka przyjechała już z za dużym rozwarciem i pokazuje papier do znieczulenia a oni, że nie dostanie bo juz za późno. Aha wczoraj na wizycie dowiedziałam sie, że złapałam grzybka. Dostałam globulki, najdziwniejsze, że żadnych objawów nie mam. Za to jak ją sobie włożyłam na noc to koszmar obudziło mnie w nocy takie swędzenie, że brrr Moja szkrabusia od wczoraj znowu nadpobudliwe dziecko, kopie i przeciąga się co niemiara. Już nie wiem jaką wygodną pozycję sobie wybrać do siedzenia. Całe szczęście, że w nocy daje pospać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to po co komu te terowe, skoro flanelowe sa milsze i ladniejsze?a tetrowe to pamietam ze niektorzy uzywali jako pieluszki, no ale teraz maja jakies jeszcze inne zastosowanie?bo ja zamirzeam uzywac normalnych jednorazowych pieluszek, wiec chyba te tetrowe to juz nie potrzebne...nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelle w PL to chyba wszędzie po cc zostaje się 3 doby w szpitalu poza dobą "0". Monikaddd podkłady sa potrzebne przez kilka dni. U jednych pewnie sa to 2 u innych z 5 dni. Potem już wystarczą głupe podpaski, a potem juz cieńkie. Ale ja np. zużyłam 2 paczki w trakcie samego porodu... Pieluszki flanelowe przydają się do wszystkiego jak tetrowe, tylko są grubsze, ładniejsze i milsze. A ja dodatkowo wycierałam nimi synka po kąpieli taki był na początku malusi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Nika, to ja tylko kupie fanelowe, poprostu wieksza ilosc! Nika ja od Ciebie to moglabym sie uczyc wszystkiego;) a dzisiaj ide szkoly rodzenia po raz drugi- zobaczymy co tam o laktacji sie jeszcze dowiem, pewnie Wam jutro co nie co napisze, bo zajecia sie koncza przed 21!!! z cyklu'' z innej beczki''....maz dzwonil do mnie, ze slucha wlasnie radia rmf fm i tam jakis dziadek wygral kase i mowil ze spodziewa sie wnuczki - marcowki - Karoliny - moze to ktores tata wygral?oj przydalalaby sie dodatkowa kasa na wyprawke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hhee też to słyszałam mialam nadzieje ze to mój tato :p ale niestety nie :p no żartuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj tata tez to nie byl:-)poza tym raczej nie nazwalabym corci swoim imieniem:-) tina- z tym znieczuleniem to tak bywa, ze juz jak jest blisko skurczy partych to nie chca go podawac, bo kobieta musi czuc jak "wypycha" malenstwo. mi np. juz ok. 2 godziny przed partymi nie chcieli go wiecej podac.no i jak pisze nika- oni tez dopiero od jakiegos rozwarcia je proponuja. a grzybka to i ja kiedys zalapalam, nic nawet o tym nie wiedzac. dopiero podczas badania lekarka go "wytropila". mala brzuchatka- nawet jesli uzywasz pieluszek jednorazowych, to i tak na codzien zuzywa sie duza ilosc zwyklach pieluszek, chociazby do podkladania pod pupcie na przewijaku, jak trzymasz malenstwo do odbicia, do karmienia, itp. tez bylam zdziwiona tym, ze jednak nadal sa tak bardzo przydatne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iii zmiana stopeczki.. bylam dzis u połoznej, znów kilogramek do przodu :p nic nie mówiła ale sie usmiechneła znacząco ( ze chyba sporo) a ja nie martwie sie tym bardzo, mam wrazenie ze ja wcale tak strasznie nie przytyłam bo mieszczę sie w swoje dawne ciuchy, nawet w spodnie rurki tylko sie oczywiście nie zapinają na brzuszku.... zmartwilo mnie tylko że dzidzius mial niskie tętno, ale pewnie sobie spał, jutro jade jeszcze raz sprawdzić i mam nadzieje ze bedzie wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowalam sie i ide do innego lekarza to wszystko skonsultowac.nie bede sie denerwowac, jak moze sie okazac, ze nie potrzeba. trzymajcie kciuki! licze, ze moze jeszcze dzisiaj lub jutro dostane termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wnika bardzo dobrze, w końcu nalezy Ci się porządne badanie, bo tamtego nie można w ogóle do takich zaliczyć. A z tetrówkami to już tak jest że sa bardziej ekonomiczne, no i nie do zdarcia. Nie dośc że tansze, to i przez to że cienkie mniej prądu idzie na ich pranie i prasowanie... Ja miałam 10 tetrówek i 5 flanelówek. Ale nie wyrabiałam z prasowaniem i m bez pytania dokupił drugie tyle tetrówek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 15 tetrowych i kupiłam podkłady na przewijak takie kolorowe 6 sztuk, jak braknie to sie dokupi. Nastawiłam się na pranie w przyszłym tygodniu, akurat będzie końcówka stycznia. Tak czekam i czekam z zamówieniem łożeczki i wózka i zastanawiam się czy nie czas, bo trochę jeszcze musi się wywietrzyć, oststnio znajmoma mi powiedziała ze kupiła wózek miesiąc wcześniej i go nie rozpakowała z folii i Maluszek bardzo marudził jak go kładła do wózka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wróciłam z centrum i zakupiłam te spodnie ciążowe :P Bardzo mi sie podobaja bo maja fajny krój (rurki) i troche tansze niz inne (bo 140zł). Obawiam się jeszcze jednego zakupu - ciągle z nim zwlekam - a mianowicie chodzi o kurtke :P Ciągle chodze w mojej S ale chyba nie uda mi sie w niej przechodzic do konca :/ Co do zzo to ja OCZYWSCIE jako pierworódka nie zamierzam z niego korzystać :D Ciekawe jak bede śpiewać na porodówce :P Ale przeciez tyle kobiet daje bez niego rade wiec... mam nadzieje ze sie nie złamie. Poza tym jakoś mam uprzedzenia do zastrzyku w kręgosłup....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey brzuchatki!! wnika dobra decyzja, idz i daj znac jak ci poszlo. Ja tymczasem mialam dzisiaj usg. Uwaga bo podaje wage, trzymajcie sie mocno. Moja corcia wazy 2750!!!!! jest wieksza niz dzieciatka w tym tygodniu, ma uda dlugosci 7cm. Ale niestety odwrocila sie glowka do gory, a do niedawna byla glowka w dol. Mam przyjsc za miesiac sprawdzic czy sie odwrocila, bo jak bedzie tak rosla i sie nie odwroci to beda mnie ciac...a ja bym chyba wolala sama rodzic:). Nie wiem czemu ale jakos boje sie znieczulenia:( Przy synku tez mialam podany ten lek na wywolanie porodu i owszem bolalo, ale nie wiem czy bardziej niz normalnie, bo to byl pierwszy porod, wiec nie mam porownania:) pieluszek tetrowych tez mam kilka bo faktycznie bardzo sie przydaja przy karmieniu i odbijaniu. i do kapieli zawijalam synka w pieluszke tetrowa zeby go nie wkladac do wody calkiem nago i potem po kapieli zostawala w wodzie:) jade dzis do h&m na polowanie na kombinezon, ale cos mi mowi, ze ten brazowy mis to z kolekcji z ubieglego roku. Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt mi nie odpowiedział odnośnie wirowania. Ehhh sama już sprawdziłam i nic się nie stało. Co do pieluch to fajną sprawą są tetrowe kolorowe :) Ich mam 5 a tych białych 15. Myślę, że starczy na początek. Marcelina to już wiesz skąd te kg :) Ale duża niunia :) Ważka wracaj do nas! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina naprawde masz duza corcie :) mamy ten sam termin i jestem ciekawa ile moj synek wazy,bo w 30tyg (29 i 3dni) wazyl 1380g czyli nie za duzo i nie za malo,a na usg jak przez chwilke pokazal buzke to az zdziwilam sie,ze jest tak pucaty,policzki mial jak paczusie ;)...teraz ide na wazenie 02.02 wiec zobaczymy :) to znieczulenie to wiem,ze podaja jak juz jest 4cm rozwarcie i tez nie za pozno,bo nie ma sensu...zreszta nikt nie twierdzi,ze od poczatku do konca ma byc tak wesolo,troszke trzeba sie pomeczyc ale nie wykanczac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aj Marcellina no masz faktycznie duże dziecię:-) Teraz te nasz szkrabki to juz nie przelewki:-) Kas1ek a których rzeczy nie można wirować?? bo ja się spotkałam tylko z rożkiem...no i go nie wirowałam (jak mi się przypomniało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kas1ek26 ja jeszcze nie pralam ciuszkow to nie wiem,ale nigdy sie nie stosuje do metek,bo nie lubie prac recznie i jakos wszystko wrzucam do pralki i wiruje i nic sie nigdy nie dzieje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wlasnie apropo prania,powiedzcie mi czy pierzecie ta oslonke na lozeczko,kurcze zapomnialam jak to sie nazywa...to co sie mocuje na szczebelki zeby dziecko sie nie uderzylo...baldachim i rozek to mam zamiar wyprac,to zreszta tez tylko nie wiem czy nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelina-ojej:) malego kolosa nosisz pod serduszkiem. a ja sie balam,ze moja to wielkolud!! a podal ci gin obwod glowki?jak tak to napisz. raz tu pytalam,to tylko badka napisala.nikt wiecej nie zna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×