Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

kurde Latte ogladanie porodowki,az nie mozna uwierzyc ze to JUZ TUZ TUZ uff a pieluszki tetrowe dzisiaj widac coraz ladniejsza sa ;) ja mam biale:(:( buuuu hihi eh slodkie te misie i przypomnialo mi sie....co do soli to mnie teraz ciagnie strasznie, paluszki solone, cos w podobie do chipsow trojkaty solone mmmmm masakraa nie da sie nimi przejesc i sobie porcje wydzielam;P i M sie smieje ze wczesniej jak moglam to ochoty nie mialam tylko terazz .... i humor mi sie poprawil bo kaske nam wplaca to 190f w zwiazku z ciaza a dlugo sie nie odzywalii wrrr Michalka ulozylas juz swoj birth plan badz inne brzuchatki? zajrze pozniej bo musze leciec obiad konczyc i na miasto jazda dopoki jeszcze jakos chodze ;) Koja trzymam kciuki za egzamin..napewno sobie poradzisz;) Pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Babolki :) ale dziś mroźno,ale o dziwo nie jest na dworze tak zimno, jak wczoraj bo nie ma wiatru i świeci pięknie słonko :) ja dziś jak nigdy mam przypływ energii..zakupki porobione, kura się pieczę i sałatkę zrobiłam warzywną..no i posprzatałam bardziej generalnie w domciu. W poniedziałek wizyta, wiec już szykuje wszystko bo nie wiem, czy nie skieruje mnie na oddział... odebrałam wczoraj wyniki i antygen hbs i krew ok, ale znowu podrosło białko w moczu, ciśnienie mierze regularnie od ostatniej wizyty, wiec wiem,że jest w normie i nie puchnę- więc na szczeście to białko nie jest związane z zatruciem ciążowym, no ale jednak rośnie :( wiec albo przepowiada kłopoty z ciśnieniem pod koniec ciąży jak w poprzedniej ciąży, albo nie wiem co..... wczoraj ubrałam kołyskę, mąż zamontował baldchim- nie mogłam się powstrzymać by zobaczyć całość :) ach słodkie.. :) zaraz muszę i to poprać i luzik jak z Waszym apetytem? u mnie ostatnie kilka dni jakoś spadł tak jak na początku ciąży...nie mam ochoty na nic i jakoś mnie mdli...nie wiem,czy to normalne na tym etapie? czy coś się zaczyna dziac nie tak? Buziaki i miłego weekendu Wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qassndra
Witajcie weekendowo, ja też ostatnio nie mam apetytu, ale to chyba przez duży brzuszek który już uciska wszystko co możliwe. Ostatnio też mam problem z oddychaniem, ciężko złapać oddech, no i zadyszka się błyskawicznie pojawia. Na szczęscie mam rodziców nieopodal, więc mogą się moją pierworodną zająć, a ja trochę odpoczywam. Ale nadal mam giga bóle całego spojenia łonowego, pachwin itp, czasami to ruszyć się nie mogę. Muszę to skontrolować ponownie, ale kolejna wizyta dopiero 3 lutego. Jutro idę na dzień otwarty szpitala to sobie zobaczę czy coś się zmieniło na lepsze od ostatniego razu... Któraś z Was pytała o upławy - ja też mam zwiększone, pytanie tylko jakiego właściwie koloru je macie albo jakiego powinno być? Mam nadzieję, ze znowu nie nabawiłam się jakieś infekcji..nic mnie nie piecze, nie szczypie, nie boli, ale lekko żółtawe są więc znów zmartwienia się pojawiają. A jak śpicie w nocy? ja wstaję z milion razy do toalety, a od 4 nad ranem to już tak leżę na siłę, bo kompletnie mi się spać nie chce. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie weekendowo, ja też ostatnio nie mam apetytu, ale to chyba przez duży brzuszek który już uciska wszystko co możliwe. Ostatnio też mam problem z oddychaniem, ciężko złapać oddech, no i zadyszka się błyskawicznie pojawia. Na szczęscie mam rodziców nieopodal, więc mogą się moją pierworodną zająć, a ja trochę odpoczywam. Ale nadal mam giga bóle całego spojenia łonowego, pachwin itp, czasami to ruszyć się nie mogę. Muszę to skontrolować ponownie, ale kolejna wizyta dopiero 3 lutego. Jutro idę na dzień otwarty szpitala to sobie zobaczę czy coś się zmieniło na lepsze od ostatniego razu... Któraś z Was pytała o upławy - ja też mam zwiększone, pytanie tylko jakiego właściwie koloru je macie albo jakiego powinno być? Mam nadzieję, ze znowu nie nabawiłam się jakieś infekcji..nic mnie nie piecze, nie szczypie, nie boli, ale lekko żółtawe są więc znów zmartwienia się pojawiają. A jak śpicie w nocy? ja wstaję z milion razy do toalety, a od 4 nad ranem to już tak leżę na siłę, bo kompletnie mi się spać nie chce. Też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam sobotnio🌼 wazka prosze napisz jak dlugo czekałaś na ten health in pregnancy grant od czasu złożenia papierów, ja jeszcze nie zlozyłam, zapomniało mi sie ale wysle w przyszlym tygodniu, ciekawa jestem ile sie czeka. mamula, u mnie tez mdłości, czasem wymioty sie zaczely. Mysle, ze to przez to uciskanie Lusi, naprawde okropne uczucie. najbardziej czego nienawidze na swiecie to mdlosci:( co do upławów, tez mam jakies kremowo zółtawe, ale ja biore progesteron dopochwowo, wiec nie wiem na ile to ja a na ile tableta. Fuj dzis okropnie sie czuje. Nie dosc ze mnie mdli, to jeszcze kłopoty ze znalezieniem mieszkania, moj mąż chodzi zły jak osa bo nic nie mozemy znalezc a czas goni, a przy tym ciągle mnie maltretuje zebym wydzwaniała po ogłoszeniach i wypytywała sie o mieszkania bo on nie rozumie po angielsku. A to nie moja wina! Źle sie dzis czuje i chce miec swiety spokoj, powiedzialam mu zeby sobie tłumacza wynajął jak sam nic nie umie załatwic. A teraz mi troche przykro, no ale cholera jasna, co za nieuzyteczny facet. Chcialam sie wyciszyc bo jest co swietowac, dzis 32 tydzien! a tu takie rzeczy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Co do upławów to u mnie tez od paru dni jest "wilgotniej niz zwykle" - kolor białawy. Gin wypisal mi wczoraj jakas recepte - nazwy niestety nie podam bo sie rozczytac nie moge a wykupie w poniedziałek :P Co do soli - wiecie co.. ja to w ogole sie nie oszczedzam :P Nie ma tygodnia zebym nie zjadła pop cornu w kinie, chipsow przed tv, nie wpadla do MC`a na cos... a to przeciez sama sol :P na razie nie puchne wiec moze dlateg o tym nie mysle :) Co do apetytu nie jestem juz takim głodomorem jak byłam :) Dokucza mi POTWORNA ZGAGA!! w ciazy dowiedziałam się co to jest.... Mleko pomaga na krotka chwile. Lekarz powiedzial ze moge sie uciec do jakichś leków bez recepty takze chyba skorzystam bo to jest nie do wytrzymania :( i wtedy faktycznie mi niedobrze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie na szczęscie ani nadciśnienia ani zgagi, za to pojawiły się mdłości, zazwyczaj jak już leżę w łóżeczku:-( no i ten nieszczęsny cukier, wczoraj zjadłam kilka pierogów i tak mi cukier skoczył że aż sie wystraszyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell dobrze,ze Twoj facet tego nie czyta ;) ja od jakiegos czasu mam uplawy,ale chyba nic groznego bo nic na to nie dostalam... spac mi ciezko,czestos sie budze siku i z bolu w klatce piersiowej...masakra,juz niech te tyg szybciej leca ;) dzis 3godz prasowalam kaftaniki,spioszki,pieluszki i itp...dzis znowu dwie pralki wypralam wiec jutro znowu prasowanie,choc nie tyle bo teraz pralam ciuszki raczej nie do prasowania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra ja w ogóle nie wstaje w nocy :) teraz w 9tym miesiący niby brzuszek się obniża może wtedy zaczne latać :P Natka a może to własnie taka zgaga u Ciebie :P ja zaczełam miec z nia problemy jakies 2 tygodnie temu i początki miałam takie same (bylo mi niedobrze jak leżałam). Szkoda ze zaczęła postepować i czuje to juz nawet jak siedzę i dochodzi pieczenie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie było mnie tylko jeden dzień a tu tyle stron … Chyba przechwaliłam moje maleństwo, że w nocy taki aniołek i daje mi pospać. Dzisiaj nie mogła się sierotka ułożyć mala_31 co do prowadzenia samochodu to moja szkrabusia nienawidzi jak siedzę za kierownicą, wiecznie mnie kopie. Może dlatego, że jak siedzę obok kierowcy to mam bardziej rozłożone siedzenie a za kółkiem nie. Majtki jednorazowe stosowałam ale podkłady były oddzielnie. mamula28 właśnie sprawdziłam w książeczce HBS jeszcze mi nie robili ale napewno wynik musi być określony jako pozytywny lud negatywny megan990 śliczny kolorek tego wózka, my też mieliśmy wziąć z zielonym ale w środku spacerówka była bardzo jasna a wiadomo maluchy łapkami dotykają wszystkiego więc zdecydowaliśmy sie na beżowo - brązowy Lawina moja malucha miała w 29 tygodniu 1380g. Te linki co podałaś znowu nie chcą sie otworzyć mamula28 apetyt ostatnio taki sobie, dziś zjadłam o 8 śniadanie i jakoś głodu jeszcze nie czuję więc zaczęłam sobie przegryzać rogalki z marchewki z marmoladką. Parę jeszcze zostało, nie wiem czy M. zdąży spróbować, będę musiała upiec nową porcję Izabell1982 te Twoje upławy to napewno progrsteron, na początku ciąży też brałam dopochwowo i wyciekało. Na zgagę mój gin poleca gryźć migdałki i wieczorem unikać kwaśnego. Mamusie co rodziły - mam rozumieć, że przez około 6-8 tygodni będę potrzebowała podpasek !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka- pierogi są zdradliwe, a w szczególności ruskie :) Ja dwa razy się skusiłam i za głowę się złapałam taki miałam wysoki cukier. Ostatnio ogólnie mi się trochę podwyższył , ale też kilka grzeszków miałam na sumieniu. Ogólnie staram się cały czas trzymać fason :) Izabell - ja też biorę jeszcze dopoch.progesteron i mam żółtawo-białe upławy.Częściowo pewnie od tego. Wazka - fajnie, że już jesteś :) Też poznałam co do zgaga dopiero w ciąży. Ostatnio mnie 3 dni i noce męczyła, że szok.Wszystko się cofało. Co do mdłości to ja zauważyłam w szczególności rano, czasami jest mi niedobrze i nie mam ochoty na jedzenie. Przez ostatnie dni czuje się też bardziej zmęczona, jakaś przytłumiona. Dzisiaj rano jechałam na badania krwi- oczywiście na czczo. Nie spałam od 5 rano do 7, między 7 a 8 tylko zasnełam, bo zaraz musiałam wstawać. Czułam się jak podeszwa od buta. Zjadlam dopiero o 10,30 bo niestety zeszło się w kolejkach. Ale po raz drugi zostałam przepuszczona w kolejce. Kiedyś chłopak mnie wpuścił przed siebie, ale nie skorzystałam, bo dobrze się czułam, siedziałam i mi sie w sumie nie spieszyło, a dzisiaj dziewczyna powiedziała, żebym weszła przed nią, bo mam takie prawo i żebym z tego skorzystała. Wahałam się chwile, ale było dużo osób więc pomyślałam czemu nie :) Dobrze, że są jeszcze tak miłe i uprzejme osoby :) Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, brr ale zimno dzis bylo a ma byc jeszcze zimniej, my tez mamy -16, jak na razie koja21, kurcze powiem Ci szczerze, ze przeplacilas - o tyle fajnie, ze wszystko razem zamowilas i tak wygodniej w Twoim przypadku ale ja tez taniej kupilam w rossmanie, a oliwke bambino 300 ml w biedronce za 9.99 zł (nie w promocji)- niestety trzeba miec czas i troche pochodzic gdzie co jest a nie zawsze nam sie to udaje, a co do egzaminow to faktycznie termin ciekawy ale bede trzymala kciuki i bedzie wszystko ok :) wazka, ja tez mam biale pieluszki :( - niestety sie pospieszylam a te kolorowe sa slodkie - zamowilam 40 szt bo mam zamiar ich uzywac jak bedziemy w domu - wiadomo na noc czy wyjscie pampersy ale w domu tetrowe zeby pupcia oddychala jak najwiecej, i choc nie sa jakies ekologiczne to przyznajmy ile tych pampersow idzie na nasze smietniska??? mamula, izabell ja tez jakos nie jem duzo, zreszta przez cala ciaze mecza mnie wymioty raz nasilone raz ustaja na pare dni - teraz jem bardziej lekkie rzeczy bo zoladek ucisniety i zgaga codziennie okropna mnie meczy savanna, ja tez nie moge se z nia poradzic zwlaszcza wieczorem jak zasypiam - jem rennie i przechodzi na chwile, chcialam kupic polecone mleczko malox ale w aptece mi odradzono, ze nie jest przebadane dla kobiet w ciazy i tylko rennie mnie ratuje... izabell, wspolczuje wam i jestem w szoku bo nie rozumie takiej sytuacji, ze z dzieciakiem nie chca brac lokatorow? a moze sa u was jakies "punkty" nie wiem jak to nazwac dla Polakow wtedy maz da sabie rade, nie wiem jak to tam wyglada ale chyba jakas opieka dla imigrantow jest zapewniona? trzymam kciuki zebyscie cos znalezli dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa tina, wlasnie tez nad srodkiem myslalam ale mysle, ze ten bedzie ok - musimy dobrac kolor do dwoch plci hehe bo niespodzianka w drodze :) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny! ja tylko na sekunde, bo mam zaleglosci w czytaniu bajek a moj skarb jeszcze nie spi. Sobota!!!! megan, ja tym razem nie mam zgagi, ale za pierwszym razem malox pomagal i tutaj wrecz polecaja go w aptekach:) isabell wiem jak to jest z tymi mieszkaniami, tutaj nie chca brac z dziecmi, bo jak juz sie rodzinka zamelduje, to nie ma takiego prawa, zeby wlasciciel mogl rozwiazac kontrakt przed uplywem wyznaczonego czasu, jezeli sa dzieci:) i jak np sie trafi jakas rodzina co nie placi systematycznie to tez raczej wlasciciel jest bezradny, jezeli rodzina nie ma dochodow:) a wiadomo, ze dochody to raczej sa, tylko "czarne".Ale napewno cos znajdziecie szybciutko, pomiedzy znajomymi itd. spijcie kamiennymi snami brzuchatki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megan, marcellina, no powiem Wam ze naprawde ciezko jest. Dochody mamy jak najbardziej "białe", ale mysle ze tu problem tkwi w czyms innym. Tu wiele rodzin z dziecmi moze liczyc na dofinansowanie od panstwa, na przyklad mogą nam pokryc 1/4 czynszu lub mniej lub wiecej, ale zeby to dostac to trzeba przedstawic umowe najmu i wszystko. A wielu wlascicieli mieszkan boi sie ujawniac ze wynajmuje komus mieszkanie bo musieliby legalnie płacic podatek dochodowy! Wiec od razu w ogloszeniach zaznaczają, ze "no pets, no children, no dss" (żadnych zwierzaczków, żadnych dzieci, brak mozliwosci załatwienia dofinansowan). Czyli mozesz sobie niby mieszkac, ale tak jakby na czarno, nie ujawniając tego nigdzie. Co za kraj:( ale jakos damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny :) wlasnie jem sniadanko i jestem zombie... Tak sie rozleniwiłam w ciazy ze ciezko juz mi sie wstaje przed 6tą :D ale musze jechac do jastrzębia pozałatwiać pare spraw :S Izabell kurcze przykro mi ze tak Ci się układa z tym mieszkankiem, ale na pewno w koncu cos znajdziecie bo przeciez nie moga wszyscy wynajmowac na czarno! Jedynie podejrzewam ze czynsz moze byc nieco wyzszy, ale z mozliwością dofinansowania bedzie dobrze :) Uciekam, wpadnę później :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam brzuszki:) Juz myslalam, ze tylko Ja jeszcze autko prowadze;) dzieki za odpowiedzi:) Dziewczyna_bonda wierze, ze zazdroscisz w sprawie remontu;) Tina wlasnie przyszla paczka od Bettiny i faktycznie te majtki sa bez podkladow, ale sa fajne bo sie wyrzuci i nie bedzie trzeba prac bawelnianych. Wczoraj na szkole rodzenia byl temat karmienia piersia, takze sie doedukowalam:) Kiedys pisalysmy o laktatorach i zapytalam polozna czy do szpitala zaopatrzyc sie w laktator to powiedziala, ze jest on w szpitalu niepotrzebny. Takze zaczynam doceniac zalety szkoly rodzenia, choc nie bylam do niej zbyt przekonana i tak 3 godzinki zlatuja jak kwadrans:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Brzuszki:) Uuuchh przebrnęłam przez nowe strony:) Widze że juz zaczyna się Nas gorączka przedporodowa! Kurcze ja całą noc nie przespałam ,najpierw siku (7 razy)! a potem tak mnie bolała prawa strona pleców że nie mogłam zasnąc w żadnej pozycji ani na zadnym boku.Koszmar!!! Boże juz bym chciała urodzić!!! Też czekam na paczke od bettiny ,jutro bedzie wiec jestem ciekawa ! Wczoraj juz zamontowaliśmy łóżeczko ,wanienkę wiec powoli pokoik się zapełnia:) Jeszcze musze poszukac ładnej pościeli na allegro. Wiecie co jesli chodzi o kosmetyki to nie opłaca sie kupowac na allegro ,w sklepach jest teraz duzo promocji i naprawde mozna je kupić w okazyjnych cenach! Mam do Was jeszcze pytanko-jakie kupujecie pieluszki ,bo jest taki niesamowity wybór że nie wiem jakie mam kupić(chodzi mi oczywiście o jednorazówki) Miłej niedzieli :) Ja spadam buszowac na allegro:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam brzuszki :) my też Nikamo kosmetyki kupujemy w rossamnie bo faktycznie porównywałam ceny i są nawet tańsze, no i kupiliśmy kosmetyki takie które wiemy, że zawsze będą dostępne bo wiadomo na allegro coś może nas zachęcić a potem porażka zamawiać specjalnie z internetu jedną buteleczkę to już się nie opłaca. my kupowaliśmy wszystko nivea a pieluszki chcemy na początek kupić pampersy, potem się zobaczy. Nikamo jak ty już masz blizutko termin :) niewiem czy czasami zaglądacie na stronę babyboom też tam jest forum marcówek, nie udzielam się tam, ale poczytuję :) ale mamy mróz, mój M jeździł w nocy i było -29 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie :) Nikamo jak upolujesz coś na allegro to wrzuć linka:) co do pieluch my też myślimy o pampersach na początek nie wiem czy przereklamowane czy faktycznie takie dobre no ale każdy poleca pieluchy pampers ;) olena weszłam na te forum :( i kurcze tam o ile dobrze przeczytałam to dwie dziewczyny już urodziły niestety jedna dużo za wcześnie no i oczywiście już zdążyłam się poryczeć ;( ;( ;( ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
latte :( oj nie chciałam :( ale urodziła jedna dziewczyna, miała bliźniaki i z tego co czytałam jest to bardzo długa naprawdę długa historia więc naprawdę nie czytaj jeśli tak to przeżywasz, napisałam bo fajnie jest poczytać też o doświadczeniach innych osób, ale najważniejsze, że maluszek tej dziewczyny jest zdrowy i niedługo będzie z nim w domku :) latte teraz to mnie zasmuciłaś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a bylyscie na lutowkach? tam sie juz kilka dziewczyn rozpakowalo...zaczynam sie bac. olena-z tymi kilogramami,to malo mi przybylo ale 70 na koncie juz mi i tak puknela:) a do porodu jeszcze troche-ciekawe jaki bedzie efekt koncowy:) Nikamo-a piesio jest super,ta minka.....:)jak nosi miano?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha o to samo chciałam się spytać jak się piesio nazywa? boski :) no lutówki też poczytuje no kilka dziewczyn już to ma za sobą i jest już w domku :) ach niedługo my będziemy wchodzić na cafe i czytać takie same szczęśliwe wiadomości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena ja to mam takie szczęście że zawsze się naczytam takich smutnych historii :( ale i czytałam te dobre no i faktycznie lista jest długa :) a i ściągnęłam jeszcze parę rzeczy od tych dziewczyn co potrzeba mi do szpitala :) więc absolutnie wiem że miałaś dobre intencje :) a co do tych historii to zawsze płaczę ale za to jak doceniam że nasz maluszek sobie tam siedzi i nawet jak kopnie i mocno zaboli to się cieszę :) oby tylko kopał i rósł zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie i niech siedzą sobie jeszcze trochę, niewiem ale chyba mam przeczucie, że mój maluch się obrócił, jakoś tak dziwnie wysoko kopie, chociaż niewiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam niedzielnie :) my wlasnie z mezem skonczylismy przegladac z mezem strony internetowe nt. wozkow i na razie podjelismy decyzje, ze wybieramy wozek TAKO JUMPER X 2w1. moze jutro wybierzemy sie do sklepu pomacac ten wozek, pojezdzic, obejrzec dokladnie ... nie wiem czy ktoras z Was zdecydowala sie na taki wozek. rezygnujemy z wersji 3w1, bo fotelik-nosidelko pozyczymy od mojego brata, a doszlismy do wniosku, ze lepiej kupic porzadny fotelik, bo w tym nosidelku i tak dzieciatko dlugo nie pojezdzi, a poza tym, my duzo nie jezdzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i zmiana stopki, bo skończyłam dziś 32tc :) już tak niedużo zostało, a tak mi się dłuży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaa niby mamy bardzo blisko termin, bo ja na 26.03 a ty na 21.03 czyli różnica 5 dni a ty zaczynasz już 33 tc? ja dopiero 31 dopiero skończę w piątek, niewiem już sama jak to czasami liczyć :) no ale jadę według lekarza niech mu będzie :) choć może się myli hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×