Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

W ostatnim m jak mama były wypisane przeciwwskazania do masażu krocza. - ciąża zagrożona - infekcja intymna - przedwczesne skurcze Także zdecydowanie nie dla wszystkich ten masaż. Wazka niestety zdaje sobie sprawę z tego że przy karmieniu znów czeka mnie dieta, ale za to będę miała swojego Maluszka:-) Na dworze taki mróz że szok, mój piesio po 10 minutach spacerku ciągnął mnie z powrotem do domku. Latte właśnie o Twojego posta mi chodziło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze ale litania to wyzej:P co do wielkosci brzucha..dziewczyny jesli na usg wszystko wychodzi dobrze pomiary dziecka itp i lekarz twierdzi ze jest ok to tak jest...jedne dziewczyny maja mocniejsze miesnie brzucha przez co dziecko jest bardziej w miednice wcisniete a brzuch mniejszy... i nie od wielkosci brzucha wielkosc dziecka zalezy;) jest tez tak ze w pierwszej ciazy miesnie sa mocniejsze i brzuszek mniejszy a w drugiej ciazy juz szybciej kobitke wypina do przodu;) takze glowa do goryy Asiulek a ja czekam na wanienke hehe ae cos dojsc nie chce wrrr dobra lece na sniadanie ale cos innego jak platki na mleku co ranoo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka dietka po porodzie jest do przezycia;) male jest blisko i to najwazniejsze a i mozna jakby cos bylo w nadmiarze zgubic dzieki karmieniu;) ..dochodzi jescze ruch itp.;) wszystko da sie przezyc aby tylko z dzieckiem bylo wsio ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala-ciekawe to urzadzenie. musze mu sie blizej przyjzec. to jakas nowosc? pewnie o wiele przyjemnieszcze od masazu krocza i praktyczne. a tak swoja droga:co za rzeczy teraz nie wymysla:) i za to kocham przyszlosc-za pomyslowosc i wynalazki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki ;) Marcelina rozumiem co czujesz u mnie też właśnie była taka sytuacja że mały się nie ruszał a zawsze jak się kładę do łóżka to zaczyna kopać, ruszać się a wtedy nic :( no i parę godzin wcześniej gin nie mógł znaleźć bicia serduszka więc panikę miałam niezłą ;) ale następnego wieczora wszystko wróciło do normy może policz te ruchy w ciągu dnia i tak jak piszą dziewczyny będzie mniej niż 10 to udaj się do lekarza na pewno wszystko jest ok a dzieciaczek ma mniej miejsca i już tak nie szaleje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina spróbuj oddychać głęboko przeponą leząc na plecach (wciągasz nosem powietrza na maksa, jednocześnie unosząc brzuch, po czym wypuszczasz powietrze ustami jakbyś dmuchała przez słomkę), zmień pozycję i powtórz oddychanie, albo zjedz coś po czym maluszek jest bardziej żwawy. W szpitalu liczyłam ruchy trzy razy na dzień i minimum to były dla nich cztery ruchy w ciągu godziny, jak ktoś miał mniej to KTG, a że oni mają stałe godziny liczenia ruchów to często musiałam tak maluszka budzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saskiana polozna chyba mowila, ze to nowosc na polskim rynku, choc Ja uwazam, ze lepiej jak sie partner w to wlaczy:) i glownym tematem byl porod bez nacinania krocza i do tego ma ten przyrzad sluzyc. Jak zwiedzalismy sale porodowe to byla 19-latka po pierwszym porodzie;) bez znieczulenia i bez naciecia krocza, dziewczyna sprawiala wrazenie jakby ktos za nia urodzil:) a obok lezala mamusia taka wymeczona ze brrr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ja tez w nocy zle spalam, male na zebra uciskalo - co za bol i w dodatku nie moglam oddychac swobodnie :( mamula, dziewczyna-bonda czekamy na wiesci po wizycie :) zapytajcie prosze o tego paciorkowca, ja musze na wizyte czekac do 5 lutego niestety to bedzie juz 36 tydz. wiec moze by mi zrobila to badanie. oki, ide robic obiadek, nastawie pranie i moze wyprasuje zalegle ciuszki - ostatnia partia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wstawiłam pierwsze pranie maluszka, mam pytanie, czy pieluszki tetrowe też pierzecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny trochę mnie nie było. Ale już nadrabiam zaległości. Co do tego masażu, to też czytałam, że nie dla każdego, za tydzień mam wizytę u gina, to go zapytam co sądzi o mnie i o masażu. Słyszę że pranie na topie. Dziewczyny wiem że o tym już wiele razy mówiłyśmy, ale w końcu w czym pierzecie i płuczecie ciuszki dla maluszków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka ja chyba wszystko wypiorę co będzie miało kontakt z maluchem ;) najwyżej niepotrzebnie :) Goyek ja zamierzam prac w Loveli co prawda dzieciaki mojej siostry jedno i drugie miało uczulenie na Lovele ale to dopiero wyjdzie w " praniu "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam lovele tyle że płyn do prania, w SR położne radziły właśnie płyn do prania bo lepiej się wypłukuje, no i polecały pranie bez płynu do płukania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie widziałam Lovele ale tylko proszek. W sumie pewnie racja, że może w płynie było by lepiej, muszę poszukać. Ja też właśnie słyszałam o tym żeby nie płukać w płynie, tylko w samej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dziś zus przelał mi kasę :) nawet szybko :) równe 30 dni od dnia wysłania aż jestem w szoku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! No ruszyło to forum, ciężko nadrobić i wszystko skomentować;-) Ale pojawiło się parę nowych tematów:-) Pranie: więc powiem co czytałam w poradnikach, tak własnie robiłam. Zaleca się prać wszystko dla dziecka, czyli ciuszki, kocyki, pieluszki tetrowe. Temperatura min.60 stopni bo dopiero taka gwarantuje zabicie bakterii. ( Tak przy okazji to ja zawsze tak piorę też swoje ręczniki, pościel i bieliznę...) Nowe rzeczy ze sklepu nawet zaleca się prac dwa razy-pomyslmy jaką drogę one przebyły! Niestety przydałoby się też wyprac swoje rzeczy-tzn koszule nocne i te ubrania do których maluszek się będzie dotykał. No i oczywiście pierzemy w czymś specjalnym dla dziecka. Są rózne szkoły: płatki mydlane, proszki itd. Z proszków ja stosuję Jelpa bo Lovela uczuliła synka i słyszałam że faktycznie częsciej uczula. Nie powinno się stosować płynów do zmiękczania. Zresztą nie sądzę aby na nich napisali że można je stosować od pierwszych dni dziecka... Generalnie te środki dla dzieci są prawie bezzapachowe i bardzo dobrze-takie mają być. Wszelkie zapachy oznaczają zwiększoną ilośc chemii, konserwantów... No to raptem jeden temat a się rozpisałam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi mam nadzieję że w końcu wskoczę na nową stronę. Co do ruchów to moja mała tez ostatnio ciut spokojniejsza. Chyba ma już mniej miejsca. Niedługo pierworódkom może się obniżyć brzuch-widać to nawet w lustrze. Tak ok.2-3 przed porodem dziecko ustawia się w kanał rodny. U mnie było to 3 tyg. przed porodem i tego dnia mały w ogóle nie chciał się ruszać, w efekcie wylądowałam w szpitalu na nocnym ktg;-) No ale są tego dobre strony:-) Nie ma juz takiego ucisku na przeponę, zgaga się uspokaja. Ja dostałam takiego powera przed porodem że nawet na imprezy biegaliśmy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda0308 nie martw się obwodem brzucha, właśnie niedawno pisałysmy że nie chodzi o obwód, tutaj mają znaczenie cechy matki: tusza, mięśnie. Lekarz patrzy najwyżej na wysokość brzucha. Czyli jak wysoko macica już sięga. Nowa marcówka zadała bardzo istotne pytanie. To prawda że lekarze robią problem z ostatnimi 2 tygodniami zwolnienia lekarskiego. To dlatego że urop macierzyński można wziąć na 2 tyg. przed porodem. Niby to tylko prawo a nie obowiązek ale mimo to słyszałam że lekarze robią trudności. W ostateczności trzeba iśc potem do inernisty po zwolnienie, na pewno coś nam będzie doskwierac na parę dni przed godziną 0;-) No i warto przypilnować żeby przedostatnie zwolnienie nie kończyło się właśnie na 2 tyg. przed porodem-czyli tak się trzeba umawiać u gina żeby ostatnie miesięczne zwolnienie wystawił własnie na m-c przed terminem i będzie bezpieczniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nika kiedys czytałam że niektórzy pracodawcy wymagają od swoich pracownic żeby zaczynały urlop macierzyński dwa tygodnie przed rozwiązaniem, tylko że jest to niezgodne z prawem oczywiście jeśli są wskazania do zwolnienia lekarskiego. Także lekarz nie może odmówić zwolnienia gdy coś się dzieje, a jeśli tak zrobi warto poprosić o odmowę na piśmie, nie sądze zeby któryś lekarz wziął na siebie taką odpowiedzialność. Ja wstawiłam na 40 stopni wiec chyba włącze pranie jeszcze raz:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natka mam nadzieję że nie będzie takich problemów u marcówek. Ale moja koleżanka musiała mieć zwolnienie od internisty. Moja ginka mi wystawiła ale tylko dlatego że miałam jeszcze ponad 3 tygodnie do porodu. Piszę o tym bo uważam że warto się tym zainteresować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację. Nawet nie pomyślałam o tym zwolnieniu. Ja mam teraz do 3. 02, czyli następne będzie do 3.03, termin mam na 30 marca, więc mam nadzieję, że wystawi mi kolejne od 4.03 do 31.03. A ciekawe co będzie jak będę miała rodzić po terminie :( no i kolejna sprawa do rozmyślań :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój gin i tak wystawia zwolnienia w zależności od częstotliwości wizyt, do tej pory dostawałam zwolnienie na cały miesiąc bo tak miałam wizyty a teraz dostałam na 21 dni i wtedy mam wizytę, mam nadzieję że nie będzie problemu bo szkoda stracić te dwa tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A no tak po terminie porodu to już pewnie poleci macierzyński... Są jakieś mamy które rodziły po terminie? Ja akurat przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka ostatnio urodziła swoje drugie tydzień po terminie. Chociaż częściej słyszy się, że ktoś rodzi przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do dziewczyn które już rodziły ... Czy bóle podbrzusza jak podczas @ są normalne na tym etapie ciąży, czy powinnam zacząć się martwić? dodam, że brzuszek nie twardnieje mi jakoś często czy coś w tym stylu, mam po prostu bóle podbrzusza jak podczas miesiączki i nie bardzo przechodzą po no-spie i Asmagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny to znaczy ze urlop maciezynski musi byc wczesniej napisany i odddany do kadr???? czy nie koniecznie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monikaddd właśnie dlatego pytam czy ktoś miał takie doświadczenia-może podpowie. Gosiaaa ja mam takie bóle ale połączone z twardnieniem...Takie skurcze przepowiadające niestety się zdażają. Pytanie tylko od którego tygodnia ciąży są już bezpieczne-bo przecież do donoszonej ciązy (37 tygodni) troszkę nam brakuje. W sobotę idę do ginki i będę ją o to męczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Agaaa, dziekuje za odpowiedz w sprawie szpitala. Gosia, czytalam ze bole jak na @ ale w polaczeniu z bolami kosci krzyzowej to te blizej porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×