Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

u mnie pogoda też pod zdechłym azorem - siedzimy w domu nie wiem czy uda nam się wyjechać z domu - taki spacer samochodem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna dzięki za info. U nas te czopki viburcol się sprawdziły przy chorobie. Fakt lepiej nie stosować za często tylko w razie konieczności jak już inne metody zawodzą i widać że dziecko się męczy. A my byliśmy wczoraj w kinie. Mały został z moją mamą na te 2h. Dzwoniłam 3 razy z kina i na szczęście dobrze się sprawował. Najpierw się pobawili, później zaserwował babci kupę a na koniec zasnął. Ale powiem Wam że się za bardzo skupić nie mogłam na filie. I ciągle myślami przy dziecku. Mój m za to szczęśliwy bo byliśmy na Robin Hoodzie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej dzis mamy szczepionki i taka jestem przejeta ze poszlam z Lusia o godzine za wczesnie i juz wrocilysmy zaraz idziemy jeszcze raz:( o maj got wiem ze tina pytała o pieluszki, uzywalam wtedy pampersów ale wczoraj moj mąż kupił huggies'y i powiem Ci tina ze tez sa fajne, inne - np nie mają takich chłonących kulek w srodku ale tez swietnie chłoną i są super. Lusia zdaje sie nie miec zdania na ten temat;) wazka a ile wkłuć robili Amelii przy pierwszym zestawie szczepionek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka z 501 strony- sprawdziłam do 510 i tam nie było kolejnej nick............D.P....T.C....poród.....imię..........w aga....wzrost Majek123.......10-02.......?......?..........Kacperek ........3210......54 wnika_s .........17.02.....37......sn......Dawidek.........2420..... ..4 6 wazka85.......19-02.....37.......sn......Amelka.......... ..3 730.......52 eluska85........21-02.....37.......sn......Amelka........ .... .2870.......51 nowamarcówka..21.02...38...sn.......Lena..............33 00.. .. ..55 kamelle............26.02....39......cc.....Xenia Christine....3355......51 kaczynka........26.02....36/37...cc......Radzio.......... ..3 000.......55 marcellina........27.02.....39.......sn......Matylda..... .... ..3540.......52 joanna84.........02.03......39......sn.....Szymonek...... ...3 840........59 koja21...........02.03.....40......sn.......Filipek...... ... ...3230.......53 riterka...........02.03....40/41..sn.........Lenka....... . ..2600.......52 motylek_85......03.03....39.......sn......Julia Liwia........3350.......54 Kotunia..........03.03.......?.........cc.....Julek...... ..... .3540.......56 savanna89.......04.03.....?........cc......Mateusz....... ... 3990.......56 Szczesliwa81....07.03...40.......cc......Cyprian......... .. .2850.......56 badka...........09.03.......39........sn......Bartuś.... .... ...2620........51 Agaa159.........09.03.......40.........cc......Antoś.... ..... .3800.......54 megan990......09.03......40.........cc......Igusia....... .... .3320......55 Nikamo.........11.03.......41.........cc.....Michałek... .... ..3830.......59 Olena119......11.03......38.......sn......Jaś........... ... ...3500.........53 nika34.........11.03.......40.......cc......Dominika..... ... .3210........52 Kas1ek26......12.03........41......cc......Leonek Emilian...3560........56 Ola_26.........12.03........?........sn.......Tomeczek... .... .3190......54 **tina**.........12.03.......39.........sn......Liliana Marie....3250.......52 asians..........12.03......40.........sn...........Filipe k... ....3220........54 Gwiazdkagda89..12.03...39.....sn...Weronika.............. ..2680......50 Mamula..............15.03.......?..........?........Maksy milian... 3650...56 LATTE...... ......16.03..... 40...... cc........ Oskarek......... 2520... 49 inowa6...........18.03.....40........sn........Natalka... ..... ...3150....52 saskiana........18.03.....39.........cc.......Kasjanek... .... ...3240....54 Natka23.........16.03.....40........sn......Piotruś..... .... ....3470......59 michalka26......19.03.....42........sn........Kaja....... .... ....3420.....54 Minea777.......19.03.....40........sn.......Michałek.... ... ...3890.......56 Biało-czarna ...20.03...40.......cc........Marysia............3000....... .59 Gosiaaa...........20.03...40.......sn........Marta....... .. ....3700.......57 Izabell1982......22.03...40........sn......Luiza......... . ....3710.........52 mala_31...........22.03....40.......sn.......Gabrysia.... ... ...3720......58 Almeria35.........22.03...39........sn.......Filipek..... ... .....2500......52 mloda.............23.03.....40........sn.....Aleksander.. ... ...3300.......59 andzia26..........29.03.....40.......sn.......Nadia...... ... .....3220.....52 mała brzuchatka29.03.....40......cc.......Mateusz (Mati)....3300.....55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niewiem czy dobrze policzyłam ale jest 41 dieciaczków 24 chłopców i 17 dziewczynek ale mogłam sie pomylić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my używamy pieluch bella happy i wspomagamy się pieluchami dada z biedronki - powiem szczerze, że raz kupiłam pampersy i zostawiały na tyłku Młodego granulki chłonne ze środka, dlatego też zrezygnowałam z ich używania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo w tabelce nie ma mnie i mojego karola - jest 18 dziewczynek i 24 chłopców - razem 42 dzieci - o ile się nie pomyliłam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w takim razie tak będzie jak znajde chwile bo właśnie Alex się budzi to wrzuce do exela i podziele na chłopców i dziewczynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluszek to uzywalismy juz roznych. moj m.zawsze kupuje-i co mu tam w rece wpadnie. mi do gustu przypadly moltex-ekologiczne.one sa szare,nie sa mile w dotyku jak pampers,ale sa dosc pojemne i nic bokami nie wyplywa-przy wiekszej kupce:) uzywalismy tez fixis-sa dosc drogie jak na moje oko i na noc jak zakladlam je i malemu sie zdazylo wieksze co nieco-to przeciekalo. tesciowa doczytala,ze one nie maja tej ceratki i to pewnie dlatego. pampersy sa mile w dotyku,ale dupy nie urywaja. babylove z dm,drogerii-cenowo sa tansze od w.w.,nie sa mile w dotyku,ale sa ok.Nic nie przecieka bokami. takze-latem bede stosowac ekologiczne pieluszki.ze wzgledu na to,ze przepuszczaja one powietrze i nie maja tej ceratki.no i u nas sie sprawdzily. teraz zostne przy tanszych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mloda0308-pracowita mrówka z Ciebie. Tabelka to wieki temu była... Ale faktycznie mówili nawet kiedyś w TVN że jest ostatnio taka tendencja...ale to malutki procent-nie aż tak jak w naszej tabelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a my pierwsze szczepienia dopiero za tydzień, mamy trochę obsuwę przez tę kurację antybiotykową w szpitalu ;) Zdecydowałam się na szczepionkę skojarzoną 6 w 1, i chciałam rotawirusy, ale nie mogę dziecka przez najbliższe 3 miesiące szczepić szczepionkami żywymi, a waśnie taka jest na rotawirusa Pieluszek używam biedronkowych ...może nie są takie mięciutkie, ale najważniejsze, ze pupa Marysi jest z nich zadowolona ;) znaczy się nie odparza się ni nic ;) No i mój portfel też zadowomony bo w stosunku do pampersów czy hagissów mają naprawdę niską cenę. Co do ilości kupek to wcześniej robiła nawet 8 na dobę, a teraz to tak róznie od 2-4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sisipolenta;) Izabell jak juz wiesz 2 wklucia, w jedna nozke i w druga, tak samo bedzie na drugim szczepieniu... co do pampersow...juz od jakiegos czasu malej kupuje rozmiar 7-18 z pampersa bo robi takie ilosci kupki na raz ze wszystko wyplywalo na plecy! te sa troszke dluzsze i bardziej na plecki nachodza wiec juz jakis czas udaje mi sie ratowac ciuchy haha no i mala zaczela robic kupki na raty , czyli czesciej a w mniejszych ilosciach wiec lux jak tylko wroce do PL to przejde na Dada ..uzywalam ich przy szymku i bylam zadowolona..zobaczymy jak je przyjmie pupa Amelki hehe no i portfel oczywiscie tez bedzie zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey wazka pytalam co mi poradzisz na jezyk bialy...buuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu nikt mnie nie slucha:( ten syropek juz chyba zaczal dzialac bo z warg jej zeszlo. ale chcialam was zapytac jak byscie sie zachowaly w moje sytuacji, bo wczoraj moj synek mial "wystepy" w przedszkolu....tzn z muzyki takie male zajecia na koniec kursu i przyszli wszyscy rodzice. dzieciaczki siedzialy na krzeselkach w polkolu i robily to samo co nauczycielka, czyli takie tam spiewania i pokazywanie raczkami roznych czynnosci. no i moj syn od poczatku zakryl sobie twarz ramionkami cale przedstawienie przeryczal...na koniec jedynie, caly zryczany i zasmarkany poszedl odebrac dyplomik. Nie wiwdzialm co zrobic, inni rodzice dziwnie na mnie patrzyli...On w przedszkolu jest bardzo wesoly, lubi chodzic i bawi sie z wszystkimi, jest lubiany. Pare osob komentowalo: a biedaczek, czuje sie odsuniety od reszty... szlag mnie chcial trafic, bo tak nie jest. Jest niesmialy, potrzbuje troche czasu np na placu zabaw zeby bawic sie z dziecmi, ktorych nie zna. Nie wiem jak mam reagowac, zeby w nastepny czwartek(ma to samo z angielskiego) nie zrobil tak samo, a nie chce go ganic za to, powiedzialam mu tylko, ze bylo mi przykro,ze nie pokazal mi jak gra na tamburinie. jak mam go zachecic zeby byl bardziej odwazny "publicznie"? no i jeszcze mam te dwa zolwie, siedza w misce, co one jedza? dalam im marchewke i lisc salaty:) Bolek i Lolek sie nazywaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcelina z domowych sposobów na pleśniawki, bo chyba o takie grzybki Ci chodzi, radzą przykładać nasączoną moczem dziecka pieluchę tetrową. Jak nie masz oporów to możesz stosować bo to podobno super działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcelna ja uzywalam apthin na plesniawki pomógł rewelacyjnie a kosztuje tylko 2 zł :) wiem, że mieszkasz w rzymie ale nam naprawdę pomógł więc może ktoś ci dośle? do tego czytałam że któraś próbowała dosyć ekstremalną metodę moczem bodajże. bolek i lolek super :) :) a co do synka ja niestety nie pomogę zaczynam etap macierzyństwa więc jeszcze doświadczenia brak .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz. czesto rodzice mi cos przysylaja, wiec juz powiedzialam o tym co doradzilas, dzieki olena:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj Marcelinko przepraszam cie:( gapa ze mnie zrob tak jak dziewczyny radza, do czasu za nim dostaniesz ten apftin posmaruj malej jej moczem ... do tego przemywaj wlasne sutki przed karmienie...to sie po prostu lubi przenosic... co do synka..hmm tak juz jest jedne dzieciaczki sa smielsze inne mniej...problem w tym ze nic na sile sie nie wskura i to od malego bedzie zalezec czy sie przekona do wszystkich i pokaze co potrafi..wystarczy ze ktos cos powie , spojrzy sie i dziecko juz potrafiu sie w sobie zamknac i chodzby sie mowilo ze to nic takiego to i tak sie uprze i nie ma bata...moj tak czasem ma...a wczesniej to bron boze na niego sie spojrzec jak np. ubiera bluzke bo jak mu sie nie uda i my to widzimy to jest placzz...co do zabawy z obcymi dziecmi to problemu nie ma ale jakby mial nam cos spiewac czy cos to makabra , glow w dol i NIE ... pozostaje ci czesta rozmowa , tlumaczenie i oswajanie go z calym tym otoczeniem, ze musi cos tam pokazywac mowic a wszyscy sie patrza...moze takie cos w gronie rodzicow;) i oczywiscie nic na sile..zapytac ... czy powiesz mamusi czego sie nauczyles..itp. zachcecic go a z czasem moze przekona sie ze to nic strasznego...no coz nie zwazaj na te mamusie ktore problemu nie maja z pociechami bo sie juz np. przelamaly...i przestaly byc niesmiale wogole ja bylam takim strasznym niesmialym dzieckiem i do wszystkiego jak pamietam przekonywalam sie z czasem...eh do dzisiaj lubie wszystko wiedziec , przed obadac teren zanim na niego wdepne haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm Marcellina pamiętam taki swój występ w przedszkolu...tez mnie zablokowało i nie dałam rady. skoro to do dziś pamiętam to musiało być dla mnie strasznie przeżycie. To straszna porażka dla dziecka i teraz wymaga pocieszenia. A w przysżłości to chyba w takiej sytuacji trzeba mu pomóc, jesli nie mama to jakaś nauczycielka powinna podejść zanim dziecko wpadnie w panikę i razem z nim zaczać robić to co ma pokazac. Potem już się rozkręci i jakos to pójdzie. Nie jestem specjalistą, ale byłam tez bardzo nieśmiała w dzieciństwie. Do tego stopnia że nie miałam odwagi zadzwonić do drzwi do koleżanki domu. Stałam pod drzwiami i czekałam aż ktoś wyjdzie...To chyba troszkę niestety pokutuje w dorosłym życiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saskiana nie dziw sie, że z butelki od taty wypił, Lila ode mnie chce tylko cyca, jak ja wezmę i trzymam, żeby dać butlę np. z herbatką to odwraca sie do piersi i szuka. Flaszki za nic nie wypije, od tego jest mój M. mloda0308 nasza z kupkami też tat ma nawet płacze niekiedy, lekarka powiedziała, że ujście może mieć wąskie i za każdym razem jak próbuje zrobić to trochę sie powiększa aż sie unormuje. My po szczepionce skojarzonej 6 w 1 (co do rota muszę zadzwonić do kasy chorych bo kosztuje 80 a trzeba wziąć dwie, może chociaż połowę zapłacą). Mała trochę popłakała ale bardzo cwano robią. Lekarka z pielęgniarką łapią za nóżki, każda po innej stronie i wkuwają sie jednocześnie na trzy. Można powiedzieć, że za jednym bólem. Lilianka narazie śpi. Pielęgniarka mówiła, że może być senna. Na wszelki wypadek dostałam czopki z paracetamolu w razie gorączki. Kobietki ja rok temu leniuchowałam sie na wycieczce AIDĄ po morzu Śródziemnym, 19 maja akkurat zwiedzailiśmy Rzym. Mój M. powiedział, że jeszcze kiedyś sie wybierzemy ale drugi raz napewno jej nie wygramy i trzeba będzie zapłacić. Tyle szczęścia to człowiek nie ma. Bolek i Lolek to też szczurki mojego szwagra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcellina hm mnie sie wydaje ze powiedzenie ze Ci przykro ze tak sie zachował jeszcze moze poglebic jego frustracje.. wiem ze łatwo mi mowic ale moze sprobujcie czesciej we wlasnym gronie rodzinnym takie wystapienia "publiczne" z klaskaniem itd potem juz do grona widzów niech dołączy sasiadka czy ktos jeszcze i tak powolnymi kroczkami.. sama nie wiem a my juz po szczepieniu moją żabkę bolało bardzo i rozpłakała sie straszliwie a potem to juz tylko takie "mamamammamma" i minka w podkówke.. dzielna jest ta moja córunia kocham ją najmocniej:) acha i dostalismy syropek "calpol" z paracetamolem dla niemowlaczkow gdyby miała gorączkę i była nadmiernie marudna czy pobudzona ach dziewczyny u nas goraco jak w lecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no tak ja mialam zółwia, lubil i lad i wode hehe kupowalam mu specjalne zarlo ..takie walcowate granulki..i jakies robaki chyba jak dobrze pamietam:O Marcelinka w razie koniecznosci gdy plesniawki nie chca przejsc stosuje sie tez Nystatyne na recepte, to jest antybiotyk no i jak mala ssie smoczek trzeba go wyparzac, nie wolno go lizac samemu;) ja wlasnie staram sie obiadek robic, klopsiki dzis... co do pogody...morze i pochmurno dzis ale za to jak cieplo ...slonca nie ma , nia wiatru...a wydawalo sie ze pizdzi' na dworzu:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell do kogos ta cora musiala sie wrodzic;) he no i ta pogoda dzis zadziwia ;) no i tez mam ten calpol hihi ale czopki z PL tez sobie zalatwilam...apfthin tez itp. pierdulki ktore mam nadzieje sie nie przydadza mala wlasnie usypiam....jeszcze pare bujniec i mam luz na godzinke haha wiec spadam robic te pulpety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell1982 nooooo rozwiązałam krzyżówkę i wygrałam w ubiegłym roku 7-dniowy rejs Aidą po morzu Śródziemnym. Rozwiązałam krzyżówkę. Było odjazdowo, błogie lenistwo, drinki z parasolką (mój M. wolał schłodzone piwko) - Palma de Majorka, Neapol, Rzym, Marsylia, Barcelona. Dziś mogę powspominać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×