Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

hey dziewczynki:) U mnie upal, jutro kopsne sie z dzieciakami nad morze niech sie nawdychaja jodu. mamula jak chcesz namiary na miedzyzdroje to odezwij sie na maila. no wlasnie wazka jak sie czyta twoje wpisy to az trudno uwierzyc ze istnieja takie mamuski jak ty,optymizm wyglada zza slow:) czas masz na rysowanie i uwazna jestes z dzieciakami bardzo, pozazdroscic:) goyek he he he ja juz dawno mam portreciki:):):) moja malutka od wczorajszego szczepionka jakas spiaca non stop...obudzi sie posmieje pogada i zaraz znowu w kimonko, hmmmm. ja antykoncepcji ne uzywam i chyba nigdy nie uzywalam, od czasu do czasu przerywany dla pewnosci, teraz praktycznie juz za kazdym razem, az do uregulowania cyklu. buka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam pogoda sie zepsuła niestety :( Alex marudny spać w dzień nie chce i też by na rączkach chciał cały czas, ale dobrze że mam chuste. natka 23 ja studiuje, mam jeszcze jeden zdjazd, ale juz tylko po wpisy ide, jeszcze tylko prace jedna musze oddac do konca tygodnia, a pisanie kiepsko idzie bo mały marudzi. No i w lipcu egzamin końcowy, dobrze że pracy licencjackiej nie musze pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, michalka26 - u nas juz drugi tydzień chorujemy.Dzisiaj znów idę z małym do lekarza, bo już ponad tydzień go trzyma kaszel, katar i gardło i boję się, żeby mu nie przeszło na oskrzela albo płuca. W week jak było bardzo słonecznie i bezwietrznie to wychodziliśmy po pół godzinki na dwór. Katarek sie trochę zmniejszył ale reszta taka sama :( goyek - tak jak dziewczyny pisały - pracodawca nie może odmówić dodatkowego urlopu macierzyńskiego. Ja wszystko pisałam w jednym wniosku: Wniosek o udzielenie urlopu macierzyńskiego Proszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego przysługującego zgodnie z art.180 1 k.p. w wymiarze 20 tygodni tj. od dnia porodu .....03.2010r. do dnia ......2010r. oraz 2 tygodni dodatkowego urlopu macierzyńskiego zgodnie z art.182 1 k.p.tj. od dnia ..........2010r. do dnia ..........2010r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) my w końcu po szczepieniu uffff!!! ale nie było tak wesoło, mały darł sie w wniebogłosy calusieńki dzień. Mimo iż nie miał gorączki podałam mu 2 razy paracetamol dla dzieci- bo jest też przeciwbólowy jednak nie bardzo to pomogło :( Pojawił się u nas problem ze spacerami.... coś sie maluszkowi poprzestawialo i nienawidzi wózka! nie wytrzymuje w nim nawet 5 minut jest okropny wrzask, to samo jest w aucie! bardzo mnie to dziwi bo wczesniej własnie tymi dwiema metodami można go było uspokoić :( za to uzależnił sie od bujaka... i gdy się w niedzielę coś w nim popsuło był problem... jak to trzeba ze wszystkim uważać :( no ale z tym wózkiem nie mam pojecia o co mu chodzi, nie wiem jak mam z nim chodzic na spacery :( no i Piotrusia tez nie ma w tabelce ale moze pózniej dopiszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..co do antykoncepcji mam receptę na azalię ale jakoś mam opory przed wykupieniem.... za to na allegro nabyliśmy caly stos durexów i okazało się ze to jakieś badziewie ! już 3 pękły :p żadna to więc antykoncepcja, niby w komentarzach użytkownika nikt nie ma zastrzeżeń co do jakosci hymmm.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaat-podejzewam,ze twojemu synusiowi sie po prostu nudzi we wozku i w aucie:) pewnie nie ma takiego pola widoku i sie denerwuje. sprobuj go do spacerowki wlozyc-jak masz taka co na plasko sie rozklada.moze spowrotem polubi spacerki. te nasze maluszki robia sie po malu-wymagajace:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja :) mi ze studiami udało się tak, że się obroniłam a kilka dni później dowiedziałam się, że będę mamusią :) i szczerze współczuję mamusiom studiującym bo wiadomo jak się nie chce . u nas na szczęście nie ma wymagań co do noszenia i rączek, jas tego nie potrzebuje i nie wymaga, może też dlatego, że od początku do tego nie przyzwyczailiśmy, a uspokajaczem dla niego jest spacer albo bujaczek i trochę bujania :) eh dziewczyny współczuję wam tych przeziębień u maluszków, u nas odpukaćććććć od początku ani katarku ani nic, i mam nadzieję, ze nadal tak będzie i nic się nie będzie dziać. oby. widzę ważka niektórzy uśmiechnęli się do ciebie i portreciki mają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się obroniłam w lipcu dwa tygodnie po tym jak dowiedziałam się że jestem w ciąży, ale nie chciałam przerywać studiów i poszłam jeszcze na magisterkę. Byliśmy właśnie w ośrodku zważyć Piotrusia, waży 5100g:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcellina, widzisz tak to jest jak się czyta z doskoku :( wiedziałam że ważka rysuje, ale że można sobie sprawić taki super prezent to nie wiedziałam :( gapa traci :( dajcie znać co i jak. Ważka poproszę o jakieś info dla zakręconej :) Badka dzięki za info o macierzyńskim. Ja wniosku nie pisała, mąż zaniósł akt urodzenia do mojej pracy i na tej podstawie udzielili mi urlopu. wykorzystam twój wzór i skrobnę o te 2 dodatkowe tygodnie. aaaat współczuję przebojów po szczepieniu. a co do spacerów może faktycznie mu się znudziło, może zawieś mu tam coś, albo faktycznie jak masz na płasko spacerówkę to sprawdź co on na taką zmianę powie :) a co do tych presek to niezła okazją...mogli napisać że oferują preski z dodatkowymi atrakcjami, albo zapewniające "mega przerzycia" czytaj stres...no chyba że to preski dla osób które chcą mieć bobaska :) co do studiów...to cieszę się że jestem po...i podziwiam te które muszą znaleźć teraz czas na naukę. Trzymam kciuki Natka mój Samuś był ważony pod koniec 7 tygodnia i ważył 5255 :) no ale on już przy urodzeniu był klopsik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie! Ale ja juz stara jestem...dopiero zajrzyłam co to "preski" ooooo matko;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa :) ja zawsze mówię: lepiej późno niż wcale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiadek już zjedzony :) dziś robiłam schabowy z młodymi ziemniaczkami i młodą kapustą - i jak tu się odchudzać, jak pachnie na cał dom ;) znowu zaczął mi nachodzić tłuszczyk, przez tą wstrętną pogode siedzę tylko i wcinam coś... ale idę zaraz się zapisać na rolletic, biorę odrazu karnet na miesiąc i codziennie będę się rolować po godzince. Przynajmniej będzie motywacja do trzymania diety, bo tam babka raz w tygodniu waży :) więc na psychike juz przynajmniej to działa marcellina - dziękuje Ci kochana, ale zaklepaliśmy już apartament w Świnoujściu, warunki extra, mieszkanie na full wyposażone z wyjściem na ogród - teraz aby tylko pogoda dopisała :) jedziemy pierwszy tydzień sierpnia, a zapowiadają,że niby ma być ciepło :) a Tobie to tylko pozazdrościć pogody, bo mnie te pochmurne niebo i wiatr już wykańcza.. natka23 - to powodzenia w sesji, ja na szczęscie mam to już za sobą - ale korci mnie by od października coś znowu ruszyć badka -dzieki, przyda się aaaaat - a odsłaniasz mu budke? a zaczepione zabawki też nie pomagają ? kurcze z tą antykoncepcją to też jakos bardziej jestem na nie, mam niby recepte, ale czy wykupie to nie wiem... a znowu stres przy sexie to też nie jest rozwiazanie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamula daj namiary na lokum w świnoujściu:-) Goyek to rzeczywiście duży Twój Maluszek:-) albo mój mały:-) Niech mi ktoś przyśle login i hasło na nk bo zapodział mi się:-) cate_20@o2.pl z góry dzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak ale zobacz twój maluszek jaką miał wagę urodzeniową a jaką mój. Swoją drogą wszyscy się dziwią bo ja zaczynałam ciążę nie wiem czy pamiętasz z wagą 44,4 :) więc taki grubasek ze mnie był :) a popatrz jaki maluszek. Wszyscy pytają jak ja to zrobiłam że taka chudzinka a taki duży synuś :) a hasło ci wysłałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie kogoś ciekawego na allegro na body lub inne cosik na krótki rękaw dla maluszków. Mojemu chwilami już za ciepło, a nie mam dla niego na teraz za dużo rzeczy na krótki rękaw. Dajcie jakieś namiary. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek dziękuję:-) Ja niestety nie pomogę bo póki co mam wszystko dla Maluszka i ostatnio żadnych bodów nie kupowałam. Jakiś czas temu kupiłam koszulki na krótki rękaw w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natka- dobrze, że cukier wyszedł Ci w porządku. Ja jeszcze nie bylam na badaniach :( Przez to wszystko nie mialam czasu, ale w nast.tyg.zrobię bo M ma urlop i zajmie się małym. aa no i powodzenia na sesji i jak najmniej stresu życzę :) Mamula- twarda z Ciebie kobita. Maksiu ma tak kochaną mamusię i dlatego tak szybko sie regeneruje i rośnie jak na drożdżach. Cieszę się, że wszystko jest już na jak najlepszej drodze. wazka- podziw, że znajdujesz na wszystko czas. Dwójka dzieciaczków, malowanie, zajmowanie sie domem i teraz ten blog. Pomysły to Ty masz super :) Z chęcią i ja podejrzę i poczytam blog-a. Mój maluszek także nie cierpi na brzuszku-drze się w wniebogłosy jakby go ze skóry obdzierali :) a musi być często, bo ma przepuklinę pępkową..czasami mu odpuszczam, bo nie mogę patrzeć jak sie męczy i ryczy łzami. Ostatnio ściągnęłam dla małego odgłosy natury..lasu , morza, ptaków itp Uspokaja sie przy tym, ale jeden raz jak usłyszał jakiegoś ptaka, który mu sie nie spodobał to buźka w podkówkę i w płacz :) czyli wybiera sobie ptaszki :) no i musi być to świergot monotonny, a nie jakiś krzykliwy. Dzisiaj usnął sam, bo mu włączyłam okap. Na początku sie bawił, później mu sie znudziło. Włączyłam okap i pomajtałam trochę wózkiem i spał, a teraz przeszliśmy na odgłosy natury, bo okap troche ciągnie prądu :) Antykoncepcji nie stosuję. Do tabsów mam uraz, prezerwatyw nie lubię , omijamy poprostu dni płodne. Robię też testy owulacyjne. Dzięki nim zaszłam w ciążę, bo wiedziałam kiedy dokładnie mam owulacje. Jak sie okazało nie jest to jak zazwyczaj 11-14 dnień cyklu, tylko 18-19 dzień, a na usg było zupełnie inaczej widać. Mam do nich zaufanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Tak odsłaniam maluchowi budkę, ma tez powieszone zwierzątka, ale on od razu jak widzi co się swięci już zaczyna wrzask.. czyli zwykle już w trakcie wkladania do wózka :/ taka sytuacja trwa od jakichś 3 tygodni, wcześniej bylo super potrafił przespać na dworze 2-3 godzinki, nerwus się zrobił straszny... jesli trzeba gdzieś pojechać to w aucie ta sama sytuacja.. ostatnio z płaczu aż cały był mokry, a wcześniej jak tylko slyszał wark silnika -dzecko zasypiało.. mój maluszek warzy 5780g i ma 10 tygodni gdy sie urodził 3080g Goyek ja na allegro zamawialam tylko od tego sprzedawcy http://www.allegro.pl/item1042945532_body_niemowlece_krotki_rekaw_roz_62.html i mogę powiedzieć tyle ze ubranka są bardzo dobrej jakości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJJ dziewczynki ma prośbę . podajcie mi na maila hasło do naszego cafe i nazwę oraz książkę zaklinaczkę iza.j@onet.pl nie pamiętam z góry dzękuję . teraz tak krótko bo młode już się na kolanach nudzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kurcze dziewczyny ja jestem zwykła mamuśką, nie przesadzajcie..powiem wam że mam taki schemat aby sobie radzić ..np. jak mała nie śpi to ja ja w wózek i do kuchni i tak z nia szybko cos pichce...te wszystkie odglosy ją ciekawią także jest git a jak jej to nie pasuje to czasem ja biore w nosidelko(kiedys robilam wsio jak spala ale teraz robie na odwrot)...czesto jak nie śpi i wszystko jest juz zrobione co mialam zrobić to wtedy też razem w trojke sie bawimy..np, mala trzymam czy wozkiem na dworzu jezdźe i kopie do szymka pilke, czy to go huśtam, czy uczymy sie literek, czy w kregle gramy..czy spacer na plac zabaw, wszystko razem ..pozniej mala spac to ja sie biorę np. za rysowanie badz uzupelnianie tej strony...a szymek albo na dworzu sam grasuje albo bajki ogląda.. powiem szczerze ze musze coś robic, miec jakiś obowiązek bo naprawdę siedzenie w domu dobija,,,ciesze sie że jestem z dziecmi bez dwoch zdań ale dzieki temu ze np. rysne cos , czy zrobie cos dla rodzinki co by mieli wiekszy kontatk z dzieciakami co u nich to sie morda cieszy ze czas nie ucieka przez palce...czasem doba dla mnie ma za malo godzin a czasem kiedy to mam mniej obowiazkow to z nudow padam i dluzy sie czas niemilosiernie bo ilez mozna uczyc sie tych literek badz robic samochodami brumm brumm:O...tak wiec jestem lepsza mamą gdy jakis obowiazek mnie cisnie jak to zazwyczaj maja mamy ktore chodza do pracy:P...wtedy odrywam sie od tego obowiazku i az z checia lece sie zabawiac z dzieciakami.. eh no i zdazaja sie dni kiedy mala nie ma humoru i cos tam musze przelozyc;) a rowniez zdażaja sie dni kiedy to ja humoru nie mam jak kazda nomalna osoba...a wieczorem czesto padam jak kawka wiec naprawde nie jestem nikim nadzwyczajnym:P duzo sie tez zmieni jak wroce do PL, malego na 3,4 h wysle do przedszkola, wdrożę sie w allegro i musze zahaczyc o salon znajomej co by mnie czegos poduczyla bo wiaze z czyms nadzieje na przyszlosc. oj Olena chcialabym bardzo WSZYSTKIM jedynie za usmiech bo przyjemnosc jest ogromna z tego ze komus sie sprawia tym radosc (uwielbiam rysowac) ale wykorzystuje to tez jako moj zarobek z ktorego tez sie badzo ciesze bo robie cos , mam z tego przyjemnosc a takze jakis zysk i przy olbrzymiej ilosci znajomych 'za usmiech' nie mialoby to sensu...:( wogole bo to raz mialam zamowienie za usmiech:) ale musze gdzies wyznaczyc granice bo za duzo by tego było:( ehh nie chce wyjsc teraz na jakas materialistke:( attt no to ciezko masz, szansa w tym ze malemu sie znow odmieni na korzysc wozka i samochodu.:) dziewczyny napisalam adres bloga pod zdjeciem brzdaca saskiany na NK;) Badka oby maluszkowi szybciutko przeszla ta cala choroba.trzymam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ważka doskonale cię rozumiem, pięknie rysujesz więc korzystaj z tego :) a każdy grosz się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka a ile kosztuje u Ciebie taki portrecik? Jak nie chcesz pisać tu to daj znać na mail cate_20@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przywieźli nam bujaczkę:-) jest super:-) cieszę się jak mała dzidzia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważka,rozumiem, że każdy dorobiony dodatkowo grosz cieszy :) ja pisząc czy można się do ciebie uśmiechnąć o taki portrecik miałam na myśli czy dałoby radę liczyć na to że i Samusia byś narysowała. Daj znać ile to kosztowałoby. Mogłabym zobaczyć gdzieś twoje prace? Nasz coś wystawione? Bloga zaczynam czytać :) piękna rzecz! A jakie opowieści!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek bez przesady, nie jestem zasypana ofertami :P wyslalam ci maila... oj z tym blogiem to szkoda ze wczesniej go nnie zalozylam, moja mama (i nie tylko ona) teraz ma z niego frajde bo sobie poczyta i fotki pooglada..tak to zawsze jej focie wysylalam poczta i pisalam co u nas..a tak 2 in1;) Natka OJ KAZDE ZAKUPKI dla dziecka ciesza hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam pewna, że to huśtawka dla maluszka a tu taka ogrodowa, super sprawa, sami mamy podobną nad domkiem nad jeziorkiem, rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×