Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Kas1ek26 no masz racje , ja nie wiem jak to bedzie z ta podoza, az sie boje myslec, niestety moj M nie moze ze mna leciec...kombinuje ze moze moja mama tutaj przyleci i razem z nia wroce do us, no ale co z droga powrotna?ech nie mam pojecia jak to rozwiazac, jak dla mnie masakra, bo moj maluszek juz wazy ponad 5kg i do pol godziny daje rade go ponosic, ale potem zawsze go odkladam i nie zawsze mu sie to podoba...nie dosc ze to 8 godzin lotu to po wysiadce musze jeszcze ok 2,5h jechac samochodem by dostac sie do domu...ojej nawet nie wiem co spakowac i juz nie mowiac o tym jak to wszystko zabrac...brak slow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam problem z odparzoną pupą , bo Filip często robił kupki, teraz za to nie robił już 3 dni. Ja często wietrzyłam , myłam wodą przegotowaną lub roztworem nadmanganianu potasu, nie używałam chusteczek nawilżających, wycierałam do sucha i smarowałam sudokremem raz czy dwa posmarowałam tormentiolem i było dobrze. Moim zdaniem najlepsze jest częste wietrzenie. Jeśli chodzi o usypianie to mój mały sam usypia jak jest zmęczony, ale w wózku bardzo lubi.Wieczorem tylko w kołysce, ale też nie kołysany. Karmię w dzień co 2 godz a w nocy co 3 lub 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@mala brzuchata A nie możesz małego wziąć w nosidełku? zwykle pierwsz miejsca w samolocie mają wiecej miejsca przed nogami wlasnie na wozki itp. Może mogłabyś nosidełko tam postawić przed Tobą? no bo 6 miesięczny bobas rzadko siedzi sam, a na pewno już nie tyle godzin.. Ciekawe jak to rozwiazać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia a jakie Marta ma objawy zapalenia spojówek,bo moj Michaś od dwóch dni ma zaczerwienione powieki ale innych objawów brak i własnie nie wiem co to jest. Co do pieluch to ja uzywałam żóltych pampersów potem Pomarańczowych a w tamtym tygodniu kupiłam na spróbowanie pieluch z Lidla i powiem Wam że bardzo mi podeszły i kupiłam pare paczek. U nas kupa "niestety " nawet 6-7 razy dzienie w nocy dwie obowiązkowo! Uwielbiam patrzeć na maluszka jak ją robi i wiedzieć ulgę na jego twarzyczce jak jest po wszystkim ha ha ! Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikamo, Marta miała zaczerwienione powieki, łzawiły Jej oczka, słyszałam że w nosku coś świszcze, ale ściągnąć tego nie mogłam, no i pokasływała i kichała. Gardełka nie ma czerwonego, a katarek tak głęboko w nosku podobno jest właśnie przy zapaleniu spojówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała brzuchatka lecieliśmy w czwartek z małą tylko u nas lot trwał 2,5 godz Kaja spała cały czas, otworzyła tylko oczko przy starcie i dalej w kimę :) trochę to niewygodne z malcem na kolanach no i nie wyobrażam sobie pózniej latać jak będzie miała roczek masakra Fotelika wnosić nie można tak samo z siedzeniami w pierwszym, rzędzie dla dzieci są zabronione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane maluszki! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego pierwszego Dnia Dziecka!Duzo zdrowka, kochajacych i cierpliwych:-) rodzicow, wspanialych zabaw i niezapomnianego dziecinstwa!Buziaki dla kazdego z Was!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uuuu a co dziś tu taka cisza??? Również składam życzenia dla wszystkich dzieciaczków-Wszystkiego najlepszego:) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też składam serdeczne życzonka naszym maleństwom :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama maluszka
Witm ciepło Od jakiegoś czasu czytam to forum i czasem sie as o coś poradzę, bo też mam marcowego maluszka. Mam nadzieję ze nie macie nic przeciwko. A u mnie na tapecie dylemat mlekowy i w związku z tym mam kilka pytanek: 1. Jakie mleczko modyfikowane piją lub piły wasze maluchy? Które polecacie? bo nie wiem jakie wybrać. Na razie mały dostaje nan 1, ale coś chyba nie do końca mu służy, no i się chyba nim nie najada. Mimo że robię mu już 30 ml więcej niż w przepisie on znowu chce jeść po 1 h. Kurczę już nie wiem co robić :( 2. Kiedy przysługuje 50% zniżki na mleko? Czy tylko wtedy gdy mały jest alergikiem i musi jeść specjale mleko? Czy też dla każdego malucha które jest na mleku modyfikowanym należy si ę taka zniżka? 3. Jestem na etapie dokupienia butelek do karmienia. Które polecacie i ile sztuk polecacie zakupić? Chciałam dzisiaj zamówić na allegro i nie wiedziałam ile. Kurczę młody by do tej pory na cycku dopiero od kilku dni jest na modyfikowanym więc jestem zielona w tej kwestii. Bedę wdzięczna za wasze rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasz maluch pił na początku bebilon, potem miał kolki i lekarka przepisała bebilon pepti ( jest to mleko alergiczne ale także ze wskazaniem na kolki) mleko to możesz kupić normalnie w aptece za ok 20 zł albo gdy pediatra wypisze ci recepte to o połowę ( my kupujemy nawet za 7 zł puszka która starcza na 5 dni) 400 g ma taka puszka bebilon pepti ( alergiczne) , ale muszą być wskazania na to mleko, mleko bebilon zwykłe puszka 850 g kosztuje ok 38 zł starczało nam na tydzień. ale tu piszę o zwykłym mleku bebilon. nigdy innychnie próbwałam . no ale bebilon to zupełnie inna cena niż nan czy bebiko. butelki : my korzystamy z aventu, mały pije tylko z dużych i takie ci sugeruje kupić mamy takie 4 i starczą na dzień, ( potem steryzliacja) mamy też 3 małe, ale wystarczająca ilość małych do herabtek do 2 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama maluszka
olena119: dzięki za odpowiedź. A odnośnie dużych butelek to masz na myśli 260 ml? Ile ml płynów (herbatek, wody) wypijają wasze maluch karmione sztuczni? Bo mój nie chce pić nic oprócz mleka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maluszki duuuuzo zdrowka i pociechy dla Waszych Mam:) Michalka a ja czesto widzialam by matki z dziecmi siedzialy na przodzie z dzieckiem w samolocie chcialabym by mi sie fuksnelo jak mojemu tacie....wykupil bilet na lot, ale coz tam sie pochrzanilo i musieli go dac do business class nic nie doplacajac:)ten to ma farta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy dwie butle 260ml i jedna 125 i jakos dajemy rade, maly je co 2 h po 90ml mniej wiecej,bardzo krotko spi w dzien - takie drzemki po ok20min, jak sie obudzi przed czasem do jedzenia to sie z nim bawie i czekam az mina dokladnie te 2 godziny, czytalam bowiem ,ze maluszek nie powinien czesciej jesc, bo jego jelitka ciagle musza pracowac, a to niezbyt dobrze maluchowi jakos to pasuje i tego sie trzymam, my uzywamy bebiko, za 11,50zl starcza mi to na ok3dni, teraz juz mniej mleka wylewam, bo zauwazylam ze tylko ok 90ml zjada, wiec troszke oszczednie jade mam taka mala rade...u mnie sie sprawdzilo...jak maluch zje troszke ok 50ml i niechce dalej jesc, to ja go daje do odbicia , odbije mu sie i faktycznie dociagnie do tych 90ml, dbam o to by zjadl wszystko co mu przygotowalam, bo po 1. wiem ze zjadl i nie bede sie martwic gdyby pozniej ewentualnie plakal, a po 2. jest to jakis schemat, rytual, a dzieci lubia lad i porzadek, po 3 oszczednosc mleka, bo po co robic w nadmiarze Olena a ile twoj zjada, wiem, ze on wiecej przysypia w dzien, wiec pozniej pewnie zjada wiecej...skonczyly Ci sie te nocne kladzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzymam sie miarki na bebilonie pepti 5x150, a nocne kladzenie sie skonczylo zasypia ok 22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Przesyłam buziaczki dla Waszych Bąbelków z okazji Dnia Dziecka 👄 . Trochę późno ale zrobiliśmy dziś z Młodym rundę po znajomych. Powiem Wam, że jestem z niego bardzo dumna, bo do wszystkich się uśmiechał i popłakiwał tylko jak mu się chciało jeść (ale to taka norma że płacze jak jest głodny). Wczorajszą i dzisiejszą kąpiel też zaliczam do udanych. Obyło się bez niepotrzebnych wrzasków, a w kryzysowych momentach próbowałam zająć go czymś innym albo zmienić mu pozycję i było ok. W ogóle zauważyłam, że od kilku dni jest jakiś inny - bardziej radosny niż do tej pory i mniej płacze. Nie wiem co się stało, ale bardzo mi się ta zmiana podoba :-D Miłego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała brzuchatka być może jakieś linie na to pozwalają Chcieliśmy usiąść w pierwszym rzędzie ale nam nie pozwolono ze względu na dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
;) Wszystkiego najlepszego dla Naszych dzieciątek:) Olena dziekuje za info. Odnosnie pieluch to na poczatku uzywalam zoltych pampersow, pozniej dada z biedronki(troche sztywne), pomaranczowe pampersy (pachnace, fajne;)) obecnie happy. Co do kapieli to Ja kapie przy temp. okolo 21 stopni. Dziewczyny co do zabkow to w szpitalu bylam na pokoju z dziewczyna, ktorej synek urodzil sie juz z jednym zabkiem i polozna kazala pojsc jej z malym do dentysty:) Moja corunia ostatnio robi kupke co 2 dni i duzo luzniejsza i gdyby nie forum gdzie wyczytalam, ze tak moze byc to juz bym panikowala, takze nasze forum jest bezcenne:) Mamy juz za soba przespana cala noc 22-6 rano:) i u Nas tez piastki laduja w buzce, a pozniej puszczamy banki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olena my mamy czarny stokke eh troszkę się pośpieszyliśmy bo zobaczyłam model 2010 super jest :) mama maluszka moje dzieciątko pije mleko enfamil i jest ok mogę polecić a co do lotu samolotem to nie pomogę nas też to czeka i przyznam że boje sie jak mały zareaguje :( nikamo ja też tak mam :) cudownie jest widzieć ulgę na buźce maluszka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka no i i dzień dziecka za nami...w piatek musimy cos malemu kupic oprocz slodyczy..przez ta chorobe sie siedzialo w domu a pomyslu mialam brak... wszystkiego co NAJLEPSZE dla waszych dzieciaczkow:) wogóle my juz prawie wyzdrowiali;) mnie od wczoraj nie boli gardlo i nie mam kataru...malej tez juz prawie przeszlo:classic_cool: i wczoraj duzo na dworzu bylismy... ja z tym katarem to tak bede miec.zwnor wrocily mi ropniaki na gardle ktore 2 lata temu wyleczylam antybiotykami jak chodzilam prywatnie do dentystki...i przez nie bede miala nawroty bolu gardla wrrr no i szymkowi cos zapchany nos nie chce przejsc ...wczesniej zawsze zdrow jak ryba a teraz cos katar za czesto dostaje bo to juz jego 3 raz od urodzenia malej...no ale fakt faktem nigdy nic mu na katar nie dawalam i teraz tez nie daje... a no i zapominam napisac ze Amelce krostki juz Definitywnie znikly..juz jakis czas temu...ma gladziukie policzki jak pupcia hehe...jakas drobniutka krosteczka sie pojawi czasem i znika ale to normalne...takze ten etap juz za nami i u niej jedynie obserwacja sie sprawdzila:) Mala brzuchatka 8h to juz szmat czasu...ja jak pierwszy raz lecialam ze wszytskimi szpargalami gdy maly mial roczek to gdyby nie obcy mi ludzie zadzwigalabym sie na smierc, pomagali nosic bagaz podreczny i pchac wozek i wstawic go do autobusku tkory podwozi do samolotu :O:O a ja tylko malego na rekach mialam ehh, i wogole to ubieranie w kurtke bo zima i rozbieranie bo jednak jeszcze nie wychodzimy makabraa..wogole maly mial etap chodzenia..wiadomo wozka od razu nie zdalam bo sobie myslalam ze w nim posiedzi ..a tu dupaaa wyl jak tylko go tam wkladalam..nic tylko cala poczekalnie przelazil a ja razem z nim co by nie wyrznął na tych sliskich plytkach..mowie ci to byla MECZARNIA a raczaej maraton a wypocilam sie jak nie na jednym treningu:O jak juz wsiadlam do samolotu to maly marudzil bo siedziec nie chcial..,juz na sile go chcialam uspic bo mi rece odpadalyy wiec go dygotalam bujalam i moze przez 2,5h lotu spal 1h:O to byl moj ostatni lot z dzieckiem samej i basta...no ale pozniej kiedy to znow lecielismy z M jak mial 17miesiecy to inaczej bylo..caly lot prawie przespal i tak bylo za kazdym nastepnym razem...no i druga osoba do pomocy towielki LUZ.. nie pamietam kiedy to bedziesz leciec...jak maly bedzie mial pol roku..mozliwe ze przespi ci na rekach ze 2h jedzenie zabawai znow spanie i jak sie zachowa to sie dowiesz na miejscu:O...bedziesz musiala malemu podawac pic w czasie startowania bo jak zaczna go bolec uszy to bedzie dramat...z tymi uszami to jest tak ze czasem bola a czasem nie i tez nie raz nasluchalam sie jak wlasnie maly dzieciaczek placzee wrecz sie zanosi ..niekotrzy to nawet po calym samolocie lazili z dzieckiem na rekach...no obilo mi sie o uszy ze mozna nosidelko brac do samolotu dla takich malych dzieci tylko zastanawialam sie zawsze bo jeszcze na wlasne oczy nie widzialam gdzie sie stawia to nosidlo?..nie dowiadywalas sie? byloby ci wygodniej..8h w puszce to szmat czasu.. moejgo znajomego siostra leciala 8h z 8 miesieczna corka i podobno ladnie zniosla lot ale byli w trojke wiec 3 osoby na rekach ja mialy..to tez roznica..poradzisz sobie tyle ze zmachasz sie niemilosiernie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Latte machiato wlasnie ja nie pamietam czym malego dokarmialam..byl to albo aptamil albo enfamil na recepte hmm szymon jak mial 8 miechow albo 7 podajze to drobnej wysypki na ciele dostal i lekarka nam przepisala jakies mleko na recepte tak na wszelki wypadek...oj bylo taniej to i do 10 miecha dokad go karmilam piersia kupowalismy to mleko takze czesto u lekarki bywalam;) pozniej juz przeszlam z powrotem na bebiko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam i ja :) kiedyś wam pisałam że mały dostał dziwne plamy na brzuszku itp. okazał się płyn do kąpieli z nivea, wyeliminowaliśmy go, używamy teraz oliatum i o niebo poprawa. no i 27 czerwca czekają nas chrzciny, wszystko łącznie z restauracją zaklepane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mowilam wam,te wszystkie kosmetyki dla dzieci.....ta chemia... nie szkoda wam maluszkow?i ich delikatnej skory? potem dzieciaczki maja rozne alergie,podraznienia itp. przez pierwsze chociaz 3 msc,nie powino sie kapac maluszkow w chemii. kiedys maly sie kapal z tata i umylam mu cialo i glowe w plynie dla niemowlat.tata trzymal malego na kolanach w wannie a ja jemu(tacie)tez umylam w tym glowe i splukalam myjka.moj m.zaczal machac rekoma jak oparzony!ow szampon (dla niemowlat!)wlecial mu do oczu i go tak szczypalo,ze po jego szamponie mowil,tak go nie pieklo nigdy. no halo!to ma byc dla dzieci?ja tym swinstwem od czasu do czasu malego mylam,na jego delikatna skorke tak drazniacy srodek- horror. nie wyobrazam sobie tym myc dziecka codziennie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja nie uzywalam tego że tak mi się widziało, po prostu u nas jest tak twarda woda i tak wyszusza skórę, że muszę wlewać płyn nawilżający , inaczej mały by miał strasznie wysuszoną skórę, mimo tego, że do kąpania ma wodę przegotowaną itp. a z drugiej strony nie potrafiłabym myć małego samą wodą, to tak jak ja bym umyła się samą wodą - porażka. a czym ty myjesz saksina? ja teraz tylko oliatum, rewelacyjny płyn, i naprawdę jest o niebo lepiej dla małego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Co do mleka ja mam enfamil i butelki z firmy mam , ale ostatnio wystarcza młodemu to co naturalne to nie używam Wczoraj byliśmy na wizycie w przychodni rozwoju z młodym wszystko ok tylko do kontroli w sierpniu bo młody zaciska piąstki , podobno to normalne jak ma 2,5 miesiąca ale chce go jeszcze zobaczyć ok. a od soboty już używam pieluch 3 , my używamy białe pampers, są cieńsze ale teraz na lato mogą być , jesienią zmienię na zwykłe . dzisiaj makabryczna pogoda , kiedy bedzie ciepło :( mój młody też pakuję piąstki do buzi i cmoka przy tym , i bańki też są jest cudowny . do zobaczenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olena potwierdzam olitum jest super ja używam też dla młodego soft a dla starszego zwykły i szampon też oczywiście dla starszego z tej firmy , tylko nie gotuję wody do kąpieli .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Ja moja corcie kapie w oliwce myjacej Lipikar, jest swietna, ale dosc droga, dlatego chce przejsc na nivea baby i zobacze reakcje, jak malej nie podpasi to wroce na Lipikar. Kurcze co do podrozy z malenstwem to ja sie przymierzam do 300 km samochodem i troche sie boje jak mala zniesie ta super wygode w tych bajeranckich fotelikach;) a co do samolotu to jestem zielona;) Pogoda nie za super, ale zaraz ruszamy na spacerek, wracamy 15-16 i na spacerek zabieram juz ze soba sztuczne mleczko, zeby po malu przyzwyczajac mala do butli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×