Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

witam poniedziałkowo 🌼 odnosnie huggies'ow: mamy trójki, na próbę. niestety po kilku dniach okazało sie, ze lusia sie nieco odparzyła:( chociaz bardzo czesto zmieniam jej pieluszke. Plus, są mniej wygodne na pleckach niz pampersy i większe od nich (uzywamy trójek), a więc podsumowując - rezygnujemy z nich. ale cos innego zwrocilo moja uwage... 43zł za paczke pampersów??? a ile ich jest w tej paczce? powiem Wam, ja kupuje paczke za 4 funty, co daje nam nieco ponad 16zł, a w paczce jest trzydziesci iles, nie pamietam dokladnie.. ale to chyba niemozliwe zeby byla taka rozbieznosc biba, ja karmie w dzien co 2 lub 2,5 godiny, a karmienie trwa 5 do 8 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olena116
43 zł za 80 sztuk bodajże ja ostatnio kupiłam 150 pampersów za 79 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell 2 jest 72szt. Ja karmię co 3-4h Z tymi rączkami to ja staram się wyjmować i podawać smoczka. Na działkę nie pojechaliśmy bo zaczęło padać:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za 43zł kupiłam dwójki 94 sztuki w paczce teraz biore trójki 82 sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście pogoda okropna. Pyszczek mój robi kupy co 2 dni. Ale od razu ze 2-3pieluchy idą. Wtedy szybka akcja musi być bo przelatuje na bodziaka i ubranko. Nie wiem co Ci doradzić. Sudokrem powinien pomóc ale chyba najlepiej trochę pupę przewietrzyć i jak już wymyjesz to wytrzeć do sucha. Widzę że nie tylko ja na hugisach się zawiodłam. Teraz mam duża pakę i nie wiem co z tym zrobić. Zakładać nie ma sensu bo po jednym siknięciu dziecko ma odparzoną pupę i zresztą przesikuje je od razu. Uspokoiłam się jak przeczytałam Twój wpis Isabell. Bo mój właśnie tak jak Twoja Lusia je :) Natka a gdzie ta promocja na pampki była? Dziewczyny macie pomysł na prezent dla znajomych z okazji rocznicy ślubu? Musimy coś wymyśleć do soboty a na prawdę nie wiemy co im kupić. Cena 100-200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kas1ek w LIDLu Pomysłu na prezent nie mam niestety. A kupki 3-4 dziennie mój synuś robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam dziś z maluchem u lekarza,żeby skontrolował jego katarek.Jest ok. Przy okazji zapytałam o wit.D i wiecie co mi powiedział? Że wit.D podaje się dzieciaczkom dopóki nie zarosną im ciemiączka a jeśli ktoś na siłę będzie podawał dłużej to dziecko może mieć w późniejszym wieku problem z kamieniami na nerkach i prosił żebym to przekazała mojej kuzynce(która podaje prawie trzyletniej córce wit.D) bo przytoczyłam mu ten przykład. Bibi ja karmię piersią i robię to "na żądanie". Czasem jest to co 2 godziny a czasem co 4 w zależności jak młody się najada. Generalnie naliczyłam, że mam 8-9karmień na dobę. pyszczek mój mały przeważnie robi raz dziennie kupę taką porządną, ale zdarzają mu się tak zwane kleksy(chce puścić bąka a tu niespodzianka ;-) ). Też przez to miewam problemy z odparzoną pupą ale po wielu próbach stwierdziłam, że właśnie sudokrem jest najlepszy. Jak mu się zrobi odparzonko, to po prostu częściej zaglądam i częściej przewijam i szybko przechodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas1ek26 teraz dzieci szybko jedzą-moja mała max 7 minut i koniec pieśni. A co do pupki wiecie odkryłam z wielkim zdziwieniem że na moją małą nie działa sudocrem...2 dni smarowałam i się tylko pogorszyła sprawa. Za to 3 razy użyłam Bephantenu i od razu znikło odparzenie. A zupełnie odwrotnie było z synkiem. Może warto popróbowac własnie innego kremu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedziałkowo :) Mój Samuś smacznie śpi :) nad ranem nie dospał wiec teraz odsypia...o dziwo w leżaczku :) nie musiałam go nosić do usypiania tylko pobujałam w leżaczku. Po chwili zaczął wachlować rzęskami i zasnął. W sumie to chyba powinnam go zanieść do łóżeczka, ale boję się ze się obudzi, a tak smacznie śpi. Biedaka nad ranem męczyło, nie mógł się załatwić. Chyba go tak zostawię niech odeśpi. Natka a ta promocja w lidlu to nadal jest? Młoda a ta promocja do kiedy jest? Kasiek a która to rocznica ślubu? Może coś pod znaczenie tej rocznicy Dziewczyny uściskajcie chore maluszki, mam nadzieję ze szybko wyzdrowieją. Wczoraj coś pisałyście o wodzie jakiejś specjalnie na bóle brzuszka, działa? Ona jest dostępna w aptekach? Co do odparzeń to ja też jestem za bepantenem i za zwykłą mąka ziemniaczaną :) Co do pieluszek to używam pampersów, choć ostatnio zauważyłam ze czasem małemu się co nieco wydostaje z pieluszki, nie wiem czy to znak że wyrasta z 2 jek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach juz rozumiem dziewczyny. Czyli ceny podobne. Kas1ek widze że Leoś tez krótko je:) A my wlasnie wrocilysmy ze spaceru. wycyrklowalam zeby wlasnie wrocic na karmienie po dwoch godzinach od ostatniego. no i niespodzianka! Lusia zaczeła sie domagac o 15 min wczesniej niz zwykle! zanim dotarłysmy do domu, to juz wyła wniebogłosy;) a co do pieluch, postanowilam wypróbowac rozne warianty. mam jeszcze te nieszczesne huggiesy, no i wyprobowuje rozne pampersy: - new baby (żółte) - simply dry (pomaranczowe) a teraz kupiłam "baby dry" (zielone), natepnym razem kupie fioletowe (active baby) i podziele sie z Wami doswiadczeniem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach kas1ek musze dodac ze piekne zdjecie dodalas na nk. Ty z mezem a w tle domek:) takie cos mi sie marzy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na odparzenia najlepszy jest BEPHANTEN. Dzięki niemu wyszliśmy z meeega odparzenia. Ani wietryenie, krochmal, mka ziemniaczana, sudokrem. linomag, hipp, i inne nie dały rady. Ja karmię co 2,5-3 godz i nie dłużej niż 5-7 minut. Kupa u nas pokaźna co 2-4 dni. Rączki w buzi i ślinienie też jest. Pampersów 3 to uzywamy od 1,5 miesiaca. Mlody wazy 7 kg. Na spacerowke jest jeszcze za wczesnie, pozycja tam jest wymuszona i niezbyt dobra na ten "wiek" dziecka - odradzam. Ateraz inne pytanko - czy powrocilyscie juz do spraw intymnych z Waszymi M? My wczoraj mielismy debiut, ale mlody sie obudzil - czego o tej godz nie robil - chyba zazdrosny o mamusie, hihi. Po papu reaktywacja.. ale smiechu bylo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! co do pieluch to moge z wlasnego doswiadczenia, tzn. glownie na synku:-) powiedziec, ze pampers new born- to oczywiscie typowe dla noworodka, calkiem ok, ale zauwazylam, ze tutaj chyba wycofali z rynku 3, bo nigdzie nie mozna ich dostac, dlatego kupilam teraz baby dry (te zielone). uzywalam je przy synku i sa super, dlugo trzymaja wilgos, co oczywiscie nie znaczy, ze maluch moze biegac z obsikana pielucha po 8 godzin:-)na noc idealne, pampersy aktiv baby ( te fioletowe, w pl chyba niebieskie) swietnie sie sprawdzaja jak maluch zaczyna juz raczkowac, czy chodzic, bo sa ciut ciensze i dluzsze i tez nic z nich nam nigdy nie wyciekalo. raz "odwarzylam" sie kupic pampersy w aldi i to byla prawdziwa porazka. synek w okolicach intymnych normalnie smierdzial! moczem. fuj! az niedobrze sie robi na sama mysl. pieluchy z dm (taka siec drogeryjna w niemczech )- jakos nie bardzo mi podeszly, kiedy raz kolezanka mi je pozyczyla na wyprobowanie, nie sa zbyt przyjemne w dotyku, ale wilgos chlona raczej bez zarzutu. my w kazdym razie na pewno zostajemy nadal glownie przy zielonych pampersach. aha- co do czasu karmienia, to Xenia najada sie tez juz znacznie szybciej, w ciagu ok. 10 minut i pozniej zaczyna smieszne minki strzelac:-) milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm jak dziecie bedzie czesciej robic kupke to wieksze prwadopodobienstwo ze sie bedzie zaczerwieniać..kupka bardzo pupe odparza...jesli sudocrem nie dziala radze sprobowac bepanthenu i wietrzenia pupy...oraz unikanie na ten czas husteczek nawilzanych na rzecz przemywania woda jesli to zaczerwienienie jest ogniste...jesli i to nie podziala bardzo dobry jest tormentiol ale jego radze uzywac tylko w wyjatkowych sutuacjach i ciekna warstwa..po nim NA BANK sie skora wygoi... wogóle ja wyknaczam teraz ten bepathen, widzialam ze czasem sie skora zaczerwieniala przez kupke kleksa ale po jakims czasie normalnego smarowania jak zawsze bledla ... mojej zakladam juz 4 z pampersa...w 3 sie jeszcze miescila ale juz byly krotkie na plecach no i jak ledwo narobila to wszystko na plecy przeplywalo... ostatnio na targu kupilismy za 5f 2 te male paczki z pampersa i zalowalam ze wiecej z wiekszego rozmiaru nie wzielam br szymona karmilam MAX 10min i jadal co 3h czy to noc czy dzien ..normlanie z zegarkiem w reku tak to pamietam...przybieral za NADTO Amele karmie co 2h i tez 5-max 10min ) przybiera w sam raz no i jedno karmienie ma nad ranem... kurde wogole szymon to mi do roku czasu w nocy jadal , ciekawe jak bedzie z amela..jak na razie zapoiwada sie ze w nocy jednak bedzie spac;) w dzien mala usypiam tylko w bujaczku badz wozku i tylko wtedy kiedy robi sie juz marudna po tej godziniem wtedy ladnie zasypia....noszenie na rekach odpada...zeby ja uspokoic to tak czlowiek ponosi...na dluzsza mete to meczace ... na noc nie ma zadnego bujania..uspia przy piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Qassandra- co do spacerowki,to sie w 100% z Toba zgadzam, jest jeszcze zdecydowanie za szybko. najpredzej po skonczeniu 6 miesiecy.tylko nie dziwie sie, ze dziewczyny rozwazaja kupno spacerowki, bo te gondolki teraz to chyba robia dla liliputow. w naszym quinny, np. synek swobodnie miescil sie do 4 miesiaca (dosc pokazny z niego byl okaz:-) ), a pozniej to wygladal w niej jak parowka wcisnieta w za maly sloik:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my pisalismy z latte o wozku stokke, a w zestawie stokke mamy spacerówke , dlatege nawiazalismy ten temat a nie dlatego ze chcemy z niej korzystac, ja nie chce zniszczyc dziecku kregoslupa i fakt faktem ale na to jeszcze zdecydowanie za wczesieeśnie, my planujemy na jesien ale koniec sierpnia z niej zacząć korzystać. wtedy maly będzie miał pół roczku prawie, ale wszystko wyjdzie w praktyce. jezu ale pogoda do dup........ cały dzień rozwalony przez brak spaceru co do odparzeń my nigdy ( odpukać ) nie mieliśmy, a używamy od zawsze pampers ( 3 już od jakiegoś czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas tez pogoda do pupy:)oj i nawet mati sie zrobil przez to marudny... Olena mowisz i masz...zdjatko:)dzieki za komentarz:) a tak to u nas spoko...male slinienie, zero odparzen, maluch je co 2h ok 90ml , czasem nam sie to wydluzy...ale to dzieki spacerom, badz podrozy autkiem ja z moim malym bede niedlugo sie wybierala do us i dzwonilam do lini lotniczych jak i co z malym...wiecie, ze do 6mz malych moze miec przez nich rzygotowana kolyske, a po 6miesiacu malego trzyma sie na rekach i kolanach???chyba zwariowali...mniej wiecej lot trwa ok 8godzin, normalnie ja nie wiem jak dam rade...macie moze jakies pomysly, albo doswiadczenie w takich podrozach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My używamy pampersów 3 acive baby (niebieskie) już chyba ze 3tyg. Mała waży na dzień dzisiejszy 5400g, na początku były troszkę duże, ale teraz jest już ok ... a one są do wagi chyba 9kg, więc myślę, że długo na 3 pobędziemy:) Karmię tylko i wyłącznie piersią na żądanie. Zdarza się, że córcia jest głodna po 1h, a zdarza się, że woła po 3h. W nocy potrafi zrobić sobie przerwę w jedzeniu między 4-6h ... jeszcze nigdy nie zdażyło Jej się przespać całej nocy. Co do kupek, to u nas jest porażka ... Marta robi kupki co 4-6dni ... dzień w którym jest kupka jest dniem wrzasków. Jak już zrobi kupkę to jest ona pokaźna ... zazwyczaj udaje nam się utrafić kiedy robi to podkładamy Jej ręczniki papierowe i nie marnujemy pampersów :) czekamy cierpliwe aż się załatwi ... tylko później niestety pokój trzeba wietrzyć ;-) Ja na spacerówkę planuję przejść koło sierpnia-września ... myślę, że to będzie już ten odpowiedni czas :) chodzi o to, żeby nie wymuszać na dziecku pozycji siedzącej :) A wiecie co, mojej kuzynce ortopeda podobno powiedział, że powinna sadzać już dziecko (początkiem czerwca skończy 5m) ... i że to dobrze wpływa na bioderka i kręgosłup ... jak dla mnie to jest chore. Jeśli dziecko samo nie siada to chyba na siłę nie powinno się go sadzać ... a może źle mi się wydaje? A tak poza tym, to Marta jest chora. Złapała zapalenie spojówek :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goyek to ich 5 rocznica. Myślę nad porcelana bo nie mają a koleżanka gustuje w takich rzeczach. Na razie mam specjalna bajkę dla chrześnicy na dzień dziecka. Wg mnie super sprawa bo dziecko jest głównym bohaterem i ma w niej swoje zdjęcie :) Isabel a dziękuję za miłe słowa :) A ten domek to warsztat teścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek a jak wykombinowalas tą bajkę? w jakiej to formie itp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiek już znalazłam :) w formie książki na allegro super prezent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myślę że jak mojemu Samowi czasami coś wymsknie się z pieluszki to może już te 2 jki są na niego za małe ??? Choć jak je zakładam to nie mam takiego wrażenia. 18 maja jak był ważony u pediatry to ważył 5155, do tej pory zakładałam mu 2 jki Kasiek skoro lubi porcelanę to może jakieś filiżanki? Na kawę zawsze się przyda :) 5 rocznica to drewniana. Ja zawsze starałam się kupować coś co jest związane z symboliką rocznicy. Ja to lubię drewniane rzeczy, ale nie każdy gustuje w drewnianych jaszczurkach i maskach :) O tak teraz myślę może jakaś ładna drewniana taca ( tak żeby było odwołanie do rocznicy :) ) i do tego 2 ładne porcelanowe filiżanki (taki ukłon w stronę upodobań koleżanki). Miły zastaw na spotkanie z koleżanką i na poranną kawę w łóżku z M :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.bajki.szczecin.pl/bajki.php Tu jest link ale my osobiście braliśmy. Tak jak Olena napisała zapewne nie tylko w moim mieście je robią. Mam nadzieję że małej się spodoba. Ona już ma 4 lata i lubi bajeczki :) Goyek mówisz drewniana to coś się w tym kierunku wykombinuje :P Goyek może i u Was już czas na 3 :) Jak wylatuje z 2 tzn że już chyba czas. Możecie spróbować :) A i znowu bym zapomniała. Puszczacie swoim maluchom baby radio internetowe? Bo ja swojemu "śpiewam" razem z RMF baby. Chociaż głosu nie mam za pięknego ale dziecku na chwilę obecną sprawiam radochę. Mała brzuchatka co do samolotu to ja nie znam się na przepisach dotyczących małych dzieci. Taki 8h lot z 6 mies. dzieckiem które jak wiadomo znudzi się szybko to chyba jakiś koszmar... Nawet będzie mu się ciężko spało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaski🖐️ jeśli zechcecie posłuchać rady,to nie wyjmujcie dzieciom tych piąstek z buzi :) to jeden z elementów poznawania wlasnego ciała.. potem przyjdzie czas na oblizywanie stóp :D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×