Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość MaKaReNa-23

----------MARZEC 2010--------------

Polecane posty

Gość marciska
lawina dobrze zrozumialam co napisalas? puszczasz dziecku bajki i zostawiasz go przed dvd czy tv? hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna, witamy! :) moj sam wyeliminowal jedzenie nocne. najpierw to w srodku nocy, pozniej, przesypial mi to okolo 23, wiec karmilam go na spiaco, az miesiac temu pare dni pod rzad nie wzial smoka, krecil sie i wybudzal, wiec odpuscilam. a pozniej karmienie o 4 rano zaczal przesowac na coraz pozniej, teraz jest to miedzy 5 a 6 rano. juz blizej 6!!! cierpliwosc, to jedyne co nas moze przy dzieciach uratowac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o moja ulubienica wrocila! moje znajome karmily piersia z zalozeniem, ze aby jak najdluzej. efekty tego sa takie, ze jedna dziewczynka- 2 lata- dopiero odstawiona od piersi, a druga- 1,5 roku terroryzuje mamusie i na srodku ulicy, czy przy gosciach, itp. podnosi jej bluzke i domaga sie karmienia!!! a z przeniesieniem tej 1,5 rocznej do jej pokoju skonczylo sie na tym, ze mala wyla co chwilke, jak tylko sie zorietowala, ze mamusi nie ma... no i spi teraz z rodzicami... bajka! ja jestem szczesliwa, ze u nas to tak wygladalo, ze maluch sam sie odstawil. mialam wyrzuty sumienia, ale teraz widze tego dobre strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu cos znalazlam-moze sie przydac NOWY MODEL ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH PIERSIĄ wiek (miesiące); rodzaj pożywienia/ żywność uzupełniająca 1.-6. karmienie piersią na żądanie Posiłki dodatkowe w 5.-6. miesiącu (początkowo, nie wcześniej niż w 5. m.) zupa przecier jarzynowy z dodatkiem kaszy manny (2-3 g na 100 ml), 1 x dziennie 7.-9. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające: zupa jarzynowa lub przecier jarzynowy z gotowanym mięsem (bez wywaru) z kleikiem zbożowym glutenowym i z 1/2 żółtka co drugi dzień kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (nie więcej niż 150 g) 10. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające: obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, 1/2 żółtka do potraw codziennie kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g) 11.-12. karmienie piersią na żądanie Posiłki uzupełniające: obiad z dwóch dań: zupa jarzynowa z kaszką glutenową + jarzynka z gotowanym mięsem, ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko 3-4 razy w tygodniu produkty zbożowe (kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, biszkopty, sucharki) łączone z produktami mlecznymi (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt, kefir kilka razy w tygodniu) przecier lub sok owocowy (nie więcej niż 150 g) NOWY SCHEMAT ŻYWIENIA NIEMOWLĄT KARMIONYCH Z BUTELKI wiek (miesiące), liczba posiłków wielkość porcji rodzaj posiłku 1. 7 x 90 - 110 ml mleko początkowe 2. 6 x 110 - 130 ml mleko początkowe 3. 6 x 130 ml mleko początkowe 4. 6 x 150 ml mleko początkowe 5. 5 x 180 ml 4 x mleko początkowe* 1 x zupa przecier jarzynowy skrobane jabłko lub sok (najlepiej przecierowy) 50-100 g 6. 5 x 180 ml 4 x mleko początkowe* 1 x zupa przecier jarzynowy z dodatkiem kleiku glutenowego (2-3 g kleiku na 100 ml) + 10 g gotowanego mięsa (bez wywaru) przecier owocowy lub sok (najlepiej przecierowy) nie więcej niż 150 g 7. 5 x 1 x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (2-3 g na 100 ml) 2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (2-3 g na 100 ml) 1 x 200 ml zupa przecier jarzynowy z 1/2 żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem codziennie (10 g) 1 x 150 ml kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy; przecier owocowy lub sok nie więcej niż 150 g 8. 5 x 1 x 180 ml mleko następne z dodatkiem kaszki zbożowej glutenowej (6 g na 100 ml) 2 x 180 ml mleko następne z dodatkiem bezglutenowego kleiku (6 g na 100 ml) 1 x 200 ml zupa przecier jarzynowy z 1/2 żółtka (co drugi dzień) i z gotowanym mięsem codziennie (10-15 g) 1 x 150 ml kaszka na mleku następnym lub deser mleczno-owocowy; przecier owocowy lub sok nie więcej niż 150 g 9. 5 x 1 x 200 ml mleko następne z dodatkiem kaszki glutenowej 1 x 200 ml mleko następne z dodatkiem kaszki beglutenowej 1 x 200 ml kaszka na mleku następnym 1 x 200 ml zupa przecier jarzynowy z dodatkiem 1/2 żółtka i z gotowanym mięsem (10-15 g) 1 x 150 g owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) + biszkopt 10. 4-5 x 3 x 220 ml mleczny posiłek łączony z produktami zbożowymi (np. mleko następne, kaszki mleczne glutenowe lub bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki) 1 x zupka jarzynowa z kaszką glutenową 1 x obiad: jarzynka z gotowanym mięsem (15-20 g) i 1/2 żółtka, z dodatkiem ziemniaka lub ryżu; przecier owocowy lub owoce lub kompot lub sok (najlepiej przecierowy) nie więcej niż 150 g 11.-12. 4-5 x Posiłki jak w 10. miesiącu życia. Zmiana: wprowadzić całe jajko 3-4 razy w tygodniu; twarożek, kefir, jogurt kilka razy w tygodniu Etapy wzbogacania diety Od 5. miesiąca* - PIERWSZE OWOCE I WARZYWA, BEZGLUTENOWE PRODUKTY ZBOŻOWE Od 5. miesiąca** - GLUTEN I WARZYWA Od 6. miesiąca* - MIĘSO, RYBA, GLUTEN Od 7. miesiąca* - ROSÓŁ, ŻÓŁTKO Od 7. miesiąca** - MIĘSO, RYBA, OWOCE, ŻÓŁTKO, ROSÓŁ Od 10. miesiąca - NIEWIELKIE ILOŚCI PIECZYWA, BISZKOPTY, SUCHARKI Od 11. miesiąca - CAŁE JAJKA, TWAROŻEK, JOGURT, KEFIR * przy karmieniu sztucznym (butelką wyłącznie) lub mieszanym (piersią i butelką) ** przy karmieniu piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savanna89 nasza Lilanka normalnie zasypia przy cycu, ale wieczorem przy przebieraniu jak tylko zobaczy śpiworek to płacz niesamowity. Czasami nie zaśnie przy jedzeniu to w łóżeczku potrafi ponad godzinę szaleć. W końcu zaczyna popłakiwać bo zmęczona a zasnąć nie może. mam w domciu mały szpital, szkrabusia dostała w poniedziałek kataru i zaraziła mojego M. dziś był u lekarza, zwolnienie do środy (ale dobrze bo na nastepny weekend przeprowadzka) ma jakieś wirusowe zapalenie, nochal czerwony od smarkania. podoba się Wam któraś z tych ramek bo mnie kusi a mam bon na darmową przesyłkę http://www.baby-walz.de/L/0/Suchergebnisliste.a832.0.html?dmc_mb3_search_pi1%5Bsearchstring%5D=Bilderrahmen+my+first+year

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze chciałam się Wam pochwalić, że w ciąży przytyłam 11kg, po wszystkim zostało mi około 3,50 kg a dziś się ważyłam i okazało się, że ważę tyle co w 6 miesiącu ciąży!!!!!! Koszmar a mówią, że przy karmieniu piersią się chudnie. Daję sobie jeszcze miesiąc i jak dalej tak będzie to trzeba szkrabusię od cyca odstawić i na dietę przejść. Mój M. mnie pociesza, że piersi napewno sporo ważą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama wiki..
HEJ MAMUŚKI,,TEŻ JESTEM MARCOWĄ MAMUŚKĄ,,,MOGĘ SIĘ WKRĘCIĆ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańcza ma problem z czytaniem ze zrozumieniem :D .Jeżeli chcesz to pomogę ci zrozumieć :) .Powiedz która strona i który wpis to ci przetłumaczę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mamo Wiki :) .Zapraszamy :) Saskania właśnie o takiej tabelce mówiłam :) .Tylko na necie nie umiałam znaleść . Tina mi sie podoba ta ramka po prawo . Ja wróciłam do wagi z przed ciąży :) .Teraz odstawiłam małego i widzę ze waga rośnie :/ Winika ja właśnie myślę zrobić synkowi pokuj i żeby w nim spał sam :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nkamo74
Tina co do wagi to u mnie też dalej nadbagaż:( ,zaczelam ostro ćwiczyć i uważać co jem. Szkoda przez to dziecko pozbawiać matczynego mleczka. Ja jednak jestem zdania że nic nie zastąpi karmienia piersia i jest to najlepsze co dziecko może dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffergerger
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą. Ubranka już od 50 groszy ! www.lumpik.com.pl wysyłka tylko 6 złotych !!! Zapraszam www.lumpik.com.pl . . . . . . . internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą. Ubranka już od 50 groszy ! www.lumpik.com.pl wysyłka tylko 6 złotych !!! Zapraszam www.lumpik.com.pl . . . . . . . internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą. Ubranka już od 50 groszy ! www.lumpik.com.pl wysyłka tylko 6 złotych !!! Zapraszam www.lumpik.com.pl . . . . .. internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą. Ubranka już od 50 groszy ! www.lumpik.com.pl wysyłka tylko 6 złotych !!! Zapraszam www.lumpik.com.pl . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi czy to jest normalne aby tygodniowe dziecko (ktore ma problemy z kupami , zatwardzenia, jak sie polepszylo to wody mam nie podala i znów wydłubywali bo myślała:O ze juz bedzie dobrze! NA MM jest) w nocy zostawiac samego drącego sie wrecz zanoszacego ponad godzine po czym Usypialo z wycienczenia..:( obudzil sie raptem 2 razy!..juz potrafil przespac 6 h w dzien ladnie sypia bo tez czasem o 5h! ona mowi ze sobie nie Pozwoli..co to znaczy ze bedzie uczyc spania samemu -- ale co jej zdaniem to znaczy? czy to musi byc takie MAKABRYCZNE moim zdaniem uczenie to stopniowe przyzwyczajanie a nie nakrycie sie koldra i nie sluchac zanoszacego sie placzem dziecka ktoremu po prostu cos dolega..jejuuu to dopiero poczatek a ona tak gada jakby jej dziecko na zlosc robilo ..a tak nie mozna..kazdy przechodzi takie poczatki (osoba dla mnie sklonna do depresji, narzekajaca na wszystko ale jak zauwazylam sama czesto sobie grabi szukajac problemu tam gdzie go nie ma) soryyy ale moje emocje wziely góre:(...brak tu milosci i troski..jest za to jakas dominacja i wyzszosc ehh P.S ciaze tez olewala bo marzyla o dziewczynce a jest chlopak:( nie potrafie pomóc temu dziecku które widze i mnie to boli cholernie musialam sie wygadac ..po prostu musialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o,matko...wazka... ta laska jest chora.jak mozna tak traktowac wlasne dziecko!!!! az mi ciarki przeszly i plakac mi sie zachcialo...ja bym nigdy nie pozwolila by moj synek tak plakal,zasnal z wycienczenia...jak o tym mysle to mi slabo. odebralabym takiej matce dziecko i wziela pod swoj dach.nic wiecej nie potrafie napisac... to tu ktos na forum tak wypisuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż mi ciary przeszły, ważka. A kto to taki bo mi gdzies to uciekło. Tyle ludzi ma problemy z zajściem w ciąze, z donoszeniem ciązy, z porodami, ze zdrowiem dziecka itd a tu takie cyrki bo chłopak a nie dziewczynka... Ludzie są niepoważni!!! Biedne dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi mamo wiki! :) wlasnie wrocilam z godzinnego spaceru, zrobilam sobie salate z dipem ziolowym, bo tez sie odchudzam ;) do wagi z przed ciazy chce dojsc, czyli jeszcze 2 kg :( do zrzucenia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka, ubilabym ta mamusie!!! a tatus na to patrzy i nic? jak ja walczylam zeby moj maly chcial butle pic i M zobaczyl, jak to wyglada, tj. maly sie wykreca a ja nie odpuszczam, to prawie mnie zabil wzrokiem i kazal go zostawic! wyszlam do drugiego pokoju, bo wiedzialam, ze to walka w slusznej sprawie!! ;) po co mialam tatusia stresowac, ze mu dziecko mecze, hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to starszne Wazka:(niektorzy rodzice niestety nie potrafia wsluchac sie w placz dziecka i go zrozumiec, a nie jest to takie trudne mi sie wydawalo z poczatku ze moj Mati to taki placzek, ale to nieprawda byla, poprostu musialam sie go nauczyc, tego co chcial mi przekazac, no ale wtedy mial niecale 2tygodnia i poprostu chcial byc ze mna 24 na dobe:)a ja z wykonczenia padalam, bo nie czujac mnie nie chcial spac, ale stopniowo dogralismy sie i jest juz super a wogole to apopo jedzenia, rano pisala jakas kwietniowka...joanna chyba, a wiec zaskocze Was bo moj Mati je co 3h max 180 ml, czasem co 2,5 i w nocy raz tez sie budzi na jedzenie, wiec zjada starsznie duzo...a wazy tylko 6200g, ma taka dobra przemiane materii, zreszta mi lekarz powiedzial, ze on poprostu spala te kalorie, bo do najspokojniejszych dzieci nie nalezy, ale ja sie z tego ciesze, nie za gruby, nie za chudy, a apetyt ma - taki jego urok, byleby mnie z torbami nie puscil:)bo kasy troche idzie:)ale na to to moge wydawac bez ograniczen:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wazka85 - to czysta bezduszność. Ja nie mogę patrzeć na takie zachowania. Wiadomo, że każdy rodzic ma swój własny model wychowania, ale uważam że są pewne granice tego na czym to polega. I co to w ogóle znaczy nauka zasypiania? nie ma czegoś takiego. Dzieci od początku potrafią zasypiać, nie można ich tego nauczyć. Można co najwyżej pokazać pewne modele zachowań. Ja często gryzę się w język aby coś przykrego i ostrego nie powiedzieć. Jak widzę matki szarpiące dzieci na ulicy, palące papierosy w ciąży, prowadzące chore dzieci do przedszkola itp no normalnie krew mnie zalewa. Głupota na maksa. A już wiadomości o różnych makabrycznych zachowaniach rodziców wobec dzieci oglądać i słuchać nie mogę. Lawina - śliczny ten Twój bobasek i widać, że ciekawy świata bo zbiera się do raczkowania. Tylko wiesz, jak oglądałam ten filmik, to widziałam, że podnosi pupcię prostując nóżki przez co upada na buźkę. Jeśli chcesz, żeby tego nie robił, a co za tym idzie, właściwie zbierał się do raczkowania, dobrze byłoby zostawić go w pozycji na czworaka. To, jak to Twój szkrabuś robi często widziałam właśnie u mamy w pracy (rehabilitantka) i później dzieci chodzą np. na paluszkach i niewłaściwie stawiają stópki i takie tam. Możesz stworzyć Mu tor przeszkód, żeby nie prostował tych nóżek itp. Nie miej mi tego komentarza za złe. Mam tylko świra nt właściwej postawy ciała itp. i chciałabym, aby wszystkie dzieci rozwijały się bezproblemowo. :) Z góry przepraszam, ale gryzło mnei to bardzo. My nadal tylko na piersi. Młody budzi się w nocy co 3,5 godz. zje 5 minut i śpi dalej. Ja czekam do ukończenia 6 miesięcy i zaczynam wprowadzać posiłki uzupełniające. Nie będę się śpieszyć z kaszkami, zupkami, soczkami bo mój M jest alergikiem więc jest i szansa na to, że dzieci też mogą być. A mleko jest najmniej alergizujace :) Zresztą sama chcę karmić synka conajmniej 1.5 roku a 2 jak sam pozwoli. Wg mnie nie ma nic lepszego dla nas. Ja to lubię, on to lubi więc same plusy. Chodzę jak zombi niewyspana, ale kiedyś to sobie odbiję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA nie pochwaliłam się:)))) may pierwszy ząbek, ostry jak brzytwa, hehe:))) Dolna jedynka, cos czuję że za nią zaraz druga pójdzie... Co do karmienia piersią to chciałabym karmić do około roku, może trochę krócej... na razie ok południa wprowadziliśmy zupki i około 16 deserki. zaczynamy od paru łyżeczek, chociaż dziś Filipcio wciągnął ponad pół słoiczka kurczaka z warzywami i jadł by dalej.....hmmm Też już nosi 74 a niektóre rzeczy 80.... Ale rozmiar rozmiarowi nierówny, niektóre ciuszki 68 są większe niż 74.... Lawina, ze mną było podobnie hihi. podobno do 2 lat mama nie przespała ani jednej nocy przeze mnie:)))) No i mój smyk też sie często w nocy budzi póki co... mama wiki, witamy:)))) Co do wagi, to waże już mniej niż przed ciążą:((( a miałam nadzieje że jednak troche mi zostanie... No ale pewnie jak przestane karmić to waga sie unormuje.... joanno, też wydaje mi się że Twoja dzidzia ładnie przybiera. Poza tym są te różne skoki rozwojowe i dzieciaczki mogą mieć wtedy różne odchyły od normy... aha ważka, i miałam Ci napisać że ja też bym najchętniej trójkę chciała,hehe jeśli sytuacja na to pozwoli oczywiście:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala brzuchatka i o tym pisze..dograliscie sie, byl czas na to ale ta kobieta mnie rozwala..ze swim podejscie wogole do zycia..do wszystkiego ma juz jedno dziecko karmione MM i nie wiedziala ze maly bedzie mial ZATWARDZENIA... sama przeciez wie najlpeij jak to jest z tygodniowym dzieckiem , i jak bedzie pozniej...nie rozumiem tego jak mozna byc tak nie czulym i mi jeszcze w prost bez rzadnych wyrzutów mowi ze sie koldra zakryla by go nie slyszec.. a co tatus na to..tak samo. I tu juz nie chodzi o to ze to chlopczyk...chodzi o cale podejscie tej z deczka starszej odemnie osoby.. (i rozumiem majac dziecko ktore sie budzi co chwila w nocy i tak miesiac za miesiacem az ma sie ktoregos dnia dosc i koldra w ruch ale TERAZ .kiedty to raptem dziecko ma pare dni jeju i jeszcze wcale zle nie sypia) ..wiem ze malec wcale nie jest zlym dzieckiem, ...milosc pozwala nam przetrwac wlasnie te pocztki kiedy to sie siebie na wzajem uczymy, tutaj wszysrtko jest takie mechaniczne..jest cos takiego ze mama sie o niego martwi bo np. zóty sie zrobil chodz MOWIE ZE BEDZIE DOBRZE , KARMISZ mm to jak o sciane, ale to ze zanosi sie placzem to juz ma gdzies NIE ROZUMIEM TEGO ..wszystko tutaj jest na opak... nic z tym nie zrobie, ich zycie ..pyta sie co robic to radze Tyle moge..swoje zdanie 'wygosilam' przynajmniej tyle.. zwykle jest tak ze najpierw cos robi zle wiedzac o tym a potem polacze bo ZA JAKIE GRZECHY i jak tu deprechy nie miec? MoJ skareb spi, szymek sie bawi z tata ... i przepraszam ze wam tym glowe zawracam..Moj M byl wstrzasniety slyszc to , nie raz chodz szedl do pracy mala nosil w nocy i nei wyobrazal sobie inaczej..to jest milosc a na nauke przyjdzie czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koja no to pieknie, zbek juz jest ;) i co do 3 dziecka..M wczesniej mówil o dwojce a teraz zasial we mnie ta trojke ehh zwykle jest tak ze nawzajem sie dopingujemy i hamujemy ze tak powiem ... kiedy np. M sie na cos nakreci i nie patrzy na wsio dokladnie to ja mam swiezy umysl i mu to odradzam i takie tam;0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, i jeszcze padło pytanie w temacie niejadków :) Mam w tym spore doświadczenie bo z córcią przechodziłam gehennę z jedzeniem. Właściwie nawet teraz jest tak, że mogłaby tylko pić wodę a jedzenie na dalszym planie :) Ma 4 lata i waży 16 kg więc w normie, ale do tej normy dochodziliśmy dłuuugo i z bólem. Wszystkie wyniki badań miała rewelacyjne więc się nie stresowałam. Taka jej uroda, ale tych wszystkich komentarzy życzliwych osób, babć itp to się nasłuchałam :( Córcia od 5 miesiąca musiała być dokarmiana Bebilonem HA bo słabo przybierała. Później włączyliśmy jej Sinlac (polecam bardzo - dzieci po nim nabierają ciałka :)), i jedzonko. Nieważne czy to moje gotowane czy ze słoiczka zawsze był problem, żeby zjadła całą porcję. Zazwyczaj po paru łyżeczkach już odwracała główkę, pluła, płakała itp. nie pomogło przeczekanie, teatrzyki teściowej ;) ciufcie, zabawianie hehe, telewizja, na śpiącego - nic. Rodzic próbuje wszystkiego, zmieniałam jej smaki, no mówię Wam wszystko. Wkońcu trochę wyluzowaliśmy, pozwoliliśmy dziecku samemu wybierać na co ma ochotę (stawiałam na stole np. brokuły, pulpeciki, ziemniaki, chlebek i ona zjadała brokuły, które uwielbia do dziś i np. pulpeta). Naczytałam się wielu książek, widziałam wiele specjalistów i każdy po obejrzeniu jej, po sprawdzeniu wyników badań twierdził, że taka jej uroda. Więc nie warto czasem się stresować, że dziecko powinno zjeść powiedzmy 150 ml i jeśli zje mneij to już będzie problem. Jednego dnia zje 100 innego 200, a inengo jeszcze 50. Ważne żeby rozwijało się dobrze, żeby wyniki były dobre itp. Dzieci teraz się ruszają, spalają wiele kalorii więc i nie przybierają tak dużo na wadze. Więcej spokoju :) kiedyś jak dorośnie przyjdzie do lodówki i połowę zawartości zje na jedno posiedzenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lawina ty mnie tu nie wyśmiewaj ! Ja tu rządzę ! Ja jestem najważniejsza!! To forum by się rozpasało beze mnie !!! Lecę do tesco po wino. Może jeszcze coś później napiszę buziole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze jedno ! Nie nazywajcie mnie więcej pomarańczą !!Jak już to wiśniówką ,albo owocami leśnymi !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quasnadra oj karmcie sie ile tylko bedziecie chcieli hihi ten czas minie, nawet sie nie obejrzysz... ja teraz siedze i patrze na moja kruszyne ze to juz 6 miesiecy zlecialo...na szymka ze juz 4 latka niedlugo..po prostu szok Nikamo masz racje, pokarm kobiecy to jest najlepesze co moze byc .a szczególnie przez pierwsze 6 miesicy , ten okres byl dla mnie najwazniejszy.. jest mi dzis smutno to i takie pierdaty pisze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm.. Ważka popełniasz znów błędy ortograficzne . Uważaj bo Cię okrzyczę :D .Dobrze że to tesco niedaleko .Mam czas na opierniczanie :D . Co do wina to się nie dzielę :P .Jak już to skoczę po następne i możemy poszaleć :D .Nie myśl ze będziesz mieć w związku z tym luzy u mnie . Jak wam się podoba moja stopka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×