Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość Szczęściara 2012
Trzymam kciuki za was dziewczyny :-) U nas cała rodzinka już wie, wszyscy dzwonią z gratulacjami, Narazie super się czuje, aż dziwnie :-) ale pewnie jeszcze wszystko przede mną, normalnie pracuje ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semb,nie koniecznie 2...wszystko jest rozpatrywane indywidualnie;u mnie bylo tak,że proponowali 2 lub 3 /dwa klasy A i jeden C/ i powiem Ci,że do ostatniej chwili nie wiedzielismy co robić,jeszcze na sali zabiegowej ciagle przewijały sie słowa to bierzemy dwa czy trzy;ostatecznie wzieliśmy dwa i został z nami jeden. Miałam w sumie 5 zarodków,2 zabrałam ze sobą, a pozostałe kazałam podhodować do 5 doby,no i został mi tylko jeden;jest zamrożony i czeka na nas:) Dodam,że było to moje pierwsze podejście do ivf i mam 32 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam taką sytuację, dwa lepsze zarodki i jeden gorszy, wybor należał do nas, a w sumie to do mnie, emek chciał dwa ja zdecydowałam o trzech, zresztą jak spytałam lekarzy to tak mi proponowali. I są bliźniaki, podejrzewam, że z tych dwóch lepszych. wszystko zależy od jakości jak będą trzy piękne, to może lepiej wziąć dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Semb...Myślę że podadzą Ci 3. Podejrzewam że przy mniejszej ilości zarodków to nie będą trzymać do 5 doby. Jejku..Ale to musi być fantastyczne uczucie powiedzieć rodzinie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fastKarolina 33 ja miałam w Invimedzie kilka wizyt i byłam z tej kliniki zadowolona, fachowa obsługa, laboratorium na miejscu, z tym, że nam zależało by jak najszybciej zajśc w upragnioną ciążę a przy obniżonej rezerwie jajnikowej mogłabym leczyc się latami i nic by z tego nie było. Więc w międzyczasie "zaliczyłam" 1 wizytę w Polmedzie i wpisałam się na listę oczekujących na adopcję zarodków (w tym czasie nadal miałam wizyty w Invimedzie) a jak już były dla mnie zarodki to przeszłam całkowicie do Polmedu i tu podchodziłam do criotransferu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fastKarolina 33
dziekuje Ci bardzo za szybką odpowiedz! A możesz mi powiedziec ile kosztuje in vitro z adopcją zarodka? Ja mialam juz in vitro robine -nieskuteczne no i bez żadnych mrozaków. Czy to jest taki sam koszt jak ivf + płaci sie za adobcje zarodka?Jezeli tak to ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza lekarze mogą tylko doradzić ile ma się wziąć zarodków ale decyzja i tak należy do nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak w ogóle to gdzie te wyniki dziewczyny, bo mnie kciuki już bolą, tak mocno trzymam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Liska..Wiem..Ale tak sobie prorokuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Semb32 a niedojrzałe komórki też zapładniają bo myślałam, że nie. Kurcze miałaś tyle pęcherzyków i tylko 3 komóreczki, aż mam stresa bo ja miałam 6, ale nie wszystkie się zapłodniły. Miałam dwa zarodeczki tylko klasy B,zaszłam w ciąże, ale poroniłam:(Boję się kolejnego podejścia, ale na forum tak miło się zrobiło tyle mamusiek, że aż nie mogę się doczekać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fastKarolina 33 koszt criotransferu to 3500zł, do tego trzeba doliczyc jeszcze koszt wizyt, badań, leków i dojazdów w moim przypadku, łącznie wyszło ok 4500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Kalinka..Niedojrzałe nie zapładniają się. Ale jest szansa że dojrzeją (choć nie zawsze), więc w przypadku semb ta jedna dojrzała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to dobrze, że jest szansa, zawsze mnie to zastanawiało jak przez zastrzyki rosną te pęcherzyki to na początku jest ich kilka,a potem następne rosną, ale czy te późniejsze nie są mniej dojrzałe wtedy. Na początku patrzą jak reagujemy na dawki, a później zwiększają lub zmniejszają, ale właśnie jak jest ich mało chcą więcej pobudzić czy one będą dojrzałe tak samo jak te pierwsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepraszam dziewczyny, że jakie takie pytania zadaje bo powinnam lekarza spytać, ale czasem tyle mam pytań,że część zapominam, a później sobie przypominam i tak wkółko:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Różnie to bywa. Najlepiej jak pęcherzyki są podobnej wielkości. Te mniejsze nie dojrzeją. Zresztą wydaje mi się że jak jest komórka niedojrzała to raczej nie dojrzeje, chyba że jest na etapie zaraz przed..Ale lekarzem nie jestem, tak mi się tylko wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza a jakie miałaś dawki na początku większe czy mniejsze i jak reagowałaś dużo miałaś pęcherzyków, a później komórek po punkcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Ja zaczęłam od większej dawki, potem miałam zmniejszaną (bo estradiol lecial do góry w ekspresowym tempie) a pod koniec to już wogóle nie brałam. Poziom etradiolu przed punkcją miałam prawie 10tyś. Ilości pobranych komórek nie pamiętam, chyba 10 lub 12. 6 komórek się zapłodniło, w tym 1 zaczęła się nieprawidłowo dzielić. Rozwój komórek do stadium blastocysty. 2 zarodki mi podano, 1 nie dotrwał do 5 doby, a 2 mi zamrożono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrz natasza i ty się martwisz wiekiem, a ja jestem młodsza, gorsze miałam zarodki,ale stymulowałam się bezproblemu, tylko ze mną musieli ostrożnie bo drobna jestem,ale na 8 pęcherzyków czy 9 miałam 6 komórek,ale nie wiem czy to dobrze, że mniej tych pęcherzyków czy nie lepiej żeby było ich więcej.szkoda,że nie miałam od razu icsi bo te co były ivf to się przestały dzielić, a tylko dwie mi zrobili icsi i je miałam podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pęcherzykami nie ma co sie przejmować, ja przy udanym transferze miałam z 15 naliczonych pęcherzyków albo i więcej, a tylko 3 dojrzałe komórki, wszystkie się zapłodniły, 3 podali, są bliźniaki. Na prawdę nie ma reguły, tak samo jak klasy zarodków, przy nieudanym miałam super zarodki, a przy udanym w klasie B. Niestety to wszystko to loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Ja też drobna jestem, wiec trochę się bali :) Myślę że z komórkami to nie ma reguły. Co z tego że blastki jak i tak się nie udało? Na przykładzie liski widać że gorsze zarodki dały ciąże a lepsze nie. Ja martwię się o moją macicę, czy jest ok. Jestem po usunięciu mięśniaka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Liska..Byłaś szybsza w odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to może lepiej szybciej je podawać, ja miałam w trzeciej dobie teraz też bym tak chciała. Liska ja wiem, że nie ma reguły, ale wiesz jak to jest z nami babami lubimy gdybać tylko:)ale twój przypadek podnosi mnie na duchu i wiem, że trzeba wierzyć. Zresztą jak by nie mówić udało mi się,ale zarodek miał wadę.Natasza u Ciebie jest dobrze,że macica reaguje bo miałaś dodatnie bety.Po pierwszej próbie mi powiedzieli, że ważne, że zaszłam i to przy takich zarodkach, przynajmniej moja macica kuma o co chodzi;)ale nie wiem czy doszła do siebie i boje się spieszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Teraz czekamy na super wieści od irewen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak przyznaje!wystraszylam sie i nie zrobilam bety.Jak jest z tym ovitrele.ile utrzymuje sie w organizmie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Irewen..Ciężko powiedzieć bo nie brałyśmy całego zastrzyku. Ale dwa dni po to za szybko. Mi lekarka powiedziała że mogę robić 12dpt. Po zwykłym in vitro jak później nie bierzesz ovitrellu pewnie można szybciej. A tu pewnie po transferze miałaś jeszcze 2 dawki? Tak ok 2 dpt i 5dpt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny właśnie odebrałam wyniki badań i wyszła mi podwyższona prolaktyna górna granica 23,30 a ja mam 28,46 czy któraś z was dziewczyny miała podwyższoną prolaktynę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natasza--n1
Ja mam. I to nawet trochę więcej. Jeżeli masz normalne @ i owulki to w polmedzie nie dostaniesz bromergonu. Uważają że jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy to może być problem odpowiedzialny za niemożność zajścia w ciążę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natasza.masz racje dawki mamy takie same.jedziemy na tym samym wozku.czekasz do konca z testem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×