Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość ania172

niepłodnośc ... POLMED Wrocław

Polecane posty

Gość Luminositi
Jutro na obchodzi po proszę żeby mi zrobili 7 - tak jak w zaleceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luminosity jak poszlas do lekarza w sprawie hiperki to normalnie usg Ci zrobił? I stwierdził wodę i torbiele. No kurcze ja zaraz pekne , zjadlam obiad i tak mnie wydęlo z 3 miesiąca wyglądam na 7. Podejrzewam to też u siebie. Pytam bo boje się, czy ewentualnie to usg zarodkowi by nie zaszkodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny a powiedźcie dlaczego podjęłyście decyzje o invitrze w sensie z jakim problemem nieplodnosci sie mierzylyscie? Czy jest to np niedroznosc jajowodow czy slabe plemniki...? Ja za tydzień startuje ze stymulacja...mam nadzieje ze będzie ok...my mierzymy sie z nieplodnosc męska...trzymam kciuki:) my będziemy brać również 3 zarodki taka mamy nadzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po 3 nieudanych iui , mam skręcony jajnik i słabo drożny - "wyrok" in vitro. To moje pierwsze podejście. Aha iui miałam w invimedzie ale czułam się tam jak skarbonka do rozbicia!!! No i jestem w Polmedisie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luminositi, ja czuję się ok, chociaż chyba po luteinie strasznie śpiąca jestem, już wczoraj spałam 3 godziny, dzisiaj też 2,5 godz, podobno to normalne. Dam znać o moich objawach, jak cos się zacznie dziać. Ja też nie mam mrozaczków, ale głowa do góry, wcześniej też nie miałam, pozaz tym wtedy słabsze zarodki mi podali niż dzisiaj i udało się. U mnie niepłodność idiopatyczna, wszystko ok u nas oboje a jednak latami się nie udawało i wcześniej i teraz też. Dlatego podchodźcie, że będzie dobrze, ja mimo strachu też tak sobie mówię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziara, ja też mam ponad 100 km i teraz już mam na miejscu wszystkie badania, ale za pierwszym razem jeździłam tak jak Ty wcześniej i czekałam na wynik i wizytę, ale wiedziałam, że wyjścia nie ma. Ale jak Ci się zgodzą, że dzień nic nie zmieni to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Madziu USG nie zaszkodzi. Ja miałam robione i dopochwowe i normalne. A jak tak Ci rośnie obwód to idź jutro do lekarza, musisz tez mierzyć wagę ciała. I dieta lekka dużo białkowa. I pic, pić i jeszcze raz pić !!!!!!!! Gościu co do powodu in vitro u mnie to endometrioza, pco i powód anatomiczny a do tego plemniki nie za dobrej jakości. Ful wypas pełen serwis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Sabinka a Ty śpij księżniczko, jeśli tego organizm potrzebuje. No i czekam na nowe wiesci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mi do jutra nie zmaleje to pójdę . Teraz mam z metr w pasie heh Pije, pije.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heliotrop
witajcie słuchajcie czy jezeli uda sie uzyskac plemniki u mojego meza bezposrednio z jadra to mozna zastosowac inseminacje czy konieczne jest in vitro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Heliotrop co prawda nie mam na ten temat żadnej wiedzy, ale wydaje mi się, ze jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do inseminacji to chyba sposób pobrania plemników nie ma większego znaczenia, ale to tylko moje dywagacje niczym nie podparte, może którąś z dziewczyn bardziej się zna i cos mądrego Ci napisze - a co dr. mówi ?? Madziu a jak tam u Ciebie ? Kasiu jak po wyciągnięciu balonami, jak się czujesz ? Ja po porannych badaniach, wody jest zdecydowanie mniej, brzuch opadł o 3 cm. Tylko lewy jajnik 20x powiększony i boja się, ze pęknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Luminosity aż ciarki mi przeszły przy ostatnim Twoim zdaniu. Będzie dobrze kochana!!!! Mi z rana brzuch wygląda jak 2 miesieczna ciąża hah i chyba w końcu na dietę bialkowa przejdę bo przyznam się jadłam co popadnie. Do jutra dają sobie czas. I mniej mnie boli. Heliotrop jeżeli chodzi o Twój przypadek to ja też nie mam pojęcia w tym temacie ale najlepiej zadzwoń do klikniki i spytaj A Kasiaaaa proszę tu zdać relacje!!! Sabinka jak samopoczucie? Aha Luminosity pokombinowalam i dam rade jutro te zlecone badania zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrocka
Dziewczyny, podczytuje i trzymam kciuki za Was mocno. Heliotrop, ja mysle ze jesli beda jakies *****iwe plemniki po punkcji to nie sadze zeby lekarz zdecydowal sie na inseminacje.Ciezko bedzie pojedyncze wprowadzic a pozatym to zmniejsz szanse na zaplodnienie.Tak bylo w przypadku mojej kolezanki(wczesniej ci odpisalam).Zamrozili plemniki potem druga punkcja i zdecydowali sie na ICSI bo zwieksza to sznse przy slabych parametrach nasienia.Chociaz nauka tak idzie do przodu ze nigdy niewiadomo.Najlepiej lekarza podpytac, u mojej kumpeli sie udalo za 3 razem i sa blizniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzymam za Was kciuki dziewczyny, ja po wakacjach biorę się do roboty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ja też zaczynam swoją "przygodę z in-vitro " z polmedisem.... na razie jestem w trakcie badań i jest szansa ze jeszcze w tym miesiącu zacznę brać anty i ruszamy po wymarzony cud:) trzymam kciuki za wszystkie Panie ,żeby nam sie udało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madziara, Luminositi trzymajcie się, będzie dobrze. Wy kochane chyba już macie połowę czekania za sobą. Jak czytam co przechodzisz Luminositi to bardzo Ci współczuję, że też Ci się to przestymulowanie musiało przydarzyć. Czy wiesz ile może trwać Twój stan? Po jakim czasie mniej więcej łagodnieje? A jeszcze dziewczyny ile bierzecie luteiny na dobę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witamy nową staraczke ;) Sabinka ja pol dnia siedzę w Internecie i czytam o hiperce tzn ile to trwa ale wiadomo ta dolegliwość kazda inaczej przechodzi. U mnie juz trwa 3 dzień . Id dziś jem dużo białka i kurcze mam nadzieje,ze zlagodnieje chociaż trochę jutro rano. Nieprzyjemne to bo brzuch jest tak wzdety,ze ledwo się w spodniach dopinam i są moment,ze ciężko się idzie. Boże niech to już się skończy. My z Luminką jutro robimy estradiol,progesteron i hcg-pierwsza weryfikacja. Ja jako takich objawów świadczących o ciąży nie mam - piersi nie bola, nie plamie. A kłucia w jajnikach zapewne od hiperki. No zobaczymy jakie wyniki będziemy miały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Witam nowa staraczke i powodzenia. Sabinko tak dzisiaj mija polowa. Co do trwania to zależy od stadium są 4 stopnie, ja mam 3 i trwa juz 10 dni. Jajniki mogą wracać do swoich rozmiarow nawet parę miesięcy, a jeśli będzie ciąża to stan może się długo utrzymywać lub nawet pogorszyć. Madziu ja tez nie mam specjalnie jakiś objawów, ale myślę ze to za wcześnie na objawy tak czy owak. A przynajmniej tak sobie wmawiam. Najgorsze jest to, ze jeśli teraz się nie udało, to nie wiem kiedy będę mogła znowu podejść do procedury bo moje jajniki są tak wielkie, ze jeśli się nie zmniejsza może dojść nawet do usunięcia - tak mi dzisiaj lekarz powiedział. A co dopiero mowa o kolejnej stymulacji. Dlatego cały czas mam nadzieje, ze chociaż jedna kruszyna ze mną zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Co do luteiny 2x2 tab. dopochwowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heliotrop
lekarz jeszcze nic nie mówił bo wizyte mam dopiero na 16 maja tylko tak czytam i czytam w necie i sie boj***ardzo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej Krew oddalam a wynik z hcg w piątek (masakra) a reszta jutro. Uroki pipidówy. Luminosity a jak u Ciebie? Na kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Luminosity a czemu cię tak przestymulowali? Duże dawki leków miałaś? Masz pco? Trzymam kciuki bo z tym usunięciem jajników to dramat :( Chciałaś 3 zarodki i lekarz tak ot ci dał? A wiesz z czym się wiąże ciąża mnoga? Jak jesteś w szpitalu i jak możesz to zobacz wcześniaki w inkubatorach... bliźniaki to nie tylko podwójne szczęście... to ciąża zagrożona, poród przedwczesny, wielotygodniowy pobyt maluchów z dala od mamy z rurkami w przełyku, wenflonem w główce, walka o każdy dzien, gram, samodzielny oddech i później rehabilitacja bo dzieci opóźnione... dlatego wg zaleceń m.in nie wolno podawać więcej niż 2 zarodków a ty dostałaś 3, szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Gościu ok masz racje ciąża mnoga wiąże się z ryzykiem, ale może nie dramatyzujmy, nie każda ciąża bliźniacza kończy się takimi skutkami jakie wymieniasz, to po pierwsze, po drugie jestem dorosła świadoma kobieta umiem czytac, wiec skoro taka decyzje podjęłam widocznie miałam ku temu powody i wybacz, ale poczulam się trochę przez Ciebie zaatakowana i oceniana i nie podoba mi się to. Co do hiper dawki leków miałam stosunkowo male bo 75 i 100 i owszem mam PCO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
To Madziu jak będziesz miała wyniki daj znać, ja nie zrobilam jeszcze bo przecież w tym pipepszonym szpitalu mi nie zrobią i muszę czekać aż wyjde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wypowiedz goscia ewidentnie jest zlosliwa i zalosna!!wynika jedynie z zadrosci chyba :)tacy takich ludzie ktorzy uwazaja ze blizniaki to zlo konieczne rozsmieszjaa mnie do lez ze swojej glupoty !!niestety taki narod mamy !DOBRA RADA sluza ludzie zawsze i wszedzie a w szczegolnosci w POLSCE!!TRZYMAM DZIEWCZYNY KCIUKASY o dzidzie!!i niech na zlosc beda TROJACZKI !!:)a co do wynikow to nie mozesz wyjsc na chwile ze szpitala by pojechac zrobic gdzies prywatnie wynik hcg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to gościu zes konkretnie pojechał. Luminositi jest dorosla (wiem bo widzialam) , inteligentna i wie co robi. no i nie kazda ciąża bluzniacza ma takie skutki - bez przesady!!! Czy każdy kto pali papierosy umiera na raka płuc??? NIE To tak na marginesie... Luminko dam znać jak będą wyniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Z tymi badaniami tez tak zrobilam, poszłam prywatnie do laboratorium, dzisiaj po 15 maja być wyniki. Mega nerwy szczególnie jeśli chodzi o bete,.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A właśnie miałam pytać kiedy Luminko ze szpitala wychodzisz bo o te wyniki mi chodziło zebys zrobiła Zazdroszczę Ci,ze po 15 będziesz miała bo ja w piątek jutro pójdę do gina na usg niech mi zerknie na te jajniki , nigdy nie miałam torbieli i aż się boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luminositi
Mam wyniki progesteron 294,0 ng/ml, estradiol 2922 pg/ml, HCG 37,82 mlU/ml. Dzwonilam do polmedu teraz bete kazali mi zrobić w sobotę. A Ty Madziu idź na to USG żeby sprawdzić jak to tam wszystko wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×