Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arista

SZUKAM KOLEZANKI, KTORA TEZ SIE STARA O DZIDZIE !

Polecane posty

hej Dziewczyny Wczoraj co próbowałam pisać, to blokował mi się komp i nie mogłąm nic napisać. Zrobilismy sobie wyprawe do marketów, mój mąż jechał samochodem.....oglądaliśmy meble, farby i w sumie ja byłam skłonna kupić rogówkę i stół z krzesłami. Jest taka potrzeba, bo kpl wypoczynkowy po 3 latach urzytkowania tak nam się zniszczył, że nie ma co go trzymać. Trzeba by tapicera, a do tego nie mamy w domu porządnego stołu z krzesłami gdzie mozna by zjeść obiad i jemy po japońsku przy ławie lub przy stoliczku dzieciecym z IKEI od Emilki......trzeba trochę uporzadkowac to nasze mieszkanko. Moze uda mi sie urobic Wojtka na te meble, bo fajna okazja była i powiem szczerze, ze boję się, ze jutro ich juz nie będzie......chciałabym zdażyć przed porodem z malowaniem i meblowaniem. Do sypialni znależliśmy obraz....ale na Allegro: http://www.allegro.pl/item1027204386_artforma_akt_150x70cm_obraz_na_plotnie_mp.html Czrana, nie złą impreza była, ja już nie pamietam takiej fazy, chyba jeszcze jak studiowałam, hihihi A co do oceny to gratulacje. Pewnie poprawiło Ci to samopoczucie :) Zaklęta, trzymam kciuki za Twoją córeczkę, juz teraz jest najwspanialsza na świecie, bo ma kochajacą mamusię (tatusia nie znam ;) ) Mam przeczucie, ze wszystko bedzie dobrze. Ja też jestem na podtrzymaniu i jednego dnia czuje się lepiej, a drugiego girzej, jak to w ciaży :) Szyjka mi sie skraca, krążek ześlizguje przez moją budowę, ale staram się trzymać zaleceń i jak najwiecej leżeć lub siedziec, na tyłku. Emi przeze mnie ma bardzo mało aktywny czas, ale ja nie daje rady szaleć z nia jak kiedyś. Brzuch mam coraz większy, aż sie boję, że bede go zrzucać 2 lata..... Arista, jaki masz pas poporodowy?? Mozecie mi cos polecić, bo bedę musiała zamówic cos na Allegro po porodzie. Mam wprawdzie 2 pasy, ale nie sa zbyt dobre. ARCT co u Ciebie dzisiaj??? Udamego dnia Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę. A więc u mnie z dnia na dzień jest coraz lepiej,mam wokuł siebie dużo dobrych ludzi którzy mnie wspieraja i pomagają.Przedemną jeszcze tylko jedna przeprowadzka i będzie wszystko ok. Będe odzywała się częściej jak już będzie wszystko poukładane.Ogulnie jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniczko, trzymam kciuki za Ciebie :* a ja muszę zmienic tydzień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już :) Najgorszy miesiac przede mną, czyli 8.....musze go przetrwać, a potem z góreczki.... Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia obraz cudowny, bardzooo mi się podoba. Monisia oby wszytsko ak najszybciej doszło do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna gratuluje oceny kochana.... monisia oby tak dalej, trzymaj usmiech na twarzy, wszystkoe bedzie okay... moniakat szalejesz kochana szalejesz, obraz super... a za stolem i krzeslami to ja tez musze popatrzec bo niby mamy stol i krzesla ale jakos juz te krzesla nietakie sa.... w sumie kupilismy to na poczatku jak sie wprowadzilismy razem zeby przetrwac kilka miesiecy i tak to juz trzymama prawie 4 lata hehehe... czas na wymiane.... takze wiem co czujesz.... ps uwarzaj na siebie kochana nie szalej tak... ja nsie czuje.... bylejak dzisiaj...... bardzo byle jak.... glowa mnie troche boli, jestem jakas taka padnieta, nie czuje sie na silach do niczego... pozatym mam dziwne przeczucie zeby nie wychodzic na za dlugo z domu, albo za daleko sama... nie wiem jakosczuje sie niepewnie bedac poza domem.... teraz wlasnie usiadlam na lozku i mysle co to jutro bedzie.... jutro mam wizyte u lekarza.... bede sie domagac dokladnego sprawdzenia i mam mala nadziej ze na porodoofke mnie wysla.... heheheh .... kolezanka moja urodzila w piatek.... dziewczynke .... biedna meczyla sie w skurczach 11 godzin potem 3 godziny pchala i wyladowama na cesarskim cieciu.... mala sie urodzila 3540 i niecale 49 cm..... tera zczekam na zdjecia... wiem ze napewno bedzie slicznotka..... matka niemka (biala) a ojciec czarny... bedzie mala mulatka z kreconymi wloskami heheheeh.... tzn juz jest :) wychodza ze szpitala dopiero we wtorek... nie wiem czemu w piatek rodzila..... sle moze to przez CC tak dlugo beda tam siedziec... no coz nie moge sie doczekac zeby ja zobaczyc :P uciakam na drzemke.... puki maz zajety i nie meczy mnie swoimi pierdolkami... znjajac zycie zaraz bede mu w czyms potrzebna :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Everlast, ciepło sie u nas zrobiło, pewnie niebawem wyjdzieci z Oliwka na pierwszy spacer. A jak z karmieniem i wstawaniem nocnym sobie radzisz??? Znam lek homeopatyczny na zwiększenie laktacji, czekaj, zaraz go znajde na necie.... Buźka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ricinus communis"- sama go przyjmowałam jak miałąm kryzys z laktacją.... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ricinus communis 5ch, ale ricinus communis 30ch hamuje laktację, żebyś nie pomyliła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam pytanko też o laktację... Mam problem od 3 dni z lewą piersią, a dziś rano to już w ogóle, jak wstawałam to przy ruchach pierś bolała. Chodzi o to, że prawa pierś jest normalna, mały z niej je, tak jak z lewej, ale lewa zrobiła się strasznie wielka, obrzmiała, na obrzeżach już taka twarda... Nawał, ale czemu po miesiącu dobrego karmienia? Czytałam już o tym i niby powinnam masować pierś przed karmieniem i robić ciepłe okłady, a po karmieniu zimne okłady. No i nie ściągać za wiele z tej wielkiej piersi, bo będzie jeszcze więcej produkować... Słyszałam jeszcze, by pić szałwię, ale w małej ilości, bo inaczej zahamuje laktację... Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te tabletki to placebo, sprawdzcie skleb: bodajrze glukoza,sam cukier :P Odezwe sie nie dlugo. Gratuluje dzidziorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Te tabletki to placebo, sprawdzcie skleb: bodajrze glukoza,sam cukier :P Odezwe sie nie dlugo. Gratuluje dzidziorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Arista tak jest z ta laktacją, ze jedna pierś produkuje wiecej, ja też tak z jedną piersią miałam i najpierw Wiktorka przystawiaj do tej pełniejszej, a potem do tej drugiej, dziecko moze tak rozregulować, staraj sie do końća nie odciagać z tej piersi, tylko przekłądaj Wiktorka do drugiej jak poczujesz ulgę. Z tym masowaniem itd jak to opisałąs to prawda, co do szauwii to nie wiem nie piłam. Podaje numer do pogotowia laktacyjnego: 022 555 31 10, Dobranoc M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dianka, ja też tabletki stosowałam i na mnie działały, kupowałam je w aptece....dziwne, ale ja ogólnie dobrze reaguje na homeopatię.... Dianka co u Ciebie??? Gdzie nam uciekłaś Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozstalam sie z chlopakiem, mieszkam u brata, skonczylam technikum, robie prawko. Tak w skrocie, jutro ide do sadu zlozyc pozew o alimenty i ustalenie godzin i miejsca widywania sie dziecka z ojcem. Przegial pale i teraz zycie wyglada jak wyglada. Pozdrawiam! :D Odezwe sie. ide spac, jutro przyjezdza kumpela z Marcelem 2,5tygodniowym :) No i moja smarkula sie obudzi po 6 :D Kocham grubasa :) Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze kobiety wszystkie przy dzidziorach chyba ;) Moja spi akurat. Ja na ostrej ogarniam chate bo o 14 wpada kumpela z ferajna. Dzis na obiad zrobie nogi z kurczaka ;) O kurde, pozniej moge wam dac przepis na pyszne i szybkie ciasto. Ide je machnac :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nie sprawdza się powiedzenie, że najlepszym laktatorem jest dziecko....:O Moje dziecko cycka nie bardzo chce ssać, bo się przy nim denerwuje odpycha raczkami, albo trzyma go w buzi, a nie ssie i nie przełyka. Ja godzinę już wiszę na cycu i co chcę ją odłożyć to wkłada rączki do buzi, bo jest głodna. Po prostu się z cyca nie najada, bo nie ma czym..... Mały leniuszek... a tu foteczka dla ciotek :d http://img710.imageshack.us/i/63797351.jpg/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jak ma sie nie miec pokarmu to nic nie spowoduje rzeki w piersiach. ja probowalam herbatek, masazy, laktatora, dziecka, piwa karmi, bawarek i wszystko o dupe rozbic. Pokarm i tak zanikl, ale u mnie to pewnie przez stres no i odstepy bo na 5 godzin szlam do szkoly. Mimo to probujcie, moze wam sie uda :) Everlast, Ty nie karm dzidziora bo i tak juz dobrze wyglada :D hehe zartuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MoniaKat- dziękuję:) Starałam się rozmasować tego cyca jak mogłam najlepiej i mniej przystawiać dzidzię, widzę poprawę, ale została jedna grudka nierozmasowana pod spodem piersi, przy krawędzi... No i boli. Ciężko nawet masować. Jak mi się porobią zastoje to będą jajca...:/ Dodatkowo staram się nie przeginać z karmieniem z mniejszej piersi, by nie było podobnej sytuacji... Dianka- podoba mi się Twoje optymistyczne podejście do życia! :) Tak trzymaj kochana, a z przepisu na ciasto napewno skorzystamy:) Everlast- ale pampuszek słodki z tej Oliwki...:* Nawet mój grubasek przy niej to chudzinka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co ile dni kapiecie swoje dzieci? Ja sie kaie codziennie, ale lekarka poradzila mi zebym mala kapala co 2 lub 3 dzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co to kąpie co drugi dzień. :) W jeden dzień kąpiel, a w drugi tylko ją przemywam namoczoną myjką. O kurka coś mi na piecu kipi....uciekam...pa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Dianka dobrze, że masz takie nastawienie do tej całej sytuacji. Fajnie, że tak dzielnie dajesz sobie radę. Everlast twoja mała jest taka śliczniutka. Cieszymy się że wróciłaś do nas! Monia za Ciebie też trzymamy kciuki żebyś dobrze się miała. Arista nic ci nie poradzę na cycuszka bo mnie jak na razie to ominęło. Ale dawaj znać jak sobie poradziłaś! Ja maluszka kąpie prawie codziennie ale nie zawsze! A jak tego nie zrobie to przemywam gąbeczką. Też mi położna mówiła że rano warto przemyć maluszka przegotowaną wodą i czasem tak robię. Mój maluch już przesypia prawie całe noce jestem zdziwiona -za to mleko jak mi się zbierze to mnie budzi :D . Arct co tam u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DIANKA jesteś wielka, podziwiam Cię kobieto:) jesteś tak młodziutka, już doświadczona przez życie, ale tak wspaniale dajesz radę:) Uczę się od Ciebie :) Arista ja totalnie nie wiem co Ci poradzić :P Ale mam nadzieję, ze szybko się uporasz. Kochana jak w szkole? Jak sesja? Jak licencjat? Wiem, ze dajesz radę, ale napisz nam coś:) Everlast Oliwka jest piękna:) Nasz słodki pączuszek:) Chociaż to ma po cioci Czarnej :) Monisia Ty też jesteś dzielna babo :):) Scherza dawno nie wrzucałaś zdjęć Dominika, daj nam jakieś :) Arista Ty tak samo. ArCt, co tam???/ MoniuKat 8 miesiąc:) DASZ RADĘ nasza dzielna Mamusiu:) Kocham Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DIANKA jesteś wielka, podziwiam Cię kobieto:) jesteś tak młodziutka, już doświadczona przez życie, ale tak wspaniale dajesz radę:) Uczę się od Ciebie :) Arista ja totalnie nie wiem co Ci poradzić :P Ale mam nadzieję, ze szybko się uporasz. Kochana jak w szkole? Jak sesja? Jak licencjat? Wiem, ze dajesz radę, ale napisz nam coś:) Everlast Oliwka jest piękna:) Nasz słodki pączuszek:) Chociaż to ma po cioci Czarnej :) Monisia Ty też jesteś dzielna babo :):) Scherza dawno nie wrzucałaś zdjęć Dominika, daj nam jakieś :) Arista Ty tak samo. ArCt, co tam???/ MoniuKat 8 miesiąc:) DASZ RADĘ nasza dzielna Mamusiu:) Kocham Was :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki..... arista - nie wiem czy to cos pomoze ale z tego co pamietam to moja mama robila sobie oklady z lisci kapusty, tylko ze to chyba bylo jak juz miala guzy od nadmiary mleka... ale moniakat (chyba) dobrze tutaj napisala zeby najpierw dostawiac malucha do tej obolalej piersi, ale tez zeby go odstawic jak poczujesz ulge, nie opruzniac piersi do kocna (nie znam sie ale brzmi to z sensem ) ja sie mam okay.... wlasnie niedawno wrocilam od lekarza..... zeszlo sie tam ponad godzine.... no ale cisnienie znow wysokie, takze krew trzeba bylo oddac, znowu.... rozwarcie 3-4 cm.. szyjka zanikla prawie w calosci.... pozatym mam czekac, wymasowala mi szyjke, bolalo jak cholera, ale dalam rade, wiem ze porood bedzie bardziej bolesny :P takze ja mam sie dobrze, tera zide sie polozyc troche bo znow sie pogoda zmienila bylo goraca w poatek potem zimno w sobote i niedziele a dzisiaj znow upal.... jak mam cisnienie miec normalne.... uciekam dianka - buziaczki kochana.... twarda baba z ciebie everlast - twoja oliwcia to taka mala bubeczka, a te policzki to tylko calowac i calowac..... moniakat - dasz rade kochana, wiem ze 8 miesiac najgorszy do przetrfania.... ale dasz rade.... monisia - jestes wielka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko co miałaś na myśli pisząc to?? Bo rozczytać się nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniakat - również trzymam za Ciebie kciuki, już bliżej niż dalej :) ARCT - jak Ty masz już szyjkę prawie złagodzoną i rozwarcie na 3-4cm to już pójdzie z górki, dasz radę. Jak ja dałam radę wypchnąć takiego klocusia bez znieczulenia to i Ty dasz sobie radę. Dla mnie teraz gorszy jest połóg, poród trwał 4 godzinki. A połóg trwa 6 tygodni. Na tyłek jeszcze normalnie usiąść nie mogę, macica ciągle się oczyszcza i leci ze mnie....po każdym siku podmywanie, wycieranie, pryskanie tantum rossa. To wszystko trzeba zrobić na szybko, bo dziecko np. płacze. Trzeba je nakarmić, przewinąć, w między czasie pranie zrobić, następne wyprasować i jeszcze znaleźć czas, żeby się zdrzemnąć. ;) Dianka - jesteś młoda, ale balast doświadczenia masz już za sobą, więc pamiętaj, że co Cię nie zabije to Cię wzmocni. 🌼 Czarnulko - buziaki dla Ciebie ode mnie i od mojego głodomorka. 👄 scherza, Arista - Wam zazdroszczę, że wpadliście już w rytm, już możecie wszystko sobie poukładać, sprzątanie, gotowanie, karmienie itp. Ja wszystko jeszcze robię na wariata, tu zacznę, tam nie skończę. Dziewczyny, czy Wy miałyście pasy poporodowe na brzuch?? Bo mój brzuch to taki flak i wygląda na 5 ty miesiąc ciąży. Dziś idę do przychodni szwy ściągać i zważyć Oliwie, mam nadzieję, że nadrobiła stracone gramy w szpitalu. :) Potem idę do rodziców z małą, to moje pierwsze wyjście z dzieckiem trzeba też się ogarnąć, umyć włosy zrobić jakiś makijaż. W końcu do ludzi wychodzę. :D Buziorki dla Was ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monisia - dla Ciebie 🌼. Uszy do góry, bo u góry są chmury. Zasługujesz na kogoś lepszego, dobrze zrobiłaś, to świadczy tylko o tym, że szanujesz samą siebie. Tak trzymaj! 🌼 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny chyba sie cos zaczyna dziac, juz od jakiegos czasu amm skurcze co mniejwiecej 6minut, bolesnejak cholera... Narazie czekam az bedzie uch wiecej, trwa to doslownie, okolo 40 minut... Jak beda sie tak powtarzac to super, a jeszcze lepiej jak sie zbliza do siebie.... Jak narazie jest 1 nad ranem, maz soi jak zabity ja sie tluke na lozku, spiaca jetem jak nic, a nie moge przymknac oka Bo co chwila mnie budzi skurcz... Bede as informowac, nie wiem czy nie za wczesnie na to ze powiedzialam ze cos sie zaczyna, ale cos sie dzieje ;) pozatym zglodnialam jak nic, chyba banana przegryze zeby sobie ulzyc.... A siusiam bez przerwy!!! Bede pisac jak cos sie bedzie zmieniac..... Nastepne 6 minut I nastepny skurcz!!! Pa do przeczytania!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×