Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

matakusia

Ciężaróką przez 9 miesięcy

Polecane posty

hej cieżaróweczki, śpicie jeszcze? wstawacie wszystkie halllooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo! ja już pół mieszkania wysprzątałam, wypralam fiiranki i zabieram się do robienia racuchów, kto ma ochotę to zapraszam:) a po południu idę z M na zajęcia do szkoły rodzenia. ciekawego co dzisiaj będziemy robić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No prosze, prosze... jaki pracus :P Ja tez od rana latalam, zalatwialam pare spraw, teraz dopiero usialdam na tylku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
rzeczywiscie jestes pracus figielek, ja zarzz bede robic obiadek, a wstawilam pranie i musze wywiesic , ale mi sie nie chce. Leniwa jestem :) Mala mi sie dzisiaj malo rusza, czasami tylko noge wystawi :), ja mam ochote na nalesniki z jablkami , mmmm pychota , moze jutro zrobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matakusiaMo
ja dzisiaj tez leniwa, ale to chyba dlatego, ze wczoraj wariowala :P A placki z jablkami...no..... mmmm... ale mi ochoty narobilas :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek tylko nie przesadz z tym sprzataniem zebys wczesniej nie urodzila :), mnie jutro czekaja porzadkim musze dywan zawiesc do czyszczenia i w koncu podlogi dobrze wymyc, ale do tego to juz meza zatrudnie. Bylam w przychodni i wypytalam sie juz o pediatre. Mnostwo tych spraw papierkowych nas czeka po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Monia1312 ja tez sie bardzo ciesze:)Dziekuje Widze dziewczyny z emacie wiecej werey niz ja mam takiego lenia ze szok;/ Dzis 3:30 pobudka nie moglam spac i wymiotowalam 3 razy;/ A jutro jade do rodziny za Czestochowe mam nadzieje ze bede sie dobrze czula:) Pozdrawiam Was i Wasze kruszynki:) Milego weekendu zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SMUTNA MLODA
hey bylam na usg potwierdzic ciaze na 1 wizycie bylo widac jakas czarna plamke w sumie ja tam nic nie widzialam na 2 wizycie to byl 6 tydzien bylo widac jajo plodowe mialo 17.2 i pecherzyk ale nie dzidzie powiem ze wizyty byly tydzien po tygodniu lekarz kazal przyjsc za 2 tygodnie dlatego ze jak mu powiedzialam ze mam cykle 30 33 to on powiedzial ze owulka sie przesunela i dlatego tak jest a pytanie brzmi czy mooze to byc puste jajo plodowe napiszcie cos prosze o pomoc bo mam taka obawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spelniona, daj sobie troche czasu :) Zobaczysz, ze jeszcze troche i dostaniesz energii takiej, ze bedziesz chciala gory przenosic :P To uwazaj na siebie podczas podrozy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
smutna nie zamartwiaj sie to napewno jest dzidzia :) Mnie dzisiaj obudzily jakies dziwne bole w podbrzuszu i okolicach ledzwiowych krzyza, ale przeszlo na szczescie po pol godzinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia Ja już tak mam cały tydzien, coraz częściej. krzyże mnie bolą, ale jak dłużej postoję lub popracuje. Ale te bóle brzucha to masz takie jak przy okresie? Bo u mnie właśnie takie są jakbym zaraz miała go dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ValenVaque
po raz trzeci w ciąży (pierwszy=20 lat drugi=23 teraz=24) Jestem w 9 miesiącu ciążu i no cóż... już chyba nie będę miała po tym dzieci! W 1 mies. Byłam na badaniach mam już chłopca. Kiedy ja i mój mąż dowiedzieliśmy się o kolejnym dzidziusiu byliśmy przeszczęśliwi a cóż...wiedziałam ,że tobędzie ciąża mnoga i stało się...Byłam na badanuiach dowiedziałam się ,żę urodzę bliżniaki!(chłopców) mam już trójkę dzieci!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
figielek tak to sa takie bole podbrzusza jak przy okresie takie dziwne, mowisz ze tez masz te bole krzyza??? bo ja juz zaczelam sie bac przez te bole :/ dzisiaj juz spakowalam trooche rzeczy do szpitala. Kolezanka mojej siostry mieszka pod warszawa, byla w 8 miesiacu ciazy, kiedy odeszly jej wody. W domu byla razem z chlopakiem, zadzwonili po karetke, ale przyjechala dopiero za 40 minut. Dziewczyna urodzila w domu a porod przyjal jej chlopak, karetka przyjechala na odciecie pepowiny :), niezle co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was:) Wczoraj z moim narzeczonym pojechalismy do mojej rodziny 120 km w jedna strone powiem Wam ze koszmar tak juz przy koncowce jak wracalismy do domu mialam dosyc plecy ,nogi .O tyle tylko dobrze ze siedzenia sie odchylaja do tylu i pod koniec jazdy zmienilam pozycje troche:)Wczoraj jechalam do chrzestnej po walizke od mojej siotry jak ja otworzylam minelo zmeczenie zaczelam przegladac:)Powiem Wam ze na pierwsze trzy miesiace mam ciuszki:) Reczniki ,sciereczki do mycia,nawet kocyk:) troszke kosmetykowa ale z johnsona i zastanaewiam sie czy warto uzyc bo niby uczula. Nastepna dostawe bede miala 22 pazdziernika ciuszkow bo moja siostra przyjezdza:)Od drugiej siotry tez kilka rzeczy dostane rozki,kilka ciuszkow:)Wiec moge powiedziec ze zaczynam juz zbierac powolutku wyprawke dla Mego malca:) Pozdrawiam:) Milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
hehehe spelniona no odwazna jak nie wiem co :), to powoli juz zaczynasz zbierac ciuszki to dobrze :)A w podrozy to tak jest plecy bola i ledwo sie siedzi, ja do rodzicow mam 600km, wiec ostatni raz bylismy u nich w lipcu, jak wracalismy to tez ledwo usiedzialam tyle km :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
powiem wam ze wkurza mnie troche moja mama, bo jak zadzwonilam do niej w sobote kiedy zlapaly mnie bole podbrzusza i plecow powiedziala ze to bardzo niedobrze i ze za wczesnie :/. Mowilam jej ze mozna juz rodzic od 37,38 tygodnia ciazy to ona swoje ze nie prawda. Caly czas mnie stresowala przez telefon ze to niedobrze ze powinnam caly czas leazec i nic nie robic, koszmar. Wkurza mnie to bo zawsze co do niej zadzwonie to mnie straszy ze jak dziecko bedzie duze to moge nie urodzic i takie tam rozne rzeczy, a pozniej dzwoni jak gdyby nigdy nic, dziwne. Juz czasami wole pogadac z tesciowa bo ona tak nie panikuje strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
haloo dziewczynki obudzcie sie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehehehehehehh dobre monia, dobre :P Twoja mama pewnie nie zdaje sobie z tego sprawy, moze powiedz jej o tym delikatnie :) Czasami mamy wychodza zzalozenia, ze im bardziej nas nastrasza, to po porodzie, lub w jego trakcie bedziemy myslaly: "kurcze, co nas tak straszyli, to wcale nie jest az takie zle" ;) Spelniona, takie poroze dla nas to juz nie jest taka prosta sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
aj daj spokoj matakusia z moja mama to czasami nie da sie pogadac bo zaraz sie obraza, strasznie nerwowa jest , nie zastanawia sie nad tym co mowi dopiero pozniej przemysli i dzwoni jak gdyby nic sie nie stalo, dziwna kobieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia ta twoja mama chyba rzeczywiście nie zdaje sobie sprawy z tego co mówi. w dodatku niepotrzebnie cię stresuje, a to chyba najgorsze co można robić dla ciężarnej. Nie ma naprawdę co się przejmować, bo wszystko jest tak jak powinno być. Mnie o tym zapewniaja już od dłuższego czasu połozne, które prowadzą zajęcia ze szkoły rodzenia. Poza tym to samo wyczytałam w bardzo dobrej książce pt. "W oczekiwaniu na dziecko" H.Murkoff, A. Eisenberg - to jest poradnik. Gorąco polecam!!! Jest tam cała wiedza od poczatku ciaży, każdy miesiąc osobno opisany (jak się dziecko rozwija, twój organizm, jakich dolegliwości możesz się spodziewać w tym czasie). po prostu wszystko o porodzie, chorobach mogących wystąpić w trakcie ciąży, o połogu i wiele, wiele innych potrzebnych informacji. NIe jest nawet droga, bo ja dałam za nią w Empiku 50zł. no i pisze dlaczego powinno się spać na tym lewym boku i co to są skurcze Braxtona-Hicksa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
a no figielek rzeczywiscie moja mama nie zdaje sobie sprawy z tego co mowi no ale coz nigdy nie mialam z nia dobrych relacji :/No ze spaniem na tym lewym boku to naprawde jest trudne i ciezkie , ja spie na prawym i lewym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki... pamietajcie, ze trzeba sobie wmawiac, ze WSZYTSKO BEDZIE TAK JAK POWINNO BYC, CZYLI DOBRZE!!!! i nie moze byc inaczej :) A jakies "tesksty" straszace w nasza strone musimy nauczyc sie wpuszczac jednym a wypuszczac drugim uchem :) Wiecie? Mi moja mala dzisiaj wali pod zebra z prawej str. a i czasem tak sie mocno ruszy, ze to az nie jest przyjemne... Tzn. nie zrozumcie mnie zle, bo kocham uczucie, kiedyNiunia sie rusza, ale czasem jest to takie ... yyy... za mocne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monia1312
matakusia ja tez czasami nie lubie jak mala sie dziwnie ulozy i az mnie wnetrznosci bola :). Czasami ulozy sie tylko na jednej stronie, wypnie pupe a mnie az skreca z bolu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja droga... ciekawe co u Celki, milki, aneczek i innych dziewczyn... Zapomnialy o nas chyba :/ Ciekawe jak tam stan psychiczny Malutkiej i miniabir...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewuszki mój to tez niezły figiel:) czasem jak sie napręży (zawsze na prawą str) to mój brzuch wygląda jak wielkie nie wiem co...;) i zawsze mnie po żebrach i wątrobie - tzn prawa str jest tak już obolała, że szok. A czasem to na dwie str daje: z lewj nisko brzucha i prawej wysoko przy żebrach, po boku. normalnie to boli... ale i tak go kocham:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×