Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juz nie bezrobotna

rezygnacja z bezrobocia w PUP

Polecane posty

Gość juz nie bezrobotna

witam, mam nadzieje że nie powielam wątku. otóż mam takie pytanie: jestem zarejestrowana w pup jako bezrobotna ale szczęśliwie tak się złożyło że pod koniec tego tygodnia dostałam pracę - tzn. na razie nic nie podpisywałam tylko mi powiedziano że mnie zatrudnią i mam już przyjść jutro. Ze szczęścia (ponieważ już szukam jakiś czas pracy) zapomniałam o tym że jestem zarejestrowana w pup i teraz muszę z tego zrezygnować. oczywiście wiem, że mogę się tego jutro dowiedzieć jak zadzwonię do pup ale: po pierwsze nie wiem czy będzie taka możliwość w pracy dłuższej rozmowy z panią z bezrobocia a po drugie już dziś mi to nie daje spokoju więc: Czy ktoś się może orientuje w jakim czasie od podpisania umowy z firmą muszę się wypisać z bezrobocia i czy będę to mogła zrobić telefonicznie - bo wiadomo, że nie dostanę urlopu w pierwszym miesiącu po to aby iść do pup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie bezrobotna
no ale podpis w pup mam zrobić dopiero 7 października więc nie wiem czy to nie będą jakieś konsekwencje prawne np bo bezrobocie mnie ubezpiecza i nie mogę być ubezpieczona z dwóch miejsc jednocześnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech ci w nowej pracy wystawią papierek od kiedy cie zatrudnią i z tym papierkiem idziesz do urzędu żeby sie wyrejestrować z datą rozpoczęcia pracy. Tak jest najbezpieczniej - jeżeli w PUP sami cię wyrejestrują bo sie nie odhaczysz, a z pracy zwolnią po miesiącu to będziesz mogła sie zarejestrować dopiero za pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yooo
wyrejestrowac sie trzeba w ciagu 7 dni od podpisania umowy.Ja zrobiłsm to listownie.Napisalam podanie,żę z dniem takim i takim podjęłam pracę i proszę o wyrejestrowanie mnie z listy osób bezrobotnych.Za pare dni dostałąm pocztą decyzję,że po otrzymaniu mojego podania zostalam wyrejestrowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz nie bezrobotna
ok, bardzo wam dziękuję. to też prześlę to listownie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko i wyłącznie listem poleconym priorytet za potwierdzeniem odbioru. to jest Twój obowiązek powiadomic a nie jak tu ktoś bzdurzył " nie idź sami cie wyrejestrują ".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na poinformowanie urzedu masz 7 dni.A czy zrobisz to osobiscie (wypelnisz odpowiedni formularz) czy listownie,to nie ma znaczenia.Wazne,zebys poinformowala,bo jak Cie 'zdejma' z ewidencji za niestawiennictwo,a z praca Ci nie wyjdzie,to nie bedziesz mogla sie zarejestrowac przez dlugie miesiace:-)Zycze powodzenia w nowej pracy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saasaa
ja wyrejestrowałam się telefonicznie i nie było problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xvvbdrtzrettz
wyslij skserowana umowe jak najszybciej te 7 dni to tylko tak ustalone wiec nie ebdzie problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej osobiście,a jak nie to wyslać priorytetem poleconym. Ja dzwonilam i pytalam i ponoć można też telefonicznie, ale to nic pewnego. Masz na to 7 dni. Aha, i pamietaj o zasiłku aktywizacyjnym, o ile spełniasz warunki, to go dostaniesz, mnie sie udało;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×