Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

ja się zastanawiałam czy samodzielnie nie wybrać się na jakieś badania....w sumie dobrze się czuję i nie mam podstaw do niepokoju...a wizyta za 3 tyg. Moluś - w pracy dostępu brak....ale w domu nieomieszkam Cię obejrzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ja tez mialam badania na samym poczatku ciazy robione po 9 tyg....w zeszlym msc gin je obejrzal i stwierdzil ze jest ok wszystko i narazie nie bedziemy robic krwi..... ciesze sie bo nie cierpie pobierania krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też miałam już robione badania krwi i moczu - wyszły OK. A dzisiaj leżę w łóżku, bo plamię i to dosyć mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joanna-25 Toruń
Witam wszystkich po weekendzie. U mnie niestety w weekend samopoczucie się pogorszyło i musiałam iść do lekarza, mam jakieś zmiany na oskrzelach i chore zatoki więc jestem niestety na antybiotyku. Na szczęście jest już poprawa, ale jestem bardzo osłabiona i bez życia. Mnie też od dwóch tygodni boli głowa czasem ćmi lub lekko pobolewa a czasem to aż taki strasznie miażdżący ból mam że nie mogę wytrzymać. Ciekawe od czego?czy możliwe że od pogody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anabelka26
Mysza - mam nadzieję, ze to Twoje plamienie to nic groźnego. Leż w łóżeczku i wypoczywaj:-) A ja myśłałam ze choroba mnie pwooli opuszcza, ale jak sie okazuje katar powoli powraca i do tego zaczyna mnie pobolewać gradło i pojawia się kaszel:-(. Dlatego od dziś zaczęłam ostrą kurację z cebulą, czosnkiem, miodem itd. i mam nadzieję, że po tych wszystkich zapachach mój P. nie wyrzuci mnie z łóżka w nocy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
mnie tez dzisiaj g lowa boli.... myślalam ze jak poleze lub zasne to przejdzie ale niestety zwleklam sie z lozka i poszlam na spacer do centrum handlowego.... bylam w sklepie C&A jakie śliczne ciuszki maja dla noworodkow az musialam szybko stamtad wyjsc bo kusilo mnie zeby cus kupic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza 13 - pisałas o cenie kozaczków - faktycznie powalaja z nóg. Ja dla swojego synka dwulatka ostatnio kupiłam kozaczki w CCC za 59 zł. Jestem bardzo zadowolona bo nie mają całkiem sztywnej podeszwy, są ocieplone w środku kożuszkiem i bardzo ładnie sa wykonane. Ja kupowałam rozmiar 25 a widziałam identyczne z Gufo - tylko oni mają rozmiarówke do 24. Wcześniej zawsze kupowałam buciki w Deichmanie ale akurat tym razem nie było nic ciekawego - przede wszystkim kozaczki nie były ocieplane wię c skusiłam sie na CCC i jestem zadowolona - synek też:) Na dziewczęce buciki tylko rzuciłam okiem ale wybór był zdecydowanie większy niż dla chłopców no i buciki były naprawde słodkie - jak to zwykle dla dziewczynek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama-i-ja - już kupiłam w Bartku za 199 zł. jakoś jestem przywiązana do tej firmy. Zawsze kupuję jej te buciki. Tera z chcialam Ecco, ale jednak cena mnie przeraziła. Nie mam jakoś przekonania do CCC ani do Deichmana. Sami z mężem kupilismy sobie kiedyś buty, on w Deichmanie a ja w CCC i nie bylismy z nich zadowoleni. Co prawda to było już dosyć dawno. Może teraz mają lepsze buty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
ja dzisiaj musialam wstac o 7.30 i pojsc na pobieranie krwi...... musialam dokonczyc badania robilam dzisiaj glukoze, Wr, i toxmo.szybciej poszlo niz ostatnio jak bylam na morfologi i grupie krwi .....chyba Pani zauwazyla ze zle sie czuje jestem blada wiec duzo mi nie pobrala i przy okazji chwalila sie kolezankom ze zostanie babcia w lecie..... podejrzanie sie na mnie patrza na tych badaniach hehe pewnie mysla ze jestem nieletnia mama..... wygladam jak dziewczynka 48kg wagi 160cm wzrostu i buzka dziewczynki....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja jutro idę znów zbadac mocz bo w nocy wstawalam 4 razy sikać a dziś latam co chwile i mnie pobolewa brzuch. Jak wynik będzie to albop pojde do internisty albo przyspiesze ginekologa bo mialam isc planowo, ale dopiero w poniedzialek. dzieczyny to straszne jak cos boli w brzuchu to ja mam od razu wrażenie ze coś się dzieje niedobrego z dzidziusiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a Mój dzidziuś robi żarty z tatusia rusza sie jak ja kłade ręke a jak mąż położy na moim brzuchu to udaje ze go niema i tak wkółko śmieje sie ze powoli poznaje sie na ludziach hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
straszni boli mnie głowa od wczoraj ..tragedia.... pomagam sobie smarowaniem skroni amolem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
Cześć mamuśki. Ja odebrałam wyniki badań. I... mam bardzo niską hemoglobinę, wynik wyszedł 9,8 a minimum jest 11,2. Ale mam dziś wizytę u gina i pewnie przepisze mi żelazo. Swoją drogą patrząc na mnie ciężko uwierzyć że mam anemię. Czuję się bardzo dobrze, nie jestem blada. Jestem ciekawa jak dzidziuś wygląda, Jestem w 17tc i może będzie już widać płeć maleństwa. Zresztą mój mąż bardzo na to liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!! Agus - to trzymam kciuki, żeby Twój dzieciaczek ujawnił swoja płeć ;) Ja byłam na USG w 17 tc, to nie za bradzo było widać. lekarz wskazał na jakieś trzy punkty i powiedział "te punkty wskazują, że to może być dziewczynka, stawiam na dziewczynkę....ale zobaczymy jeszcze" ...czyli dalej nie wiem :O a chciałabym bo mnie to bardzo ciekawi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agus1979
No tak. Pewnie przyjdzie nam czekać do usg połówkowego. Wtedy jesli dzidzia zechce nam pokazać to będziemy wiedziały jak jest płeć naszych dzieci. Mój pierworodny to pokazał nam się w całej krasie. To zdjęcie dostanie na swoje 18 urodziny wraz z resztą "takich i podobnych" pamiątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!! Ja bym bardzo chciała poznać płeć bo za pierwszym razem nam się nie udało i mieliśmy niespodziankę,nasza córcia do końca się nie pokazała.Tak też jest fajnie bo niespodzianka ale za to problem z kupnem wszystkich ciuszków i akcesorii.Teraz liczę na to że się dowiem ale chyba dopiero jak będe w Polsce na usg połówkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to my mieliśmy duuze szczescie ze lekarz urzjął coś dyndającego w 13 tg na usg genetycznym. Ciekawe czy na kolejnym potwiedzi w 100%, ale to dopiero jak zobaczy worek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Ja też bym chciała poznać płeć naszwfo maleństwa. Strasznie senna dziś jestem, pobolewa mnie głowa i nie mogę na niczym się w pracy skoncentrować, najchętniej poszłabym do domu, a gdzie tu jeszcze do 16 :( Podeszłam wczoraj z wynikami do gin, bo wizyte mam dopiero 10.11, ale na szczęście wszystkie wyszło ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuśki. Ale tu cisza:( Dziewczyny napiszcie co to jest badanie połówkowe, na czym ono polega i w którym tygodniu się je robi. Jeszcze jedno jeśli jestem w 14tc4d to zaokrągla się do 15tc czy 14tc. No i może któraś z was moze wie jak się oblicza miesiące ciąży, bo w sumie to ja nie wiem w którym jestem mies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Połówkowe robi się w 20 tygodniu ciąży. Ja mam na nie termin 23 listopada. Badane będzie małe, i cała reszta. To badanie prenatalne jest. A w którym miesiącu jestem też prawdę powiedziawszy dokładnie nie wiem. Wychodzi mi, że skoro 16 tydzień zakończony to gdzieś połowa 4 miesiąca. A tygodnie to też różnie. W karcie ciąży wpisują mi zakończony tydzień. Jak miałam 11 tygodni i 5 dni - dokładny wynik z prenatalnego to do karty poszło - 11 tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
połówkowe to takie zwykłe USG które robi sie w połowie ciązy, ja na takie idę w 21 tyg ciązy. Z tego co czytałam dr dokonuje dokładnych pomiarów maleństwa, wielkość, waga, Badanie to pozwala zdiagnozować ew. jakieś choroby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Około 22. tygodnia ciąży wykonuje się badanie USG (tzw. połówkowe, bo to półmetek ciąży). Lekarz od kilkunastu do kilkudziesięciu minut jeździ po brzuchu głowicą aparatu ultrasonograficznego. W wielu gabinetach można nagrać to badanie na kasetę wideo lub płytę CD (zapytajcie o taką możliwość, umawiając się na wizytę). Obraz USG pozwoli ocenić rozwój płodu i zbadać większość najważniejszych organów. Na wyniku badania przeczytasz potem sporo tajemniczych skrótów - będą one określać najważniejsze wymiary płodu (np. CRL - długość od ciemienia do pupy, BPD - odległość od boku do boku główki, AC - obwód brzucha, FL - długość kości udowej, a także FHR - puls dziecka). Badania USG nie wykonuje się z czczej ciekawości. Ma ono uspokoić rodziców i poinformować lekarza prowadzącego o rozwoju dziecka. W razie jakichkolwiek komplikacji czy nieprawidłowości można zaplanować leczenie, dalsze prowadzenie ciąży i wybrać odpowiednie miejsce do porodu (bo szpitale położnicze różnią się między sobą m.in. możliwościami specjalistycznej opieki nad noworodkami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
po 17stej ide po odbior wynikow.....ciekawe jak wyszly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za info:) Biało-czarna powodzenia na jeździe;) U nas w Toruniu od rana cały czas świeci słoneczko i chyba dlatego czuje się świetnie. Życzę wszystkim miłego popołudnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna - wklej sobie ten adres do stopki - w preferencjach to będzię się wyświetlał przy kazdym wpisie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
wyć mi sie chce..... bo chyba mam ta toxoplazmoze. nie wiem o co tu chodzi na necie roznie pisze na temat moich wynikow Toxoplazmoza IgG 483,5 reaktywne Toxoplazmoza IgM 0,381 niereaktywne nerwowa jestem nie wiem jak mam interpretowac te wyniki .... boje sie jak cholera ze z dzidziusiem moze byc cos nie tak :(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×