Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

Gość malutka872
a ja czekam na posciel... moze dzisiaj albo jutro przyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny bylam dzis w rosmannie i kupilam herbatke laktacyjną z serii babydream, 20 saszetek za chyba 6zl. Sklad ten sam co granulowana Hippa za 12zl. Tylko ze podejrzewam ze z granulek (200g) wyjdzie wiecej niz 20 porcji.. No i na jej skladzie jest napisane ze, zeby pobudzić laktację mozna pić już pod koniec ciązy. Ja zaczne chyba tak w polowie marca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec ja uszykowałam pierwszy kosz do prania -jutro się zabiaram narazie body skarpetki i rajstopki i koszulki a mam pytanie bo juz zapomniałam czy dawałyście płyn do zmiekczania lenor np? bo ja mam wszystkiw ciuchy po kubiw i kilka nowych i kilka uzywek i wypiore to w loveli a płyn mam dac? poprostu jak głupia ale zapomniałąm :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej dziewczyny! U mnie 34 tc. :-D Za około 2 tygodnie się przeprowadzam do Poznania, prawdopodobnie gdzieś do Strzeszyna. :-) A rodzić będe na Lutyckiej. Co do porodu to w sumie się nie boje, a to moja pierwsza ciąża i pierwszy poród. Wiadomo jakieś tam obawy mam. Chyba bólu się nie boje, bo miesiączke miałam zawsze bolesną i jakoś to przeżyłam, to i poród napewno przeżyje! :-) Ale nie chciałabym mieć cc, ale różnie to bywa. Po przeprowadzce zajme się praniem i prasowaniem ciuszków dla małego, potem czekają mnie jeszcze zakupy dla małego i dla mnie do szpitala. Jak już wszystko będe mieć to spakuje torbe do szpitala. No i to już wszystko! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwiatuszek przy przeprowadzce pewnie nawet sie nie spoglądniesz a dzidzia sie bedzie już rodzić, fajnie ze bedziesz miała zajecie i wypełniony czas. Ja nie umiem wysiedziec na miejscu wiecznie mnie gdzieś nosi. aestem po pierwszym praniu (tylko pieluchy i podkład pod prześcieradło). Prałąm w tej próbce Loveli z płynem do płukania Jelp. Wywiesiłam a suszarke wyniosłam na przedpokój. I jak sie wchodzi to czuc taki zapaszek :) A jak jesteście zadowolone z tych worków próżniowych to postanowiłam je kupić na allegro (myślałam ze sa dużo droższe). A i jeszcze jedno czy swoje rzeczy typu koszule szlafrok też macie zamiar przeprać w proszku dla dzieciaczków???? Bo ja zastanawiam sie nawet nad nasza pościelą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Betatka: Wydaje mi się, że rzeczy z ktorymi dziecko ma bezpośredni kontakt np. twoja koszula, posciel tez powino sie wyprac w loveli czy podobnym, bo mimo ze pewno niektore sie tego zarzekaja to i tak jak bedziecie karmic to dziecko przez wiekszą czesc nocy bedzie spalo w wami. Moja siostra pierze w loveli wszystkie ich rzeczy, a siostrzeniec ma juz prawie 2 lata. No ale ja mysle ze to juz troche przesada, bo te proszki mniej dopieraja plamy a bardziej niszcza ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justyna moja siostra do trzeciego roku małego też wszystko prała w proszku dla dzieci jak twierdzi z wygody i lenistwa :) Nic dzis nie spałam położyłam sie o 1 i mi pląba wypadła mam chyba nerwa na wierzchu bo boli jak cholera, ale umówiłam sie dzis na 12 na wizyte. Trzymajcie kciuki. Za dziecka mogłam chodzić do dentysty nie bałam sie a z wiekiem jest coraz gorzej. Miałam już ochote w nocy jechac do całodobowego centrum stomatologicznego u nas na wiosce. Jeszcze oczywiście w domu mamy tylko ibuprom i ketonal a w ciąży z przeciwbólowych to podobno tylko apap można, musze sie obowiązkowo w niego zaopatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!! ..A JAK TAM WASZE BRZUSZKI ILE MAJA CENTYMETRÓW? BO U MNIE PO WCZORAJSZYCH POMIARACH WYSZŁO 102 CM.JAKIS MI SIE WYDAJE MAŁY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka ciężko mi pisać bo strasznie drętwieją mi palce...strasznie wkurzające to jest. Podobno w ciąży czasem tak bywa... ja piore w dzidziusiu i płyn też z dzidziusia mam. Dziś dostałam troche ciuszków od kumpeli :) śliczne są... możecie mi podać linka do tych pościeli ? dzięki u mnie za oknem wiosna ! :D z dzidzą też mam zamiar wyjść po tyg. owkors jak pogodzia będzie spox :) ide zmierzyć kule ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie 120 !!!! nieżle co hehe - idzie mi 32 tc wiecie ja nie wpisuje tego kodu i mi sie posty normalnie wysyłają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam 111cm :D Wczoraj byłam u gin, wszystko w jak najlepszym porządku i jak zwykle lekarz zaleca mi "obiboctwo" A ja z jednej strony chciałabym tyleee zrobić, a z drugiej to szybko się męczę i lenistwo mnie ogarnia ... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisałyscie dziewczeta:) Ja kilka dni nie miałam netu, cos mi szwankuje i troche zaległości mam. Miałam sie od poniedzałku pakowac a tu czwartek a ja nawet torby nie ściągnęłam ze strychu:p Za to przywiozłam od szwagierki całą torbe slicznych ciuchów dla dziewczynki , mam nadzieje że płeć sie nie zmieni bo ciuchy super są:) Ja też prałam w loveli(przy kubie no bo teraz sie za to jeszcze nie wziełam) ale pamietam że bardzo krótko prałam w proszku dla dzieci, cos mi sie wydaje że ok pół roku a później już w normalnym. Dla mnie tak było wygodniej, bo wrzucałam z innymi ciuchami i spokój. Kuba całe szczescie alergii żadnych nie miał. Byłam też w dowiedzinach u koleżanki która urodziła 2 tyg temu. Mały jest nicpoń, w dzień jej prawie nie śpi, noce podobne. Swoje pierwsze dziecko karmiła ponad 2 lata a teraz już przestała bo mały ciagle przy cycu wisiał, ciagle głodny był. I tak musiała go dokarmiac wiec w rezultacie przeniosła sie na butelke. I na jej przykładzie wiem że z laktatorem nie ma co się śpieszyć. U mnie zaczał sie własnie 33 tc i 14 kg na plusie mam wiec sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi gin kazał się oszczędzać do końca marca a potem moge robić co chce :) tylko ,że jak tak nie umie nic nie robić...zawsze się coś znajdzie w domu do roboty... ja się szybko nie męcze ale brzuch zaczyna mnie boleć i małe mnie jakoś dziwnie wtedy uciska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety dużo robic nie moge, w zasadzie to bardzo mało:( Brzuch mi sie ciagle napina, tylko troche pochodze to twardy jak kamień i boli przy tym wiec troche unieruchomiona jestem. Nawet cieżko mi sie zabrac za porządki typu segregacja ciuchów i przygotowanie miejsca w szafie na baby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ 36 tc w brzuszku 107 cm waga 70 kg (przy wzroście 170 - od początku ciązy przybyło 11 kg) Termin porodu 30.03 ja piorę w Lovelli, i takiż sam kupiłam płyn do płukania tkanin wczoraj zakupiłam kilka pierdółek nożyczki do poznokici, smoczek, butelkę, aspirator do nosa Nie wiem czego mi brak.... może paru rzeczy z apteki, typu spirytus czy sól fiziologiczna....a czego nie zkaupię w czas, to mąz kupi. Do szpitala szlafrok jeszce muszę kupić i stanik, bo nie mam. jutro idę do gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Rzadko się odzywam,ale regularnie Was czytam. Byłam wczoraj na usg i Malutka waży już 2400 (33/34tc) i pewnie urodzę przez cc w pierwszy dzień po świętach chyba,że Mała zdecyduje wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, jakie pieluchy kupujecie na początek? Tzn jaki rozmiar i czy od razu jumbo packi, ja się zastanawiam nad sensem kupienia od razu takiej dużej ilości, bo przecież skąd mam wiedzieć jak duże dziecko się urodzi ... hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm ... a jak się urodzi malutkie dziecko ? to nie będą za duże? ja się zastanawiam czy np nie kupić tych najmniejszych jednynek jakąś małą paczkę, a potem po prostu się dokupi ... czytam opinie o pieluszkach i oszaleć można jedni radzą pampersy inny huggisy i bądź tu mądry ;) nie wiem co myśleć o tych rozmiarach i markach :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Hej! Byłam dzisiaj u pani doktor i kazała mi się oszczędzać bo szyjka mi się miękka zrobiła. :-( Mam nadzieje że przez to nie urodze dużo wcześniej. I jeszcze ta przeprowadzka... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do pampersów to ja najbardziej lubie te oryginalne pampersy i do innych sie przekonac nie moge. Serio wole wydac troche wiecej pieniędzy i sie nie wkurzac. W zasadzie to miałam tylko jeszcze pieluchy dada, ale były bardzo sztywne, jakos tak nie wchłaniaja dobrze i wogole kiepskie mi sie wydawały. Miałam też haggisy ale tylko 2 razy sie skusiłam i też szybko żałowałam. Sa oczywiscie matki którym te marki czy tez inne odpowiadaja ale ja zaraz sobie wyobrażam siebie jakbym musiała chodzic z taka sztywna i nie wchłaniajaca podpaska w czasie okresu. Czasami kupuje pampersy te sleep and play,(w pomarańczowych paczkach) są troche tańsze, mniej chłonne ale też miękke i w sumie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!! ja dziś od rana czuję się senna i boli mnie głowa. Piszecie o wadze swoich maluszków i stwierdzam że moje to chyba waży najmniej, zaczynam mieć lekkie obawy... kończy mi się 32tc a mała waży 1657g moja piłeczka ma w obwodzie 110cm przytyłam 12kg ale przez ostatni miesiąc schudłam 2kg któraś z was prosiła o linka pościeli oto on: http://www.allegro.pl/item927165241_13ele_posciel_hafty_z_moskitiera_90x120_milpol.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a wy już wszystkie macie powybierane imiona dla waszych pociech??? bo ja mam problem...... mój M upiera się przy imieniu -Nadia-a ja do końca nie jestem przekonana, a wy co myślicie o tym imieniu,może macie jakieś pomysły????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..mnie bardzo pasowały pieluszi DADA z biedronki polecało mi duzo dziewczyn zanim urodziłam pierwsze dziecko i okazały sie rewelacyjne mieciutkie,kolorowe i super wchłaniały natomiast pampersy nie pochłaniały tak jak bym sobie tego zyczyła no i oczywiscie moje dziecko miało na nie alergie....:-0teraz także bede je kupować .no chyba że bedzie na nie uczulone i tetrowe pujdą w ruch...ale oby nie:-)a maśc do pupy to napewno alantan sprawdził sie funkcjonuje u nas do dziś przy każdym skaleczeniu ,otarciu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna ja własnie chciałam dać Nadia ale mój ślubny sie uparł i twierdzi że mu sie nie podoba, podobno mu sie z ruska dziwką kojarzy:p On chce Marcelinke. Mnie sie ostatnio Lenka podoba ale w sumie też nie jestem przekonana. wogóle nie jestem do zadnego przekonana i narazie pojecia nie mam na co sie zdecydujemy. Karlosaga no widzisz każdy ma jakąs tam swoja opinie i najlepiej jak każda na swoim dziecku sie przekona. Nie wiem czy to ma sens ale np moja bratowa bardzo sobie chwaliła DADA, miała kilka paczek a później przerzuciła sie na PAMPERSY bo stwierdziła że sie te Dady sztywne zrobiły. Może to idzie partiami jakos i ja trafiłam akurat na te sztywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Mi bardzo podoba się imię Nadia, moja córcia by miała tak na imię. :-) Ale będe mieć synka :-D i mam problem z imieniem. Co myślicie o imieniu Kamil?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nic nie pisałam, bo moja córcia jest chora. Niby juz od wtorku, ale dzisiaj temp. wzrosła jej w dzień do 39,6 i nie mogłam jej zbic. Bylismy godzinę temu u lekarza - mamy nocne dyżury w przychodni i dostała antybiotyk - Klacid. Lekarz wysłuchał szmery nad sercem i dostalismy skierowanie do szpitala. Za tydzień mamy sie tam pojawić celem ponownego osłuchania, czy szmery sa wynikiem infekcji. Jeżeli nadal będą, to zrobią badania na miejscu. Mam nadzieję,że wszytsko będzie OK. A tak na marginesie - chrzanione przedszkole - córcia ciągle mi przez nie choruje, a to babki pozwalają jej biegać na dworzu, aż jest cała mokrucheńka, a to rodzice przyprowadzają chore dzieci. Efekt taki, że w lutym w przedszkolu była tydzień... U nas imię wybrane - Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do pieluch testowałam pampersy, huggies, dada i te lidlowe i u nas najlepiej wypadły pampersy. Najlepiej wchłaniały, nic nie wyciekało bokiem, były bardzo miękkie i milutkie. Nasza córa nie była na nie uczulona. Pozostałe były moim zdaniem sztywne, mało elastyczne, mało chłonne i sprawiały wrażenie takie, jak podkłady poporodowe - wielkie i okropne ;) ale to moje zdanie. U nas będą pampersy, chyba,że uczulą. Ale z tego co przerabialismy, to uczulają prędzej chusteczki - moja córa jest uczulona na mokre chusteczki Nivea, co wydało mi sie bardzo dziwne, bo używamy kremów dla dzieci z tej firmy i uzywaliśmy też innych kosmetyków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×