Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

justynka mnie sie wydaje ze ona wypada na 40 ale zaraz podam wymiar: czyli tak:biust to równo z pachami a wiec 50 cm śliczna jest ale ja się nie czuję w niej wiec mierz się :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natusia jak chcesz, to napisze co jest na mojej liście do szpitala. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a od góry do dołu ma 97 cm czyli od ramienia do dołu :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam w końcu kompa !! wiec jutro jak tylko wstane bede z Wami !!! ale sie ciesze :):):) buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza jak mozesz to podaj swoja liste myśle ,ze kazda z nas na tym skorzysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatuszek17
Co do torby do szpitala, to narazie mam tylko długą liste rzeczy, które muszę kupić. Ale na szczęście jest jeszcze trochę czasu. :-) Mam tylko piżamy, porannik i laktator. :-) To nie wiele, ale zawszę coś. :-) A mały tak mnie kopie że całe żebra mnie bolą, niekiedy to z bólu nie mogę wytrzymać. Mały łobuziak. :-D Chyba dam małemu na imię Patryk, też bardzo fajne. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza napisz koniecznie co jest na twojej liście, bo ja jestem narazie zezorientowana. W necie można znaleźć różne listy, ale co praktyczne, co nie ciężko stwierdzić ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza ja też bardzo proszę o listę do szpitala :) Chyba pierwsza zaczęlam prać ciuszki dla maleństwa, ale potem przystopowałam i teraz to jestem daleko z tyłu za niektorymi z was goba: zalicyrtowalam sukienkę. Myslę, że latem do karmienia bedzie idealna, tym bardziej ze z moim nowym rozmiarem biustu nie wejde w zadną z dotychczasowych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za pranie ciuszków , to ja sie chyba zabiore od dzisiaj... Moja lista do szpitala: dowód osobisty książeczka RUM ZUS RMUA z ostatniego mca (Rumun :) ) karta ciąży wyniki badań dokumenty z pobytu w szpitalu w tej ciąży 2 koszule nocne szlafrok 2 pary skarpet klapki podkłady poporodowe 1-2 paczki pomadka ochronna do ust gumki do włosów woda niegazowana 1,5 l chusteczki szampon odżywka żel pod prysznic balsam do ciała krem do twarzy puder - to na wyjście do domu :) suszarka (i do włosów i do osuszania krocza) majtki poporodowe stanik do karmienia' 2 ręczniki (duży i mały) pap. toaletowy 2 ręczniki papierowe wkładki laktacyjne tik taki lewatywa - Enema szczotka do włosów płyn do higieny intymnej Tantum Rosa woda 0,5 l - butelka przyda się do rozpuszczenia Tantum Rosa, do podmywania się po korzystaniu z toalety szczoteczka do zębów pasta Bepanthen - na brodawki komórka ładowarka kubek sztućce talerzyk maszynka do golenia waciki do uszu Dla dziecka: pieluchy chusteczki mokre duze płatki kosmetyczne łapki niedrapki body śpiszki czapeczki skarpetki kocyk pajac ręcznik pielucha tetrowa kosmetyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję,że na coś się przyda. A jak o czymś zapomniałam to napiszcie - bo skleroza działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendoberek brzuszki :) my po wczorajszej wizycie i wyszlo 31 tydz. 2200 kg i mały odwrócił się główką w dół wiec cc nie będzie uff oby tak już zostało, teraz mam wizytę 17.03 i dopiero wtedy ten wymaz na paciorkowca i jakieś badania krwi,no i 13 kg na + ciekawe do ilu dobiję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny ;) ale dziś stracha się najadłam..... jestem w 35 tc dziś rano wstaję, a na bieliźnie brunatna plama ....niby krew, w każdym razie ja cała w panice. Pojechałam na ostry dyżur do szpitala. Okazuje się, że mam zapalenie pochwy i szyjki macicy :O z dzieckiem wszystko w porządeczku. Lekarz przepisał mi clotrimazow w globulkach (6szt) ciekawe czy to mi pomoże....ech. Do swojego lekarza umówiłam się na wizytę kontrolną za tydzień, żeby zobaczyć jak tam to zapalenie czy nie trzeba dalszego leczenia... a i moja bratowa dziś będzie rodzić....całą noc miała skurcze i odszedł jej ten czop śluzowy...była u swojej ginki (akurat miała wizytę na dziś) i dostała skierowanie do szpitala. Pewnie jeszcze dziś zostanę ciocią :) Mysza - dzięki za listę, z pewnością mi się przyda. Muszę dokupić co nie co i powoli przygotować wszystko. nam na szkole rodzenia mówili, że najlepiej przygotować trzy torby, jedną na porodówkę, jedną na położnictwo ...i ostatnią na wyjście. Żeby nie wlec wszystkiego na raz, że partner zawsze kolejno potrzebną torbę będzie mógł dowieźć. i jeśli chodzi o Tantum Rosa, to można je rozrobić w kubeczku jednorazowym - też polecane u mojej szkole rodzenia. a w ogóle z tą szkołą :( zalało ją, i jest nieczynna do odwołania :O :( szkoda, nie zdążyliśmy się zapisać na praktyczne zajęcia z kąpieli noworodka i na poród rodzinny.... a szkoła tak zalana (z sufitu normalnie kapie) pewnie szybko otwarta nie będzie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ja po wizycie, MAŁA (potwierdzona po raz czwarty) ma sie dobrze. Waży 1700 a jestem w 31 tc. Ja po wizycie mam mętlik straszny bo gin z lekka namawia mnie na cc i nie wiem co mam zrobic, do nastepnej wizyty mam sie zastanowic bo nie wie tez kedy krązek wyjmować ale stwierdził że najpóźniej w 36 tc. Co innego gdybym miała konkretne wskazanie do cc a tu wygląda na to że chce mnie namówic bo nie wiem czy liczy na coś ekstra. Bynajmniej nie mam mu zamiaru płacić, już wystarczająco kasy przez całą ciąze u niego zostawiłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarna - nie masz żadnych wskazań do cc i ginka każe Ci wybrać?? ja bym wolała rodzić naturalnie, choć im bliżej porodu to mam rózne myśli i boję się każdej opcji....i naturalnego porodu i CC też. W szkole rodzenia zachwalali naturalny poród, zrówno położne jaki i lekarze którzy przychodzili na wykłady. To jest naturalna droga, to fizjologia, i takie tam. a CC to operacja. Wiadomo jedno i drugie niesie jakies ryzko. Także musisz się poważnie zastanowić. Ja być może będę cięta, bo mimo 35 tc moje dziecko wciąż ułożone jest pośladkowo. Może jeszcze się odwróci....oby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało czarna czy bedą wskazania to sie jeszcze okarze, mój pierwszy poród zakończył sie cc po godzinie bóli partych, wiec teraz stwierdzil że też może mi sie nie udać. Moze coś z moją budową jest że nie udało sie małemu wydostac, sama nie wiem i boje sie jakiejkolwiek decyzji. na nastepnej wizycie bedzie mi mierzył moja blizne i może wtedy zadecyduje. mam straszny mętlik w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny u was widze przygotowania pełną parą idą a ja ciągle w miejscu. Po wczorajszej wizycie stwierdziałam jednak ze torbe wkrótce spakuje, musze tylko zakupic koszule i w zasadzie moge sie pakowac bo większosc z potrzebnych rzeczy posiadam. Ja na plusie mam jakies 14 kg i to dużo jak na mnie, źle sie z tym czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jasne, po TY pierwsze dziecko miałaś cesarką. Moja koleżanka miała tak, ze pierwsze miała cesarką, i podobnie jak Ty nie wiedziała co było konkretną przyczyną i przy drugiem dziecku wyszło, że ma za wąską miednicę czy coś w tym stylu, no i też miała cesarkę. poprałam ciuszki, już dwie pralki...poprasowałam jedną porcję, druga schnie....a i jeszcze trzecia porcja czeka na upranie. Troszkę tego mi się nzabierało. Siostra sporo mi po swojej córci oddała. wielu rzeczy jeszcze nie mam, szczególnie sobie to uzmysławiam jak Was czytam. Rodzę jako jedna z pierwszych, a w przygotowaniach jestem daleko z niekórymi z Was...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
Biało-czarna nie jestes sama ja mam termin na 5 kwietnia.... -Mysza.... mam pytanie odnośnie tej masci Bepanthen na sutki:(trzeba ją zetrzeć przed przystawieniem do piersi dziecka,??) i jaki jest jej koszt....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
mój mąż niedawno dzwonił i powiedzial ze jego kollega z pracy zostal ojcem... i ze jego zonka rodzila w szpitalu tam gdzie ja chce i byla bardzo zadowolona z opieki... i jego kolega stwierdzil ze ja niedlugo urodze (stwierdzil po tym ze brzuch mnie boli jak na miesiączke) Ameryke odkrył hehehe -ale caffee pod górkę robi z wpisywaniem kodu z obrazka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka tej maści bephanten nie trzeba ścierać i dlatego jest bardzo fajna, bo dziecku nie szkodzi. I na odparzenia ja ją wykorzystuje do tej pory dla Kuby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A koszt...o ile sie nie myle to 18 zł za nia dałam bo juz teraz tez kupiłam, ale słuzy bardzo długo, bo jedną tubke półtora roku miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
o to fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
a kupujecie kołko do siadania tez??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwszym porodzie oponka się przydaje - zwłaszcza w samochodzie i na twardym miejscu do siedzenia. Ja z niej korzystałam niecałe 2 tygodnie. Teraz nie kupuję, ale czy dobrze robie, to się okaże...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysza - teraz takie czasy, że w sklepach raczej wszytsko jest....więc jak coś nam zabraknie to zawsze męża będzie można wysłać, co by kupił to co nie kupiony....tudzież siostrę, mamę czy kogoś innego moja bratowa na porodówce i na razie nic się nie dzieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biało-czarna ja po cichu licze na to,że oponka nie będzie mi potrzebna :), że moje siedzenie nie będzie mnie aż tak bolało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak piszecie najlepiej wziąźć 3 torby ale sie tak zastanawiam czy położne nie mają nic przeciwko takim tobołom :D Super ta lista Mysza :) bardzo profesjonalna :) Ja dzis po spacerze myslalam ze padne cale siedzenie mnie bolalo,juz teraz by mi sie takie kólko przydało :D Dziewczyny a bierzecie ciuszki dla dziecka do szpitala czy bedziecie chcialy aby bylo w szpitalnych? Ja chce wziązc swoje ale nie wiem co i ile tego ma byc :( moze ktoraś z Was napisze :) zastanawiałam się jak to jest z rożkami ,trzeba miec swoj ,czy daja na czas pobytu? hehe cie mna jestem to mój pierwszy poród :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×