Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

malowanalala

Termin-KWIECIEŃ 2010******

Polecane posty

No właśnie problem jest z tym spięciem włosów ale te długie też mnie już denerują i wiecznie z kitką muszę chodzić bo jak rozpuszczę to tragedia :D i właśnie u mnie też mały ciągnie za włosy :) ehh tak źle, tak nie dobrze :D :D :D Nam kobietą to trudno dogodzić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostawiłam sobie średniej długości włosy :D chociaż mała ciągnie czasami. Gorzej ma starsza córka jak bierze małą, bo ma dosyć długie włosy i zawsze kwaśna mina jak trzyma Maję :P No właśnie, szkoda słow ale trudny wiek to się zaczął już w podstawówce więc teraz to chyba będzie już przechodził, Ona ma już nietstey swoje życie, uczy się na własnych błędach, cały dzień po za domem, ma ustaloną godzinę o której ma wracać i jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata a ja mam siostre w podobnym wieku co twoja starsza córa i ona ma tez na imię Paulina :D rok starsza, rocznik 94. Fakt, dzieci w tym wieku to juz mają swoje zajecia ;) Ale jeszcze kilka lat i na pewno bedzie się bardziej interesować młodszą siostrzyczką. Wiem po sobie ;) Moja tez znowu spi. Przed chwilką ze spacerku wróciłyśmy. Rety jak gorąco. Oczywście przez caly czas nie spała. Zwracała na siebie uwagę wszystkich przechodniów, piszczała i gugała na całe gardło :D Może to i lepiej, teraz sobie smacznie spi a ja moge w spokoju za obiad się zabrać. Tez zadroszcze tego ogródka ;) my na czwartym pietrze. Wkurza mnie to że musze za każdym razem wózek taszczyć tak wysoko. Ale to na szczescie jeszcze nie jest nasze mieszkanie ;) Za naszym za rok bedziemy sie rozgladac. Za jedni i drudzy dziadkowie mają ogródki wiec na weekend jest gdzie uciekac ;) No to biore sie za ten obiad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) dawno się ie odzywałam, bo bylismy na urlopie :) dodałam nowe fotki do galerii. Wzielismy mała nad morze. ogólnie było bardzo fajnie, mała cały tydzień na powietrzu. trochę z pogodą nie trafilismy , ale chociaż spacery robilismy. było bardzo fajnie. drogę nam zniosła bardzo ładnie.nad morzem trochę zdezorientowana, ale potem zachwycona, wpatrywała się jak zahipnotyzowana w morze :)moczyłam jej nogi w baseniu bo w morzu to jednak za zimno :) zato ja po powrocie jestem chora. cały dzień lezelismy na plaży, potem weszismy do auta z klimą , no mnie przeziębiło, skończyło się na antybiotyku, ale straciłam całkowicie węch i smak. jak coś jem to nie czuje czy dobre czy nie... OKROPNOŚĆ :( dziewczyny, czy wasze maluchy już się obracają, bo mojej to zupełnie jeszcze nie w głowie... no kurcze pokazuje jej jak to robić itp, ale nie ma jeszcze zamiaru :) tez mam problem ze spacerami, bo mała płacze, kurcze normalnie az wstyd wyjść z dzieckiem na spacer bo taki mały wyjec drze się w wózku:) kłade ją na brzuchu i podnosze budkę, ale to starcza na troszkę tylko niestety :( ogólnie wydaje mi się ze rozpusciłam to moje dziecko bo caly czas na rekach, itp.. jak się odłoży do łóżeczka to ryk nie z tej ziemi :( i powiedzcie mi, mamy butelkowe, czy wasze dzieci na początku płakały jak dostały butelkę? ja dokarmiam małą z butelki raz dziennie, od momentu kiedy skończyla 3 i pół miesiaca. Na sen, ale strasznie walczy ze mną, zanim zassie jest płacz ok 10 min. dziwne, bo moje mleko z butelki pije bez problemu. mam mleko enfamil, teraz kupiłam bebilon hiperalergiczne i jest to samo :( już sama nie wiem, co robić. wczoraj skończyłysmy 4 miesiące,ale z soczkami i kaszkami wstrzymamy się do 5 miesiąca i tak już dostaje raz dziennie inny pokarm - włąsnie to mleko. a tak poza tym : to ja piore cały czas w lovelli, i prasuje, ale cyba bardziej prasuje dla estetyki, a nie dla zabicia bakterii :) ciesze się ze wróciłam, zaraz wejde sobie do galerii pooglądać nowe fotki waszych dzieciaczków :) miłego dnia dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka moja mała nie płakała jak dostała mleko z proszku ale ja jej pierwszy raz podałam w 6tyg. Podobno im dziecko wieksze tym trudniej. Przewroty robi z plecków na boczki i juz nawet bardzo ładnie jej to wychodzi :) Z brzuszka na plecki tez sie czasem przewróci ale mi sie wydaje ze to przypadek jeszcze ze jej tak wyjdzie ;) A z plecków na brzuszek narazie tylko półobrót robi tzn. pupke przewróci a głowy nie ma siły i tak sie wtedy dziwnie na mnie patrzy zeby jej pomoc, smiesznie wtedy wygląda :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze sprobuj jej pomieszac troche twoje mleko z mlekiem w proszku i pomału zwiekszaj ilość tego z proszku zeby smaczek stopniowo jej zmieniac. Moze sie przekona. Ja mojej tak nutramigen wprowadzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Piotrusiowi pierwszy słoiczek jaki dałam to była delikatna marchewka. Mój mały dostał mleko z butelki ok w 4 tygodniu życia wiec chyba jeszcze bylo mu wszystko jedno bo ładnie mi zaczął pić z butelki i na poczatku podawałam mu mleko bebiko. :) Czy używa któraś z was kremów z firmy atroperal baby? Jak tak to czy dobry jest? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak są te upały to z Mają cały dzień siedzę w ogrodzie :) Lubi spać na świeżym powietrzu, a ja w tym czasie albo coś robię w ogrodzie albo siedzę na huśtawkę z laptopem :) Córka aktualnie jest na etapie męczenia mnie o samodzielne wakacje, nie zgodzę się bo moim zdaniem ma trochę za mało lat jeszcze, była już z nami na 2 tygodnie i zabraliśmy jej przyjaciółkę, potem była 2 tygodnie z przyjaciółką i jej rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my przespalismy cały dzień :) W południe bylismy tylko na krótkim spacerku i teraz jak mały wstanie znowu go wyciągne.Tez mnie szarpie za włosy staram sie chodzic po domu w kitce bo wygodniej ale włosów nie zetne juz od dawna chce zapuścic. Mój Kacper też ma płaska główke z jednej strony ,za często kładłam go spac na prawym boku a teraz to już sam się na niego obraca i muszę stac nad tym łóżeczkiem i głowe mu poprawiac :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dziewczyny miałam pytac może któraś ma namiary na fajny hotel/pensjonat w Sopocie lub na Helu ? Szukam ale ciężko coś znaleźc ,szukam na początek września ,może któraś z Was kiedys była i wie gdzie jakiś fajny nocleg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To podziwiam że w tak młodym wieku zdecydowałaś się urodzić i wychować. Sama nie wiem co bym zrobiłą jakby Paulina zrobiłaby mi taką "niespodziankę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata75- no za chwile zapomnienia trzeba placic. No a malego wychowuje sama bo chłopak okazał sie totalnym dupkiem, jeszcze nie chce mu sie pracować, i tez nie chce mi placic na malego, no ale jak mu nie daje spokoju smsami to w koncu cos na malego przyśle kasy, nie ukrywam jest mi niekiedy ciężko ale jakoś to w koncu minie i kiedys musi byc coraz lepiej. Od września ide do szkoły zaocznie do liceum dla dorosłych, 18 lat kończę w październiku i sie dogadalam z derektorka wiec mysle ze bedzie ok. :) A tak po za tym nigdy mi przez głowę by nie przeszło zeby usunąć ciążę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę tak grzmiało u mnie, że aż się wystraszyłam :D poszłam do małego, żeby się nie obudził i usnęłam :) Po 15 Kacper się obudził i dopiero teraz poszedł spać, aż jestem w szoku, że tyle wytrzymał i to bez marudzenia, ciągle się smiał :) Wykąpałam go, dałam butle i przy jedzeniu zasnął. Oby się już nie obudził, bo czasem jest tak, że jeszcze się przebudzi i wypije całą herbatkę :D Martioszka -Kacper czasem sie obróci, zależy wszystko od tego czy ma dobry dzień :D Ale leń to chyba po mamusi jest :D A co do butli to mały jakoś jak miał tydzień dostał już butle bo nie miałam pokarmu to nie płakał przy tym, a nawet się cieszył, że w końcu porządnie poje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LiterkoweLiterki moja dzisiaj dokładnie tak samo :) obudziła się o 15 i aż do 19 szalała. I już teraz sobie śpi, wyjątkowo wczesnie jak na nią. Ciekawe czy nocke przespi całą... Chyba poloże się wczesniej spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matrioszka mój sie obraca ale baaardzo leniwie :D a wogóle to podobno dzieci o większej masie są powolniejsze a mój waży sobie 7,5kg !!klopsik jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a skałdanie wnioski o te 2 tygodnie dodatkowego urlopu macierzynskiego??? No bo to każdemu sie nalezy tylko nie wiem kiedy składac?? czy zaraz po tych 20 tygodniach macierzynskiego czy dopiero jak bedzie mi wie zaległy wypoczynkowy kończył:) Moja sie dzis w nocy przekreciła z pleców na brzuch!!!!W szoku byłam ze taka zdolna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
natusia-ale ten czas szybko leci,jak patrze na noworodki to nie pamietam Aleksandra takiego maciupenkiego tak szybko urosl. u nas burzaaaaaaaaa w sopocie. maly spi,a ja czekam na jego tatusia z pracy z obiado-kolacją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka872
niedawno ogladałam interwencje na polsacie na temat tej ZAginionej Iwony Wieczorek i aż włos jeży mi się na głowie ,szkoda dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do siedzenia w wózku mały siedzi w pozycji półleżączej i oglada wszystko co się rusza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam dzisiaj składać wniosek o te dodatkowe 2 tyg a najpóżniej powinno się złożyć na 2 tyg przed końcem aktualnego macierzyńskiego. Potem można wykorzystać urlop wypoczynkowy i jeszcze 2 dni opieki na dziecko również płatne i wrócić do pracy lub iść na wychowawczy płatny lub nie to zależy od dochodu.Bo jeżeli się nie przekracza 504 zł na osobę w rodzinie to można złożyć wniosek w mopsie i oni będą płacić przez 24 miesiące. Co do skrzywionej potylicy to mój synek też ma bo od urodzenia przez dłuższy czas trzymał głowę i spał tylko na prawej stronie. Teraz jest już lepiej,częściej sam obraca głowę na drugą stronę a jak śpi to delikatnie sama mu obracam i nie przekręca jej z powrotem.Wszystkie zabawki też ma po lewej stronie,to taka mała prowokacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna, mi sie 20 tyg macierzynskiego konczy 12 wrzesnia i mi babki w kadrach mówiły, żeby to podanie o ten dodatkowy urlop zlożyć do końca sierpnia. a i pamiętajcie ze nalezy nam się jeszcze 2 dni opieki nad dzieckiem, a jak nie wykorzystamy do konca roku to przepada. my od dwoch dni mamy mały cyrk przed spaniem, kapiel jak zawsze radośnie, potem ubieranie też z uśmiechem a potem nagle marudzenie przechodzace w straszny płacz, niby z głodu ale mały nie chce ssać tylko zanosi się jeszcze bardziej. Podałam mu herbatkę, o dziwo wpił i się uspokoił na chwilę i dopiero na spokojnie załapał pierś, wypił z dwóch i usnął od razu. nie wim co jest grane, moze za słabo mu leci i sie denerwuje... chyba musze wiecej pic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny:) Asica a masz wzór tego wniosku bo znalazłam w necie ale jakis taki dziwny a reszta mi sie nie otwiera:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A o tej zaginionej to czytałam na necie i naprawde nie ciekawa historia. Ciekawe co sie z nią stało.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo jak o dodatkowy macierzyński to ja wzięłam z pracy a o wychowawczy to wzięłam wniosek w mopsie bo to trzeba wziąć wniosek o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo to jest dodatek do zasiłku rodzinnego z tytułu sprawowania opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×