Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

jasne :) sosik: mieso wolowe (ja mialam 250g ale mozna dac 500 jak lubicie bardziej miesny gulasz) oplukac, osuszyc (np.recznikiem kuchennym) i obsmazyc kilka minut na duzym ogniu.posolic i popieprzyc dopiero pod koniec smazenia. wrzucic mieso do rondelka i zalac woda (tyle zeby przykryla mieso), dodac ziele angielskie, lisc laurowy i czosnek. gotowac okolo 2 godzin pod przykryciem na wolnym ogniu, 1 duza cebule podsmazyc chwilke, dodac pieczarki i dusic kilka minut razem. 1 duza marchewke pokroic w talarki i wrzucic do miesa po 1.5 godzinie gotowania. po 2 godzinach gotowania dodac cebulke z pieczarkami, 2 pomidory bez skorki pokrojone w kostke, opcjonalnie podsmazona papryke. przyprawic oregano, slodka lub ostra papryka. gotowac jeszcze pol godziny, na koniec dodac 2 lyzki przecieru pomidorowego, mozna poproszyc maka, wtedy sie zagesci.\ na koniec dodac lyzeczke musztardy i startego kiszonego ogorka. w miedzyczasie trzba usmazyc duze placi ziemniaczane. ja robie totalnie na oko wiec nie bede tu podawac przepisu, moge tylko dac dobra rade ze najlepiej uzyc maki ziemniaczanej i odrobiny proszku do pieczenia, a do ziemniakow warto zetrzec marchew, placki smaza sie wtedy na smakowity kolor :) placki maja byc wielkosci patelni.na usmazony placek nakladamy gulasz i skladamy na pol.gore posypac startym zoltym serem. mam nadzieje ze nie nagmatwalam, jakby co to piszcie :) \smacznego!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po skonsumowaniu powiem tak: ogorka mozna sobie darowac.na poczatku sos byl pycha ale po pol godziny kwasny! no i troche mniej musztardy.i jeszcze dodalam na koncu groszek konserwowy jak kto lubi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! nie wiem jak u was, ale u nas uuuupał... Byliśmy w parku, Maks pchał wózek i zrobił około 5 km - szok! Po powrocie po obiedzie padliśmy, a Maks świeży jak kwiatuszek, nie spał dziś W OGÓLE! Musieliśmy rozpisać dyżury, kto pilnuje Maksa a kto śpi :( A na obiad obżarłam się jak prosiak, nie mogłam normalnie na brzuchu leżeć, bo się huśtałam ;) kupiliśmy bardzo dobre pieliemieni (takie pierożki z mięsem). Lolli, u nas się mówiło na takie placki z ostrym sosem gulaszowym, że są "po węgiersku", a "po zbójnicku" to są z kiszoną kapustą i sosem gulaszowym - mniam! Mam nadzieję, że mój mąż się nie dowie, co robiłaś dziś na obiad, bo będzie mnie nudził o te placki, a mój robot kuchenny zdechł :( Maks właśnie ładuje do pralki moją torbę, 2 pluszaki, kapeć, klocki i ryczy o kubek. Coraz lepiej idzie mu zatrzaskiwanie drzwiczek, z otwieraniem gorzej. Idę ratować mu paluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paluchy uratowane :) Byliśmy dzisiaj na carboocie i to była porażka! To zachwalane przez znajomych miejsce okazało się skrzyżowaniem funciaka z bazarem arabskim - sama "nowa" chińszczyzna, syf, brud i muchy! Brrrr... Jak macie jakieś "namiary" na porządni carboot w zachodnim Londku to dajcie cynk, proszę. I jakbyście znały jakiś dobry sklep, w którym można zaopatrzyć się w zdrową marchewkę i inne rarytasy. Tamże, tzn. zachodni Londyn. Może nawet być pod Londynem, mogę pojechać pozbierać kartofle u rolnika, jeśli nie sypie on pól tym, co mu się pod rękę nawinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie pochwale ze mam swoja marchewke buraczki i pietruszke, malutko tylko dla kubusia ale i tak sie ciesze, w przyszly roku zamierzam wiecej posiac. jak macie jakis skrawek ziemi to polecam. ale ogolnie to staram sie kupowac organiczne,albo z farm online. np. my tu mamy taka :www.surreyproduce.com. Ale napewno sa tez i blizej. Moj maz od dwoch dni robi mi dobrze bo zabiera malego na basen i mam ze dwie godzinki luzu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale masz fajnie z takim mężem! My myślimy o tym, żeby Maksowi na roczek fundnąć karnet na pływalnię, tylko boimy się ryku przy wyciąganiu go z wody... :) Warzywa to bym chyba musiała w skrzynce posiać i za okno wywiesić - nie mam nawet balkonu. Ciekawe, czy by coś urosło... Moja ciocia w Polsce hoduje na balkonie sałatę i - mówię wam, lepszej nie jadłam w życiu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki wczoraj sie zabalowalo tak na odstresowanie ;) lollibelly bede miala sklep internetowy z odzieza dziecieca, ale wszystko w proszku jeszcze jest wiec jeszcze sie nie reklamuje, w stopce to mam pare rzeczy na allegro wystawione ale musze to skasowac bo allegro dobija mnie z kazda godzina zywota. dzieki za pochwale, musze wrzucic kilka fotek jeszcze ale jak macie ochote to : http://nasza-klasa.pl/profile/1639581/gallery/album/3 i wyslijcie zaproszenie to obejrzycie moja France :) dziewczyny z Northampton gdzie mieszkacie ogolnie? ja na St James ale musze sie przeprowadzic niedlugo choc mi sie tu podoba, no zobaczymy jak to bedzie. wieczorkiem zajrze to poczytam wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przygarnieta27
Czesc mamuski:))) Wczoraj caly dzien spedzilam na przydotowaniach, obsludze i sprzataniu syfu po hinduskim weselu:( Quwa takiego chlewu to nawet swinia nie jest w stanie zrobic:( Pod stolem znalazlam nawet gowno zawiniete w pampersa!!! Ale coz zawsze to jakis dodatkowy grosz na waciki hihih...tylko nog dzis nie czuje, a zaliczylismi jeszcze Stara Farme McDonalda wioec kolejne kilometry do zrobienia padam na twarz:( Pozdrawiam smacznej kolacji zycze i do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to cos na humorek:) Trzech facetów kawal zycia zbieralo na wyjazd do Kenii. Jedli suchy chleb, popijajac woda,w koncu uzbierali i wyjechali. Pewnego wieczoru jeden z nich mówi: - Moze napijemy sie wódeczki? Drugi: - No raczej! Trzeci sie wkurzyl: - To ja pól zycia prawie nic nie jem, nie pije,oszczedzam,zebysmy wyjechali... Zbieram na to, zebym mógl sobie pozwolic na zwiedzanie, na wycieczki... A wy wydajecie na wódkę?? pie**olę! - i obrazony poszedl spac. Dwóch wiec poszlo, kupilo 2 flaszki, opili sie zdrowo i wrócili do domu. Rano wstaja, patrza, a obrazalskiego nie ma.Wychodza przed kwatere... a tam lezy krokodyl - wielki, tlusty krokodyl z otwarta paszcza! A z tej paszczy wystaje głową tego trzeciego...Stoją tacy jeszcze niepozamiatani i jeden mówi: - Na wódke k**wa sępił, ale spiworek Lacoste...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolli napoisali ze znosza na 10 dni, bodajze od piatku, a na pewno od 22 sirp wszystkie insertion fees jesli wsystawiasz na aukcje. ale w praktyce okazalo sie ze pobieraja za dodatkowe zdj, i cokolwiek innego dot zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haaj :) Alantoina ja-Abington :) takiej dzis dostalam szajby na sprzatanie kuchnize...szok, nawet sciany umylam :O to tez Wam zapodam kawal: Maz wraca do domu i zastaje w malzenskim lozu golego faceta. -gdzie moja zona? -yyyy w lazience, bierze prysznic... -zostan w lozku, ja schowam sie do szafy i poczekam co powie jak wroci.jak powiedzial tak zrobil.Po chwili zona wychodzi z lazienki, wskakuje do lozka i wola do kochanka: -teraz wez mnie mocno, tak mocno az sie posikam... -otworz szafe to sie zesrasz... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, borowka, troche mnie wkurzaja z tym ebayem.po pierwsze 10% od sprzedazy to jest bardzo duzo! +oplaty za foty etc, a do tego paypal zdziera za kazda transakcje :O sprzedam wszystko co mam do sprzdania i to olewam chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lollibelly to po przeciwnych stronach miasta sie zlozylo :) ale jak pisalam wczesniej mamy sie przeprowadzac tylko nie wiem gdzie, musze ten caly swoj balagan pomiescic gdzies hmm nie wiem sama hmm kawal dobry hhe z ebayem to masakra jakas, za wszystko zdzieraja, a ludzie i tak malo licytuja i okazuje sie ze naprawde wartosciowe rzeczy schodza prawie darmo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proponuję zmienić nazwę topiku - mamy w Anglii - pogachuchy o ebayu i czasami o czyms innym, hehe :D Mąż ma wolne i mnie do kompa prawie nie dopuszcza. A co do ebaya to macie rację z tymi opłatami - strasznie zdzierają. Pozostają carboty... ;) Przyszedł pan Bóg do Arabów i pyta: -Chcecie moje przykazanie? -A jakie? -Nie kradnij! -Panie, my żyjemy z rabunków karawan, jeśli przestaniemy kraść, to jak na tej pustyni będziemy mogli wyżyć? To jest niemożliwe! Nie chcemy takiego przykazania! Przyszedł pan Bóg do Amorytów i pyta: -Chcecie moje przykazanie? -A jakie? -Nie zabijaj! -Panie, jesteśmy najbardziej walecznym narodem, żyjemy z wojen i podbojów. Jak moglibyśmy egzystować bez zabijania? Nie, nie chcemy twojego przykazania! Przyszedł pan Bóg do Amalekitów i pyta: -Chcecie moje przykazanie? -A jakie? -Nie cudzołóż! -Panie, podstawą naszego kultu są kapłanki oddające się miłości w świątyni. Jeżeli tego zaniechamy, co się zstanie z naszą religijnością, z wiarą...? Nie chcemy twojego przykazania! Pan Bóg był już w kłopocie, ale zobaczył mały naród izraelski znajdujący się w niewoli egipskiej. Poszedł więc do nich i pyta: -Chcecie moje przykazanie? -A ile by to kosztowało? -Nic, za darmo! -Tak całkiem za darmo? -Całkiem bez płacenia! -To my byśmy wzięli dziesięć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak moge sprawdzić czy Levisy są oryginalne?kupilam wiadomo gdzie ale ich nie chce. co bedzie jak wystawię je jako oryginalne a okaze się ze nie są?No i nie wiem co mam teraz zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka jesli kupowalas na ebayu to zapytaj sie czy mozesz zwrocic bo sa za male albo cos tam nie gra z nimi... a jak nie na ebayu kupowalas no to sprobuj wystawic na ebayu i jak ktos kupi i wyslesz to sprawdz reakcje... bo szczerze to nie wiem jak sie sprawdza czy to oryginal,.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alantoina chodzi o to, ze jak probowalam je wystawić na sprzedaż to wyskoczyl komunikat ze jeśli probuję wystawić podrobkę to mogą byc tego takie a takie konsekwencje. A odnośnie towaru to mogą albo będą pytać o dalsze szczeguły, ktore potwierdza jego oryginalnośc. A kobieta mądrala zastrzegla zwrot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
borowka mi tez tak wyskakiwalo jak wystawialam np bluze kolegi ale jak wysylalam to nic nie bylo ze cos jest zle. z tym ze ja wiem ze akurat ten kolega nie kupilby podrobek, taka jego mentalnosc wiec sie nie balam, ale dalej to ebay jako osobie prywatnej nie zawiesi konta czy cos, jesli np bys wystawila spodnie i ktos by zglosil ze podrobka, piszesz ze ups! nie wiedzialam, kupilam je od tego i tego sprzedawcy ale ze nie chcial zwrotu to musialam wystawic bo blabla a oni wtedy pisza oj to uwazaj blabla a ze teraz sie nie zgadza rozmiar to nie pytaj czy mozesz odeslac tylko zadaj adresu bo rozmiar jest zly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) u nas szaro,buro i deszczowo :O Bylismy wczoraj na carboot i było nawet całkiem fajnie,kilka fantów przytargaliśmy do domu :P no to teraz kawka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka czy mogla byś sprawdzić i napisać ile Ola ważyła w 6 miesiącu ? Z góry dziękuję Martwię się trochę o Hanie bo cały czas leci z linii,wcześniej było mówione,że jak zacznie jeść stałe posiłki to będzie lepiej,ale nie jest bo znowu spadła:(Wcześniej szła równo po 75 centylu a teraz jest już na 25 :O W ciągu ostatnich 8 tygodni pomimo wprowadzenia posiłków stałych przybrała zaledwie pół kilo. Nie wiem może nie potrzebnie panikuję,ale gdzieś tam głęboko czuję,że coś jest nie tak :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kobietki Temat ebay jak najbardziej aktualny widzę :) A ja tez coś wesołego dodam. Zrobiłam Jasmine kanapkę (mojej przyszywanej córce) ale Maja była szybsza i podwędziła jej bułke ze stołu, haha. Taka sprytna i już sięga do stołu !! Oczywiście Jasmine już tej bułki nie chciała, bo Maja trochę ją wymiętoliła w paluszkach :D :D A dzisiaj Ed ma misje blokada szafek, szuflad itp. Mamy tylko ze 3 blokady a mam już dość jak otwiera mi szuflady w pokoju ! Lolli widze, że masz w końcu kogoś z Northampton !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Frugo - zazdroszczę ci udanego carboota :) Mój wczorajszy był stratą czasu. Co do jedzenia to jedyne, co przychodzi mi do głowy, to zwiększenie kaloryczności posiłków. Ja miałam zawsze odwrotny problem z Maksem. Nie wiem, co konkretnie jej dajesz, Maks skoczył na kaszkach z owocami i biszkoptach podawanych jako finger food, dlatego go ograniczam. Tak samo banany. Może kaszka ryżowa i zmiksowany banan? :) Kamila Black - my mamy niektóre blokady z... gumek od poczty, tych grubych. A z tym sięganiem to zawsze cholewcia zaskakuje, jak taki mały skrzat może się wyciągnąć, żeby dosięgnąć czegoś interesującego. Na przykład kubka z kawą na wysoooookiej komodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki:) Powiem szczerze ze nigdy nic nie kupilam nie wylicytowalam na ebayu ani na allegro:( moj maz zamawial jakies czesci samochodowe.Przed wczoraj zamowilam GUAM na nogi w jakims sklepie sponsorowanym przez ebay, zobaczymy moze mnie zakupy internetowe wciagna jak mnie nie oszukaja i zobacze te bloto na wlasne oczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×