Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

frugo , Ola w 26 tyg ważyla 6.98, po nast 10n tyg waga jej wzrosla, tzn podskoczyla na siatce, mysle ze dlatego ze formułę wprowadzilam, a po nastepnych 10 , w 45 tyg spadla, calkiem sporo na siatce. wtedy to raczkowala na potęgę. po urodzeniu wazyla 3kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka ;) Ja od 6.00 na nogach a dopiero teraz mlody zasnal, ufff. 2 dni temu bylismy w Londonie, podoba mi sie to miasto hihi ... do zwiedzania. Pojechalismy z wozkiem. Moj M twierdzil ze w merze sa windy i nie trzeba bedzie targac wozka po schodach, hehehe.... Dziwne ze nie ma dzis zakwasow :). Patryk ma cala twarz w krostach,w sumie robi mu sie juz skorupa Jestem na 200 % pewna ze to skaza bialkowa. Ciemieniuche tez ma, ale na 15 min przed kapiela smaruje mu w tych miejscach duza iloscia oliwki, potem myje glowke, rozczesuje ja i ladnie schodzi. alantoina - ja mieszkam na Duston. Jesli moge, to wez pod uwage przy szukaniu nowego domku moja dzielnice, jest bardzo ladna, do tego cisza, spokoj. W zyciu nie chcialabym jej zamienic na inna. No i pewnie nie zamienie :) Lollibelly - ja taki sosik robie bardzo podobnie, z tym, ze wolowinke kroje w plasterki, smaruje musztarda, obtaczam w mace i przysmazam na patelni a nastepnie wrzucam do gotujacej sie wody. Za chwile wrzucam starkowane warzywka (teraz bez cebulki bo karmie piersia). Zanim wolowina sie ugotuje warzywa sie rozgotuja i sosik bedzie idealnie gesty. Mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny aganton wspolczuje tej skazy, moja na szczescie policzki ocalila nie wiem jakim cudem, dobrze ze sama wiesz juz co dolega a nie czekac z laska na tych lekarzy. ja patrze St James dlatego ze tu jest blisko wszedzie i mam sklepy i park i plac zabaw i blisko do centrum, a kuzynka do mnie przyjezdza niedlugo i tez tak lipnie by bylo gdyby miala dralowac na miasto z Duston szczegolnie jak nie zna miasta tez :( ale wiem ze Duston jest piekna dzielnica, kiedys z taksowkarzem gadalam to mi mowil ze to wioseczka byla i teraz dzielnica Northampton lece pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alantoina- fakt, do miasta jest kawalek, wiec bez auta ani rusz, ale dla niezmoryzowanych to jezdzi autobus. Jeden, ale jezdzi. Zredukowali jedna line bo byla chyba nierentowna. Nie wiem co dzis sie dzieje z moim malym, w ogole nie chce spac, tylko sie drze. Gdyby nie fakt ze na rekach sie uspokoja myslalabym ze ma kolke, brrr zaraz mnie powioza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny moze orientujecie sie ile mozna czekac na child benefit?? bylam w Polsce z powodu choroby mamy ,na ten czas zablokowalam,w kwietniu dostalam nowa aplikacje o odblokowanie,do tej pory nic dzwonilam 2-krotnie i mowili ze aplikacja jest w departamencie CHB...juz koniec sierpnia...troszke sie martwie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczka niestety musisz czekac nie da sie okreslic czasu oczekiwania ja czekalam bardzo dlugo okolo 11miesiecy a kumpela 2 tygodnie :) Nastepnym razem nie blokuj CHB z powodu wyjazdu do Polski:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co w sumie nie blokowalam go tylko work tax a chb sami mi zblokowali :( a eorka musialam to bylo 4 miesiace...wiesz oni mi mowili ze maja na to 26 tygodni ?! jak dzwonilam...teraz by bylo z 20 ...a i sprawdzalam na ich stronie moj next payment po numerze CHB i wyszlo ze platnosc dzisiaj ale cos mi sie w ta ich angolska stronke nie chce wierzyc...:) konto sprawdze tyle ze watpie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka moze dostaniesz jak next payment jest na dzis, ja tez niedowiarek jestem i kiedys w kryzysie jak moj D dzwonil do taxow z zapytaniem kiedy taxy dostaniemy a oni powiedzieli ze jutro w czwartek to nie wierzylam dopoki nie zobaczylam na koncie, a dostalam wtedy wiec moze tez dostaniesz, skoro maja tak wklepane w system to pewnie przelewy sa automatyczne, oby :) a w ogole co dziewczyny myslicie o sklepie internetowym dla dzieci, ciuszki nowe i uzywane, wiekszosc uzywanych do lat 3. jakies kosmetyki do pielegnacji, chusteczki, pieluszki i polskie kaszki i mleka? bo zakladam wlasnie taki i nawet nie wiem czy to ma sens... dzieki z gory za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czytalam ten artykul. Ten kraj mnie przeraza, naprawde. W zeszlym tygodniu ten podpalony Polak, teraz ta dziewczynka i nie wspomne o wieku sprawcow :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yellow :) Alantoina pomysl jest dobry, chociaz osobiscie mysle ze ebay stanowi tak wielka konkurencje dla uzywanych ciuszkow ze bedzie Ci ciezko sie wybic, jesli moge cos zasugerowac, to pomyslalabym raczej o wynajeciu lokalu w miescie i sprzedazy bezposredniej.mysle ze byloby wielkie zainteresowanie, mozna wejsc, zobaczyc, pomacac i kupic po atrakcyjnych cenach.Ja np duzo chetniej bym kupila cos w sklepie z uzywanymi rzeczami niz na ebayu bo nie musze czeakac na dostawe + nie place za przesylke.i dlatego uwielbiam moje charity :D Co do CHB to ja mam juz totalnie dosc.dostalam 3 odmowy, w tym w jednej argumentem bylo to ze jestem z Polski (!!!???) napisalam apelacje i czekam, ale tym razem nie popuszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli, a nie możesz zadzwonić gdzieś ze skargą do samego najgłówniejszego bossa? Ja tak ostatnio robię - minimum rozmawiam z menadżerem. Ostatnio babka na infolinii mi wmawiała, że konto jej firmy to (kazała mi wziąć ołówek i notować): zero-zero-zero-zero, zero-zero-zero-zero. Na moją uwagę, że to raczej mało prawdopodobne, żeby w jakimś banku istniało takie konto (głęboki ukłon w stronę moich angielskich znajomych, którzy nauczyli mnie owijać w bawełnę) dziewoja się prawie obraziła, więc poprosiłam szefa i powiedziałam, żeby ją przeszkolili jeszcze raz. Prawdopodobnie bowiem konto jest utajnione a przelew można zrobić z konta bankowego na nazwę firmy, nie wpisując numeru konta. Tak na chlopski rozum. Bo sobie myślę, że one tam nie po to siedzą, żebym ja później pół dnia główkowała "co poeta miał na myśli". Ufff, to się wypisałam. Chodzi mi o to, że zamiast się denerwować, lepiej porozmawiać z szefem. Działa! A... a propos owijania w bawełnęto pisałam wam już chyba o tym, że jak leżałam ze skurczami podpięta pod ktg i prosiłam o coś przeciwbólowego (na porodówce była kolejka do rodzenia i wylądowałam zdajsię na patologii ciąży. Odmówiono mi przeciwbólowych i w ogóle wszystkiego, bo... powinnam leżeć gdzie indziej...) to w końcu po długich staraniach przyszła pani i zaproponowała mi epidural. To ja na to, że "nie rozważałam takiej opcji". Pani (nie przedstawiła się, czy lekarz, czy sprzątaczka, ale na pewno nie Angielka) ze zgrozą w oczach i pretensją w głosie zawołała: ależ to jest ostatni moment, żeby ją rozważyć...!!! Hm... Poniekąd miała rację... Widok jej przerażonej miny ubawił mnie bardzo, oczywiście pomiędzy skurczami, hehe. Dziewczyny, poleciłybyście mi jakiś dobry food procesor, bo mój zarżnęłam? Wymagania: mocny, robi wszystko, sam się zmywa i odkłada do szafki, hihi. No nie, ale jakiś fajny muszę mieć. Miałam kenwooda 750 wat i chyba to było o parę watów za mało, bo go sfajfczyłam w 2 tygodnie. Generalnie robiłam w nim koktajle, placki ziemniaczane, bardzo brakowało mi opcji mielenia czosnku. Ubijałam śmietanę, robiłam pate z z wątróbki, surówki (np. marchewka z jabłkiem). Używałam go codziennie, ale to nie powód, żeby się silnik spalił... Dziewczyny, dajcie znać, czy doszły listy. Lolli, mam czekać na książkę czy poobstawiać trocheebaya? Wolałabym jedno i drugie, ale jak nie można to nie ma sprawy. Piękny dzionek był a teraz się tak chmurzy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie Onyx, mialam sie pochwalic :) Byl u mnie dzisiaj Mikolaj w kamizelce Royal Mail i wieeeeelkie dzieki. Bedziemy sie pieluchowac w tym tygodniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O, super! A miał brodę? Przygotowałaś organiczną marchewkę dla reniferów? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh no wlasnie mialam napisac: DZIEKIIIIIII ONYX :) 🌼 ja mam tez kenwooda ale nie wiem ile watt, w kazdym razie eksploatuje go ostro i jeszcze dycha :) a co do czosnku to bardzo polecam male oczka na tarce (w sensie te gdzie wychodza male wiorki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borówka dzięki wielkie :D Hania w 28 tygodniu (zeszła środa) ważyła 7.49 a 8 tygodni wcześniej 6.96 to jest 53 deko w dwa miesiące,a po drodze wprowadziłam stale produkty.Sama juz nie wiem Onyx mała je sporo kalorycznych posiłków,rano po przebudzeniu pierś,po około godzinie,półtorej robię jej kaszkę ryżową,później znowu pierś,około 12 je owoce ze słoiczka lub jakiś mus z kubeczka które prawie zawsze zagęszczam kleikiem kukurydzianym lub ryżowym,następnie 2 razy pierś i około 17 je obiadek warzywka z kaszą manną,mięsa na razie nie chce więc jej nie zmuszam,a potem to w zależności jaki ma humor,albo kąpiel koło 19 pierś i nyny,albo o 19 kaszka lub znowu owocki,a o 20 kąpiel,pierś i nyny.No i w nocy obowiązkowo minimum 3 razy cycuś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa właśnie Onyx ja mam kenwooda 1000 watt i jestem mega zadowolona i też raczej go nie oszczędzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no, chyba 1000 wat to byloby lepiej :) ja tarlam czosnek na tych oczkach, gdzie ziemniaki na placki, takie oczka, co robia papke. tylko ze moje rece wygladaja po tym nieciekawie, sama zdarta skora. czy ja wam wspominalam, ze moj maz jest z ukrainy i je 3 obiady dziennie? u nas tego czosnku troche idzie. poprzegladam jeszcze troche net w poszukiwaniu jakis ofert. najgorzej, ze zawsze najbardziej podoba mi sie najdrozsza wersja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helo aganton no wlasnie kurcze ten samochod... mi nie potrzebny bylby po to zeby jezdzic do miasta , musze cos blisko miec... kurcze ciezko znalezc cos fajnego lollibelly z tym sklepem masz racje ebay konkurencja okropna, carboot , ale czesto na ebayu masz przesylke wieksza niz bylaby u mnie w sklepie, bo ja bym miala stala 3.5f lub iles tam, stala oplate niezaleznie od wielkosci zakupu. no nie jest lekko ale cos robic msuze stacjonarny sklep odpada ze wzgledu na wynajem lokalu, to sa duze koszta ktorych ja mozliwe ze nawet bym nie osiagnela bo secodhandow jest duzo u nas wiem ze duzo osob np jest z malych miasteczek i nie ma tam funciaka czy czegos taniego. ja bym miala tez inne akcesoria czy pieluszki czy butelki i inne... nie licze na kokosy, licze ze ktokolwiek by cokolwiek kiedys kupil, to juz bylby dla mnie sukces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam babeczki! Właśnie byłam na dworze i stwierdziłam, że już są całkiem chłodne wieczory. Znak koniec lata po malutku :( Może jesień będzie tu, w uk ładna i słoneczna. Fajnie by było. W każdym razie do pory deszczowej w angolii daleko mam nadzieję. Odnośnie tych strasznych artykułów (podpalony Polak itp) to ja jestem co raz bardziej przerażona. Muszę powiedzieć, że nie czuję się już tutaj bezpiecznie. Pamiętam, kiedy przyjechałam 5 lat temu do Anglii to czułam się bardzo dobrze. Kiedy bywałam w Polsce na dłuższych wakacjach to nawet tęskniłam za i cieszyłam się, że tu wracam. Teraz straciłam zaufanie do tego kraju. Przerażają mnie takie akcje, przeraża mnie agresja angielskiej młodzieży a raczej dzieciarni! Ja w ogóle nie mam pojęcia jak ci ludzie wychowują dzieci, że te są zdolne do takich okrucieństw! (przecież ci chłopcy którzy maltretowali tę dziewczynkę, chcieli podpalić, mieli chyba jakoś 7-8 lat!) Jak to możliwe, żeby dzieci były aż tak pozbawione wrażliwości? Nie wiem... W Polsce też dzieciaki są co raz gorsze, te zdarzenia z poniżaniem nauczycieli itd ale chyba to wypadki incydentalne, a tu? Latają z tymi nożami po mieście, sieją postrach a policja tutaj jakby nie umiała sobie z nimi poradzić. Jak tak dalej będzie to na pewno wrócę do Polski, żeby tylko moje dziecko nie uczyło się, nie obcowało z tymi zdegenerowanymi angielskimi dzieciakami. A Wy nie boicie się o Wasze dzieci w szkołach? Pytam szczególnie dziewczyny których dzieci do szkół już chodzą, jak to wszystko wygląda? Czy szkoły katolickie są bezpieczniejsze? Trochę wcześnie interesuję się tym tematem, mój synek ma tylko 3 miesiące ale wiecie..., w obliczu tych okropnych wydarzeń zaczynam się zastanawiać czy może nie powinnam przygotowywać sobie gruntu w Polsce bo się zwyczajnie boję. Ale się rozpisałam, sorry. Miałam jeszcze kilka innych tematów ale może nie na tę chwilę bo nikt nie będzie czytał tego elaboratu :p Wypowiedzcie się proszę w tej kwestii. I tylko jedno pytanie dodatkowe. Czy tutaj robią usg bioderek? Bo mój synek miał badanie w drugim dniu po porodzie i potem w wieku 6 tyg i niby wszystko ok ale zastanawiam się czy nie powinno się robić usg chociaż raz żeby być pewnym. W Polsce robi się usg standardowo chyba a tutaj wystarczą tylko te dwa badania? Odpowiedzcie proszę mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa- mysle ze jeszcze troszke za wczesnie bys zbierala opinie na temat szkol angielskich bo za 5 lat jeszcze duzo sie moze zmienic:) no ale moj syn jak chodzil do Primary School to byla cisza i spokoj, zadnych incydentow nie bylo. Obecnie chodzi do Secondary School i tez jest spokojnie. Wprawdzie zapisalismy go nie do szkoly w rejonie naszego osiedla bo tam co przerwa przyjezdza policja.Wciaz sa bojki, narkotyki i takie tam rozne. Przeprowadzilismy wywiad i zapisalismy syna do szkoly ktora cieszy sie najlepsza opinia. No i odpukac, jeszcze ani razu nic sie nie wydarzylo, ani z moim synem ani z innymi uczniami :)). Co do usg bioderek to nie wypowiem sie, na pewno napisza to dziewuszki ktore maja troszke starsze dzieciaczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj za duzo nie napisze bo humoru brak ale: onyx, jutro wysylam knige :) filipa, usg sami od siebie robia niechetnie ale jak powiesz ze w bliskiej rodzinie byly przypadki to zrobia (ja tak mialam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filippa dokladnie tak jak pisze Lolli sami Ci pewnie nie zaproponują,ale ja powiedziałam Hv i później na 6 weeks check że ja miałam dysplazję i że Ola moja pierwsza córa też miała lekką po urodzeniu to Gp nie robiła mi żadnych problemow tylko zabukowała wizytę w szpitalu. A jeśli chodzi o szkołę to u nas wszystko jest ok nie ma żadnych większych problemów,wiadomo to są dzieci i czasami nauczycielki mi zgłaszały,że ktoś tam popchnął Olę,albo zabrał jej zabawkę i się rozpłakała,no ale to według mnie jest normą w tym wieku i ma miejsce wszędzie nie ważne czy to szkoła czy piaskownica czy w pl czy w uk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Witam z kawka :) Franek juz wydobrzal i humor mu dopisuje, sciagam jeszcze katar ale widac duza poprawe,wczoraj przy obiedzie tak sie smial ze karmic go bylo nie sposob :) Borowka-mam nadzieje, ze zdazylas zamowic LC? Bo dzisiaj weszlam na ich strone i cena wyjsciowa skoczyla o £100, plus oplaty za PayPal :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc! Aga, dołączam sie z kawka i Maksiem na kolanach. Myje sobie zabki i nie moge mu odebrac szczoteczki... Lolli, dziekiiiiiiiiiiiiii!!! na wsiaki sluczaj wysylam moj adres :) Maks jak spi to nie domyka powiek. czy to cos powaznego? zaczynam sie martwic. Oho, juz idziemy sie bawic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maks normalnie dzis przegina, caly czas czepia sie mnie za nogawki, wszystko robimy razem, jak ruska wycieczka na zachodzie w dawnych czasach. Nawet "pomagal" mi robic brzuszki. Teraz podryguje w rytm muzyki - kreci pupka, macha rekami, kreci glowa. A ze jest dzis przebrany za krowke to jest to normalnie kino! :) I know you want me... Uno, due, tre, quatro! O, juz przylazl...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×