Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lollibelly

-----Mamy w Anglii-pogaduchy o tym i owym D

Polecane posty

Dzień doberek! Dziewczyny ja znowu z pytaniami ;-) Czy należy odciągać napletek niemowlętom? (robiłyście to?) i Pytanie odnośnie smoczków, czy można kupić tu smoczek do kaszki? w Polsce są takie specjalne (trójprzepływowe zdaje się, że tak się nazywają) , a tu nie widziałam. Jedynie różnią się ilością dziurek w smoczku ale przez takie dziurki to chyba rozwodniona kaszka nie przeleci... Zauważyłam, że mam znacznie mniej pokarmu w piersiach a mój mały nie chce ssać butelki. Z niekapka też nie. Myślałam, żeby zagęścić mleczko kaszką bo podobno to czasami przynosi efekty ale nie wiem jaki smoczek skombinować. Muszę coś wymyślić bo przecież z łyżeczki mleka mu nie będę podawać :( A dziękuję za odpowiedzi w sprawie abaya 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) ale tu dziś cisza,wszystkie chyba jakiś zły dzień dzisiaj mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filippa ja też szukałam długo smoczka do kaszki i gdzie bym nie pytała to słyszałam,że owszem są,ale oni nie mają.Udało mi sie w końcu kupić smoczki do kaszek z T&T na carbootku :D kobitka miała 2 nowe,nigdy nie otwierane opakowania i sprzedała mi je po 20 p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa-na amazonie znalazlam lateksowe smoczki Baby Ono po 6 miesiacu- do kaszek- chyba £3.49 za 2 sztuki, wysylka gratis. Odnalazlam je po dlugich [poszukiwaniach i nacieciach na moich lateksowych smoczkach. Mialam tez Dr. Browna z amazona silikonowe,ale bardzo szybko sie porozdzieraly i nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mialabym lepszy dzien gdyby Franek chcial byc bardziej samodzielny :o Przedtem sam sobie trzymal kubek czy butle i wrecz wyrywal sie do tego a teraz...absolutnie palcem nie kiwnie. Nie wiem czy to ma cos wspolnego z przedszkolem,ale to jakos tak sie zaczelo rownoczesnie... I z kubka tez nie chce pic nagle a tak ladnie mu szlo, wrecz uwielbial lapac za uszy i przyssac sie az wypil wszystko. Powolutku mu pokazuje,ale wyrywa raczki i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindzulinaa
hej :) lilowa tez mam usciskanie na pecherz,bole w pachwinach i od czasu do czasu malutkie skurcze.Moze to byc poprostu,ze dzidzia juz sie wpasowuje w kanal wiec dlatego takie parcie na pecherz i te skurcze.Ja jestem w 34 tygodniu+3 dni.Z pierwszym synkiem na dwa tyg.przed porodem mialam skurcze przepowiadajace,ale te skurcze sa strasznie bolesne(ja wtedy nie wiedzialam,czy mam lezec czy siedziec...). Co do bodow na dlugi rekaw,to mozesz dostac w Asdzie albo w Mothercare. Ja na pierwszy porod zabralam tylko jedna koszule,ale zalozylam ja juz po porodzie,a na porod mialam ta szpitalna.Ta szpitalna jest troche krotka,z tylu ma dwa wiazania i praktycznie swieci sie tylkiem przy pielegniarkach hihi.Ale uwierz mi,ze jak zaczniesz rodzic,to juz Ci bedzie wszystko obojetne,czy ktos patrzy na Ciebie czy nie,bedziesz juz tylko myslec,zeby dziecko wyszlo jak najpredzej.Z tego co pamietam,to wszystkie kobiety mialy koszule i poprostu dlugi szlafrok.Ja sie nie czulam jakos zawstydzona czy cos,bo kazda z nas w koncu tam lezala z tego samego powodu :) Ale sprawa spodni,to tylko zalezy od Ciebie :) Ide zraz na maly spacerek z moim syniem.Milego dzionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kindzulinaa
Hej laski! Sorki,chyba pomylilam temat hihi,ale ze mnie GAPA ;) pozdrawiam Was wszystkie hihi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki serdeczne za odpowiedź 🌼 Na amazonie nie ma już chyba tych Baby ono :( Frugo, te z ebay-a byłyby super gdyby jeszcze młody tolerował silikon ale on tylko latexowy smoczek pociągnie. Znalazłam na stronie NUK taki: http://shop.nukbaby.co.uk/products.aspx?pid=40 Chyba go zamówię, bo oczywiście w bootsie nie ma A co z tym napletkiem, mamusie synków robiłyście coś w tym temacie? A w ogóle to tutaj badają maluchy pod kątem ewentualnej stulejki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa- to jest link do tych smoczkow, chyba nie tytuluja ich Baby Ono i dlatego wyszukiwarka nie znajduje,ale to dokladnie te same, tylko ze ja mam butelki ze standardowa szyjka, nie szerokie i te do nich pasuja. Nie wiem jakich Ty uzywasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja szukam takich smoczkow jak ma nuk do butelek takich ksztaltow tu nie ma w anglii,a moze Amelia by ssala,bo ssie z kubka(taki bardziej plaski)i smoczka tez ssie a ma inny ksztalt niz te do butelek Tommie czy Avent i wlasnie kiedys na car boot pani miala pelno smoczkow do butelek z nuk.ok ide zajzec do cottage pie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek bardzo lubi pic z tych smoczkow :) Najpierw mielismy w komplecie z butelkami canpolu a potem jak trzeba bylo wymienic to sie zaczely poszukiwania bo campolu sa tylko silikonowe okragle tutaj. Ale teraz on juz uzywa smoczka wlasciwie raz dziennie do mleka i ten okragly jest ok a na noc ma kaszke z tym wlasnie Baby Ono. Rano je lyzeczka, wieczorem tez juz powinien ale tak jakos mi slodko go trzymac na rekach przed spaniem i karmic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa, ja tez nic nie robilam z siusiaczkiem,a co do mleka w piersiach, juz o tym tony pisalysmy, ze tak naprawde to tylko nam mamom sie wydaje ze mamy malo mleka. po prostu sie normuje do potrzeb dziecka, a nasze cyce juz nie sa takie pekate ;). Keep breastfeeding. A ile ma Twoj dzidzius?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiya :) onyx mam kompa zrabanego, nie umiem wyslac, moj maz ma to samo ze swoja poczta na yahoo.Frugo od Ciebie tez nic nie mam.no zrabany jak nic.sprobuje potem z drugiego konta, moze lzej pojdzie :) jenyyyy jak dzis zimno brrrr, a maly na spacerze mi usnal i teraz kima w ogrodzie.mam nadzieje ze go wiatr nie porwie eheheh, chociaz 15 kilo to...jakies tornado by musialo byc chyba ;) a propos jak Lesiu byl malenki to sie balam go zostawiac na ogrodzie na kocu bo kiedys przeczytalam ze jakiejs babce myszolow porwal malutkiego pieska :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam . Chcialam zapytac jak sytuacja w UK z grypa swinska..? Czy juz szczepia? Wracam z Pl za tydzien i nie wiem co robic to 28 tydzien ciazy,a te szczepionki wiadomo nie sa przebadane jesli chodzi o wplyw na plod...Pozatym rozne sa o nich opinie..MNarazie zaszczpilam sie na zwykla grype...Dziewczyny doradzcie..Co robic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majoweczka wedlug mnie to troche panikuja z ta swinka grypa.ja nie znam nikogo kto mialby jakies komplikacje choc wiem o kilku osobach w moim miescie kt zachorowaly, dostaly leki i jest ok, to podobne do zwyklej grypy na ktora zmarlo wiecej osob niz na swinska (oczywiscie mam na mysli ciezkie przypadki, ktore sa brdzo rzadkie).ja szczerze mowiac nie zaszczepie ani siebie ani dzieci.glowa do gory! dziewczyny czy ja moge dawac malemu herbate?czarna w sensie.strasznie ja lubi, probowalam dawac owocowe, ziolowe ale on lubi tylko english tea, jak mama :) lazi za mna i skrzeczy 'herbi daj!'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolibely ale w 3 trymestrze ciazy co 5 zachorowanie konczy sie smiercia z powodu niewydolnosci oddechowej dlatego pytam wczesniej sie tak nie przejmowalam ,ale nawet moj lekarz stwierdzil tu w Pl ze dla ciezarnych powiklania moga byc paskudne w efekcie zreszta zwykla grypa tez dlatego sie zaszczepilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem majoweczka, to Twoja decyzja, ja nigdy na zwykla grype sie nie szczepilam bo stwierdzilam ze nie ma sensu- i tak nastepuje mutacja wirusa i nie mam zadnej gwarancji ze szczepionka za nia nadazy. Ja nigdy na grype jeszcze nie zachorowalam, jak cos to zapalenie krtani, tchawicy albo oskrzeli i to zwykle bez goraczki. nie bede sie szczepic na swinska ani malego tez nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolli wysłałam do Ciebie trzy wiadomości,ale każda do mnie wróciła :( mój adres masz u góry więc jak cos to pisz,tylko szybko bo od wczoraj przy kompie siedzę i czekam :P Majóweczka w radiu mówili,że od tego tygodnia zaczynają szczepienia i w pierwszej kolejności małe dzieci,kobiety w ciąży i starsze osoby.Ja osobiście nie zamierzam szczepić,ani siebie,ani dzieci.Boję się tylko,żeby mi przypadkiem Olki w szkole nie zaszczepili,ale chyba bez mojej zgody nie mogą - jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i jeszcze dodam,że ja na zwykłą grypę się nigdy nie szczepiłam,natomiast firma mojego M w pl organizowała im darmowe szczepienia co roku,efekt był taki,że mój nigdy nie chorujący mąż chorował na grypę do 2 tygodni po szczepieniu :O Osobiście mam więc wrażenie,że z tymi szczepionkami tez było coś nie tak,skoro organizm dorosłego,zdrowego,mężczyzny nie potrafił wyprodukować odpowiedniej ilości przeciw ciał.Po rozmowie z lekarzem mój M zaniechał szczepienia w 3 roku i znowu nie choruje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ta zwykla szczepionka zaszczepilam sie po konsultacji ze znajoma lekarka w Pl...ale przeciw swinskiej mi odradzila ..ale sie boje tych powiklan do rozwiazania mam 3 miesiace a wiadomo ze jest sezon...ciezko teraz unikac zatloczonych miejsc..tym bardziej ze trzeba kupic wyprawke dla malenstwa...ach sama juz nie wiem ciezki orzech..A tak wogole mam pytanie czy ktoras z was jest z Leeds?Albo z okolic moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majoweczko, ja nie slyszalam, zeby szczepili, ale ja w ogole malo co slysze :) Lolli, spooooookoooo, mean mail, bo z herbatka to nie wiem. Ja bym dala. Maks sie tez na kompociki obrazil i co - mam go katowac? A tak w ogole to nic mi sie nie chce... tylko spaaaac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Eli, Anecia1701, Aga uk, agnieszka75 dziękuję za odpowiedzi. Cały dzień siedzę i szukam tego smoczka i jak już myślałam, że znalazłam to na jednej stronie (NUKa) napisane jest, że " is suitable for thicker feeds" a na innej (z linku od Agi uk) że ten sam smoczek jest "Ideal for thin liquids such as breast milk or cooled boiled water". To w końcu thin czy thick? Już ręce mi opadają... Agnieszka75 mój mały ma 5,5 miesiąca. Ostatnio cycusia nie bardzo chce, chętnie to przy zasypianiu, po kąpieli i w nocy. W dzień mam problem żeby go przystawić. Mało ssie a więc i ja mam co raz mniej mleka. Rozszerzyłam mu dietę o słoiczki i kaszkę i to zapewne dlatego tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filippa, czyli wszystko w normie, pije tyle ile potrzebuje, skoro je inne rzeczy. Moj toby cyca ssal pewnie do matury;) jakby mogl. ale juz styka, musze znalezc prace, musze, nawet nie tylko chodzi o kase, ciezko mi w domu musze sie wyrwa do ludzi. Onyx dzieki za linka, Mama Eli dzieki za maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×