Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zawsze szczery

dyskusje internetowe for dummies

Polecane posty

Gość refforma_..
przecież dla Ciebie mojego rozmówcy nie jest istotne to, że jestem kobietą. Hipokryzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reformo czy nie widzisz roznicy, naprawde? teraz dyskutowalismy o dyskusji, staralem sie zrozumiec inne podejscie, zrozumiec to, ze ty potrzebujesz takich danych wejsciowych, ktorych ja nie potrzebuje i jak mniema sama potwierdzilas moje przypuszczenia nie uzylbym "kobieto" jako argumentu w dyskusji o podatkach, bo jaki to ma zwiazek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
czyli jednak jest to tzw odbijanie piłeczki, a nie dyskusja . Chyba, że dyskusja o dyskusji. Jak można dyskutować nie angażując uczuć? Zastanów się czy na pewno nie angażujesz uczuć w dyskusje. Przecież obojętność to tez uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
to jeszcze odnieś sie do kwestii uczuć w dyskusji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kacyk
ja tu tylko obserwator. Zalozyciel tematu tez ma o sobie wysokie mniemanie. Wyjatkowy nie jestes, jest was kilku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refforma_..
To, że jestem kobietą stało się dla Ciebie argumentem w próbie zrozumienia mojego stanowiska. To jest dokładnie to o czym mówię cały czas!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo jeszcze inaczej jak moglbym porozmawiac o tym co czuje kobieta podczas seksu? no jak? wtedy koronnym argumentem dla ciebie w tym przypadku byloby - nie jestes kobieta zatem o tym co kobieta czuje pojecia miec nie mozesz, lub jedynie mozesz wiedziec tyle ile jakas kobieta ci powiedziala ale takich przypadkow jest niewiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
według mnie ważne jest wiedzieć z kim sie dyskutuje, a najlepiej żeby dyskusja dbywała sie en face. Bo niestety dyskusje internetowe zazwyczaj nie wyrażają całych naszych mysli. W ten sposób każdy z dyskutantów odbiera słowa inaczej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
dyskusja o poglądach? ale na co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z malym zastrzezeniem, w dyskusji internetowej o POGLADACH, to kto kim jest nie ma dla mnie znaczenia oczywiscie ma to znaczenie w pospolitych przepychankach slownych bo ulatwia zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
czyli równocześnie zgadzasz sie z tym, że doświadczenie ma znaczenie w dyskusji bo przecież moja opinia wynika z doświadczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refforma_..
Podatek. Podałam przykład. Lepiej zarabiający płacą większy. Żal im dupę ściska (uczucia), ale płacą. Ktoś mówi "ale przejebane z tymi podatkam, tyle trzeba płacić" więc pytam. "Płacisz większe? To jest niezwykle istotne w postrzeganiu całej sprawy. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.Zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeczytaj prosze wpis o wiarygodnosci, tam wszystko jest czarno na bialym doswiadczenie ma znaczenie, bo przeklada sie na wiedze a wiedza ma wplyw na poglady ale nie mozna zaczynac dyskusji w internecie mowiac "jestem kapitanem zeglugi morskiej" i liczyc na to ze inni w oparciu o to twierdzenie stula uszy po sobie a co innego porozmawiac z prawdziwym kapitanem zeglugi wielkiej np. o rozwoju obecnych technik szkutniczych i wzroscie sredniej predkosci trimaranow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
co ? bez znaczenia na co? Jak można dyskutować o poglądach na poglądy? przecież trzeba tematu żeby postawić tezę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olala.
empatyczny do kwadratu->ależ ty jesteś upierdliwy:o przypominasz pewien czarny nik z kafe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refforma_..
Ktoś mówi "Zabić dzieci w Etiopii, bo głodują, tak będzie humanitarnie" I tu w argumentacji(chociaż sprawa nas bezpośrednio nie dotyczy) ma znaczenie wiek, płeć, doświadczenia życiowe, wykształcenie, wychowanie. To wszystko co stanowi nas decyduje w dużej mierze o naszych poglądach, więc dla rozmówcy jest istotne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale masz ciekawe przyklady reformo ma znaczenie, na to co dany osobnik mysli, ale nie musze wiedziec kim ten osobnik jest, wystarczy ze poczytam co ma do powiedzenia ot i cala filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refforma_..
Podaję najprostsze przykłady, a ty czepiasz się głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciez to widac
golym okiem ,ze to szczerus razem ze swoja upierdliwoscia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałąm kilka wpisów
ten cytat bardzo mądrego człowieka zadedykuję nie tylko Tobie Empatyczny. Może rozważenie tego pozwoli na prawdziwą dyskusję? 'że z mądrością jest zupełnie inaczej niż z wiedzą: nie można nauczyć się jej raz na zawsze, trzeba się jej uczyć przez całe życie. W przeciwieństwie do wiedzy, mądrości nie da się posiąść. To ona bierze człowieka w posiadanie, kształtuje go, jest źródłem jego dobrych postaw i czynów. Najlepszą szkołą mądrości jest samo życie, a zwłaszcza te ważne chwile, w których tworzy się jakieś szczególne dobro. Czasem wymagają one od nas przekroczenia samego siebie lub nawet zatraty samego siebie; czasem znów przynoszą one z sobą to szczęście i pokój, jakimi tylko miłość może człowieka obdarzyć; kiedy indziej człowiek mądrzeje przez sam fakt, że poparzył się złem. Oczywiście, zdarza się również -- niestety często -- że życie człowieka niczego nie nauczy albo że ktoś wywnioskuje z życia, zamiast prawdziwej mądrości, tylko jakąś wątpliwą filozofię. Toteż ucząc się mądrości, warto mieć jakiś układ odniesienia, który będzie człowieka inspirował w szukaniu mądrości, a zarazem sprawdzał wartość mądrości już zdobytej. " (Jacek Salij OP)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zuzanna Ameliiiiia
SZ dlaczego nie piszesz pod swoim stalym nikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×