Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Aguś1984

ślub - sierpień 2010..kto jeszcze??..

Polecane posty

fakt, mogą być zajęte. swoją drogą macie dziwnego księdza - nas zapisał w kalendarzu tj. data, godzina, imiona i nazwiska i telefony kontaktowe. to wszystko - nic nie podpisywaliśmy, więc nawet nie musielibyśmy chodzić osobiście. pociesz się myślą, że do sierpnia może się jakaś godzina zwolnić, bo różnie w życiu bywa, więc jak będziesz w grudniu się zapisywać, to poproś w razie co o kontakt z wami w pierwszej kolejności jakby się lepsza godzina zwolniła.w razie gdyby wasza była już zajęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do księdza masz racje, w tamtym roku przyszedł nowy,wszyscy na niego narzekają.Straszny służbista.na razie nie chce za bardzo panikować,bardzo chciałabym w tym kościele bo jest piękny.No ale jak się nie uda to zostanie nam jeszcze kościół wojskowy.ehh zobaczymy ,na razie wolę myśleć pozytywnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do tego bierzmowania. A żeby ochrzcić dziecko to rodzice albo rodzice chrzestni muszą być bierzmowani???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuchnia, a jak jedno z rodziców jest bierzmowane to chyba ochrzcić można? Zaczynam się poważnie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż teraz to chyba ważniejsze jest żeby chrzestni byli bierzmowani bo to ostatecznie oni trzymają do chrztu, nie? Ja swoją chrześnicę trzymałam, ale co robili wtedy rodzice to zupełnie nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My o 12.00. Martwię się, bo mi się to trochę głupie wydaje. Może ja to źle rozumiem. Ale jak np mam dziecko i chcę je ochrzcić to co to za różnica czy jestem bierzmowana? Chcę żeby dziecko należało do Kościoła, co ma do tego moje bierzmowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcia wszystko idzie załatwić zależy na jakiego księdza trafisz? dla jednego nie będzie problemu,inny z kolei się nie zgodzi:( a dlaczego tak wczesna godzinę wybraliście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio miałam okazję obserwować wesele na tej sali na 12 i było naprawdę fajnie. Młodzi się potem zmyli i my też tak chcemy. Ja nie chcę wesela do trzeciej czwartej rano bo to jest męczarnia. Dzieci śpiące, babcia siedzą i robią zbolałe miny a połowa gości jest już tak pijana, ze szkoda słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja chciałam 17, ale była zajęta i mam 18. dulcia - niebieska ma rację, zależy na jakiego księdza trafisz. mój znajomy kiedyś nie mógł ochrzcić syna, bo nie miał ślubu kościelnego. więc stanęło na tym że w trakcie ślubu kościelnego podawali dziecko do chrztu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje wesele będzie do 4.00 bo do tej godziny gra zespół. zresztą robimy poprawiny więc do 6 czy 7 to trochę za długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ci księża to niektórzy naprawdę przeginają:-/ Ja chyba Wam zapomniałam powiedzieć, my bierzemy tylko cywilny. Mój chłopak jest niewierzący. Tz chciał mieć kościelny i iść na bierzmowanie itd, ale ja wiem, ze on nie będzie tak czy siak wierzył więc przed Bogiem kłamać nie zamierzam i uparłam się na cywilny. Nie żałuję, mam czyste sumienie:-) Ja wierzę i dlatego wolę takie rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dulcia czytałam kiedyś na innym forum ślubnym, że takie pary mieszane tzn. jedna osoba wierząca a druga nie też mogą wziąć ślub kościelny - tylko wtedy jakoś inaczej przysięgę wypowiada osoba nie wierząca i nie przystępuje do komunii św. czy to prawda nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no to zmienia postać rzeczy,faktycznie nie mówiłaś,ze bierzecie cywilny.albo ja coś przeoczyłam. nie szkoda ci trochę? ja tam tez nie wiadomo jaka wierząca nie jestem,to znaczy do kościoła nie chodzę. A twój narzeczony jest ochrzczony ,ma komunię? jak to jest z ta jego niewiarą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey, Źle się wyraziłam. Jest katolikiem, tylko nie jest praktykujący, nie chodzi do kościoła. A jak nie chodzi do kościoła, to po co mu ślub kościelny. Ja nic przeciw cywilnemu nie mam. Pewnie mi nie uwierzycie, ale ja zawsze chciałam ślubu cywilnego. Na ostatnim kościelnym jak byłam to musieliśmy sobie z rodzicami kawały opowiadać, bo ksiądz tak długo bełkotał. Ślub trwał ponad dwie godziny! Goście zaczęli po godzinie wychodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzienka1234
ja również 21.08.2010. Jestem ze świętokrzyskiego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kooora
www.magtex.pl w razie pytań świetny zespół z wokalistką , fotograf ,wideofilmowanie , auto obecnie audi a8 czarne ,dekoracja sali...ekipa jeżdzi po całej Polsce już na 1,5 roku przed mają terminy ale warto dzwonić i zamawiać polecam z własnego doświadczenia. Ceny : zespół z poprawinami jakieś 2500tyś , kamera 1200zł, fotograf 1500zł jeżeli jest zamawiane kila usług z tej firmy to są zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam:) Dopiero się wywlokłam z łózka i nic mi się nie chce dobrze,ze chociaż już nie pada to może na jakiś spacer po obiedzie się wybierzemy.Dulcia rozumiem,skoro chciałaś zawsze cywilny to faktycznie nie ma co robić nic przeciwko sobie.ja tez nie jestem praktykująca katoliczką mój tak samo,mimo to chcemy ślub kościelny. ja byłam w sierpniu na ślubie kościelnym i powiem ci ,że było pięknie.i tez myślałam,ze będzie długo a msza trwała chyba nie cała godzinę,więc wszystko można zrobić ślicznie i bez przynudzania.Dla mnie osobiście ślub cywilny jest taki"zwykły" bez emocji i nie ma w nim nic emocjonalnego i wzruszającego.Ale to oczywiście są tylko moje odczucia więc nie bierz tego do siebie. madzienka1234 witaj serdecznie:) Napisz coś o sobie:) Jak przygotowania u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wam:) Dopiero się wywlokłam z łózka i nic mi się nie chce dobrze,ze chociaż już nie pada to może na jakiś spacer po obiedzie się wybierzemy.Dulcia rozumiem,skoro chciałaś zawsze cywilny to faktycznie nie ma co robić nic przeciwko sobie.ja tez nie jestem praktykująca katoliczką mój tak samo,mimo to chcemy ślub kościelny. ja byłam w sierpniu na ślubie kościelnym i powiem ci ,że było pięknie.i tez myślałam,ze będzie długo a msza trwała chyba nie cała godzinę,więc wszystko można zrobić ślicznie i bez przynudzania.Dla mnie osobiście ślub cywilny jest taki"zwykły" bez emocji i nie ma w nim nic emocjonalnego i wzruszającego.Ale to oczywiście są tylko moje odczucia więc nie bierz tego do siebie. madzienka1234 witaj serdecznie:) Napisz coś o sobie:) Jak przygotowania u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam madzienka, niebieska normalnie jeszcze pare dni bez slonca a ja wpadne w jakas depresje , nie dosc ze leje to jeszcze strasznie wieje, zimno i wogole a moj aktywny men pojechal na mecz sobie pograc, brrr ja z pokoju nosa nie wynuze a co dopiero jakis wysilek fizyczny na dworzu co to to nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj idelajada :) jak tam na uczelni? A u mnie słonko i piękna jesień się zrobiła. zaraz po obiadku idziemy na spacerek.Połączymy przyjemne z pożytecznym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×