Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Temat wózków powrócił :) Troszkę ponadrabiałam zaległości ale przeczytałam już i wypowiem się tez i ja. Pomarańczowymi zupełnie sie nie przejmuję, tylko nie rozumiem czemu pod własnym nickiem sie nie wypowiadają? Myśleliśmy z mezem o xlanderze x3 lub xa , potem o jedo fyn i w sumie na jedo fyn byłam już zdecydowana. Ale potem znalazłam jeszcze jeden wózek, który zakupil klient mojego meza i jest bardzo zadowolony, a też siedzieli, szukali i szperali w necie http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=300342908100&thin=0 kolor wybralam daisy pearl Zaraz pewnie i tak ktoś skomentuje że jany to zły, że nie ma skrętnych kół, ale i tak na 99,9% jestem zdecydowana na ten model :) kazdy prowadzi inny tryb życia i dla każdego inny wózek bedzie wygodny. My z mezem wyprowadzamy sie na przedmiescia juz wkrótce wiec duze pompowane koła były głownym kryterium dla nas. Jesli ktoś będzie w wiekszości chodził po supermarketach i centrach handlowych to z malych koł będzie zadowolony :) więc nie przejmujcie sie i kupujcie jaki sie wam podoba. W tym modelu daisy materiał jest zdejmowany z tego co czytałam więc w razie czego będę prac częsciej i juz ;) Córcia też daje o sobie znac codzien i conoc :) coraz silniejsza jest co czuc na własnej skórze hehe Buziaki mamuski :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i zapomniałam... pisząc o tym x-landerze, chcialam wkleić link no i mi wylecialo z łepetynki mej:) już chyba zreszta kiedys go wklejałam, no ale pamięć moja niczym chłopa po 50-tce:D p.s. nie wiem jeszcze jaki kolor wybiorę.. soldi, ten model 2010 o którym pisałaś, bardzo mi się podoba, ale ja chyba zostane przy modelu 2009, bo w jednej z ofert jest wiele gratisów a to nie lada gratka:D http://www.allegro.pl/item878978048_x_lander_xa_09_gondola_fotelik_torba_gratisy.html jest trzyfunkcyjny, Spacerówka, Gondola, Fotelik X-Car, Torba,2xfolia przeciwdeszczowa, Moskitiera, Śpiworek do spacerówki, Pompka do kół, Uchwyt na butelkę/kubek X-Mug - dla mnie bomba! tak jak już któras z was pisala - gondola nie ma AŻ tak wielkiego znaczenia, bo brzdące będą jeździły latem. do spacerówki przeniosa sie akurat gdy nastaną chłody i zimy. no ale spacerówka nie jest na 1 sezon, tylko na 2-3 lata wiec te moje ukochane gratisy beda jak znalazł! nie wiem tylko, czy koleś będzie miał jeszcze to w ofercie tak koło marca/kwietnia - wtedy planujemy zakupić wózek. no nic, muszę do niego napisać, wtedy się dowiem detali. z reszta, dla każdego coś innego jest dobrego;) tyle w tym temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnes3d - jakbyś kupowała x-landera, to przypadkiem nie kupuj 3 w 1. Lepiej kupić 2 w 1 czyli spacerówkę i gondole, a fotelik dokupić Maxi Cosi ( + adaptery). Do x-landera przewidziany jest w zestawie fotelik x-car, który jest masakrycznie ciężki. A jeśli chodzi o Tako, to wielu sprzedawców tez nam go polecało. Moja przyjaciółka go ma i tez jest zadowolona. Jednak ciężej się go składa i pompuje koła, bo jest zły dostęp do wentylków. Trochę się można namęczyć... No i nie jest taki zwrotny, ale tez jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela - najpierw idź do sklepu i podnieś fotelik x-car. Sam jest bardzo ciężki, a co dopiero z dzidziusiem. Ja tez byłam zdecydowana na 3 w 1, ale po wizytach w sklepach wiem, ze ten x-car to tylko jak z mężem bym pomykała, bo sama go długo nie udźwigam :-) dagusiak - jeśli chodzi o wózek to wygląda super, ale przemyśl te nieskrętne koła. Ja ostatnio widziałam na przystanku jak babeczka nie mogła wyrobić z wózkiem, bo w jednej ręce miała jakąś torbę, a w drugiej wózek. Nie mogła zawrócić, bo koła miała sztywne i musiała postawić torbę, przechylić wózek dwoma rękami i dopiero zawrócić. Najpierw zobacz osobiście jak ten wózek się prowadzi, bo ja sama bardzo chciałam X-landera X3, ale w sklepie okazało się, ze nie ma skrętnych kół i bardzo ciężko się nim skręca. Nie chce, żeby to wyglądało na moje wymądrzanie, ale chcę przekazać co doświadczyłam i na co zwróciłam uwage. Ja sama myślę cały czas o tym siedzeniu w spacerówce w x-landerze XA. Mam nadzieje, ze nie będę zmuszona podkładać synkowi poduszki pod plecy, żeby siedział zupełnie prosto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję ci bardzo za radę:) oczywiste jest to, że musze przede wszystkim pojechać do sklepu i "pomacać" towar, który przecież nie kosztuje 100zł. nie kupię go przecież w ciemno!! a jeśli chodzi o wagę fotelika czy wózka ogólnie, to nie przejmuję się tym tak bardzo, bo mieszkamy na parterze, samochód mamy zaparkowany niemal pod nosem, nie mam do pokonania żadnych schodów, bo mam piekny podjazd do bloku.. a niestety nie posiadam prawa jazdy, więc sama dźwigać go nie będę:) i juz uprzedzę, bo posiadamy auto typu kombi, więc wielkośc wózka też nas nie odstrasza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela - jeśli chodzi o te Twoje gratisy :) to faktycznie, na tej aukcji sprzedawca oferuje ich trochę i całość ma dobrą cenę. Nie wiem czy sprawdzałaś, ale w cenie wózka z 2010 w standardzie są: moskitiera i folia p/deszczowa do gondolki, pompka do kół oraz ta torebka na pas/gondolkę. W spacerówce jest w zestawie śpiworek na nóżki, który różni się od tego z 2009 tym, że dodatkowo ma coś w rodzaju doczepianego kaptura, co wydaje się niegłupie na zimę, gdy maluch nie będzie jeszcze taki "dorosły" i wytrzymały na zimno :) Niestety, trzeba dokupić adapter do fotelika i jeśli ktoś chce - torbę, osłonę p/deszczową do spacerówki i parasolkę. No chyba, że w okolicach wiosny pojawią się jakieś ciekawe oferty z kolekcji 2010 na allegro, czego nam wszystkim życzę :) Bergamotka 81 - nie sprawdzalam różnicy między fotelikami x-car i maxi cosi. Naprawdę ten pierwszy jest taki ciężki w porównaniu z drugim? Hmmm... muszę to przemyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bergamotka dzieki za radę :) ja wlasciwie tylko bralam pod uwagę maxi cosi no bo wszyscy sie rozplywaja nad tymi fotelikami :D Dzis moze mezula wyciagne do paru sklepow po naszej wizycie u gina.. oczywiscie jestem troche zestresowana ale sadze ze nie bede miec dzisiaj usg tylko normalne badanie.. Mlody jak to w dzien wizyty jakis niemrawy jest a tak to swiruje.. moze wyczuwa troche napięcie u mamy przed wizytą i dlatego:) przynajmniej moge sie ubrac ladnie bo ostatnio jak juz pracuje w domu no to raczej wygoda na pierwszym miejscu, ale za to kazda okazja do wyjscia nawet do centrum handlowego to okazja do tego zeby sie wystroic, brakuje mi tego bo mam manie ciuchów :) choc nie ukrywam ze jednak troche zmieniły sie priorytety i teraz jednak to wydatki na Młodego i jego ciuszki przeważają w budżecie.. juz sobie wyobrazam jak go bede stroic w małe dżinsiki albo bojóweczki i jezdzic na spacerki wiosenne :D troche chyba na glowe dostaje ale to pierwszy dzieciaczek moj no i chyba wszystkie mamy tak maja :) a pozniej pewnie da popalic no bo jak za mama sie wyda to bedzie bardzo zywy ;) Chyba mam dzis słowotok ale to z nerwów przed wizytą u gina ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, z wózkami wydaje mi się,że i tak wyjdzie "w praniu".Ja miałam już chyba z 5 modeli upatrzonych i wszystkie summa summarum zostały mi odradzone.Tylko,że jednocześnie nikt nie jest w stanie wskazać jednego,idealnego wózka... Ja najprawdopodobniej kupię ten http://www.bobowozki.com.pl/product_info.php?manufacturers_id=28&products_id=1633&%3CosCsid%3E ale czy będę zadowolona to i tak dopiero się okaże jak zacznę użytkować... Czy też Wam tak skoczyła waga przez ostatni miesiąc?Masakra:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie majóweczki! czytam was od samego początku, ale dopiero teraz zdecydowalam się oficjalnie do was dołączyć... termin mialam na 21 maja, teraz przesunął mi się na 27 :) Przytyłam ok 8 kg i to jest dla mnie chyba najstraszniejsze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam majóweczki. Wczoraj byłam na wizycie u mojej gin. Na 95% będę miała córeczkę, cieszę się bardzo bo pierwszego mam synka. Dzidzia ma już 1060g. W sumie to jestem 5kg na plusie, ale poszło mi tylko w brzuszek. Niestety mam cukrzycę ciążową i czeka mnie przejście na dietę i to okropne badanie glukozy na 75g. ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktualizuję tabelkę. Zmieniła mi się też data więc od razu poprawiam ;) aganiok79........26.04.2010......Gdynia/Wągrowiec......30. ..Aleks andra roxi200................01.05.2010............J-bie .............27 córcia Marysia Bergamotka81..........01.05.2010.............Kraków..... ...........28. .......Gabryś Martuśka...........01.05.2010............Gubin.......... ........26 ...Dziewczynka Justysia125........01-09.05.2010............Goręczyno... ............25 córeczka Oluuusia.................02.05.2010.......Częstochowa... .........27 Nikam1313..............03.05.2010............Warszawa... ........31 dziewczynka Maniocha ...............03.05.210...........Warszawa..............27< br /> Broneczka25...........04.05.2010....... ....Gdynia.................26..... Jaś gryfno frela............04.05.2010............katowice............. . 26 *campini*...............05.05.2010..........Wrocław..... ............24 misia1990...............05.05.2010.....synek..Bielsko... ............19 kirsten2................06.05.2010............de........ ................29 gitanita.................06.05.2010......ok.Krakowa..... .............25 ...dziewczynka ania-białystok..........07.05.2010............Białystok. ..............25 OlciaCk..................07.05.2010............Kielce... .................23.. coreczka Julia biedroneczka...........07.05.2010............UK......... ..............30 ...chlopiec monikadyr...............07.05.2010............Białystok. ...............32 Demi1982 ..............08.05.2010 ...........Sopot .................... 27, synek Filip martaagacka..........08.05.2010............UK........... ...............27 ...dziewczynka iwona26................08.05.2010............Elblag..... ................26 Anda76.................08.05.2010........Dąbrowa Gornicza.........33... córka KINGA Kaja21.................08.05.2010............woj. śląskie..............27 Paulina_UK............08.05.2010...........UK........... ...............20... córcia Oliwia Everlast...............09-13.05.2010........woj. Śląskie.............. 28 ...Oliwia natka900.............11.05.2010............Tarnowskie Góry........ 23 ...dziewczynka Estera0904...........12.05.2010............Hrubieszów... ............17 ...Dziewczynka Emilka zieloneszkiełko......13.05.2010............Kraków....... .............24 ...chłopczyk Anna MAgdalena.....14.05.2010............Łódź.................... .. .35 magdalunka……………14.05.2010. ........…………Toruń……̷ ; ; 0;.39……synek Jurek baaja..................15.05.2010............Przemyśl... ..... ..........23...Krzysztof Selkunia...............15.05.2010..........Częstochowa.. .............34.... Blanka wiki 82................15.05.2010............Dębica.............. ........27 malwi83...............15.05.2010..........Dąbrowa Górnicza..........26 Zuziaa1987...........16.05.2010.......Szczytno.......... .............23 ...córcia Lenka Aniela Margott83............16.05.2010............Warszawa..... .............26........córcia Tease27...............16.05.2010............UK.......... ..................27 ...dziewczynka dagusiak..............16.05.2010............Kraśnik..... ................24 ...dziewczynka maggdunieq...........18.05.2010............Poznań....... .............29 Natalya123.............18.05.2010............Piła....... ........24...dziewczynka Julita agnes3d...............19.05.2010............Poznań...... ..............30 ... chłopczyk Kubuś wiwas83................19.05.2010............Irlandia... .............26 Amelka niezapominajka1101..19.05.2010..........CA.............. ............30 dorota288.............20.05.2010............Wch........ ..............28 ...Dziewczynka zola82..................20.05.2010...........Zielona Góra..............27 pije trampki...........21.05.2010..........Wrocław............... ....24 ...Arkadiusz ***Nika***.........21.05.2010........Wrocław............ .....24...synek Danielita..............22.05.2010............Gniezno.... ..... ..........23 goska_XXX...........22.05.2010............Chorzów....... ............20 seventy88............23.05.2010............Kielce....... ................21...synuś Jaś Nina1980.............23.05.2010............Kielce....... ................23 paulus3d..............24.05.2010............UK.......... .................26 dziewczynka izabela833...........24.05.2010.........Sosnowiec....... ..............26 ...chłopiec Paweł siuprasv.............25.05.2010............Z i K..........................26 Dodka07.............25.05.2010............Warszawa...... ............29 ... Zuzia kasia1911...........26.05.2010............Białystok..... ...............23 Dagus83.............26.05.2010............Tychy......... ...............26 zofia.................26.05.2010............bytom....... .................16 maja_ck.............26.05.2010............Kielce........ ................26 siaisia86.............27.05.2010............Włocławek... ...............24 dziewczynka Gabrysia muminka1...........28.05.2010............Skoczów........ .............23 **marakuja**.......19.05 -28.05.2010?...Racibórz...... ...............28 synek avon76..............28.05.2010...........Szczecin....... .........34......synek dressmaker-84 ....29.05.2010............UK............................25 Pralinka34..........29.05.2010............ok. Warszawy...............35 ..synek gandzik21..........30.05.2010............Pszczyna....... .............26..... ....Natalka Muza30.............31.05.2010............Poznań......... ..............28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uzytkowniczka x landera xa
jak juz zamwiacie komplet kupcie sobie do niego od razu parasolke, w przypadku spacerowki nie da sie przelozyc raczki czy siedziska a wiec idac na spacerek w pelnym sloncu nie ma mozliwosci zasłoniecia dziecka gdyz daszek ejst zbyt krotki i całe słonce opiera sie na dzieku! Mozna jescze ciagnac wozek za soba ale to chyba nie jest rozwiazanie wiec polecam kazdej z Was ten zakup bo naparwde bardzo sie przydaje. W parasolkach takich jak peg perego pliko p3 czy inglesina zippy jest daszek ktorym mozemy załonic całe dziecko wiec tam nie jest wymagana inna osłona dziecka a w takich trzeba o tym pomyslec. I jescze jedno nie kupujcie wozkow na duzych pompowanych kołach nie skretnych, kazdy zakret zmusza nas do nadnoszenia wozka bo inaczej sie nie skreci!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez miałam xa
wozek byl super faktycznie płynoł po drodze, chodzilismy na spacerki po lesie ale faktycznie nie ma pozycji typowo siedzacej i moja corcia nie lubiła w nim jezdzic. całay czas sie podciagala na pałaku zeby siedzeic a nie lezec, probowalam jej podkładac poduszeczki kocyki ale to wszytsko bylo na chwile, pozniej pałak nam sie starsznie obluzował tak ze corka tylko jedna corka go wyjmowała i musiliamy go sprzedac nieststy, szkoda troche bo był fajnym wozkiem ale dla dziecka spacery nie byly przyjemnoacia niestety :( ale kazde dziecko jest inne Wasze moze beda wolały lezec zamiast siedziec!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proszę i mnie dopisac do tabelki :) planowany termin 27.05.2010, dziewczynka (Emilka lub Ola) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witam ja miałam x landera
Witam. Ja miałam X Landera XA zaledwie 7 m-cy. Woziłam małą całą wiosnę i lato i kawałek jesieni. Jako wózek głęboki to był dla mnie boski. Pojemna gondola, lekkość prowadzenia. Ale jak przeszłam na spacerówkę, to tylko się denerwowałam. Nie dość, że dziecku ubranemu w zimowe kurtki, czy kombinezony było w tym wózku ciasno, to to beznadziejne rozkładanie oparcia do spania, a jeszcze gorsze podnoszenie go. Ja potrzebowałam do tego drugiej osoby, bo za nic w świecie nie dawałam sobie z tym oparciem sama rady. Ale ogólnie wózek ma piękny wygląd i jest bardzo lekki w prowadzeniu, za to baaaardzo ciężki do przenoszenia. Ja sprzedałam i zakupiłam spacerówkę typu parasolka-Coneco Juupi. Szerokie siedlisko, super regulacja oparcia. Jednak i ten ma swoje wady - nie ma torby, nie prowadzi się go tak lekko jak X Landera. Ale i tak uważam, że jest lepszy. Super się składa i ma również super wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gryfnofrela, ja miałam podobny sen :) też miałam się akurat dowiedzieć co mi tam siedzi w brzuszku i śniło mi się, że lekarz mi robił usg, a koło mnie siedziało moje bobo - śliczny chłopczyk :) i faktycznie podczas usg usłyszałam, że synek będzie :) Ale raz miałam taki jakiś chory sen - śniło mi się, że pokazywałam mężowi, że dzidzia pokazuje swoim najmniejszym paluszkiem i nagle ten paluszek rozdarł mi brzuch, było pełno krwi i w ogóle, a ja w tym śnie się zastanawiałam czy jechać na pogotowie czy zostać w domu, bo może to normalne :P ech czasami te sny zaskakują :P Co do wzrostu wagi to zarówno ja, moja położna jak i lekarz cieszymy się, jak się okazuje, że przytyłam :) z prostego powodu - zawsze miałam niedowagę, a teraz już jest 7 kg na plusie i mam nadzieję na jeszcze więcej :) w tym tygodniu idę robić morfologię i glukozę, za tydzień w czwartek do lekarza i tam się okaże, ile znowu przytyłam :):) ciekawe, że co dla większości osób na forum jest problemem, dla mnie jest powodem do radości :D Co do tabelki to jak któraś będzie aktualizować to proszę mi wiek o rok starszą już zmienić :P nie chcę jej tu wklejać, bo znowu się jakaś pomarańczka czepi i będzie chciała topic zepsuć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no i nie wiem sama co robic z ymi nieskretnymi kołami. Kurcze jak prowadzałam córcię kolezanki ze skrętnymi to isę denerwowalam strasznie bo ja niewygodnie mi bylo na skretnych i blokowalam sobie te przednie. Bo na zakrętach tak czy siak to zawsze podnosilam ten wózek zeby skręcić. No i nie wiem już sama...jak będziemy już na tej wsi mieszkać tona trawie wygodniej będzie pewnie na nieskrętnych, ale do rodziców czy teściów pojechać do miasta to pewnie wygodniej ze skrętnymi. bergamotka 81 nikt nie pomyśli że się wymądrzasz :) przecież od tego jest forum żeby wymieniać poglądy i doświadczenia :)) i nie ma sie co tu obrażać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a ja znalazłam taką aukcję: http://allegro.pl/item895806932_x_lander_xa_orange_08_gondola_super_niska_cena.html I tu jest napisane, że spacerówka rozkłada się do pozycji leżącej, Bergamotka, czy to jakiś inny model niż ty upatrzyłaś? Bo coś wspominałaś, że oparcie nie rozkłada się na leżąco. Napisz, co o tym myślisz. Zależy mi, żeby znaleźć w miarę praktyczny i niedrogi wózek. Wcześniej podawałam linka do tego Leviroo- z wyglądu bardzo ładny, duża gondola, ale jak weszłam na strony z opiniami o nim, to się za głowę złapałam-stelaż bardzo często się łamie, najczęściej pęka siedzisko i oparcie, pękają twarde kółka, zawodzą amortyz. Nie wiem, ile w tym prawdy ale ja wstrzymam się z tym zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuziaa1987 - spacerówka rozkłada sie do pozycji leżącej, ale nie da jej sie ustawić na prawie 90% (tak jak krzesło) i boje się, ze dziecku trzeba będzie podkładać coś pod plecki jak bedzie chciało prosto siedzieć. To jest jedyna dla mnie licząca sie wada X-landera. Ale i tak jestem na niego zdecydowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny :) Ja jestem dzisiaj po wizycie u gina, z dzidzia wszystko ok rosnie zdrowo ;) gorzej z mamusia bo niestety mam cukrzyce ciazową i dostałam skierowanie do poradni diabetologicznej co wiaze sie ze stosowaniem dietki i mierzeniem poziomu glukozy ;( jednaj najgorsze jest to,ze najblizsza poradnia dla kobiet w ciazy jest 100 km od mojego miejsca zamieszkania wiec czekaja mnie comiesieczne wycieczki do Poznania. no ale coz jak trzeba to trzeba... tylko jak ja wytrzymam bez słodyczy :/ ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka
a to prawda ze na badaniu z glukozy mozna wziac ze soba cytryne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszła mamuśka
bo ja bede miala 8 lutego badanie i nie wiem i oczywiście tez sie boje tej cukrzycy ciążowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalya to zapraszam do Poznania!!! A co do tej cukrzycy to moja kolezanka co ja miala tez byla w poradni diabetologicznej ale generalnie zalecenia ktore otrzymała sa zbieżne z tym co na tej stronie http://www.podimed.com.pl/index.php?id=75 , ale nie wiem czy to nie jest indywidualnie dobierane wiec wizyta w poradni pewnie wskazana ale bedzie dobrze nie martw sie :) Przyszła mamuśka mi jedna dziewczyna co tez byla na badaniu glukozy dała cytryne bo ja oczywiscie zapomniałam ale troche wcisnelam i naprawde tragedii nie bylo, jakos mna nie wstrząsnela ta glukoza moze dlatego ze lubie slodkie ;) Wizyta u gina OK, miałam tylko badanie ginekologiczne, troche szkoda ze nie usg ale trudno, najwazniejsze ze lekarz mowi ze wszystko w porzadku, nawet powiedział ze wygladam kwitnąco hyhy choc ja tego nie widze tym bardziej ze jakies pryszcze mi znow wyskoczyly ale tak jest lepiej niz przed ciaza... musze tylko wcinac żelazo i aspargin na bóle w pośladku i pachwinie, skurcze mnie nie łapią ale mam tak jakby ciągłe zakwasy dziwne to jest :) powiedział że następna wizyta za miesiąc a pozniej juz co 2 tygodnie i ostatni miesiąc co tydzien ehh jak mus to mus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do cytryny to mozna zabrac... niby nie zaszkodzi ja nie wziełam ale wypic ta glukoze jakos dałam rade, nie było tak zle... smakowało jak cukier puder rozpuszczony w ciepłej wodzie(tak z pól kg cukru;)) do poradni niestety musze jezdzic bo musza mi papiery wypisac ze jestem pod ich opieka... ale jakos damy rade, nie bedzie tak zle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Dziewczynki :) mam takie, może troche głupie pytanie.. czy zauwazylyscie zwiększone owłosienie na rękach i brzuchu w porównaniu do okresu sprzed ciąży? nie naleze do ludzi bardzo owlosionych, raczej do tej pory mialam malo wlosów na rekach i byly jasne i niewidoczne. Na brzuchu też mialam, ale taki niewidoczny meszek. A teraz hmm zeby to glupio nie zabrzmialo, ale zauwazylam ze zaczely mi rosnac wlosy na brzuchu (w okolicy tzw sciezki milosci) i na rekach widze ze włosy troche przyciemnialy i co dziwne pojawilo sie duzo nowych włosów (za to z glowy troche wypadają :) tak zeby bylo ciekawiej :) hmmm hormony czy co ? he he mam nadzieje ze w 9 misiacu nie bede wygladac jak misiek. Choc raz mi sie snilo, że mialam wielki, ciazowy brzuch, który byl pokryty misiowym futerkiem :)))))))) tak przy okazji dziwnych snów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczęta. Co do hormonów to też mam troszkę więcej włosków na brzuszku i są ciemniejsze. Czytałam, że po porodzie wszystko wróci do normy. Dzisiaj rano się ważyłam i doznałam szoku, bo już jestem 6 kg na plusie :-( a to dopiero koniec 23 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj czytałam ciekawy artykuł o łóżeczkach. Cyt.: "Łóżeczko powinno być wykonane z gładkiego materiału, bez drzazg i zadr, a jego krawędzie nie mogą mieć ostrych kantów. Farba i lakier muszą być bezpieczne dla maleństwa (nietoksyczne i niełuszczące się). Odstępy między szczebelkami nie mogą być mniejsze niż 2,5 cm (żeby nóżka czy rączka dziecka nie uwięzła między nimi) ani większe niż 6 cm, by nie zmieściła się pomiędzy nimi główka. Boki powinny mieć wysokość co najmniej 60 cm. Najlepiej, żeby wszystkie były równe, ponieważ dziecko zaczynając chodzić chwyta się boków i nie jest mu wygodnie gdy są ozdobne i nie maja gładkiej powierzchni. Jeśli łóżeczko ma regulowaną głębokość dna, przy najwyższym ustawieniu nie powinna ona być mniejsza niż 30 cm." Z tego wynika, że najlepsze są jednak te klasyczne, proste łóżeczka za ok. 100zł :-) Dla mnie tym lepiej. Będzie kasa na inne rzeczy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia86
hehe wiesz ze ja tak samo mam ,dzis koleżanki chciały zobaczyć mój brzuszek w realu i głupio było mi pokazać bo przy pępku mam "dziwne"owłosienie od czasu ciąży,no i tez dzis szłam na usg do znajomego lekarza i też głupi mi było....mąż już dawno zauwarzył ale wie że to zmiana od ciąży bo zna mój brzusio doskonale,u mnie te owłosienie pojawiło sie ok 3m-ca,no oczywiscie nogi,brwi-wiecej włosów i ciemne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siasia86
temat wózków zostawiam mężowi,on szuka wybiera,a łóżeczko takie do 150zł kupimy bo stwierdziliśmy ze i tak dzdzia wiecej bedzie ze mną dzielic łózko w nocy jak mąż na nocce a w dzien z nim hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odebrałam dziś wyniki , gin powiedział , że ogólnie wyniki okey , ale z tą cukrzycą 172 niestety od jutra do szpitala i będą mi robić jakąś próbę glukozową dobową , więc poleżę jakieś 4-6 dni niestety , no ale jak mus to mus , a i za ten furalgin to się zdenerwował ,że go brałam , bo podobno bakterie w moczu mogą się często pojawiać niegroźne , bo na przykład dostanie się do niego kropla upławów i już mocz zanieczyszczony- ja nie wiem i nie muszę tego wiedzieć , dlatego byłam u ogólnego , pewnie jak bym nigdzie nie poszła , to za to też by mnie złajał myślałam , że da mi tą glukozę 75g do picia , ale jak szpital , to trudno , wszystko dla dzidzi , może dowiem się , co za fasolka mi tam rozrabia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×