Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Oluuusia

MAJÓWKI 2010

Polecane posty

Hej Broneczka - ja tez jestem na L4 praktycznie od początku ( od połowy drugiego miesiąca). Moja praca tez doprowadziła do krwawień i niestety musze leniuchować w domu. Ja dzisiaj dokonałam zakupów jeansów ciążowych z H&M Mama i nie były tanie (179zł!!!! DRAMAT!!!!). W ogóle okropnie drogie te ciuchy. A to tylko na kilka miesięcy. Ale co zrobić jak moje spodnie już mnie gniotą i musiałam coś kupić. A jeśli chodzi o włosy, to mi też wypadają garściami.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lenkaa---> czyli, że mogę sobie brać witaminki całą ciążę o ile dobrze zrozumiałam. Zapytam lekarza o te twoje wit. jak pozwoli to będę brać. :) bergamotka--->No rzeczywiście drogie te ciuchy dla ciężarnych, a h&m to już w ogóle...nawet używane chodzą po ponad 100 zł. Ale weź kobieto cały czas chodź w dresach ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lenka, jeżeli lekarz zalecił,no to trzeba brać, na pewno wie co robi :) Zuzia, Lenka ma rację, po 12 tygodniu Feminatal ma kolejny zestaw witamin, tylko ten matefolin800 jest właśnie do końca 12 tygodnia, po 12 tygodniu jest metafolin 400, ze zminiejszoną dawką kwasu foliowego w porównaniu do metafolin800. Generalnie Feminatal był mi polecany przez kilku lekarzy i farmaceutów, takze chyba jest to jeden z lepszych zestawów witamin, dla kobiet w ciąży. Co do ciuchów, to z tymi spodniami faktycznie jest masakra, o ile bluzeczki można niedrogo kupić, to spodnie są mega drogie, też byłam w H&M i udało mi się znaleźć spodnie za 99pln,ale były sprytnie pochowane pomiędzy tymi za 179 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok, ja kupiłam sobie bluzeczke w kolorze takiej jasnej wiśni. :) Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, czy u was też jest taka paranoja ze szkołami rodzenia ? Bo u mnie w mieście, trzeba się zapisywać już pod koniec I trymestru, bądź na samym początku II semestru ciąży, bo później już nie ma co liczyć na wolne miejsca, chyba,że ktoś zrezygnuje i je zwolni. Ja kilka dni temu zapisałam się na kurs od 23 lutego 2010. Planujecie w ogóle chodzenie do takiej szkoły ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Ja z witamin biorę Falvit Mama i 1 tabl kwasu foliowego ale nie jakieś tam Folików tylko zwykły accidum folicum 0,5mg /tabl. Pamiętajcie Dziewczyny, że za każdym preparatem witaminowym stoi koncern farmaceutyczny który promuje swoje produkty u lekarzy i farmaceutów podpisując umowy itp..... więc każdy lekarz może promować inne zestawy witamin :) a prawda jest taka że każdy z tych zestawów jest bardzo podobny tylko różnią się wyglądem i ceną :) wiem bo pół mojej rodziny jest związanych z aptekami i moja Mama tam też pracuje. Najlepsze jest też to że wszystkie dziewczyny farmaceutki itp jak są w ciąży to nie wydają grubej kasy na kremy znanych marek tylko zapobiegają rozstępom zwykłą oliwką - najczęściej wybieraną jest oliwka marki PENATEN dla kobiet w ciąży - przeciw rozstępom i ja ją też polecam jest świetna a mam porównanie i z oliwkami Johnsona i innymi. :) :) :) bergamotka - a czym się zajmowałaś? bo ja byłam konsultantem na całe woj. pomorskie swojej firmy i musiałam jeździć autem w dalekie trasy - czesto też miałam wyjazdy na szkolenia i spotkania w siedzibie aż 350-400 km od miejsca zamieszkania.... moja branża jest natomiast związana z odwiedzaniem miejsc które są wylęgarnią wirusów i innych choróbek niedobrych dla ciężarówek więc jak zaczęłam plamić (przez jazdę autem długą prawdopodobnie), a lekarka dowiedziała się dokłądnie co robię to powiedziała że NO WAY!!!! :) Co do ubrań ciążowych - ja tam szperam po allegro i można znależć perełki za niedużą cenę, mogłabym sobie pokupować nowe w sklepie ale wyszłam z założenia że to tylko kilka m-cy i wolę je orzechodzić w fajnych ale po kimś ciuchach a po ciąży jak wrócę do swojej wagi nakupuję sobie nowych eleganckich ciuszków i starczą mi na dłużej :) Margott - my się wybieramy i dobrze że mi uświadomiłaś by się wcześniej zorietnować co i jak z miejscami!!! dzięki 🌻 a z cerą u mnie lipka mała, paznokcie jeszcze nie wiem bo właśnie sama sobie ściągnełam żele niedawno i czekam na swoje odrośnięte a to jeszcze z tydzień jak nic :) a włosy faktycznie mniej wypadają i się mniej przetłuszczają niż przed !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojej Margot to mnie teraz przeraziłaś bo ja jeszcze nie wiem gdzie bede rodziła ale muszę poszukać i się zorientować. Broneczka a ty gdzie chcesz rodzić ??i jeszcze jedno pytanie :) ile płacisz za basen u jezuitów ??? Co do ciuchów to ja sobie zamówiłam spodnie na allegro za 120 zł a identyczne przymierzałam w sklepie w Gdyni i kosztowały 189zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziewczynki lece do lekarza, 3majcie kciuki zeby wszystko bylo dobrze, swoja droga strasznie sie stersuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olcia na pewno będzie wszystko dobrze :) :) musi być dobrze i trzymamay kciuki ;) napisz jak wrócisz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok, nie chciałam nikogo nastraszyć :( Chcialam sie tylko dowiedzieć, jak w waszych miastach wygląda sytuacja,ale skoro obudziłam w was czujność to moze i dobrze :) OlciaCK, trzymam kciuki, jak bedziesz juz po, to daj znać !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, na poczatek mam pytanie do dziewczyn ktore mialy juz badanie przezierniosci karkowej, jak ono wyglada, jest to usg wykonywane przez powloke brzuszna, jak dlugo trwa? Druga sprawa, czy slyszalyscie o badaniu krwi na podstawie ktorego mozna stwierdzic plec dziecka? Wlasnie moja kolezanka poinformowala mnie o tym wlasnie tescie,ktory miala robiony ok 8tc, ale nie bardzo w to wierze. Witaminy biore z DHA, oprocz kwasu 1000mcg i innych Ja tez zamowilam kikla laszkow Gapa i Old navy przez internet w bardzo dobrych cenach,h&m nie mamy, ale moja siostra mieszkajaca za nasza zachodnia granica chwali sobie ww. A w ogole to robie zakupy dla malucha i ...kupuje ubranka dla chlopca, a beda jajka jak bedzie dziewczynka hehe..bede musiala oddac wszystkie zakupione rzeczy. jak wasze nudnosci,mijaja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aganiok79 - u Jezuitów wejście kosztuje normalnie 12 zł ale od pon - czw są tanie godziny na 14:45 i 15:30 - sprawdź sobie na ich stornie :o) i wtedy płaci się tylko 5 zł !!! Woda jest ozonowana, poza tym ja po każdym basenie aplikuję sobie Lactovaginal i mam nadzieję że nie złapię nic :( ale ruszać się muszę bo już mnie krzyż nawala a co będzie potem? Margott - ja się cieszę że przypomniałaś mi o tej szkole w razie czego. ;) Olcia - wszystko bedzie dobrze - czekamy na relację :) Ja się do Ginki wybierałam jutro ale idę dziś na 19:00 :):):) i już bedzie wsio wiadomo uffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liliancia
hej! co do witamin to ja od povczatku brałam prenatal, ale teraz nie biore bo on nasila u mnie mdłosci, biore tylko folik zazdroszcze wam z tymi szkołami rodzenia, ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, ja dzis tez mialam badania przeziernosci. no wiec data znow mi sie lekko zmienila i lekarz powiedzial, ze tego sie od teraz juz trzymamy. termin na 7 maja, dzis jest 12t i 5dni. Wszystkie wyniki w normie, a mialam stresa po poprzedniej zle rozwiajajacej sie ciazy. Teraz juz jestem bardzo szczesliwa i spokojniejsza. Pozdrawiam wszystkie przyszle mamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja po lekarzu, na szczescie wszystko jest ok :) na zdjeciu widac juz wszystko, malenstwo tak fikalo ze nie wiem :) mam nadzieje ze u was tez ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Ja już na nowym mieszkanku, tym w końcu własnym;) Jeszcze trochę żyjemy na 2 mieszkania bo po coś się co chwilę wraca, ale już końcóweczka:) Margot - jak ja się w pierwszej ciąży zapisywałam na szkołę rodzenia też takie kolejki były;/ Koniec konców jednak nei zaczęłam bo od 7 miesiąca musiałam leżeć na podtrzymaniu a potem na cholestazę. Więc lekarz absolutnie zabronił. Teraz się nie wybieram, nie tylko z racji tego że w sumie co mam wiedzieć o porodzie i opiece nad dzieckiem to wiem z doświadczenia ale i z powodu braku czasu - po pracy mam w sumei 2 godziny z dzieckiem po młody szybko idzie spać żeby do przedszkola wstać. Broneczka - ja nie mam rodziny w aptece ale moj najlepszy przyjaciel, taki którego znam od zawsze jest farmaceutą i mowi to samo. Wiadomo, taki przemysł się kręci a witaminy jak ktoś nie ma niedoborów to i tak nie pomogą. Ja biorę folik i jodit (bo z południa jestem) teraz sobie kupię magnez bo widzę że sie skurcze zaczynają. A zestaw witamin dopiero w 2 trymestrze kupię:) Co do ubrań ciążowych - na razie mam jedne spodnie rozmiar za duże (kiedyś kupiłam "na oko" i nie chciało mi się wymieniać, zostawiłam na ciążę) i jedne takie na gumce(takie eleganckie tylko nie zapinane) na razie wystarczą. Mam ciuchy z poprzedniej ciąży, ale nie zimowe. Kurtkę chyba będę musiała kupić, ale to poszukam na jakichś wyprzedażach czy w marketach jakąś za 20zł - bo to tylko pół sezonu a potem w tym nie wyjdę przecież:) Cerę też mam straszną!czoło przesuszone i się łuszczy, nigdy tak nie miałam. Włosy nawet ok z tym że jakoś dziwnie wolno rosną - po depilacji to doskonale widać. niezapominajka - jest takie badanie krwi też o nim słyszałam. Wiem że jak podejrzewają jakieś problemy to się robi takie badanie i wtedy tez można poznać płeć. Wiem że takie badania są dość drogie i nie wiem czy mozna je wykonać ot tak czy tylko ze wstazania lekarza. Chyba że mówisz o jeszcze jakimś badaniu:) najlepiej zapytaj lekarza:)) Byłam w poniedziałek u lekarza, maleństwo ruchliwe i szalejące. Byłam pierwszy raz państwowo - bo tak też chcę chodzić do szpitala w którym chcę rodzić - ale to USG to jakoś mnie nie powaliło... Tak na szybko. Więc umówiłam się prywatnie na badanie przeziorności na piątek, badanie ma być dość dokładne bo trwa około 40-50 minut. To sobie maluszka poogladam:) Ja też zaczynam szaleć z zakupami... Jak już pisałam kupiłam wózek(aż mi głupio:P) dzisiaj jakieś body, patrzę za karuzelkami itp. O tyle mi łatwiej że łózeczko i ciuszki mam po synku. Więc jak będzie dziewuszka to tylko trochę dziewczęcych rzeczy, nową bieliznę i wszystko w sumie mam;) Co do pracy to chce popracować do marca - nie wiem jak z tym będzie;/ Mam umowę zlcenie więc nie mam L4 czy macierzynskiego/wychowawczego. Chcę popracowac tyle żeby wziąć zaświadczenie w marcu że prauję żeby syn dostał przedszkole. Niby będę z drugim maluszkiem siedzieć w domu ale choć na kilka godzin chcę starszego posłać. Chodzi już teraz i uwielbia, więc mam nadzieję że i w tym roku się uda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wow zielone szkielko, 40-50 min to dlugo, zazdroszcze, moje trwalo ok 10 :) ale na szczescie wszystko jest dobrze, a ty masz nadal dopochwowe, bo kurcze 50 min z tym czyms w srodku to chyba nie bedzie przyjemne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*OlciaCk, zdradz prosze jaki wozeczek kupilas, bo ja wlasnie szukam i szukam i nie widze nic fajnego ( a moze nie potrafie szukac). Chcialabym cos 3 w 1, czyli gondola, spacerowka i fotelik, ale na taki jeszcze nie trafilam.Tutaj sa tlko spacerowki z fotelikiem, no i mamusie woza dzieci w takich.Moze taka moda ale czy wygodne dziecku w foteliku jak jest takie powyginane????? Co nie tak bylo z Twoim USG ze Cie "powalilo"? Krotko, na chybcika? Olcia, jak wlosy wolno rosna to mozesz miec dziewcznke ;), a co do cery , ja tez mam prychole tu i tam, a wlosy przesuszone i wypadajace...och, uroki ciazy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niezapominajka - npomyliłaś mnie z Olcią;) USG mnie nie powaliło bo było króciutkie. Mam przyjść za 3 tygodnie dopiero wiec już nici z przeziorności. Trwało może max 5 minut przy czym doktorowi najbardziej zależało na zmierzeniu maleństwa. A na to USG idę dla własnego komfortu psychicznego. Nie piszę że państwowo to na pewno źle bo z synem miałam super państwową opiekę, ale teraz mam takiego lekarza który raczej w ilość nie jakość idzie. Ale opinie ma dobrą, może i przez to tyle pacjentek. Fakt, kosztuje takie USG 180zł ale będzie dokładne. Nie wiem czy dopochwowe, pewnie tak. Jakoś wytrzymam;] Obiecałam sobie że przeziorność i połówkowe zrobię prócz państwowego prywatnie. Z synem połówkowe też powtarzałam - dla własnego widzi-mi-sie;D A wózek kupiłam jane slalom. http://jane.pl/jane2009/wozki/wozki_slalom.html taki;) Pozdrawiam i wracam do pracy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaagacka
co tu sie dzieje...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba usg w 12 tc to juz nie dopochwowo, bo widac maluchy dobrze. ja mialam taka 'przygode' w poprzedniej ciazy: poszlam na przeziernosc bedac dopiero w 10tc (zle wyliczyli, pozniej musialam wrocic) i mi nie mogli zrobic przez brzuch, bo mialam, jak to okreslili, za duzo gazow ;) i nie bylo widac... alez moj maz sie usmial, no ale coz takie uroki w ciazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*zieloneszkielko, sorry za pomylke, ale jak pisalam u mnie byla 4 nad ranem wiec prawdopodobnie jeszcze spalam :) Dziewczyny, jesli to badanie przeziernosci bedzie przez brzuch to pol biedy ale jesli dopochwowe to umre ze wstydu. Mam tym razem takiego mlodego i przystojnego lekarza ze sie chyba spale...a to juz za 1.5 tyg, 'olaboga'! hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moze to czy jest dopochwowe czy nie zalezy od sprzetu, umiejetnosci lekarza, no sama nie wiem... Zreszta jak juz sie robi dopochwowe, to pewnie i ginekologicznie przebadaja przy okazji, wiec to plus z pewnoscia... no a lekarz mlody to trudno, trzeba przebolec :) Ja tam wole usg przez brzuch, bo sie jakos lepiej czuje kiedy lekarz tak mnie bada, a maz siedzi obok i patrzy na ekranik... A tak na marginesie W UK (co jest fajne), nie ma takich foteli do badania ginekologicznego jak w Polsce, tylko plaska zwykla lezanka i nawet jesli usg dopochowe to jest sie zazwyczaj przykryta jakims recznikiem... Moim zdaniem zwieksza to komfort kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny w Polsce metafolin a tu femibion z metafolin te same tableciorki, mam pytanko ile kosztuje miesieczne opakowanie, bo dzis jak kupowałam sobie włąśnie te już po 12 tyg najwyższa pora, to jak mi babka zaśpiewałą cenę , to brrr a akurat spotkałam znajomą przed apteką i poradziła mi przytasiac sobie magazyn:D:D:D z Polski bo kosztuja ponoc połowę taniej, wiec pytam się ILE?????? D:D:D:D:D:D dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kirsten, to zależy od miasta i od apteki. Ja mieszkam w Warszawie i w swojej osiedlowej aptece kupuje za 38pln, a jak kupowałam je w Łodzi - tam studiowałam - zapłaciłam 28pln, także cena Feminatalu kształtuje się mniej więcej między 30pln a 40pln. Dziewczyny, czy dziś też macie problem z naszym forum ? Ja jak wchodzę na majówki 2010, to najpierw mam tylko 2 str, musze isć do 4 i stamtąd wybierać aktualną :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×