Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

Fantasia1983 - tak właśnie chyba zrobie! Musze troche odpocząć od tego wszystkiego, "zresetować mózg" i poprostu cieszyć się przytulankami, a nie robić tego z myśla "może teraz się uda".....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robaczku ja tak wlaśnie miałam- stres nerwy płacz przez 6 miesięcy, a we wrzesniu stwierdzenie- mam dość nie chcę się złoscić i wogóle - dałam sobie luz i dziś jestem w 7 tygodniu ciąży. Dziś muszę podpisac z moją kliniką na opiekę w ciąży. Dziś zrobiłam bardzo dużo badań krwi i niedługo usg. Teraz siedzę w klinice i czekam az przywiozą do pokoju mojego męża - ma zabieg usunięcia żylaka- strasznie się denerwuje ale opieka tutaj jest naprawdę kapitalna, więc sądzę, że bedzie dobrze. Dziewczyny musiałam ogolić mojemu mężowi nogę jedna całą- to był dla niego szok - nigdy tego nie robil - pół godziny go skrobałam a potem przyszedł chirurg i go pomalował flamastrem. Potem mi go pielęgniarki zabrały za jakąś godzinę powinien wrócic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alakolo ty lepiej siedź w domu a nie do pracy się rwiesz! Jeszcze złapiesz jakiegoś bakcyla na dworze - zobacz jaka pogoda. Odpoczywaj i dbaj o siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I sie zaczęło... W piątek miałam iść na wizytę do lekarza w mojej klinice (Lux Med) na pierwsze badanie, dziś, godzinę temu, poszłam do łazienki i zobaczyłam na bieliźnie brązowe plamienie... przerażona jestem ogólnie, posiałam panikę i jestem umówiona na dziś na 18 prywatnie na badanie... kurcze strasznie się denerwuję bo (jak zwykle głupia jestem i w INTERNECIE czytałam) czytałam, że z reguły nie oznacza to nic dobrego a wręcz samo złe... Koleżanka w pracy uspokaja mnie, że też tak miała i donosiła ciążę ale musiała brać jakieś leki na podtrzymanie, ale już nie pamięta co i jak... ehh Strasznie się denerwuję... Pozdrawiam dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fantasia1983 nie masz się co denerwować, bo u niektórych kobiet takie plamienia występują i to w różnych odcieniach od bladoróżowego poprzez ciemny bordowy po brąz. Oczywiście poradź się lekarza, bo on w tej kwestii jest najbardziej kompetentny ale nie przejmuj się na zapas. Ja będąc w pierwszej ciąży przez początkowe trzy miesiące miałam plamienia lekko brązowe. Lekarz powiedział mi wtedy, że to normalne u większości kobiet na początku ciąży. Nie brałam żadnych leków! Trzymam kciuki, aby wszystko było ok i napisz koniecznie po wizycie czego się dowiedziałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety musze sie wypisac z tej listy. test oszukal mnie a bylam taka szczesliwa;( okres przyszedl po tygodniu spoznienia ale maly i trwal dwa dni wiec nie wiem o co chodzi zawsze 4 lub 5 dni. chyba cos jest ze mna nie tak. ;( zalamka;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick/wiek...... . ...................... ..cykl.........@ Kika/25....... ..............................6 taka jedna co bardzo chce/24.........1..........ok 20.09 Bunia27/28........... .. ..................12 kasiao43/28........... ....................1...........16.10 Mamba Wamba/27........................6....... ...ok.21.10 Roobaczek 86/23........................11..........ok 18.10 DoMiNiSiA85/23............ ..............6..........ok.22.10 blanca30/30........... ...................6..............30.10 agnieszkam/24.............................7..........ok. 25.10 dwie kreseczki nick (wiek)............................cykl......... .....termin alakolo (31).............................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28).....................1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24)....................3................. 7.06 Monia Uk (29)..........................1.....................? PanienkaMakowa (27)...............13.................13. 06. (z kalkulatora) Chiken(27).............................3................ . ........? izp(22)................................7................ .........13.06 slonko21(?)..............................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(?)........................2................ ...........19.06. Istniejaca Nadzieja (20) ..................4........................22.06.2010 oliwiajulka(32)..............................1.......... ...........29.06.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istniejaca nadzieje przecież okres w ciąży zdarza się nawet do 3 miesiąca... może zrób jeszcze raz test, a najlepiej to idz do lekarza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba Wamba - może akurat miałaś szczęście, bo moim zdaniem to nie jest normalne (inaczej wszystkie kobiety by tak miały), choć zgodzę się, że tak się zdarza i nie zawsze z tego powodu musi się stać coś złego (np. jeśli to plamienie towarzyszące zagnieżdżaniu zarodka). Ale czy jest to groźne czy nie to zależy od przyczyny. Ja tak miałam również przez 3 miesiące na początku poprzedniej ciąży i brałam jakiś lek z progesteronem na podtrzymanie, no i nie wolno mi było robić nic co wymagało wysiłku, nawet pójść na dłuższy spacer. Czego na początku lekarz mi dobrze nie wyjaśnił i klika razy zdarzyło się, że już niby było dobrze, miałam wrócić do pracy, potem np. umyłam podłogę, albo właśnie poszłam na dłuższy spacer, i znów krwawienie i przedłużenie zwolnienia... U mnie przyczyną było odklejenie kosmówki (trofoblastu), to taka warstwa wyściółki macicy, z której potem tworzy się łożysko, a więc b. ważna. I to dość duże odklejenie, ale dzięki odpoczynkowi i jak przypuszczam lekom zagoiło się i drugi trymestr był bezproblemowy, a mój synek urodził się zdrowy. Natomiast w pierwszym szanse dla dziecka były 50/50. Tak więc jestem wdzięczna mojemu lekarzowi, no i Panu Bogu, bo bez ich pomocy sama nie wiem jak by to było... Trzymam kciuki Fantasia, bądź dobrej myśli, oczywiście że tak, ale jednocześnie dbaj o siebie i to maleństwo i nie pozwól, żeby lekarz zbagatelizował sprawę. Wszystko tak naprawdę pewnie głównie w rękach Opatrzności, ale czasem nie zaszkodzi Jej pomóc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pamiętam lekarz dodatkowo wypytywał czy te plamienia są w dniach w których (jakbym nie była w ciąży) miała @ i czy towarzyszy temu ból. U mnie żadnego bólu nie było. Dodatkowo ważne jest też zabarwienie. Ale jak już wcześniej wspomniałam lekarzem nie jestem i nie wiem. Każdy przypadek jest inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie oprócz plamień jakby lekko pobolewa - to znaczy mam takie jakby skurcze, coś jak przed miesiączką - a to chyba źle - wieczorem będzie może coś wiadomo to dam znać... ale te plamienia nie występują w czasie "przewidywanej miesiączki" tylko jakby w czasie płodnym następnego cyklu... dziwne to wszystko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Póki co staraj się nie denerwować (wiem, że to ciężkie). Lekarz na pewno będzie wiedział co i jak. Do 18 już niedaleko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wlasnie tydzien temu mialam plamienia.. ale juz jest ok. mam jeszcze zwolnienie do konca tygodnia... na plamienie lekarz przepisuje duphaston albo luteine. na skurcze mozna brac no-spe albo no-spe forte... nie szkodzi dziecku. to tez lekarze przepisuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a plamienie dostalam w 5 tygodniu i 3 dniu ciazy.. czyli widze ze tak jak ty fantasja... w zaden sposob w terminie @.. ale juz jest ok lekarz mowi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny byłam u gina maleństwo ma już 1,5 cm :) i na usg już nawet przypomina kształtem człowieczka :) można rozróżnić główkę od tułowia :) poza tym badania mam ok, więc jak na razie wszystko jest w miarę w porządku, dostałam kartę ciąży :) ale do pracy mi się nie spieszy, przedłużyłam zwolnienie do końca miesiąca :D dziewczyny nie martwcie się plamieniami, oczywiście lepiej sprawdzić przyczynę ale mi gin powiedział że najczęściej plamienie jest jak zarodek zagnieżdża się w macicy i jakby "wgryza" się w ściankę co powoduje rozerwanie naczyń krwionośnych i z tego mogą pojawiać się plamienia bo krew albo się wchłania w macicy albo zostaje wydalona na zewnątrz i wtedy jest to niegroźne plamienie ja też na początku miałam takie pobolewanie jak na okres, też nie martwcie się na zapas, to macica się rozszerza i stąd się to bierze, u mnie stopniowo zanikało i teraz już prawie w ogóle tak nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoMiNiSiA85
Mamba Wamba niestety @@@@ przyszła:(:( załamka , nie iem nawet co napisać;( w tym miesiącu mam postanowienie zero testów owulacyjnych i wyliczania pełen luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoMiNiSiA85
co tu taka cisza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nick/wiek...... . ...................... ..cykl.........@ Kika/25....... ..............................6 taka jedna co bardzo chce/24.........1..........ok 20.09 Bunia27/28........... .. ..................12 kasiao43/28........... ....................1...........16.10 Mamba Wamba/27........................6....... ...ok.21.10 Roobaczek 86/23........................11..........ok 18.10 DoMiNiSiA85/23............ ..............6..........ok.22.10 blanca30/30........... ...................6..............30.10 agnieszkam/24.............................7..........ok. 25.10 dwie kreseczki nick (wiek)............................cykl......... .....termin alakolo (31).............................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28).....................1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24)....................3................. 7.06 Monia Uk (29)..........................1.....................? PanienkaMakowa (27)...............13.................13. 06. (wg USG) Chiken(27).............................3................ . ........? izp(22)................................7................ .........13.06 slonko21(?)..............................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(?)........................2................ ...........19.06. Istniejaca Nadzieja (20) ..................4........................22.06.2010 oliwiajulka(32)..............................1.......... ...........29.06.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoMiNiSiA85 ale lipa :( U mnie na razie bez zmian ale jak jeszcze raz wyliczyłam to u mnie powinna przyjść 21/22.10 Póki co brzuch mnie strasznie boli i jakiś taki wielki się zrobił. Czuję się jakbym ważyła tonę. Może i dobry pomysł z odstawieniem wszystkiego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoMiNiSiA85
szkoda gadać :( stwierdziłam, że musze przestaac o tym myslec, ale to takie trudne:( tak się od tego odciąć i zdać się na los i naturę. tylko jat to zrobić żeby o tym nie mysleć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja jestem codziennie, i czytam kazdy post ,mysle ze porpostu nam PnienkoMakowa trudniej jest aktywnie uczestniczyc, bo co bedziemy pisac swoje zale i smęty,natomiast cieszymy sie Waszym szczesciem,mam propozycje by stworzyc tabelke staraczek,mamy juz tych co maja 2 kreski, moze w ten sposob wiecej bez kresek nam tu zostanie Magwys1/28/..........................................................24cykle staran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurkafelek.... nie odchodzcie... zly tytul jest topiku... przeciez zawsze mozemy sie wspierac... ja jako weteranka staran moge powiedziec co i jak warto a co nie ;) i takie tam.... po pierwsze nie szprycujcie sie tak wiesiolkiem.. mozna go brac tylko do owulacji i nie sa to male ilosci do lykania... lepsze jest siemie lniane... mozna przez caly cykl i dobrze wplywa na trawienie... jest pod postacia zmielona i taka w nasionkach.. ja preferuje ta w nasionkach.. podprazam na patelni i wcinam,, pycha.. ten zmielony zalewa sie woda i np. cukrem do smaku ale ma konsystencje glutow wiec nie kazdemu odpowiada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoMiNiSiA85
no właśnie my to już op czerwcu możemy zapomnieć ale może nas tutaj jeszcze przygarną:P:P bo szkoda opuszczac ten topik jak już się tutaj zadomowiliśmy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest tez taka tabelka... uksztaltujcie ja jak wam pasuje :) staraczki nick/wiek...... . ...................... ..cykl.........@ taka jedna co bardzo chce/24.........1..........ok 20.09 kasiao43/28........... ....................1...........16.10 Mamba Wamba/27........................6....... ...ok.21.10 Roobaczek 86/23........................11..........ok 18.10 DoMiNiSiA85/23............ ..............6..........ok.22.10 blanca30/30........... ...................6..............30.10 agnieszkam/24.............................7..........ok. 25.10 Magwys1/28/.............................24 dwie kreseczki nick (wiek)............................cykl......... .....termin alakolo (31).............................2........... ......31.05. (wg USG) kaktusowata (28).....................1............... ..06.06.(wg USG) kruszynka173 (24)....................3................. 7.06 Monia Uk (29)..........................1.....................? PanienkaMakowa (27)...............13.................13. 06. (wg USG) Chiken(27).............................3................ . ........? izp(22)................................7................ .........13.06 slonko21(?)..............................1.............. ...........16.06. Fantasia1983(?)........................2................ ...........19.06. Istniejaca Nadzieja (20) ..................4........................22.06.2010 oliwiajulka(32)..............................1.......... ...........29.06.2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magwys.... a robilas badania na toxo albo tarczyce...? to jest czesty powod tragedii... albo badania genetyczne warto zrobic... albo nagly spadek hormonow - progesteronu np. u mnie tak bylo.. teraz o maly wlos drugi raz by sie nie powtorzylo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DoMiNiSiA85
ja zmykam miłego wieczoru:) wpadne jutro po pracy Mamba Wamba trzymam kciuki żeby@ się nei przyplątała- daj znać Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×