Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PanienkaMakowa

CZERWIEC 2010 - bo teraz nam się uda !!!

Polecane posty

ja boję się innych metod zabezpieczania, w ogóle panicznie boję się kolejnej ciąży teraz... zresztą na razie i tak nic z tego bo jem antybiotyk więc działanie tabletek i tak jest osłabione a poza tym nadal mieszkamy u mamy... byliśmy wczoraj na badaniu bioderek i Kuba w ogóle nie płakał jak mu lekarz powyginał nóżki na wszystkie strony :) dzielny chłopak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja troszke boje sie brania hormonów a poza tym tak naprawde czy jest jakas antykoncepcja która daje sto procent pewnosci? chyba tylko brak zblizeń ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja własnie tez za bardzo nie chce brać hormonów.. ale cóż zrobić.. Narazie bym nie chciała wpadki :) A planujecie kolejnego dzidzusia? :) Bo ja jesli bym chciała drugie to żeby nie była zbyt wielka różnica wieku między nimi.. czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx xxxx
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki WWW.LUMPIK.COM.PL Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! WWW.LUMPIK.COM.PL do każdych 5 ubranek 1 losowe gratis!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie zdecydowałam się na hormony. Kiedyś brałam i niestety wszystko mi się tak rozregulowało, że po odstawieniu organizm nie chciał wrócić do normy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh narazie nie mysle o drugim ale sama mam siostre i pewnie kiedys zachce mi sie miec drugie dziecie ;) nie wszystko mozna powiedziec tacie czy mamie kolezanki czy koledzy tez bywaja rózni a takie rodzenstwo to fajna sprawa i czasem pokłócic jest sie z kim a i przytulic do kogos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie.. ale jak ja sobie pomysle, że np za 3 czy więcej lat zas od początku wracac do tego wszystkiego to mi sie odechciewa.. Więc jak sie zdecydujemy to rok po roku może sie uda :) A moja Ala już sobie słodko śpi :) achh Dzisiaj niunka pierwszy raz została na dłużej z tatą :) odciągnełam im mleko i bez problemu sobie poradzili :) Dziewczyny jak Wy dajecie dodatkowo butelke nie macie później przepełnionych piersi? .. bo jak mi Ala ostatnio w nocy przespała ponad 7 h [po samym cycku].. to nad ranem mi sie aż wylewało z nadmiaru mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj mamy mamy . ja raz to sie obudziłam i miałam cała koszulke mokra od mleka mimo ze miałam tez wkładki laktacyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie macie że w ogóle możecie odciągać... ja nie za bardzo mam co, bo wszystko mały wypija... :) ale w sumie i tak jestem prawie cały czas z nim więc nie jest to taki problem, przynajmniej na razie :) a tak w ogóle to jestem załamana, 3 tydzień remontu się zaczął a w łazience ani jednej płytki nie ma jeszcze przyklejonej... nie mówiąc że w kuchni też nie... :( ehh kiedy to się wreszcie skończy bo chciałabym już wrócić do siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepełnione tylko miałam jak wróciłam z wesela - od 13.00 do 23 czyli 10 godzin to wtedy ściągnęłam jakieś 180 ml... ale tak na bieżąco jak bym chciała ściągnąć to nie ma szans...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też mam przepełnione piersi po nocy. Ale mi i bez tego często mleko samo wycieka :) Ostatnio nakarmiłam Filipa, a potem z tej samej piersi odciągałam - bez problemu 150 ml.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze takim to dobrze:), ja wczoraj wieczorem nakarmiłam małą butlą bo piersi miałam puste a póżniej w porze karmienia ściągnęłam z obu 80ml... ehhh nie wiem co robić chyba muszę do jakiejś poradni laktacyjnej się zgłosić czy coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi jedynie napełniają się piersi w nocy, ale to też nie za często... jak jej dam w dzień butle i pośpi powiedzmy 2h to wogóle nie czuje nadmiaru pokarmu, nie wiem jak to jest... wczoraj widziałam o 9 dni młodszą od mojej niuni koleżankę, i wyobraźcie sobie że jest prawie 2 razy większa od mojej Gabrysi, a urodziła się tylko 2700 a moja 3350, więc mam coraz większe obawy że moja jest po prostu wiecznie niedojedzona... Jak będe 11 u lekarza to muszę pogadać na ten temat, no i przede wszystkim zobaczyć jak przybiera na wadze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przybiera dobrze bo przez poprzedni miesiąc prawie kilo przybyła ale ja też tak mam że jak ominę karmienie bo dam butlę to przepełnienia nie czuję, chyba że czasem w nocy - padaczka! Zła jestem bo marzyłam w ciązy że będę karmiła piersią i tylko piersią, nawet nie chciała kupować butelek ale na wszelki wypadak kupiłam jedną a dwie dostałam od koleżanki i tylko dzięki temu nie musiałam kupować bo używam je w koło! Strasznie mi z tym żle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie przybierania na wadze, powiedzcie mi proszę ile Wasze maleństwa przybrały na wadze w ciągu pierwszych 6 tygodni (oczywiście Fantasia mi jeszcze teraz nie odpowie :) ). Mój Filip zwiększył w tym czasie swoją wagę o 1540 gram i pediatra mówi, że jest to bardzo dużo. Dlatego ciekawi mnie jak "tyją" inne maluchy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja po 4 tyg ważyła 3740, waga urodzeniowa 3350 a najniższa waga 3150 :) nie wiem od której wagi to się liczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja przybrała w ciągu tych 6 tyg. 1050g :) i to na samej piersi. wow to Filip ładnie przybrał :) Musi nadgonić wszystkich:) Kruszynka liczycz od wagi urodzeniowej:) Odnośnie jeszcze karmienia.. w dzień nie mam przepełnionych - pokarmu wystarcza od karmienia do karmienia. Jak chciałam ściagnąc, żeby zostawić tatusiowi to tylko 50ml mi sie udało (z jednej piersi, bo drugą w tym czasie Niunia obaliła):). Honka (bo chyba tylko Ty dalej karmisz tylko piersią) mam pytanie.. jak karmisz? jedno karmienie jedna pierś? czy z obydwu? I co ile w dzien karmisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agulla, w czasie jednego karmienia daję jedną pierś, a i tak mały potrafi z niej ciągnąć przez godzinę :) Wypada mi mniej więcej 8 karmień na dobę. W nocy oczywiście karmię rzadziej - jak nakarmię około 20.30 przed położeniem spać to potem karmię około 4 (a dziś Filip się obudził dopiero o 5.30). Później karmię około 9-10. No a potem do wieczora wypada mi jeszcze 5 karmień, więc tak średnio co 1,5 godziny - Filip musi kiedyś nadrabiać tę długą nocną przerwę :) Za każdym razem karmienie trwa pół godziny do godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Honka to co on robi jak nie je?? moja to tylko je nawet teraz to butla jej nie pomaga żeby zasnąć... juz sama nie wiem co robić żeby spała... a niestety przez to że nie śpi to jest strasznie marudna :( aha ja w ciągu doby karmie chyba ze 40 razy :) aż z ciekawość jutro policzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To u mnie podobnie.. Wieczorem karmienie koło 20 - śpi do 1, czasem do 3 i potem już co 2h jemy. A jedno karmienie trwa min. 15 minut do pół godziny. U mnie dzien wygląda tak.. Karmienie.. chwila aktywności [ostatnio moja Ala zaczęła sie fajnie cieszyć do karuzeli nad łóżeczkiem heh:) a ja moge tak stać nad nią i sie godzina patrzeć].. potem jak juz zaczyna marudzić to znaczy, że jest śpiąca i albo sama mi uśnie, albo usypiam.. i równo po 2h kolejne karmienie :) Moja Alusia waży już 5200g :) [prawie 8 tygodni]. Niestety nie szczepiliśmy, bo mała ma jakąs wysypke. Nie mam pojęcia z czego mogła to dostać.. raczej nic nowego nie wporwadzałam do swojej diety, ani kosmetyków jej nie zmieniałam. Jak nie przejdzie do 2 dni mam podawac wapno, a szczepienie przesunęło nam sie na za tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj ma teraz 8 tydzien i wazy prawie 5kg czyli przytył prawie 2kg mysle ze głównie za sprawą butli bo wydaje mi sie ze w piersiach to ja za wiele tego pokarmu nie mam , bo malutkie te moje piersiątka sa ;) dziewczyny a jak czyscicie noski swoim pociechom i jak je nawilzacie? ja nawilzam albo sola fizjologiczna albo woda morska w ampułkach i czyszcze fridą ale i tak adi ma suche skwary w nosie :( zastanawiam sie nad wodą morska w spreyu , moze jest lepsza? stosuje z was któras? a moze macie jeszcze inne metody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja też karmię małego prawie wyłącznie piersią... butelka tylko w wyjątkowych przypadkach typu wesele czy zakupy do łazienki, w sumie może z 5-6 butelek wypił w ciągu całego życia :) Kuba przez 7 tyg przybrał od wagi urodzeniowej równo 1400 g czyli wypada po 200 g na tydzień :) no i w sumie się zgadza bo teraz waży już znowu jakieś 200 g więcej niż tydzień temu (ale ważyłam go na wadze łazienkowej razem ze mną więc tak orientacyjnie to jest) aaa i pochwalę się - dzisiaj ważę już 64 kg (czyli jeszcze 4 do zrzucenia i będę na 0) :) a co do noska to kurczę on płacze jak cokolwiek chcę mu tam wlać... próbowałam sól fizjologiczną tak po 1-2 krople ale nie ma szans, wyrywa się i płacze - więc tych psikaczy nawet nie chcę próbować... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kruszynka, mój Filip od 21 do 9-10 cały czas śpi, oczywiście z przerwą na karmienie - samego snu średnio wypada 11-12 godzin. Potem od tej 10 na zmianę je i ma chwile aktywności, czasami trochę przyśnie. Ale z tym spaniem w ciągu dnia to jest różnie - czasami pośpi 2-3 godziny, a czasami tylko robi krótkie drzemki. W dzień zasypia tylko przy piersi. Jak nie je i nie śpi to lubi, żeby do niego gadać, łaskotać po buzi, itp. Uwielbia jak się do niego mówi takim piskliwym głosem - wtedy się śmieje od ucha do ucha, czasami nawet piszczy z radości. Poza tym lubi patrzeć na karuzelę nad łóżeczkiem. Mój po 8 tygodniach ważył prawie 4800 i przytył 2130 od porodu. Teraz będziemy się ważyć za 3 tygodnie przy kolejnym szczepieniu i mam nadzieję, że Filip zwolni trochę tempo przyrastania, bo jak tak dalej pójdzie to będzie się musiał szybciej nauczyć chodzić, bo ja nie będę w stanie go dźwigać :) Nosek czyszczę fridą, ale niczym nie nawilżam, bo póki co nie ma takiej potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no my jestesmy po szczepieniu - teraz młody spi wiec nie moge narazie powiedziec jak reaguje ale jestem dobrej mysli ze wszystko bedzie oki :) heh własnie mi sie obudził

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba też wczoraj nie chciał mi spać... ale w nocy spał pięknie, od 22 pobudka o 5.30 na karmienie i później lulu do 10 :) ahh wyspałam się :D teraz też znowu śpi, zobaczymy jak długo :) muszę dzisiaj odciągnąć mleko bo po południu jedziemy dokupić płytki do łazienki bo brakło :D ciekawe czy uda mi się ściągnąć chociaż 60 bo jak na razie przepełnienia w ogóle nie czuję...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa, po tych tabletkach zrobiło mi się jakieś krwawienie, dość obfite, niby tam pisze że może wystąpić ale nie wiem czy aż tyle, poczekam do poniedziałku i jak nie przejdzie to idę do lekarza... miałyście kiedyś taką reakcję? bo ja nigdy, a to przecież minipigułka czy jakoś tak to powinna mieć minimalną ilość hormonów a tu coś takiego... :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×